Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sünike83

Dátum: 2015.02.20. 22:51:27
Én csak azért tüntetnék, hogy a piramis az legyen piramis alakú. Lássuk csak. Van ugyebár jelenleg 7X8=56feladatunk. Ebből kihozható lenne a következő:
-első sor: 14feladat
-második sor: 12feladat
-harmadik sor: 10feladat
-negyedik sor: 8feladat
-ötödik sor: 6feladat
-hatodik sor: 4feladat
-hetedik sor: 2feladat
Persze megfelelően elrendezve, hogy azért a kicsikkel se szúrjunk ki. Alulra kiválogatni a könnyűeket (pl az építsd be az utolsó téglát feladat közös megbeszélés alapján a szövitársakkal ugyanolyan könnyen teljesíthető egy tizenpár szintesnek is, mint egy kétszázasnak. Az nyugodtan mehetne alulra). Vagy akár az itt felvetődött ötlet, miszerint új feladatok gyártása és évesszinten randomra beválogatása (de azt is csak úgy, hogy mindenki ugyanazt kapja) is egyfajta megoldás lenne...
Dátum: 2015.02.16. 00:11:24
Belefájdult a fejem, de végigolvastam ezt a szócsatát, amit itt csinálsz. Négy dolgot fűzök csak hozzá saját tapasztalatom alapján, utánna jöhetsz az ellenérveiddel. Ha jó napom lesz holnap, talán még el is olvasom azt is.

1. Idézet: Rosten - 2015.02.15. 13:27:47
A játékra költöttem 2*100 őskövet+30at.A gond,hogy semmi értelme,mert nem vagyok előrébb.Pókoknak nem kell rá költeni,még is 3*erősebbek,mint bármelyik portya karakter.

Nyugalom, bármennyire is jól tamagocsizik az adott kisnyugdíjas, aki póknak nevezi magát, előbb-utóbb lemarad szintben. Persze lehet, hogy bika lesz saját szintjén, de pókokat eddig még csak kis szinten láttam (mielőtt rákérdeznél nálam is, számomra a kis szint azt jelenti, hogy 100 alatti. 6os világ kivétel, mert az még gyerekcipőben jár). Bizonyára vannak nagyobb szinteken is, de addigra már te is rendelkezni fogsz a kellő felszereléssel/szakértelmekkel/AF-ekkel/tapasztalattal ahhoz, hogy ne zavarjanak téged.

2. Idézet: Rosten - 2015.02.15. 12:34:19
A téma az volt,hogy nem teljesíthető a feladat.
Nem az,hogy ki tudom e maxolni a jutalmat.

Nézd én annyit írtam,hogy a feladatokat úgy kellene meg oldani,hogy teljesíthetőek legyenek a szinthez képest.Erre lennének kategoriák,ahogy most is van,ahogy te is írod.Vannak amik csak magas szinten és van ami mindenki számára el érhető.
Ez az alap konstrukció.Gondolom ebben egyet értünk.

A kis kariknak ne is legyen teljesíthető! Ez a lényege a dolognak. Nem ismerlek, nem tudom, hogy hány világon játszol, mekkora karikkal, illetve, hogy mióta, ezért saját magamat hozom példának. jelenleg 159es karakterem van, amit kb 2,5-3 éve regisztráltam. Eleinte nekem sem mentek az eventek, vagy csak minimális szinten. Ahhoz, hogy most nevetve meg tudjam őket csinálni a maximális jutalommal, nem kevés időt kellett rászánnom a játékra (mint mindenki másnak, aki ki tudja venni a max jutalmakat). Azthiszem, minden évek óta játszó emberke nevében beszélhetek, amikor ezt mondom: nehogymár egy 19es szintű, még "szinte tegnap" regisztrált karakter ki tudjon venni ugyanakkora jutalmat, mint én, aki már évek óta itt erősítia karakterét!
Tűrj, erősödj, okosodj, szerezz tapasztalatot (nem a játékbeli, hanem a személyes formájára gondolok) és a következő eventen már jobban szerepelsz. Egy idő után pedig (ha kibirod addig) azt veszed majd észre, hogy nem okoznak problémát azok a dolgok, amikért most panaszkodsz.

3. Idézet: Rosten - 2015.02.15. 11:24:32
Ha idézné mi a 40 20 nem válaszolnék rá.
Biztos a katalizátór eszencia reklamációkra írta.Vagy nem tudom.

Ez volt az a rész, ahol lefejeltem a billentyűzetet a röhögéstől. Ha a hsz idézve van (mint ahogy Artur08 298. hsz-e is) rögtön a tetején, a dátum mellett írja.

4. Gyanús nekem, hogy Utolsó Lovagot mostanában nem látom (vagy csak más fórumokba ír és elkerüljük egymást) helyette viszont itt vagy te. Ez a felsőbbrendűségi érzet, ez az örökös kényszer, hogy bizonyítsd az igazad és mindenki más hülyeségét... Ahogy vitába szállsz az olyanokkal, mint pl. Offsboy (akivel néha nekem is van apróbb nézeteltérésem, ezt nem tagadom. Viszont k**va régóta itt van már és azért szerintem van annyira tapasztalt, hogy érdemes odafigyelni arra, amit mond. Pláne ha még igaza is van).
Hálát adok az égnek, ha tévedek és nem te vagy Lovag, de ha valóban olyan erős karaktert akarsz, akkor halgass néha a többi játékosra is, mert lehet, hogy hasznosat mondanak.
Dátum: 2015.02.15. 23:16:06
Ott még nem tartok (171ig látom a tárgyakat), akkor inkább befogom.
Ez kár. Pedig megörültem, hogy ezentúl a sisakokban meglesz mindkét LE spóroló képesség.
Dátum: 2015.02.15. 23:03:57
Nem tudom, hogy csak bug volt-e, vagy utólag lett javítva, esetleg nálam volt valami zűr (amit kétlek, mert ennyire már azért nem szutyok a gépem) de mielőtt ezt a hszt írtam, kb fél órával voltam az őskövek oldalon és még ott fityegett a szöveg, hogy 16.ától érvényes az akció.
Dátum: 2015.02.15. 23:00:09
Quellon: nem azt mondtam, hogy nekik is bolygó ura rangot adjanak, hanem hogy HASONLÓ rangot kapjanak. Bajnok, lovag, őrző, hadúr, nagymester, stb. Olyan sok dolgot ki lehetne találni, csak fantázia (és akarat) kérdése.

Bpetya: ja, hogy jár ilyen bónusz. Elnézést, ezt eddig nem tudtam. Nos, akkor az előző hsz-emet tekintsétek semmisnek.
Dátum: 2015.02.15. 14:05:55
Mondjuk ez is felvet egy dilemmát. Én a havi 1 vásárlás híve vagyok, mert egyszerű halandóként nekem erre telik. Nem vagyok Lannister, hogy sz*rjam a pénzt... Na, most ugyebár a JV-k szerényvéleményem szerint szándékosan időzítették mára a maszkokat. Vagy megveszem MA a szokásos köveimet és lesz 20 maszkom valami nevetséges árért (2kő/maszk? Erre egy új szavat kellene kitalálni, mert olyan szó nincs, amivel le tudnám írni, amit most gondolok) vagy pedig bukom a maszkokat és HOLNAP veszek követ, hogy megkapjam a jutalmakat.
Jól ki lett találva nem mondom. Aki nem akar lemaradni, két nap alatt kétszer vásároljon követ. Pénzéhes lett ez a játék is sajnos...
Dátum: 2015.02.13. 12:15:20
Bizonyára igen. Bár az adminoktól minden kitellik.
Viszont ha a Bolygó ura cím csak egy szinesítő szöveg a karakternév mellett, ami nem ad semmi előnyt/hátrányt, akkor nem-e lehetne leprogramozni, hogy ne csak az első helyezett, hanem mások is kapjanak hasonló rangot? Mondjuk az első 3, vagy (még merészebb leszek) akár az első 10, ha már sikerült toplistán végezniük...
Dátum: 2015.02.13. 00:24:34
Idézet: Offsboy - 2015.02.12. 10:02:21
Jé, nekem csak most esett le, hogy a farsangi kristályt igazából "kötelező" nyakláncba rakni, ha azt akarom hogy a tul és a szaki bónusz is érvényesüljön, mivel jellemzően nem ad egy sisak mindkettőre kedvezményt.


Miért kötelező? Valaki elmagyarázná, mert nem értem... o.O A nyakikat/gyűrűket ugyanúgy kombinálhatod a sisakokkal...

Mód.: közben rájöttem, h mire gondoltál bocsi.

Mód. 2: 169. szinttől kezdve a ködmaszkkal megszűnik ez a gond is.
Dátum: 2015.02.11. 23:52:45
Legalább megtudtunk egy fontos dolgot. Rosten és Utolsó Lovag nem egy és ugyanaz a személy. Lovag nem ismerné be, ha hibázik. Vagy az is lehet, hogy személyiségjavuláson esett át?

Mindenesetre dícséretet érdemel, hogy volt annyi gerince, hogy kirakja az ÜSZ válaszát...
Dátum: 2015.02.11. 13:22:26
Hali. Az eddigi minieventeken volt mindig napi ajánlatnak 50 az adott gyüjtögetnivalóból. Most valaki tudja-e, hogy lesz-e 50 farsangi maszk felajánlva, vagy sem? Esetleg volt már és csak én mulasztottam el? A választ előre is köszönöm.
Dátum: 2015.02.02. 10:22:49
Akkor kiváltasz valami mást, azért van több választható jutalom. Én sem fogom kiváltani őket, mert nekem már hülyeség lenne, de jó ötletnek tartom, hogy a kisebbek is kapjanak valami tápot...
Dátum: 2015.01.15. 14:34:11
A játék szerver karbantartás miatt előreláthatólag 16:00-ig nem elérhető. Megértéseteket köszönjük!!

Nagyon örülök, hogy erre kell hazaérnem munkából. Hol volt ez előre jelezve?!!!
Dátum: 2015.01.05. 20:57:14
Bakke...
Oké, tartom a szavam.
Aki eljön érte, viheti (még szerencse, h nem tudjátok, hol lakom XD ).

Na igen, erre valóban nem gondoltam, tompít a sör, meg rossz szokásom, hogy azt a világot nem veszem számításba, mert kb annyira tartom.
Viszont a másik 5 világon biztos nem lesz bónusz és erre dupla vagy semmi alapon felteszem a jobb oldalit is...
Dátum: 2015.01.05. 20:47:04
Idézet: Miklós - 2015.01.05. 15:58:37
a végső elszámolásba berakjuk a hűség fétisből jövő bónuszt is


V6on a legnagyobb karakter 32es (vagy nálam ír valamit hiányosan a rendszer). Akkor ezt értsük úgy, hogy A KÖVETKEZŐ Landragórnál már érvényes lesz a fétis? Mert hogy (ha jól mutatja nálam) a bal herémre mernék fogadni, hogy senki nem kap majd fétisbónuszt, az fix.

Mód.: esetleg van egy kiskapu, amiről én nem tudok és mégis csak meg lehet szerezni azt a fétist 50. szint alatt??? o.O
Dátum: 2014.12.24. 15:02:52
Csak egy apró fejlesztési javaslat: mikor a karaktert regisztrálja az illető, (vagy a beállításoknál módosít) lehessen megadni, hogy keresztény vagy-e vagy sem. Ha nem vagy az, akkor karácsonykor támadhass mindenkit, aki szintén ezt az opciót választotta (visszaélések elkerülése végett karácsonykor ne lehessen váltogatni).
Gondolom nem vagyok egyedül vele, hogy nekem a karácsony egy sima hétköznap (igen, kövezzetek meg miatta). Nem ítélek el senkit, valamiben hinnie kell mindenkinek. Csupán annyi, hogy nem minden részletével egyezem a kereszténységnek...
Dátum: 2014.12.23. 13:43:11
Ha már ezt a kalandor küldetést 1naposra csináltátok, akkor legalább adjon már kalandot a rendszer. Még csak 3 hiányzik, de az utolsó 20-25 portyából egy sem esett (+kb 20vadászat)...
Dátum: 2014.12.22. 17:05:12
Sem-sem. Attól még lehet jó karid, hogy szöviháborúban sokszor győzöl. Ennek a játéknak az a szépsége, hogy többféle karakter létezik benne attól függően, mire fejlesztették.
Bár az tény és való, hogy a top karik közül jópáran panaszkodtak, hogy nem éri meg nekik, mert sűrűn veszítenek saját maguk ellen...
Dátum: 2014.12.22. 15:04:57
Jó felé tapogatódzol...
Előszöris leszögezem, hogy az ezután következő szöveg a részemről csupán találgatás. Majd megmondják az igazságot a nagyok...

Ha naívan állok hozzá a dologhoz: mivel a pálcáknál úgy van megfogalmazva a szöveg, hogy " a(z) <tulajdonság> növelésének költsége csökken X/al" és nem pedig úgy, hogy "a specializált tulajdonságot X%al kevesebb fejleszteni" ezért a gyermeki lelkem szeretné azt hinni, hogy a kettőnek köze nincs egymáshoz és a pálcák spectől függetlenül adják a bónuszukat.

Ha realisztikusan közelítem a dolgot: volt már rá példa, hogy a pontatlan/kétértelmű/nem teljes megfogalmazások miatt félreértettek a játékosok pár dolgot. Reméljük ez a pálcáknál a kivételek egyike.

<<<<<<<>>>>>>>
Amennyiben mégis feleslegessé válnának 80% specnél, lenne egy öteletem:

"A nagymester bronz/ezüst/arany/stb. pálcája"
Típus: relikvia (ugyanúgy a relikvia kuponokra kattintva mutatná a listában ezt is, mint a többit)
Specializációd maximuma megnől 0.5/1/1.5/stb. %al.
Költség: ingyenes
Előfeltétel: a másik 7 pálcád "szintje" csökken attól függően, hogy melyik nagymesteri pálcát váltod ki.

Például: a bronzpálca 1el, az ezüst 2vel, az arany 3al csökkenti a maradék 7 pálca szintjét és így tovább. Értelemszerűen ha arany fokozatot akarsz kiváltani, a másik hét pálcának is minimum aranynak kell lennie és olyankor az arany szintű pálcák eltűnnek (mivel 3-3=0)

Ez adna egy új lehetőséget a pálcák felhasználására, a sokak által annyira megvetett mágia pálcát is használttá tenné, illetve sok játékos tetszését megnyerné egy ilyen "össze lehet olvasztani különböző tárgyakat" dolog.

Persze ez csak egy ötlet, viszont a Zooleee által megfogalmazott problémára megoldást jelenthet kisebb-nagyobb módosításokkal...

Szerk.: ha kryxónium szintű tárgyat "ádoztál", kapsz mondjuk 15-20 relikviaforgácsot. Ezzel nem veszik kárba a forgácsgyűjtögetés sem.
Dátum: 2014.12.14. 13:57:35
Idézet: Miklós - 2014.12.13. 17:26:18
Amit találsz, az a "bontatlan csomag" ezt te nem bonthatod ki, csak elküldheted. ha egyszer megkapta valaki, ő csak bontani tudja.


Hát ezzel az erővel elmehetnék lottózni is, ahelyett, hogy végzetúrra pazarlom az időmet!
Teljes mértékben egyet értek Kiaphettel, jelenlegi formájában nem jó a dolog.
Ha peches vagyok, senki nem küld nekem csomagot event alatt, ha mázlim van, minden nap megkapom az 5 csomagot. Gyakorlatilag 0 és 75 között bármennyi lehet ez a szám. Miközben egyik játékos bezsebeli a 75 csomagját, a másiknak nem érkezett egy sem.
Ezt azért tartom rosz ötletnek, mert nem a játékosok teljesítménye alapján lesz osztva az ajándék.
Abszolút nem nehezebb, mint a többi. Pl ezt most kaptam: Melyik hábórúban játszódik a "Szakasz "című film?
Én nem néztem azt a filmet, mégsem gondolom, h spec csakmert nem tudom rá a választ.
A kvíznek (általánosságban nézve, nem pedig a végzetúron) nem az a lényege, hogy mindegyikre tudj válaszolni, hanem az, hogy tanulj belőle.

Amúgy átment, most vettem fel érte a LE-t.