Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.14. 21:29:36
Nem szeretnélek kiábrándítani. De Byzon majdnem 2 hónappal ezelőtt keresett szövetségeseket. Ha még nem is lenne szövetségben, akkor is akkora szintbeli különbség van kettőtök között, hogy értelmetlen a szövetkezés.
Dátum: 2008.11.14. 21:22:48
Még szép!Ahogy elnéztem azon az oldalon a hsz.eid pontozását,mi nem vagyunk olyan bosszúállók, hogy összefogva lepontozzunk.

de megdicsérni azért nem fogunk érte!
Dátum: 2008.11.14. 21:20:42
Lehet hogy nem pontosan idézted a kérdést, de akkor azt írtad, hogy vendégeket fogadtak benne. Nem mindegy.
Dátum: 2008.11.14. 21:14:33
Idézet: Kortevirag - 2008.11.14. 20:49:51
Nekem nem kért bejelentkezést.Bocsi.

http://www.lutheran.hu/z/ujsagok/evelet/archivum/2004/2/21

Remélem ez jó lesz.


A te linkedről idézek

Régen a falusi házakban volt egy tisztaszoba. Ebben nem tartózkodtak, vendéget is ritkán helyeztek el, esetleg ünnepnapokon fogadták itt őket borral, kalácscsal kínálva. A tisztaszoba a magasra tornyozott ággyal, a sok párnával, dunyhával a család anyagi helyzetéről is árulkodott.

Tehát. Használták a tisztaszobát vendégfogadásra?
Dátum: 2008.11.14. 20:45:35
Idézet: Kortevirag - 2008.11.14. 20:32:48
http://www.hhrf.org/csangotukor/index.php? option=com_content&task=view&id=59&Itemid=31

Ajánlom ezt figyelmedbe akkor.Most hirtelen ezt találtam és mondom,hogy dédmamám nem használta semmire,az csak disznek volt.És azt mesélte,hogy mindenkinek volt régen a faluban ilyenje és csak a küszöbről csodálhatták meg.SOHASENKI nem aludt abban az ágyban(ami falunkban) egyik háznál sem.
Ezért írtam,hogy tájfüggő lehet a dolog.


nem tudnál olyan linket adni, ami nem kér bejelentkezést az adott oldal megtekintéséhez?
Elhiszem, hogy tájegység függő a dolog, én is hallottam olyat, hogy bizonyos helyeken a tisztaszobába csak leánykérés/esküvő/temetés alkalmával lehetett bemenni.
Dátum: 2008.11.14. 20:42:02
Idézet: cirip - 2008.11.14. 20:27:32
megspóroltál két egész betűt


Többet, mert már félig megírtam a választ, mikor eszembe jutott, hogy bálnát kéne írni.

Idézet: Hydro Globus - 2008.11.14. 20:25:07

A Paradicsom: Semmiképpen sem jó megoldás. A keresztény verzió a Mennyország, a muzulmán pedig a 7 Mennyország közül valamelyik. A Paradicsom (Édenkert) az a hely, ahol - gondolom mindkét vallás szerint - Ádám és Éva éltek meghatározatlan ideig.


Nem vagyok egy különösen vallásos ember. Tudom, hogy a Paradicsom hivatalosan maga az Éden, de gondolom te is hallottad azt a kifejezést már, hogy Paradise. Angol megfelelő a mennyországra, Paradicsom. A muzulmán mennyről pedig pontosan annyit tudok, mint a görög mitológiáról, amit a korabeli irodalmi művekben olvastam. Márpedig ott mindenhol Paradicsom szerepel. Tehát akkor miért nem stimmel, ha általános műveltségben, és nem lexikális vallásismeretben gondolkozunk?

Azért hoztam fel mindkettőt, mert a kérdésben istenek vannak, tehát az legalább 2 db egyistenhitű vallás.
Mielőtt ebbe is beleköt valaki.
Dátum: 2008.11.14. 20:26:33
Idézet: cirip - 2008.11.14. 19:52:38


de azt tudod e hogy a delfin is cet


Igen tudom, bevallom csak lustaságból nem bálnát írtam.
Dátum: 2008.11.14. 20:20:40
Melyik NEM a Toldi-trilógia része?
Toldi estéje
Toldi lova
Toldi szerelme
Toldi


Egy 14 vadászatos sorozatban feljött egyszer ez a kérdés, meg egyszer majdnem ugyanez, csak ott Toldi ifjúsága volt a helyes. Ez befér duplikációnak, nem?

Hol található a Kínai nagyfal?
Braziliában
Kínában
Németországban
Magyarországon


1. Kínai nagy fal
2. Ne nézzük már ennyire hülyének a válaszadókat, pliiz.

Mi a neve annak a helynek, ahová az istenek "kedvenc halandói" kerülnek halálukkor?
Tartarosz
Elíziumi mezők
Paradicsom
Tanatosz


Nagyon szép kérdés lenne, ha pontosítanánk, hogy melyik nép istenei (görög), mert jelen formájában akár a muzulmán/kersztény Isten Paradicsoma is helyes válasz. Meg kikerülhetne az az idézőjel, mert így elég megtévesztő, szerintem rajtam kívül még sok embernek a "kedvenc ismerős" kifejezés ha idézőjelben van, pont azokat az embereket jelenti, akiket ki nem állhatnak. Viszont ismerve a görög mitológiát, ilyen értelmezésben már egy másik válaszlehetőség a helyes, hisz elég kicsinyes és gonosz, bosszúálló isteneknek vannak lefestve.
Jelen formájában tehát az egy kérdésre három helyes választ adtam.
Dátum: 2008.11.14. 19:47:12
Idézet: Sir Ny - 2008.11.14. 18:52:10
Idézet: Kortevirag - 2008.11.14. 18:07:32


Mire használták a tisztaszobát?

tisztítószerek tárolására
vendégek fogadására
ünneplő ruhák tárolására
a 4. re nem emlékszem

Itt a helyes válasznak a vendégek fogadása volt,pedig,SOHA nem használták azt a szobát,ott az ünneplőruhát tárolták és csak vasárnap léptek be oda,a ruhákért és csakis a nők cipő nélkül.Dédmamámnak még volt ilyen tisztaszobája,úgyhogy tudom.
Az is lehet,hogy más tájakon más volt a szokás.Így iy-Úgy is rossz.

Én is úgy tudom, és a net is, hogy vendégek fogadása.


Falusi nagyszülőkből kifolyólag én is vendégszobának tudom.


Idézet: azreus - 2008.11.14. 18:50:37

Mi a főszereplő hivatalos munkája a Dexter című sorozatban?
Vérnyomelemző
Kaszkadőr
Nyomozó
Temetkezési vállalkozó

nem nézem, nem is érdekel.
Valakinek nincs kedve Hydro mintájára sorozatszereplőkkel feltölteni a profilja aláírás férőhelyét?


Bár nem vagyok egy sorozat fan, de ezt tudom ajánlani! Helyszínelők jellegű sorozat, csak a főhős mellesleg sorozatgyilkos aki a rosszfiúkat kaszabolja!

Idézet: Csirguz - 2008.11.14. 19:04:10
Idézet: cirip - 2008.11.14. 18:51:40

fene tudja, a cetek gyakorlatilag szőrtelenek...


Gyakorlatilag szőrösek. A kérdés viszont eléggé gagyi, ráadásul több szempont is van, nem csak az, hogy szőrösek, tehát nem is egyértelmű. (Mer' há biza emlővel eteti utóggyait)


A ceteket szintén szőrösnek tudom. Viszont delfinből még nem hallottam szőrösről.

A helyes válasz nyilván az "emlővel eteti az utódait" akar lenni, csak éppen az sem egészen pontos. Mert mint egy korábbi kvízből kiderült itt a fórumon, van két emlős állatfaj, mely tojásrakó, nekik a tejmirigyeik nem emlőben vannak, hanem egy hosszúkás bőrredőben.
Dátum: 2008.11.14. 18:04:11
És mi bajod van ezzel a két kérdéssel?
Dátum: 2008.11.14. 17:45:19
Reggelt neked is! Bár már lassan este van.

Te világ1en, vagy világ2-n vagy? Ő melyikre regelt?
Dátum: 2008.11.14. 17:09:58
Egy ütésből kell a minimum 30 pont. Vedd meg a varázslatot, és hip-hop teljesülni fog.
Dátum: 2008.11.14. 17:08:10
Gondolom megszemélyesítője akart lenni. De ettől függetlenül spec.
Ez a düh mondjuk jópofa. A másik verzió nem jó, mert csak a rabszolgázást segítené elő, ami ellen küzdeni kéne, nem támogatni.
Ha 10, vagy maximum 20 - véletlenszerűen kiválasztott - karakterből nem találsz olyat, akire úgy érzed érdemes rátámadni, akkor lehet hogy te vagy az átlagnál gyengébb, nem biztos hogy ők a túl erősek. Ha nagyon sokáig tart megfelelőt találni, akkor gyúrj rá pár tulajdonságra. Jártam már így én is, elkezdtem szakértelemre gyúrni, közben a vadászatok miatt léptem egy szintet, és hirtelen azt vettem észre, hogy senkit nem tudok támadni abból a szövetségből akivel harcban álltunk éppen, ha nem akarok kikapni.
Beírod a portyázásnál, hogy milyen szövetség tagjai közül akarsz válogatni.

Vagy a pontlistát szövetség szerint rendezed, de az sokkal macerásabb.
És ha elájul, utána 12 óráig nem harcol, utána 33%-ra gyógyul vissza. Legalábbis nekem, mikor sikerült kiütnöm a sajátomat háború közben, akkor a 45 ÉP-ből 15-öt kapott vissza.
Dátum: 2008.11.14. 13:08:00
Ez viszont csak szőrszálhasogatás. Az Adriai-tenger beltengere a Földközi-tengernek, tehát külön tengerként tartjuk számon.
Dátum: 2008.11.14. 12:53:32
Idézet: Byzon - 2008.11.14. 12:49:28
Idézet: Alienkiller - 2008.11.14. 12:40:02
Idézet: Byzon - 2008.11.14. 12:37:13
Melyik tenger patrjáig terült a "Nagy"-Magyarország?
Fekete-tenger
Földközi-tenger
Vörös-tenger
Adriai-tenger

Helyesírási hiba...
Na meg melyik "Nagy" Magyarország?
Mert mondjuk I.(Nagy) Lajos uralkodása alatt 3 tengerig terjedt... És abban a 3-ban benne van bizony a Fekete-tenger is...


Mivel idéző jelbe tette valószínű I. (Nagy) Lajos idejére gondolt, de akkor is hibás a kérdés is, és a válaszok is. Ezeket ki engedi át???


Elkeserítelek:
Mi játékosok. Egyébként szerintem nem Lajos Magyarországára gondol, és akkor persze helyes az Adria, de hát...


Ha Lajos Magyarországára gondolt, akkor is helyes az Adria, már amennyire jó vagyok földrajzból. Csak akkor jó a Fekete-tenger is. Még jó, hogy a Balti-tenger nincs a válaszok között!
Dátum: 2008.11.14. 12:48:56
Valami hasonló merült fel bennem is. csak akkor szerencsésebb lenne így:
(-3)x(-3)x(-3)


Idézet: Zoltanszon - 2008.11.14. 12:12:01
Szoval a helyes kerdes vhogy igy hangzik? "Milyen színű az Arsenal férfi felnőtt focicsapatának meze hazai pályán a 2008/2009-es évadban?"
Nagyon jó....


Attól még mindig törlendő speciális kérdés.