Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sünike83

Tejkaramel készítésénél ha azt akarjuk, hogy meg is szilárduljon, de ne is repedezzen meg (szóval átlagos karamel legyen) mikor kell levenni a tűzről?

Amikor már a fakanál függőlegesen megáll benne forrás közben, akkor jó
Hideg vízbe cseppentünk egy kis karamelt. Ha gömb alakú marad és nem folyik szét, akkor kész*
Folyamatosan kóstolgatjuk és íz alapján határozzuk meg
Ha már annyira elforrta a tejet, hogy a forrásban levő massza egyre kisebb lesz, akkor kész

Várom a véleményeket. Nem érzem specnek, mivel nem valami kínai édes-savanyú mártás összetevőit kérdeztem, hanem olyan dolgot, amit szinte mindenki kóstolt már. Ha készíteni nem is olyan sokan készítik, mint ahányan szeretik, tanulni akkor is tudnak belőle az emberek. A bejutott kérdések alapján, amikkel mostanában találkozom, úgy érzem, hogy majdnem könnyűt kérdeztem...
Dátum: 2014.12.10. 16:49:26
Sohasem volt kötelező az EP használata. Olyankor 2/3 annyi LE-t kapsz, mint EP-vel...
Dátum: 2014.11.26. 23:57:22
Fúh, poroljuk le kicsit ezt a topicot. Már majdnem két éves por van rajta.

Jók az új relikviák, nekem tetszenek. Gondolom ezek is 100 őskőbe kerülnek majd sajna, na de ez van...
Mindhárom nagyon jól ki lett találva. Régóta kellett már valami, ami feldobja a regenerációt, az epik kalandos is elég jó (bár sokallom picit azt az 5%ot, de mindegy) a dekrétumost meg pont nekem találtátok ki.

Mikorra várhatóak alájuk a "megveszem X őskőért" gombok?
Dátum: 2014.11.21. 22:43:10
"A másodlagos pontszám az adott fordulókban elért mezőbirtoklások száma."

Na oké, ezen az elven elindulva hogyan lehet a Vadócok Bandájának első forduló után 180 pontja? Napi 30 mezőbirtoklás, ha arányosan osztom el. Én nem kételkedek abban, hogy jól játszanak, azért elsők, de hogy 3 ellenfél szövetség mellett 30 mezőt foglaljanak a 36ból, az azér egy kicsit irreális számomra...
Dátum: 2014.11.20. 22:37:51
Jogos, ment a 10pont. Viszont a -18 támadás helyett jobban csábít a -25 (amiről mint tudjuk, hogy a maga szintjén csatában már inkább -125körül mozog) megspékelve ugyanennyi erővel, -20 elnyeléssel és a kedvencemmel (ami miatt ez a szópárbaj is kirobbant) a -50 taumaturgiával. Ja és sebez, az nem mellékes tényező...

Amúgy jócskán eltértünk a témától:
Idézet: Turul77 - 2014.11.13. 09:23:01
Mágia: A mágiádtól és szintedtől függ, mennyi varázspont áll rendelkezésedre.
Szerintem a mágiának semmi köze a vari sebzéshez
Olyan vari kell ami minuszolja az ellenfél tulajdonságait


Idézet: Turul77 - 2014.11.13. 09:31:34
igen az af az jó
de kell olyan vari is ami mondjuk a taut csökkenti,és akkor nem kell annyi Le-t költeni tul huzásra


Ezekre ajánlottam a kollegának a tökéletes vakítást.
Dátum: 2014.11.19. 22:30:16
Valami enyhe gúnyt érzek ebből az irányból...

Remélem te nem a Vakító Fényre gondoltál. Abban egyetértek, hogy az tényleg egy dologra jó, és gyanítom, hogy ugyanarra gondoltunk.

Sajna nem tudom betájolni a szintedet a fórumos profilod alapján, ezért előre is bocsánat, ha megsértelek ezzel, de:
Mondj, amit akarsz, de a 151. szintű varázslat, alias Tökéletes Vakítás az egyik legjobban kihasználható vari a játékban, ha úgy van fejlesztve a karid.
Dátum: 2014.11.18. 08:54:52
Még mindig úgy vagyok vele, hogy nem érdekel a 6os világ, csak a fétisért megyek, de:

Ha új játékos lennék, aki most próbálgassa a szárnyait, akkor eléggé kedvromboló lenne, hogy szinte mindig 15% alatt van az ÉP-m.
Dátum: 2014.11.17. 20:22:32
Miklós.
Ha már így kombináltok, hogy utólag írtátok ki, hogy a csatlóshoz kell pozitív LE diff. is, akkor muszály rákérdeznem erre, mert még a végén ezzel is pofára esek:
Ha először elérem az 50. szintet, de negatív LE diff.-el és utánna tornázom át pozitívra, akkor is kapok fétist a többi karimra???
Dátum: 2014.11.17. 15:10:32
Pozitív LE egyenlegnél?! Hohó, erről nem volt szó!!! Mit kombinálnak már a fentiek?!!!
Dátum: 2014.11.17. 15:01:10
Tudja már valaki, hogy ennek a fétisnek mi lesz az egyedi képessége? Remélem valami jó, ha már 50 szintet kell lépni érte.
Dátum: 2014.11.13. 13:38:44
Esetleg lehetne egy számláó is a karakterlapon, ami a győztes/vesztes csaták mellett azt is számolja, hogy hány csatánál volt kikapcsolva a másodlagos. +előnyt nem jelentene, de ha valaki megnézi a karakterlapomat, látni fogja, és azt mondja majd, hogy "na, ez egy rendes játékos, hiszen már X csatája van másodlagos nélkül".

Bár abban kételkedek, hogy megvalósításra kerülne, de elférni elférne a karilapon.
Dátum: 2014.11.13. 13:32:44
Ömmm... Tökéletes vakítás például??? Nem tudom mit szívtak a fejlesztők, mikor azt megalkották, de szerintem elmebeteg egy varázslat. Én átlagban 10 csatából 7-8nál 100+al csökkentem az erőt, meg a támadást, és 300+al a taumaturgiát. Az, hogy kicsivel kevesebbet sebez, csekély áldozat azért, hogy alig találjanak el, és akkor is alig sebezzenek. Ha néha kritikust ütök vele, eldőlt a csata...

Mindenesetre Rosco ötletét is belekombinálom ezután. Az AF már maxos, átlagban 3-4 varázslat elnyelést kapok mágiánként...
Dátum: 2014.11.12. 21:53:38
Dupla post, bocsi.
Dátum: 2014.11.12. 21:53:33
Az okát tényleg nem tudom, lehet csak peches vagy. Esetleg nézz utánna, hátha a szerencse a ludas. Nekem már lassan 3éves a karim, de még egyszer sem kellett kiváltanom azt a feladatot... 1hónapban legalább egy ritkát forgatok.
Dátum: 2014.11.12. 21:48:01
Idézet: Zoole - 2014.11.12. 18:33:40
A másodlagosok kikapcsolhatósága viszont teljes mértékben korrekt. A napi kínzózásnál kikapcsolom, BU-nál meg védekezés közben aktív marad. Nemesis 13 fenntartását viszont nem értem ezzel kapcsolatban, semmi rosszindulatú kihasználhatóságot nem látok ebben a lehetőségben.


Ki beszél itt rosszindulatról? Arra próbáltam rávilágítani, hogy hiába van maroknyi ember a játékban, mint te vagy én, akik hajlandóak lennének a fair play szellemében kikapcsolni néhanapján a másodlagost, hogy ha a játékosok többsége ezt nem teszi meg... Az egyik filmben (azthiszem a Bérgyilkosok Viadala, de ezt ne vegyétek készpénznek) van egy nagyon jó idézet, ami idevág: "Ha én nem teszem meg, megteszi majd valaki más. A különbség csak az, ki profitál belőle."
Az ötlet nagyon jó és én is támogatom, de tény és való, hogy sokan nem fogják majd használni...
Dátum: 2014.11.12. 17:36:52
MIndkét ötletedet jónak tartom, de a másodikat nem hiszem, hogy sokan használnák puszta szívjóságból csak azért, hogy másokkal jót tegyenek...
Dátum: 2014.11.12. 17:19:26
Tényleg jó dolog az az AF... Nekem legalábbis tetszik.
Légyszives majd ha lesz olyan csata, hogy kritukus varit ütenek rád, azt is másold be. Ha szembeötlő az eredmény, azthiszem én is ráfekszek a mágiára...
Dátum: 2014.11.12. 17:11:06
Jobban belegondolva le a kalappal. A fejlesztők anélkül megoldották a célponthiány problémáját (ami még fel sem ütötte a fejét), hogy nem kellett újabb KH-sokat programozniuk...

Mellesleg ez a fétis más módon nem szerezhető meg? Vagy egyáltalán mit ad?
Dátum: 2014.11.11. 19:54:00
Nekem akkor tetszene, ha azt a fétist máshogy is meglehetne szerezni.
Most gyakorlatilag rákényszerítették a fétisgyűjtőket, h reggeljenek és játszanak. Én speciel nem voltam érdekelt ebben, de most muszáj lesz összehozni valami szerencsétlen 50es szintűt csak hogy meglegyen a nyomorult fétis...
Dátum: 2014.11.01. 17:59:01
Miklós ez egy nagyon jó megoldás lenne. Mikorra várható?
Részemról a második verziót javaslom, vagy mindkettőt. Az, hogy 5öt megiszik a kari rövidtávon megoldja a gondokat, de később egy egészségre gyúrt kari ismét csak megszívja. A 80% fölé gyógyulás korrektnek tűnik, csak ne kelljen ezért is prémet, VIPet, vagy bármi mást kiváltani...