Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Nihil

Oldal: 123
Dátum: 2009.01.05. 22:32:09
Idézet: Mefist - 2009.01.04. 21:21:44


Kaptam 1 ilyen kérdést....

"Kinek a nevéhez fűződik a Kinetikus gázelmélet?" ( Mivan?Mindig is utáltam a kémiát. )

vagy kaptam ilyet is....

"Ki a modern, nagyfelbontású televízió rendszer feltalálója?" ( 7 éve nem nézek tévét.Ami érdekel azt meg megnézem a neten bármiröl legyen szó. )

Mert ezek pont érdekelnek és beletartozik az érdeklődési körömbe.Jah és persze marha fontos lehet,hogy tudjam is.Ezentul akkor úgy értékelem a kérdéseket...
A. Ha nem tudom akkor ez biztos érdektelen lexikális tudás lehet.
B.Ha nem tudom akkor erre csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
C.Ha nem tudom akkor ez 100%,hogy speciális kérdés és csak 1 bizonyos réteg tudja a választ valamint érdektelen lexikális tudás.
D.Jó kérdés.(Ennek az esélye 50% mert vagy tudom vagy nem.)

Nektek igazábol semmilyen kérdést nem lehet feltenni.Kérdeztem már biologiábol,földrajzbol,komolyzenéböl,általános alap tudásbol de úgy látom minden hiába.Ne csodálkozzatok ha olyan kérdéseket kaptok mint amit minap olvastam a fórumon....
"Milyen évet írunk most?"
Hát komolyan mondom ilyen kérdések valók nektek mert aki PL nem tudja mennyi liter vér van az emberi testben (ez nem lexikális tudás) az csak ilyen alapokat érdemel.Ha valamit nem tudtok az nem jelenti azt,hogy speckos kérdés vagy,hogy lexikális tudás.Azért mert más tudja és pont te nem az IJ.Mondjuk neked a földrajz speckos kérdés vagy lexikális tudás és te a bioszban vagy otthon..A másiknak meg pont nem.Bioszbol kuka mint állat viszont földrajbol és töriböl meg penge és neki a biosz speckos kérdés.Remélem érti mindenki mi a szitú.Azért kiváncsi lennék milyen kérdéseket szeretnétek mert ugye ha már kviz játék és valamit nem tudok akkor se kapok a fejemhez,hogy jaj de hülye vagyok ezt mé nem tudom.Nekem vannak ilyenkor barátaim.Az 1ik legjobb spanom a Google!!!Ha már 1 könyvet nem vagytok hajlandóak kinyitni,hogy tágítsátok a látókörötöket akkor legalább ott a net használjátok ki.Megkockáztatom azt is,hogy jobban jártok vele mint 1 könyvel.A következő kérdésem már most tudom mi lesz.
"Hány lába van egy 100%ig egészséges embernek?"
Bár én már most biztosra veszem,hogy azt fogom rá értékelésnek kapni,hogy speckos kérdés vagy,hogy lexikális tudás.De azért 1 probát teszek vele hátha bejön.


MAXimálisan egyetértek!!
A baj csupán az, hogy pont az a csomó felszínes, szűk látókörű egyed repteti csípőből az érdektelen/speciális minősítéseket, akik lusták még a google-t is használni , és pláne nem olvassák például eme fórumot.
Dátum: 2009.01.04. 16:56:34
Most felb.sztak, de nagyon...

Már azt sem értettem, hogy olyan kérdések mennek át -műveltségi és stilisztikai szempontból egyaránt- hogy síró-, sikító-, röhögőgörcsöt kapok, de amikor én utánajárok valaminek, gondolkodom, hogy ne valami gagyi, sablonos, alibi -itt a kérdés, hol a LE-m??!!- darab legyen, erre valami korlátolt 2 másodperc alatt leminősíti...

Rájöttem, hogy tökmindegy milyen kérdést írsz, úgyis csak a szerencsén múlik, hogy olyan majom elé kerül-e, aki elég egocentrikus és tudatlan ahhoz, hogy rossznak jelölje

Kedvem sincs már kvízt töltögetni, mert csak felhúzom magam, milyen mélyen buta -és emellett fanatikusan elhivatott- emberek vannak!!
...és mindez a játékfejlesztők hibája!!
Hogy mertek egy ilyen dolgot önszabályozóként a csorda kezébe adni?!??!
Jó, vágom én, hogy ez nem a minőségről, hanem a pénzről szól, de azért mégis...
Ne támogassuk már, hogy alulművelt, felszínes, kultúra-negatívok kiskirálykodjanak!!

...és hozzáteszem, én nem tartom magam egy "hú, de csiszolt szellem.."-nek!

MIR,
nihil
Dátum: 2009.01.04. 09:16:54
Ki írta a Démontolvaly címü könyvet?

Pntos "J" a tolvaj..
Dátum: 2009.01.03. 20:19:45
kik voltak Arany János Szülei ?

Arany Miklós és Koncz Mária
Arany Szilveszter és Nagy Ágnes
Arany László és Fehérvári Magdolna
Arany János és Megyeri Sára*

Arany GYÖRGY volt az apukája, úgy tudom...
Dátum: 2009.01.02. 13:41:27
MI az amerikai űrkutatási hivatal neve?

A rendszer szerint a NATO a hely válasz
Dátum: 2008.12.29. 09:33:09
Hogy hívják a békák lárvályát?
csibor
pondró
ebihal
csimasz
Dátum: 2008.12.27. 23:49:10
Feltűnt már valakinek, hogy mi, normál játékosok, csak azért vagyunk, hogy magas szinten ne egymást kelljen ütni a sok prémiumnak???
Oké, hogy pénzhajhászok vagytok, de mi van az egyensúllyal???
Várhatok a randomra, rendesen, egy Enyészmester+Pulzátor+Villámcsapás+Mithril láncing ellen!!
Így nyírtátok ki, tettétek felszínessé a HKK-t is!!
...ha van még, aki emlékszik 10-12 éve mekkora feeling volt egy piromenyét.

"Csak a pénz, pénz, a sok rohadt pénz, kell, kell, és csak ez éltet..."
Dátum: 2008.12.26. 13:06:51
Mi a jelentése az angol bloke szónak?
hapsi
durung
fejsze
pálca

NEM műveltségi kérdés, mivel a magyarban nem honosult szó, tudtommal.
Ennyivel odateszem magam elé a szótárat, és minden gondolkodás nélkül ontom a kérdéseket
Ugyan ez a helyzet az általános iskola 1. osztályos szintű matematikai kérdésekkel.
Valami igényességi szintet azért jó lenne már összerázni...
Dátum: 2008.12.26. 12:48:21
Melyik városokra dobták az első atombombát Japánban?

Hiroshima és Tottori
Hiroshima és Okayama
Hiroshima és Nagasaki*
Hiroshima és Yamaguchi

Az 1. atombombát csak egy helyre dobták le
Dátum: 2008.12.22. 18:23:49
Hali!

Két szövetségi társamat is zároltátok multizás miatt.
Mindhárman somogyszobiak vagyunk, s az utóbbi napokban leginkább az én gépemről bonyolították, a végzeturas tevékenységeiket, s az is előfordult, hogy én vadásztam helyettük -Thar helyett valószínűleg még fogok is a napokban.

Ők volnának:
Filák László
login név:LordScarbantia
karakternév:Thar
Ő soproni egyetemista, ám most hazajött ünnepekre, az első világon hármunk közül csak Ő játszott, bár ha jól tudom, nem rég törölte a kerakterét.

Lukács Eszter
login név:ettike_
karakternév:RavenWing
Ő Angliában melózik, s szintén csak "ünnepekre" engedték haza, de 19.-én, pénteken már ment is vissza.

Csak azt nem értem engem(nihil/nihil) miért nem zároltatok...?
Dátum: 2008.12.19. 15:18:04
He..!
Csak nekem qva idegesítő, hogy a dögöm moráljának növelésénél nem lehet beállítani, mennyi LE-t akarok e célra fordítani???
Mi az, hogy el akarja használni az egészet?!!?
Dátum: 2008.12.18. 00:24:17
...egyébként ez nem is tűnik akkora hülyeségnek
Dátum: 2008.12.18. 00:21:07
4 napja állunk ( Figyelők ) csatában e két szövetséggel, az alábbi stattal:

Dj---Dj 11 / 0 2008. Dec. 13.
Galadriel 26 / 5 2008. Dec. 13.

...és semmi autokapituláció nekik
Valamit csináljatok, mert már tanácskozunk, hogy feladjuk a reménytelen harcot

ui.:
Látom, mindenki sír, hogy 1 hadüzenetet kezdeményezhetnek - nálunk is ez van.
Dátum: 2008.12.16. 10:04:58
Ki a vámpirok ősatyja?
Júdás
Káin
Noé
Ábel

Esetleg, hogy ki/mi szerint?
...mert nem hiszem, hogy a Vampire, The masquerade-et számon tartanák tudományos értekezésként
Dátum: 2008.12.08. 18:31:02
0 zöldalma + 0 zöldalma =?

189863547 eper
3 piros alma
9453625963654754756237596 vaddisznó
0 zöldalma

...és egy ilyen kérdés átmegy?!?!?
Ne égessétek már magatokat..!
Dátum: 2008.12.08. 17:26:21
Melyik résszel kezdődik a Csillagok háborúja?
A negyedik.
A harmadik.
Az első.
A hatodik.

Hát szerintem a Csillagok háborúja az első résszel kezdődik, az pedig más kérdés, hogy melyik filmet csinálták meg először...
Dátum: 2008.12.05. 19:27:45
Csodás volt a bajnoki viadal...
Majd legyen olyan is egyszer, amikor a normálisan játszók, meg a prémek (fizetős, tápolós, PRO-k) külön bandáznak -úgy majd nem a pénz beszél...
Dátum: 2008.12.05. 00:58:54
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 22:48:22
ezzel a kérdéssel semmi problémám, tetszik is, csak szeretnék egy kis plusz infót átadni nektek, hátha érdekel valakit:

Mi a speciális neve a japán szamurájkardnak?
Katana*
Mákos Küszöb
Konisuáá
Kunai

van ismerősöm, aki elég komolyan foglalkozik a japán harcművészettel, kultúrával és magával a nyelvvel is
tőle tudom, h a rövid kard a katana (kb 60 cm-es a pengéje) és a hosszúkard a wakizashi (ez kb 1 méteres pengével rendelkezik)
viszont azt már nem mesélte, h a szamurájok melyiket részesítik előnyben, azt tudom, h egy ninjánál mind2 fellelhető




Akad pár "speciális" japán szamurájkard, de amik szóba kerültek:
Katana - a hosszabb, éllel felfelé hordták az övben, kb 60-70cm. A "párja" (a rövidebb) a wakizashi, együtt daisho
Tachi - kb80cm, éllel lefelé volt az övben, elsődlegesen lovasok használták.
Ha jól emlékszem, még a tanto merült fel - ez egy rövidebb, tőrszerű penge.
...és még mennyi van

Nem tudom, ki tette fel a kérdést, de általánosságban nézve, azért nem ártana minimum tájékozódni, mielőtt valamit kiadnak a "kezükből".
...legalább egy gugli, vagy wikipédia, ha könyvre már nem futi a gazdasági válságban
Dátum: 2008.12.04. 23:57:16
Melyik film nem képregényből készült?

...a 300 című film szerinte abból készült
Vajon mit csinálhatott történelem órán...
Dátum: 2008.11.20. 10:02:51
Hali!

"Mennyi LE-be kerül felépíteni az Őrtorony 1. szintjét?"
20000-es válasz nem is volt
Oldal: 123