Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
1. hozzászólás - 2008.11.14. 14:40:17
A portyázás ablakban, ha rákattintottál a szintre, szövetségre, tulajdonságösszegre stb. akkor a program e szerint a szempont szerint lerendezte az adatbázist, és ezután megjelenitette az első 10 találatot. ha ismét megnyomtad, akkor másik irányba rendezte, és megjelenitett igy is 10 találatot.

Ez a funkció még a legelején került be a programba, akkor a kisebb számú tesztelő miatt általában szinte mindenki megjelent a portya ablakban, aki megfelelt az adott szűrési feltételeknek, és a fenti funkció egy egyszerű rendezés volt az adott ablakra.

Most azonban, amikor már sokezer játékos van, más a helyzet.

A portyázás ablak véletlenszerűen választott ellenfeleket ad ki, akik a szűrési feltételeknek (horda, szintkülönbség vagy éppen szövetség) megfelelnek, és támadhatóak. A program elsősorban 100%-kos játékosokat próbál kiadni - olyanokat, akiket az elmúlt 3 órában nem támadtak, így minimalizáljuk a "zaklatásokat", és a zsákmány is maximális, 100%-kos lesz.

A rendezés használata után viszont már nem véletlenszerű találatok jelennek meg, hanem az adott szempont szerint leggyengébb vagy legerősebb karakterek. Tehát igy kényelmesen le lehetett kérni az összes támadható játékos közül a legalacsonyabb szintűt és azok közül is a legalacsonyabb tulajdonságút, aki támadható.

Ez egy fantasztikus kényelmi funkció, amelyről én már el is feledkeztem, és egyáltalán nem az volt a célja, mint amire most használják. A rendezés célja kizárólag az volt, hogy a portyázás során felhozott, kb. 10 véletlenszerű találatot lerendezze.
Így viszont rengetegen mindig egy-egy adott szint leggyengébb játékosait támadták. Nemcsak, amikor 100%-ban voltak, hanem még 80, 60 stb. százalékban is (sokan azt sem tudják, mi az a szám az LE oszlopban, és már csak azért is azt támadták, aki mellett kisebb szám volt, mert azt hitték, az gyengébb). Aki nem 3 óránként 1x, hanem 4x támadnak, annak nem sok esélye van a "felállásra".

Summa summárum, a "rendezési" funkciót kikötöttük. A portyázás gombot megnyomva, és a szűrési feltételeket beállitva (szándékosan nincs olyan, hogy 10. szintűeket támadok, csak olyat, hogy max 2 szintkülönbséggel támadok) véletlenszerű ellenfeleket kapsz, minden bizonnyal találsz köztük olyat, ki megfelelő kihivás lesz. Fontos dolog, hogy a támadásnál minél több lehetőséget kapj, és te dönthess, hogy kit támadhass, de arra nincs szükség, hogy mindig mindenki a létező legoptimálisabb ellenfelet üthesse.

Lehet erre mondani, hogy "akkor mindenki a toplistából fog támadni". Ha a toplistából támadsz, ott nem látszik a segitségnyújtás, az alacsony életpont és egy csomó más minden, könnyen lehet, hogy 10 embert kell végignyomkodnod, amig ellenfelet találsz. Így remélhetőleg erre csak néhány őrült lesz képes, a többiek használják a portyázást, és nem az lesz, hogy a játékosok 90%-ka ugyanazt a 10%-kot üti.

Köszönjük a megértéseteket!
Pontszám: 6.78
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
2. hozzászólás - 2008.11.14. 14:43:46 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.14. 14:40:17
A rendezés célja kizárólag az volt, hogy a portyázás során felhozott, kb. 10 véletlenszerű találatot lerendezze.


Nem lehetne inkább, hogy most is ezt csinálja?
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 8
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
3. hozzászólás - 2008.11.14. 14:44:56 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.14. 14:40:17

Lehet erre mondani, hogy "akkor mindenki a toplistából fog támadni". Így remélhetőleg erre csak néhány őrült lesz képes, a többiek használják a portyázást, és nem az lesz, hogy a játékosok 90%-ka ugyanazt a 10%-kot üti.

Köszönjük a megértéseteket!


Hmm... Köszönöm szépen a minősítést, én a játék kezdete óta azt használom...
Bekattintom a toplistákat és a hozzám legközelebbit próbálom ütni, ha az nem megy, akkor eggyel arrébb stb.
De most akkor mehetek elmeorvoshoz...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
4. hozzászólás - 2008.11.14. 14:51:21
"Ha a toplistából támadsz, ott nem látszik a segitségnyújtás, az alacsony életpont és egy csomó más minden, könnyen lehet, hogy 10 embert kell végignyomkodnod, amig ellenfelet találsz."

A toplista pont hogy sokkal többet mutat, én már egy hete csak ezt használom, ugyanis a portyázási ablak nem mutatja a szakértelmek számát, ami magas szinten jóval kifejezőbb. Ezekszerint "őrült" vagyok. Jobb módszert, valós fejlesztést is kitalálhattatok volna a szint legalján lévő gyengék erősítésére, mint a meglévő, egyébként is sok sebből vérző portyázási ablak tovább butítását.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
irritálóNihilFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
5. hozzászólás - 2008.11.14. 15:07:07 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
És ha én egy adott szövetségbe tartozókat akarok gyakni, hogy a manóba találok rá?
Kiírom a fórumba, hogy légyszi támadjatok?
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
6. hozzászólás - 2008.11.14. 15:08:50 (Válasz Nihil #5 hozzászólására.)
a szövetségre keresés nem szűnt meg
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
7. hozzászólás - 2008.11.14. 15:09:24 (Válasz Nihil #5 hozzászólására.)
Hát ha tudod a szövetség valamely tagjának a nevét, akkor azt beírod a toplisták keresőjébe, az ő karakterlapjáról meg már át tudsz ugrani a szövetségre, és kész is...

EDIT: ok cirip, ebből is látszik mennyit használtam...
A hozzászólást Byzon módosította 2008.11.14. 15:09:59-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
8. hozzászólás - 2008.11.14. 15:12:53 (Válasz Nihil #5 hozzászólására.)
Beírod a portyázásnál, hogy milyen szövetség tagjai közül akarsz válogatni.

Vagy a pontlistát szövetség szerint rendezed, de az sokkal macerásabb.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
9. hozzászólás - 2008.11.14. 15:28:17
Hadat üzensz a szövetségnek és a Kapituláció menüpontban lesz link a szövi nevére.
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.14. 15:28:26-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
10. hozzászólás - 2008.11.14. 15:30:21
Remek. Ezutan tobbszor kell megnyomni a kereses gombot a portyazasnal.
Megint egy ujabb elem kerult be, hogy a "csak kis ido kell, hogy sikeres legyel a jatekban" elv ne teljesuljon.

Ugye en rajtam all, hogy a portyapont beallitasom alapjan azt tamadjak akit akarok. A 60, 80%os
karaktereket alapbol nem eri meg tamadni, mivel kevesebb LE es TP jar ertuk. Emiatt a bekerult funkcio teljesen felesleges.

Aki nem akar a nagy tulajdonsagu ellenfelekre felkenodni, az vagy kereses gomb fuggo lesz , vagy elmegy a toplistara, es "orult" modjara ott kezd keresgelni.

Emberek! Lehet nekiugrani azoknak az ellenfeleknek, akik a tamadni kivant szinten a legkisebb tulajdonsaguak.
Es PONTOSAN azok lesznek agyonverve egymas utan tobbszor, akiket ezzel a patchel akartatok megvedeni.
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
11. hozzászólás - 2008.11.14. 16:24:18
Szerintem inkább a legkisebb tulajdonságösszegüeket valamilyen segítséggel kellene erősíteni, az hatékonyabb. Pl. mi lenne ha az adott szinten a legkisebb tulajdonságösszegü néhány ember napi + néhány CSP-t kapna, vagy mondjuk 10%-al olcsóbban vehetnfelszerelést? (Azért írok néhányat, hogy ne kössetek bele a konkrét értékbe.) Vagy az, akit egy órán belül már 2x megütöttek, azon "düh" tör ki, ezért +5%ot kap a tulajdonságaira?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
12. hozzászólás - 2008.11.14. 16:32:32 (Válasz Draglov #10 hozzászólására.)
Ha 10, vagy maximum 20 - véletlenszerűen kiválasztott - karakterből nem találsz olyat, akire úgy érzed érdemes rátámadni, akkor lehet hogy te vagy az átlagnál gyengébb, nem biztos hogy ők a túl erősek. Ha nagyon sokáig tart megfelelőt találni, akkor gyúrj rá pár tulajdonságra. Jártam már így én is, elkezdtem szakértelemre gyúrni, közben a vadászatok miatt léptem egy szintet, és hirtelen azt vettem észre, hogy senkit nem tudok támadni abból a szövetségből akivel harcban álltunk éppen, ha nem akarok kikapni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
13. hozzászólás - 2008.11.14. 16:36:59 (Válasz Mortimer #11 hozzászólására.)
Ez a düh mondjuk jópofa. A másik verzió nem jó, mert csak a rabszolgázást segítené elő, ami ellen küzdeni kéne, nem támogatni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
14. hozzászólás - 2008.11.14. 16:40:11 (Válasz Draglov #10 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.14. 14:43:46

Nem lehetne inkább, hogy most is ezt csinálja?

De igen, szeretnénk, amint jut rá idő.

Idézet: Byzon - 2008.11.14. 14:44:56
,
Hmm... Köszönöm szépen a minősítést, én a játék kezdete óta azt használom...
Bekattintom a toplistákat és a hozzám legközelebbit próbálom ütni, ha az nem megy, akkor eggyel arrébb stb.
De most akkor mehetek elmeorvoshoz...

Az őrültet itt a szó pozitiv értelmében (fanatikus, mindenre képes játékos) értettem

Idézet: Draglov - 2008.11.14. 15:30:21
Emberek! Lehet nekiugrani azoknak az ellenfeleknek, akik a tamadni kivant szinten a legkisebb tulajdonsaguak.

Tehát szerinted nem jó, hogy mindenki a támadni kivánt szinten a legkisebb tulajdonságút üti? Akkor te is támogatod ezt a változást, köszönöm, ezt akartam hallani
A toplistát használni ilyen szinten macera, ahogy irtam, nem javaslom senkinek... épp, mivel időigényes. Portya gomb, kinézel valakit, és katt! Ha meg szövi háború van akkor úgyis adja magát kit ütsz...

Egyébként, nevetni fogtok, de az elején még a tulajdonságösszeget sem akartuk kiirni. Épp, mivel akkor mindenki a legkisebb tulajdonságút üti. De ez túl lényeges dolog ahhoz, hogy ne irjuk ki a toplistába, és ha ott kint van, akkor a portyázásnál is kell.
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
15. hozzászólás - 2008.11.14. 16:45:39
Miklós, de most is a legkisebb tulajdonságúakat fogják ütni, mert a toplistában nem látni, hogy csak 20%-nyi tapasztalati pontot lehet tőle szerezni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
16. hozzászólás - 2008.11.14. 19:33:05 (Válasz Lanmandragoran #12 hozzászólására.)
A patch bekereruleseig mindig taltam magamnak 100%os ellenfeleket. Nehany oraval kesobb mar nem.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
17. hozzászólás - 2008.11.14. 19:42:56
Miklós: nem ertunk egyet. Sikerult a leggyengebb mondatomat kiragadni. Igaz nem teljesen volt egyertelmu.
Tobbseg (szerintem) eddig is probalta mindig a legyengebb ellenfelet keresni. Persze vannak akik katt katt, ahogy irod, es vannak, akik hasonlo erosseguek ellen probaljak megmerettetni magukat.

En pl a kovetkezo keppen valasztok ellenfelet: Lerendezem,hogy a legkisebb tulajdonsaguek legyenek elol. Aztan adj neki. Ha csak olyanok vannak, akik 60. 80%osak, akkor mar alok is tovabb, mert tudom, hogy kevesebb az LE es a TP.
Most fogom magam elmegyek a toplistara es ott keresem meg a legyengebbet azon a szinten, ahol utni szeretnek. A nagy kulonbseg az, hogy azokat is be fogom verni, akik 60, 80%on vannak, mivel ezt nem fogom tudni elore.
Gyakorlatilag, ha csak nehanyan csinaljak ugy ahogy en, akkor egy bizonyos szint legyengebb statosszegu emberkei romma lesznek verve. Minel tobben csinaljak annal inkabb lesz szetverve minden szint alja. Eddig legalabb meg volt az eselyuk, hogy haat ez csak 80as inkabb hagyom.
Ezt most elvettetek.
Pontszám: 7.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
18. hozzászólás - 2008.11.14. 19:59:06
Es nem lehetne, hogy a veletlen talalatokon beluli rendezes megmaradjon, ahogy az eredetileg tervezve lett?
Update: latom, hogy ilyen lesz, kiraly .

Masreszt felemasnak itelem a modositas hatasat, mert a jatekosok nagyresze jelentos pluszido raszanasaval (peldaul megnyomja 20-szor a portyazas gombot) ki fogja keresni a legjobb celpontokat, de igy nem 2 hanem 10 percet kell majd raszanni 2 portyara.
A hozzászólást Kocos módosította 2008.11.14. 20:07:20-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
19. hozzászólás - 2008.11.14. 20:05:24 (Válasz Mortimer #11 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.11.14. 16:24:18
Szerintem inkább a legkisebb tulajdonságösszegüeket valamilyen segítséggel kellene erősíteni, az hatékonyabb.


Mondjuk szolni nekik, hogy noveljek a tulajdonsagaikat? Mindenki alacsony tulosszeggel szuletik, csak aztan van aki fejleszti a tulokat, meg van aki nem. Mindenki maga dontheti el, hogyan jar jobban.
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázás ablak - megszűnt a rendezhetőség
20. hozzászólás - 2008.11.15. 11:14:37
üdv,

Ha a kari már lépett néhány szintet és nem jól fejlesztették, megnézném hogyan erősíti meg annyira magát, hogy ne őt támadják a szintjén. Elárulom, sehogy.
Mivel most már folyamatosan támadják, esélye sincs összeszedni magát.
Korábban valaki írta, hogy a rendezhetőség megszűnésével pont a szinten a tö összeg alapján alsó részen elhelyezkedő karikat fogják még jobban ütni. Egyetértek vele, mivel eddig talán az visszafogó erő volt, hogy a portyázásnál 40-20 %-os volt akkor már nem ment neki az ember, de így mivel toplistából nem lehet már látni, állandóan szét lesz ütve.
A toplistából ellenfél választás közel sem olyan hosszú idő, nem kell fanatikusnak lenni. Napi harmincat portyázok (portyáztam 50-et is) és kb. egy portyapakk (óránként 4-5 csata) lejátszása 3 perc volt. MINDIG. Nagyon egyszerűen ki lehet találni, hogy lehet ezt megcsinálni.

A legoptimálisabb , mint olyan meg nem létezik. Az optimális már önmagában a legjobb , tuti pont, nincs nála jobb

maci
A hozzászólást Maci módosította 2008.11.15. 11:21:36-kor
Pontszám: 7.91
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője