Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.05. 16:50:10
Hozzád is intézek egy kérdést, amire őszinte választ várok.

Kit becsültök többre, aki erejéhez mérten becsülettel helyt áll 3-4 napig, vagy azt aki egy csata nélkül bedobja a törülközőt némi plussz békéért cserébe? Kit támadtok szívesebben, akinél hetente meg kell dolgozni a bevételért, vagy akitől két hetente ráfordítás nélkül jön a LE?

(feltételezve annyi gerincet, hogy olyanokat támadtok, akinek van esélye becsülettel helyt állni)
Dátum: 2009.01.05. 16:43:59
Mivel nálam kérdezted először, válaszolok erre is, és a többi hozzám intézett kérdésedre is.
--2) A tagok válaszcsapással torolhatják meg
bármely szövetséget ért citadella támadást.

Ez itt a fenyegetés. Azt, aki esetleg megpróbál visszavágni a támadásért, jó előre azzal fenyegetitek, hogy kamatostul kapja vissza.

Ismétlem, nem lenne semmi bajom a Ráccsal, ha arról nem szólna, hogy aki így próbál visszavágni az őt ért támadás miatt, annak kamatosan, akár 8-10 csapással válaszoltok egy csapásért. Ha valóban csak azoknak a kordában tartására irányulna, akik brahiból dobálóznak a csapásokkal. De mi mást tudna kezdeni egy 10 fővel kisebb szövetség egy olyan szövetséggel szemben, ahol a leggyengébb tag 2 szinttel alacsonyabb csak, mint a védekező fél "legerősebb" harcosai? Fordított esetben Te mivel próbálnád elvenni a nagyobb szövetség kedvét a további zaklatástól? Csak ebbe az egybe gondolj bele.


A lefelé támadás ellen semmi kifogásom nincs egy határig, nem vagyok kétszínű, hogy ilyeneket hangoztassak, mikor v2-n mi is ezt csináljuk. De azt már cseppet viccesnek tartom, mikor annyival támad valaki lefelé, hogy a nyeresége fele annyi mint a kútjának katalizátor nélküli egy napi töltődése. Akkor hol beszélhetünk a kútméret kordában tartásával elért védekezésről?
Dátum: 2009.01.05. 15:51:12
Egyetlen dolgot leszámítva. Ők nem fenyegetőznek a még kisebbek felé, hogy csúnyán pórul jár, ha védekezni merészel. Nekem ezzel az eggyel van problémám, semmi mással.
Dátum: 2009.01.05. 15:48:16
Hát, a zenei stílussal azért vitatkoznék. A Demonlordot nem ismerem, a wiki szerint power-metált játszik, míg a vele kortársnak nevezhető újraalakult Ossian és Pokolgép már rég nem a '80-as évek heavy metal előadói, az új számaik már a hard rock műfajba sem férnek igazán bele, sokkal nyugisabb, tartalmasabb zenéik vannak.
Dátum: 2009.01.05. 15:39:57
Értem én, hogy a PC csak kárt okoz mindenkinek, de nem gondoljátok, hogy egy kicsit nevetséges, hogy pont azok a szövetségek tagjai a CitadellaRács egyezménynek a toplista első oldaláról, akik gátlástalanul farmolják a kisebbeket, és akik ellen az egyetlen lehetséges védekezés a Citadella használata lenne? Mert ez így semmi másról nem szól, csak arról, hogy nesztek birkák (bocs ), álljatok csak sorban a birkanyírásra, de ha esetleg meg meritek rúgni azt aki az ollóval közeledik, akkor még a vágóhídra is kerültök.
Ez csupán álszent duma, hogy senkinek nem jó a Citadella. Persze, nektek nem jó, mert akkor nem olyan hatékony a hetenkénti farmolás, ha a nyereség egy része elmegy a csapás hatástalanításra. Akit hetente-kéthetente farmoltok, annak egy idő után teljesen mindegy, hogy kap-e válaszcsapást, csak az fog a szeme előtt lebegni, hogy bármilyen lehetséges módon megpróbáljon visszavágni.
Persze, a Békeidősöket most el kell pusztítani, mert nem hagyják magukat a vágóhídra terelni mint egy csorda. Ehhez csak gratulálni tudok.

Addig a pontig, amíg nem a megtámadott dobálódzik a Citadellával, azt mondom jogos a kezdeményezés, valóban veszélyes fegyver ahhoz, hogy a "hülyegyerek játsszon a piros gombbal". De nehogymár ne álljon jogában a megtámadottnak védekezni! Az viselje a következményeket, aki háborút indít, ne bújjon már el a haverok mögé, hogy a csúnya kisfiú védekezni próbál, verjétek szét.

Szép gondolat, hogy ha nem bírunk az ellenféllel szemtől szembe akkor így jártunk. De akkor tessék a saját súlycsoportban háborúzni.
Az én szövim pl csak alig 50k-s kúttal rendelkezik, az élmenők a fél csapatot el sem érik szintben, mégis két nap alatt a negyedik hadüzit kapjuk a szövetségi toplista első oldaláról. Mi ez, ha nem gátlástalan kizsákmányolás? És még mi lennénk az alávaló szemetek, ha netán lenne Citadellánk, és használni mernénk...

Én is azt mondom, a kizsákmányolt szövik előbb-utóbb megunják ezt, és ha létrejön az ellenrács akkor majd nézhettek, hogy a 15 rácstagra jut 30-40 szövi, akik az ellenrácsba léptek be, mert elegük van belőletek.
Dátum: 2009.01.05. 15:01:43
Neki ha jól értettem pont azzal volt baja, hogy Erkelt fogadta el. Bár nem értem, hogy egy ilyen alap kérdéshez minek kellett egyáltalán a wiki.
Dátum: 2009.01.05. 14:59:05
A spektrális manipulációt se felejtsd ki, az is sokat tud dobni a vadászaton.
Dátum: 2009.01.05. 14:30:18
Szerinted én miért a fórumon lógok?
Dátum: 2009.01.05. 14:15:25
Kereskedelem szakértelem 10. szint, tanulás 12. szinten fejleszthető.
Dátum: 2009.01.05. 13:59:57
Reggelt mindkettőtöknek!
Jónak nem nevezhetem, mert két hét után jönni kellett dolgozni.
Dátum: 2009.01.05. 13:24:16
Megyek veled, mert van egy 1000LE-s fogadásom rá, hogy ugyanaz az ember tette fel mindkettőt, vagy egymás után, vagy a két világon.
Dátum: 2009.01.05. 13:19:10
Az utolsó néhány mondatot nem egészen értem, de sebaj.
Olyat egy szóval sem mondtam, hogy elítéllek érte, én is világ életemben 15 pp-n voltam, akit lehet ütök, ha nagyobb szintben, ha alacsonyabb, de nem is emlékszem hogy valaha problémáztam volna azon, hogy engem miért támadhat 26-27. szintű játékos, mert én ugyanúgy támadok olyan mélységig, amíg lehet, hisz több esélyem van bevételt szerezni, és a TP is kevesebb.
Dátum: 2009.01.05. 13:03:05
Mivel szerintem alapból átlépi a speciálisság határát, ha igazam van, mindegy, hogy fogalmazunk, mindenképpen speciális.

A filmet meg várom.
Tudod, miért nem jók a napi aktualitású kérdések? Benne van a fogalomban. Ami ma aktuális, az holnapra könnyűszerrel elavulhat. Lehet a híradóból olyat kérdezni, ami nem ilyen, az ellen nem hiszem, hogy tiltakoznánk. De a dohánytermék behozatalra vonatkozó kérdés nem ilyen volt.
A sorozatos kérdéseket én sem szeretem maradéktalanul, a most futó sorozatra vonatkozó kérdésnek nagyon ott kell lennie a topon, ahhoz, hogy nálam jó kérdést kapjon. De egy 10, vagy több évvel ezelőtti sikeres sorozattal kapcsolatos kérdés jó eséllyel pályázhat a jó kérdés értékelésre nálam. Én személy szerint örömmel látnék mondjuk Kojakos, Columbos, T. J. Hookeres, Szomszédokos, Tenkes kapitányás és még sorolhatnám kérdéseket. Bár sajnos nagy valószínűséggel napok alatt kiesnének 25%-on.

A 10-ről kiugrást pedig arra értettem, hogy mikor elég világosan le van írva néhány helyen, hogy milyen kérdések lehetnek jók, akkor egy rossz kérdés visszautasítása után ne legyen már az az indok a hőbörgésre, hogy dehát más is feltehetett hasonlót. Persze, feltette, elfogadták, és a rossz, gyomlálandó kérdésekkel foglalkozó topic lassan 15000 hozzászólásnál jár, nem véletlenül.
Dátum: 2009.01.05. 12:44:28
Amíg élnek a szereplők, sosem biztos hogy nem forgatnak hozzá új részeket, de így 5 év távlatából elég valószínűtlen, hogy visszabújnának a színészek ezekbe a bolondozós karakterekbe. Bár egy moziverziónak tudnék örülni.
Dátum: 2009.01.05. 12:42:46
A wiki szerint valóban Egressy Béni zenésítette meg, de a zenét Erkel Ferenc szerezte hozzá, ez vitathatatlan:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Himnusz.jpg
Valamint elég gyanús, hogy bár Egressy lapján a wikiben megemlítik, hogy sok zeneművön dolgozott együtt Erkellel, a Himuszról ott egy szó sem esik.
Dátum: 2009.01.05. 12:31:01
Idézet: Kagemusha - 2009.01.05. 11:51:03

Jelen esetben az IMDb-t ajánlanám, immáron sokadszorra: http://www.imdb.com/title/tt0108778/episodes. Aztán itt szépen összeadogatod és már kész is az eredmény. Ami nem szerepel a felsorolásban!


A wiki 236 részéhez képest az IMDb 238-at ír, és filmes kérdésekben megbízhatóbb szerintem, mint a wiki. Amúgy én is az IMDb-t szoktam ilyenre használni, most valamiért nem jutott eszembe. Összeadni pedig nem kell őket, ez a legfelső sor: Episodes: All (238)
De ez már szerintem akkor is erősen spec. A 10 évad még elmegy, de ez már kicsit mélyebb érdeklődés.
Tudom hogy logikátlan, és nem is biztos hogy így van, de olvastam már itt a fórumon az biztos. De ennek tükrében meg annyira speciális a kérdés, hogy csak az tudna rá válaszolni akinek 50-es a szakértelme, de azt meg kizártnak tartom hogy van ilyen karakter.
Ráadásul mintha fórumon többször elhangzott volna nálam nagyobb tudású játékosoktól, hogy bár a vezetőkészség max. szintje 50, de az állat maximalizálva van 10 példánynál.
Dátum: 2009.01.05. 11:39:32
Hanyadik leszel ha kielőzod a másodikat?
2.
1.
3.
4.

Pocsék minőség, sokszor kivesézett kérdés.

Melyik szakértelmet kell fejlesztened, ha szeretnél több harci kört kapni?
Kritikus ütés
Kivégzés
Másodlagos támadás
Szívósság

A profi portyázóknak mondjuk 7-8. szinten megvan, de ők meg nem vadásznak, a többség úgy 12-13. szint alatt nem igazán találkozik vele.

Melyik földtörténeti korról kapta nevét a híres film a Jurassic Park?
júra
karbon
devon
triász

Csak szerintem primitív?
Melyik ország köztársaság az alábbiak közül?
Norvégia
Svédország
Finnország
Dánia

Egész pontosan parlamentáris köztársaság.
Melyik csapat stadionja az Álmok Színháza?
Newcastle United
Arsenal
Chelsea
Manchester United

Old Traffort-ként talán még tudható is, így már spec-nek érzem.
Hány epizód készült a Jóbarátok (Friends) cimű sorozatból?
236*
321
291
220

Szeretem a sorozatot, többször kiálltam a rá vonatkozó kérdések mellett, de ezt 5 perc alatt sem találtam meg, ráadásul ezek szerint nem is ugyanannyi rész volt minden évadban, hogy ki lehessen számolni.