Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.20. 14:19:58
Valamint kiegészíteném Kyront azzal, hogy az Energiakristályosító nevű épület építéséhez is fel tudod majd használni.
Dátum: 2009.01.20. 13:23:59
Melyik betű van a legelső helyen az alábbiak közül?
L
N
K
M

Dátum: 2009.01.20. 11:53:31
Ez most többek között én voltam. Volt benne egy r-betű elgépelés ha jól emlékszem, amit azóta már te is javítottál. Mehet is vissza a kérdés.

Ha helyesírási hibával kapod vissza, azt javítás után visszateheted, nem veszted el azt a kérdéslehetőséget.
Dátum: 2009.01.20. 11:46:29
A fene tudja milyen nevesincs író műveit bárki szabadon elolvashatja, ellenben hogy milyen íze van egy alkoholnak, csak az tudja aki fogyasztja, ez meg ugyebár 18 éves kor alatt elvben tilos.
Dátum: 2009.01.20. 11:44:34
Melyik humorista nem illik a sorba?
Dolák-Saly Róbert
Laár András
Galla Miklós
Gálvölgyi János

Mi alapján? Oké, hárman L'art pour L'art tagok voltak, de mondjuk Dolák-Saly az egyetlen hosszú hajú, vagy pl Laár András az egyetlen buddhista pap köztük...
Hol lakik a Télapó (Finnországon belül)?
Rovaniemi*
Helsinki
Turku
Oulu

Sok érdekes dolgot megtudtam a négy városról 5 perc alatt, de ezt nem.
Hol laknak a hupikék törpikék?
albérletben Hókuszpóknál
barlangban
Hatalmas fák között, gombaházakban
folyóparton

Még, még, még!
Dátum: 2009.01.20. 11:12:28
Távol álljon tőlem, hogy megkérdőjelezzem tanári hozzáértésedet, de egyrészt tényleg Balassi volt az első olyan költő, akinek csak magyar nyelvű művei maradtak fenn (a maradtak fenn-en van a hangsúly, mert lehet hogy alkotott például németül is míg Nürnbergben tanult, de azoknak nincs nyoma, az utókor nem tud róla), másrészt akkoriban még eléggé összemosódott a költő/író fogalom, nem kéne ilyen erősen szétválasztani. Balassinak is volt ugyebár egy drámája, ami prózai mű, Kölcsey sem csak verseket írt, alapított például egy újságot is, Wesselényinek meg aztán bőven vannak könyvei is.
Dátum: 2009.01.20. 10:36:23
Valamiért kétszer küldte el.
Sebaj, akkor ideírom a pontosítást, mert utánanéztem az itókának. A recept egész pontosan Svájc francia részéből származik, de az első gyár Franciaországban nyitott meg 1797-ben. 1916-ban tiltották be "végleg", mert egy abszintista részegen lemészárolta a családját. Az EU '91 óta engedélyezte újra, de a hallucinogénanyag-tartalmát korlátozták, ezért nagy gyártók többnyire átálltak a fekete ürömre, ami nem tartalmazza azt az anyagot, viszont emiatt a minőség is sokkal silányabb. A mindenféle színben pompázó abszint is modern találmány, mivel a zöld szín nem mindig passzolt a koktélok színvilágához.

A Zöld Tündér elnevezés Oscar Wildétől származik.
Dátum: 2009.01.20. 10:36:02
Rosszul emlékszel, Franciaországból származik. A XIX. század végi - XX. század eleji Franciaországban élő, alkotó festők, művészek fogyasztották előszeretettel. Van Gogh, Picasso, Wilde, lehetne még sorolni. Azért volt ez a nagy imádat, mert egyrészt mint a művészek nagy része, ők sem a jómódjukról voltak híresek, és ez egy olcsó ital volt, másrészt az eredeti alapanyag, a fehér üröm előszeretettel váltott ki hallucinációkat, víziókat, amiket aztán a műveikben többnyire fel tudtak használni. A Zöld Tündér elnevezés is valamelyiküktől ered, asszem mintegy utalva arra, hogy mondhatni a múzsájuk volt az ital.
Ja, és nem ekkora alkesz vagyok, nevetni fogtok, de ezeket egy Henri de Toulouse-Lautrec életéről szóló könyvből tudom.



Idézet: Zoltanszon - 2009.01.20. 09:41:25
Nemegyszer megtörtént, hogy egy húszas "csomag" első és utolsó kérdése értékelés előtt volt, szinte betűre megegyeztek. Vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?
Egyébként attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem akarnak elkapni...

Nem feltétlenül erről van szó, sokan nem tudják, hogy minden világon közös a kvíz adatbázis, és olyan marha kreatívok, hogy mindkét karakternél felteszik egymás után ugyanazt. Találkoztam már nem egyszer ilyennel, olyan is volt, mikor valaki a két világon egy-egy film főszereplőjére kérdezett rá, és pontosan ugyanazok voltak a válaszok, ugyanazokat a helyesírási hibákat követte el.
Sőt, a legdurvább az volt, mikor Hatsénak jeleztem egy duplikáció gyanúmat, és kiderült, hogy a marhája multizott v1-en, és valami 5 karakterével tette fel ugyanazt a kérdést.
Dátum: 2009.01.20. 10:04:08
Írj a fórumon egy privát üzenetet Hatsepsutnak, hogy mi a kérdés, mi lenne a helyes válasz, és hogy melyik karival tetted fel, ki fogja javítani.
Egy próbát megért.
Ahhoz hogy elvegyék a kérdezési jogot, kell minimum 10 rossz értékelés. Egy nem a világ.
Dátum: 2009.01.19. 22:49:58
Ad3.: Tartantinonak mondhatni sajátos szokása, hogy szeret a filmjeiben nem is kicsi szerepet betölteni, az Alkonyattól pirkadatigban például Richard Geckot, az egyik főszereplőt, tehát még nem számít specnek.

Ad4.: Ha már mindenáron kötözködni akarsz, akkor a botrányos helyesírásba köss bele, ne abba amit te nem tudsz.
Nem feltétlenül azzal van gond, hogy ritka tulajdonság. Csak szerintem egy mai átlag fiatalnak egy fantasy site-on kicsit túl csöpögősnek hat egy Jane Austen regény. És az Üvöltő szelek sem sokkal másabb kategória.
Ha nem csak dühöngeni járnál a fórumra, hanem esetleg a szerinted problémás kérdéseket kigyűjtenéd mondjuk egy txt fájlba, és naponta egyszer betennéd a kvíz topicba, máris egy emberrel több böngészné az adatbázist, nagyobb arányban szűrve ki a hibás kérdéseket.
Dátum: 2009.01.19. 20:25:52
Köszi a tájékoztatást.
Azért, ha Jolie kisasszony és keblek együtt, akkor egy megnézést lehet hogy megér.
Dátum: 2009.01.19. 20:11:16
Nagy nehezen. Lehet hogy nekem kéne inkább odafeküdni Byzon mellé.
Dátum: 2009.01.19. 20:06:30
Idézet: Spityu - 2009.01.19. 18:47:00
Melyik darabot játszotta a Nemzeti Színház 1848. március 15-én?
Az ember tragédiája
Bánk bán *
Csongor és Tünde
A pártütők


Szép kérdés, speciálisnak tűnhet, de ha tudja az ember, hogy melyik (kb.) mikor született meg, akkor már nem nehéz.

Nem vészes, nekem van egy majdnem ugyanilyenem, csak nálam helyet kapott a Csárdáskirálynő és a János vitéz. 72%-os.
Idézet: Spityu - 2009.01.19. 18:47:00

Mekkora az átlagmagassága a Kínai Nagy Falnak?
10 *
15
5
20


Érdektelen...

Ráadásul miben mérve?
Idézet: Spityu - 2009.01.19. 18:47:00

Mennyi szinusz 60°?
gyök3
1/2
gyök3/2
1/gyök3


Aki nem tanulta még az honnan tudja? Én is csak azért tudom, mert szerettem a szögfüggvényesdit... Törölni.

Szerintem a nevezetes szögfüggvényeket kellőképpen beleverik az ember fejébe, nem pedig szeretem - nem szeretem kérdése a dolog. Aki még nem tanulta, annak nem árt meg, ha megtanulja előre.
Dátum: 2009.01.19. 19:53:58
Hogy jön ide Byzon? Megint hulla részegen fekszik valamelyik bozótosban a város szélén. De te mit keresel alatta?
Dátum: 2009.01.19. 17:33:24
Mi a szilveszteri mulatságok jellemző itala?
bor
pálesz
pezsgő
sör

Az én baráti körömben például a Jäger.
Nem egy színvonalas, alkoholos kérdés.

Az alábbiak közül melyik NEM egy ország neve?
Argentína
Lambéria
Etiópia
Nigéria

Naneee

Mikor volt a Kurszk-i csata a II. világháborúban ?
1944. december 3 - 7
1943. július 5 - 12
1966. március 9 - 13
1942. augusztus 7 - 9

Dátumok végén pont, és kurszki csata
Mit tudsz venni a lélekkufártól?
Szendvicset
fegyvereket
Őskővet
Lélek energiát

nc
Dátum: 2009.01.19. 17:14:54
A Végzetúrban semmi sem történik, ha néhány napig nem tudsz játszani, a lemaradásodat utólag könnyedén behozhatod. Épp ezért nem szükséges, hogy ha egy napig nem tudsz belépni, akkor rögtön valaki más lépjen helyetted. Ráadásul, ha valaki a saját meg a szövetségi társával is belép ugyanarról a gépről, könnyen előfordulhat, hogy a rendszer ezt multizásként azonosítja, és letiltja a karaktereket. A helyettesítésnél gyakori eset, hogy először valaki csak néhány napig helyettesít egy másik játékost, aztán néhány hétig, és egyszercsak azon veszi észre magát, hogy már mindkét karakterrel ő játszik.
Ráadásul, a "helyettesítés" egyfajta biztonsági rés is: ha megadod másnak a felhasználóneved, jelszavad, könnyen lehet, hogy visszaél vele. Ha mégsem láttok más megoldást, mint hogy helyettesítsétek egymást, akkor legalábbis a helyettesítés idejére érdemes mindkettőtöknek prémium tagságot váltani, hogy lássuk, mindkét karakterrel valós játékosok játszanak, és nem csak "multik"


Ez alapján, ha megbízol a társadban, hogy nem él vissza a belépési lehetőséggel, és oda tud figyelni, hogy a támadások között ne legyen átfedés, elvileg 1-2 belépésből nem lehet gond.

Szavazás-gyorsítási célzattal pl nálunk a vezetők be tudnak lépni egymáshoz, de mivel nem élünk vissza a lehetőséggel, még semmi gondunk nem volt belőle.
Dátum: 2009.01.19. 14:14:10
Teljesen érthető, ha a portyák miatt bomlik a béke! Azért mert mi jóban vagyunk, nem várhatom el, hogy 15 ember lemondjon 12-13 célpontról.