Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.17. 12:40:30
Szerintem egy szóval sem mondtam, hogy minőségi bajom lenne a kérdéssel. Az a bajom, hogy több verzióban szerepel, semmi egyéb.

Hatalmas különbséget érzek aközött, hogy mit jelent egy hétköznapi szó olyan nyelven, amit talán tanult a válaszadó, vagy hogy mit jelentett egykoron egy elit katonai osztály neve. Ez kb olyan, mintha a "Kik voltak a sansculotte-ok?" kérdést fordításnak bélyegeznénk.
Dátum: 2009.01.17. 11:33:24
Hol található a 100 Éves cukrászda?
Mezőkövesd
Eger
Gyula
Békéscsaba

Nem 100 Éves, hanem Százéves. Ez a neve, ugyanis idén már 169 éves a cukrászda.
Mi a "Szamuráj" szó jelentése?
Harcos
Testőr
Katona
Szolga

Erős duplikáció gyanúm van.
Hány évente van szökőév?
2
3
1
4

Ebből van pontos verzió is.
Hol rendezik az idei (2008) World Cyber Games-t?
Németország (Köln)*
Egyesült Államok (Seattle)
Dél - Korea (Szöül)
Szingapúr


WTF
Dátum: 2009.01.17. 01:10:32
Jóéjt Cirip, én is kidőlök!
Dátum: 2009.01.17. 00:45:58
Ezt ne hangoztasd, mert amilyen összeesküvés-elméleteket látnak a háttérben, képesek ráfogni, hogy direkt azért álltok ki a változás mellett, hogy ne lehessen titeket befogni a toplistán. A végén még kénytelenek lennétek tagadni és hazudozni.
Dátum: 2009.01.17. 00:31:43
Jó éjszakát! Ismét remek fejezet.
Dátum: 2009.01.16. 23:57:45
Én is mentem volna már,ha nem kellett volna ennyit várni rád. Lassan állhatsz neki a holnapinak.
Dátum: 2009.01.16. 23:17:27
Jó éjszakát a távozóknak.
Dátum: 2009.01.16. 22:06:18
Valahogy így néz ki:

http://www.worth1000.com/entries/397000/397253SYBX_w.jpg
http://www.fantasy-fan.org/files/Jordan/Myrddraal.jpg

Az Idő Kereke világának egyik legszörnyűbb teremtménye. A legsötétebb hatalom alkotta, valahol félúton van az ember és a trallok faj között. Nincsen szeme, de tekintete mégis páni félelemmel tölti el azt, aki ránéz. Kegyetlen gyilkos, csak a legképzettebb kardmesternek van esélye ellenük. A ruházata éjfekete, a sötét árnyékban képes nyom nélkül megjelenni és eltűnni.
Dátum: 2009.01.16. 21:23:29
Én meg akkor kénytelen leszek beérni egy Myrddraal-lal
Dátum: 2009.01.16. 21:21:23
Nekem a Kriptaszökevények jobban bejön.
Meg egy zafír szövinek, ami színre majdnem olyan hideg mint a gyémánt, sokkal jobban illik az a kékes temetői kép, mint ez a sárga.
A tűz az nálam a rubinhoz tartozik.
Dátum: 2009.01.16. 20:24:40
Mi lesz a nevünk? Vagy ez nagyon hülye kérdés volt?
Dátum: 2009.01.16. 19:46:32
Bíztam benne, hogy nem kell külön jelentkeznem, miután én vetettem fel a zafírt.

Hülyén venné ki magát, ha azt mondanám, mégsem megyek, miután Ciripet is rádumáltuk.
Dátum: 2009.01.16. 17:58:28
Jaja. Az elején fel kell húzni a spektrálist, abból portyabevétel nélkül is lehet tolni a tulajdonságokat, a plusz regenerálódás meg jól jön.
Dátum: 2009.01.16. 17:47:54
Jó, ebben igazad van, É/D-sarknak csak a földrajzi sarkpontokat nevezzük, belekavarodtam, hogy az Antarktiszt szokták Déli-sarknak is nevezni a köznyelvben.
Dátum: 2009.01.16. 17:37:13
A békésebb világon lehet hogy nem cél annyira a pvp-ben erős karakter, bár azért szöviháború ott is lesz. Viszont az én meglátásom, hogy a térkapu és később az epikus harc maximálisan igénybe veszi a pvp tulajdonságokat. Erre a legjobb nyilván a rubin a harci bónuszokkal, aztán a smaragd a vari bónusza miatt (én eddig mindig azok ellen a tk szörnyek ellen buktam, akinél csak varázslat volt, mágikus fegyver nem ), a zafír meg esetleg az epikusok ellen lenne jó, hogy gyorsabb regenerálódás miatt sűrűbben lehet menni csapkodni az ÉP-jét, de azt nem tudom, hogy pontosan hogy működik, milyen gyakran lehet menni ellenük. Cirip, tudsz valami bővebbet?
Addig jó amíg westen nem ezt az irányvonalat követi. Akkor biztos lelövöm.
Dátum: 2009.01.16. 17:28:46
Ebben igazad van, hogy pontatlanul fogalmazott. Viszont akkor is van közepe az Északi-sarknak is, hiszen minden földrajzi területnek van egy térképészetileg meghatározott középpontja. Ennek a girbegurba Magyarországnak pl. Pusztavacs.

Az más kérdés, hogy ez a térképészeti középpont szinte biztosan nem fog egybeesni az északi sarkponttal.
Sir Ny, ez most teljesen felesleges szőrszálhasogatás, ráadásul nincs is igazad.
1. Mivel a Föld nagyjából gömb alakú, ezért ha pontosan a Déli sarkra ér a medve az 1 km déli irányú séta után, nem tud keletre indulni, csak északra. Tehát a Déli sark verziója akkor állhatna fenn, ha ha az irányok sorrendje dél-észak-kelet lenne.

2. Szerény matematikai emlékeim szerint ha a szélességi kör kerülete 1 km, akkor nem tud a "maci" 1 km-t sétálni délnek, mert amennyire a Föld méreteire emlékszem, az egy olyan kicsi gömbszelet lesz, hogy szinte körnek tekinthető, vagyis a dél felé megtehető táv ~ a hosszúsági kör sugarával lesz egyenlő, tehát a görbületet beleszámolva is kevesebb mint 200 méter.

3. A negyedik válaszlehetőség: "Nincs medve ilyen lehetőségek birtokában." - vagyis nem létezik olyan medve, amelyiknek matematikai lehetősége van rá, hogy bejárja ezt a háromszöget a dél-kelet-észak sorrendben. Mivel te magad is belátod, hogy az Északi sarkon ez matematikailag lehetséges (más kérdés, hogy minek mászkálna a mackó szabályos háromszög útvonalon), így ez a válaszlehetőség nem helyes, mert az Északi sarkon él medve ilyen lehetőségek birtokában.
Dátum: 2009.01.16. 16:12:21
Úgyis itt ülsz a gép előtt egész nap, nehogy már +1 kari ne férjen bele.

Mivel békésebb világ, elég lesz két óránként belépkedni, szemben a v1-v2 óránkénti belépésével.
Dátum: 2009.01.16. 15:52:38
Hátöö, hidd el, vannak a kvíz topicban olyan rendszeresen író munkásemberek, akik el tudnák látni a feladatot. Vagy akik régebben rendszeresen írtak, csak pár ember miatt inkább hanyagolják.