Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2014.11.19. 23:16:21
Ilyen még nincs.

A toplista Kvízválasz oszlopa vajon direkt áll még nullán, vagy csak elfelejtették számolni a manók a helyes válaszainkat?
Dátum: 2014.11.19. 23:12:43
Ha úgy van fejlesztve a karid, magas szinten a Vakító fény is nagyon profin kihasználható varázslat. Csak a saját szintjén pislákol nagyon haloványan.
Dátum: 2014.11.19. 23:10:11
Csak az egóját befolyásolja. No meg frusztrálja, hogy egy szint alatt szed össze annyi LE-t amire máskor megvonja a vállát, hogy erős közepes LE egy TP-re.
Dátum: 2014.11.19. 23:05:16
Nem is értem, mi a bajotok Lolbursttal... Jobban gyógyítja az állataimat, mintha scriptet futtatnék
Dátum: 2014.11.17. 22:44:32
Én is így szoktam lenni a vizespohárral
Dátum: 2014.11.17. 22:05:47
Nemáá, ez egyszerű logikai halmazelmélet. Zseniális kérdés, nem guglizható, csak fel kell idézni általánosból az alapokat. (azt a sok egymást metsző kört matekóráról).

Van A kör meg B kör amik metszik egymást. A kettő körül van a C kör, a D kör pedig benn A és B metszetében. Tehát D a legkisebb halmaz, melynek minden eleme része a C halmaznak.
Dátum: 2014.11.09. 21:10:57
Nem, egyáltalán nem szégyellem. Ez egy bajnokság, rivalizálás, verseny a szövetségek közt. Miért lenne az a fő szempont hogy még ennél is kényelmesebb legyen? Minimális kommunikációval így is kinyerhető belőle minden szükséges adat.
Dátum: 2014.11.09. 18:25:28
Az a baj ezzel az egésszel, hogy ti ideális szövikörülményekben gondolkodtok, ahol mindenki profin teszi a dolgát. De az átlag szövi nem ilyen, ott már az is komoly sikerélménynek számít, ha a tagok megértik, miért nem szabad első nap 12 mezőre 18-at ütni.

Jelen állapotban a szövetségek közti verseny részét képezi, hogy ki mennyire tudja megértetni a tagjaival a célzott, arányos mennyiségű ütések fontosságát, ki mennyire talál a teljes szövetség számára átlátható kommunikációs felületet, és mennyire tud rászoktatni mindenkit a használatára. Nem az jelenti az előnyt, hogy van valaki a szövetségben, aki össze tud dobni egy excel táblát, jól mondta Offs ahhoz nem kell agy, nekem is sikerült. Előny abból származik, ha nem csak a tagok harmada írja be minden másnap az ütései negyedét, hanem mindenki mindent adminisztrál
Ti ennek felette álltok, nektek magától értetődő sok olyan dolog, amit játékosok százainak a szájába kell rágni, számotokra ezért szól ez az egész csak a kényelemről.

De itt lenn a középmezőnyben sok olyan ellenfél van, aki nem elég elszánt hogy kinyerje az infót a szövetsége tagjaiból, de ha ingyen és bérmentve hozzájutna, az igen komolyan leapasztaná azt a csöpp kis előnyt is, amit tisztán a kommunikáció miatt néhány szövetség önerőből elért.
Dátum: 2014.11.09. 11:19:01
Idézet: Ariel - 2014.11.09. 10:00:05
A szövetség összes támadását lássuk az aktuális napon.
....
Aki vaktában ütöget, az ezután is vaktában fog ütögetni. De aki napi 60 csatát lenyom megszakításokkal, aki reggel is és este is támad, aki mobilról játszik, vagy több gépről, aki nem scriptel és nem hordoz magánál jegyzetfüzetet, annak igenis kényelmi funkció lenne, hogy be tudja tartani az előre megbeszélt stratégiát anélkül, hogy fejben kellene tartania, hogy hová ütött.


Látod én itt látom az ellentmondást. Ha reggel és este játszol gépen, meg délben mobilon, teljesen jogos az igény, hogy tudd követni a saját ütéseidet, mikor hova mennyit ütöttél, anélkül hogy folyamatosan jegyzetelni kelljen. Viszont ebben nem látom hol segítene, ha a saját eddigi ütéseim helyett azt tudom leolvasni a táblázatról, hogy a másik húsz szövetségi társam mit ütött az elmúlt 4 órában.
Dátum: 2014.11.09. 11:06:29
Idézet: Azazel - 2014.11.09. 00:02:44
Ha megvan az a script, nem tolom ki sehová, mert értelmát veszítené. ha másik szövik is használni kezdenék.


Ezen logika mentén haladva soha nem került volna nyilvánosságra a kvízscript, a kalandscript, az öltözetváltó, a kémgömb-tároló, meg még jónéhány. Hisz elvesztem a belőlük származó előnyömet, ha a riválisaim is használni kezdik. Hidd el, ami nyilvánosságra kerül, az általánosságban pont annyival tud kevesebbet, hogy még csábító legyen használni széles rétegeknek, de azért az író előnye megmaradjon.


Ariel, ti lényegében azt akarjátok, hogy a teljes szövetség bajnokis aktivitása valós időben megjelenjen a táblán. Hogy milyen formátumban, az másodlagos. Ezt szimpla kényelmi funkciónak beállítani, szerintem egy csöppet túlzás. Mert nem felesleges kattintásokat vált ki, hanem kommunikációt.

Az kényelmi funkció lenne, ha a saját, napi ütéseimet látnám a táblán. Nem kéne jegyzetelgetni, gyógyitalozásnál, állatgyógyításnál nem veszteném el a fonalat, látnám ha esetleg melléütöttem valahol, és nem kiváltaná, csak megkönnyítené a szövetségen belüli kommunikációt.
Dátum: 2014.11.08. 23:43:53
Minek idézném, a pontozott rész speciálisan Shutira vonatkozott.
Egyáltalán nem keverem. Mert az már szerintem nem szimpla kényelmi funkció, ha ránézel a táblára és a vú lényegében megmondja, hogy melyik mezőt érdemes ütnöd ahhoz, hogy a szövetségnek is jó legyen. Mert az már táp, ha a szövetség jól szerepel, még ha nem is egetrengető a jutalom.

Amit ti javasoltok, az kb annyira kényelmi funkció, mintha lehetne szűrni a portyalistán 100% ÉP-s (vagy épp 20% alatti ÉP-s) karakterekre, mert hisz csak kényelmesebb ha nem kell kémgömbözni, nem jelent tápot. Vagy ha már az öltözetváltást említetted, olyan mintha a program MINDEN cselekvés előtt emlékeztetne, hogy figyu már, ezt és ezt akarod csinálni, de nem a legoptimálisabb az öltözékből adódó bónuszod, átöltöztesselek? (és a minden alatt nem a huzalozott reflexekkel félig megvalósult cselekvéskönnyítésekre gondolok)
Ha a gép gondolkodik, "jegyzetel", számol helyettem, az már nem kényelem, az már táp. Mert a legdurvább erőforrás a játékban az idő.

Ennek ellenére egy cseppet sem kételkedem benne, hogy az AL-nek ez valóban csak kényelmi funkció lenne, nektek valóban nem jelentene tápot, annál sokkal komolyabb játékosok vagytok mind egyénileg, mind csapatban. (és ez nem a nyalás helye, sok régi ismerős volt Légiós, és néhány név a mai napig ismerősen cseng, bár nem tudom ugyanazok a gazdák állnak e még mögöttük. sőt, rövid ideig Piciklon helyetteseként közelről is volt szerencsém a légkört megízlelni). A maradék száz aktív szövetségből viszont több mint hatvannak nagyon durván tápot jelentene.


De tegyük félre az önző érdekeket (azért mutassa mert lusta vagy jegyzetelni, illetve azért ne mutassa mert nem akarom hogy az ellenfelek dolgát is megkönnyítsük), lássuk az objektív problémáimat.

Mint már írtam korábban is, az X időnként frissített csataszám értelmetlen, a realtime frissítést nem látom kivitelezhetőnek a vú hardverállományával. Annyi lekérdezést, oldalfrissítést kellene generálni másodpercenként, hogy garantált a fagyhalál. Még ha nem is automatikusan frissítené az adatokat, csak minden oldalbetöltéskor, vajon hányan lennénk akik minden egyes csata előtt ráfrissítünk, hogy na most hová üssek.

Bár már a megjelenítést is komoly problémának tartom, de ha azt sikerül megoldani, jöhet a következő, mit jelenítsünk meg? Ti itt ütésszámról beszéltetek. No de a birtoklás szempontjából a százalékos megoszlás a fontos. Mire megyek vele, ha látok 12-15 háromjegyű számot, ugyanúgy számolgatnom kell, hogy melyik szám mit jelent százalékban. Ha a százalékot jelenítjük meg, abból számolgatni kell, hogy mennyi ütéssel tudom a nekem tetsző mértékben módosítani.
Az "ideális" ha látom az össz ütésszámot, és azt is hogy ez mennyi százalék pillanatnyilag, ez az igazi sültgalamb kategória, aminél tényleg csak rá kell nézni a táblára, és látom, hogy adott pillanatban hova mennyit kell ütni hogy a szövetség profitáljon belőle. Ez már tutira nem csak kényelem lenne.

Ha maradunk az eredeti, csak ütésszám felvetésnél, (ami önmagában még tetszene nekem is, mert megkönnyítené a déli ellenőrzést) azzal pedig az a gondom, hogy tálcán kínáljuk fel az eventet a scriptes továbbkényelmesítésre.
Régi motorosként ismerve a közkézen forgó scripteket, és ősi tagoktól tudva, hogy milyen durva komplex scriptek nem is kerültek ki egy-egy szűk körön kívülre, nem vagyok naív, biztos vannak szövetségek ahol most is script végzi a háttérelemzéseket. De ez csak egy elenyésző hányada lehet a játszó-taktikázó rétegnek, mert jelen formában az ütésadat-gyűjtés azért nem egyszerű feladat, minden játékosnál monitorozni kell az ütéseket, nem elég ha a stratégánál fut a script.
Ha viszont az ütések megjelenésével ezt a problémát kivesszük a képből, vajon mennyi idő kell, hogy felkerüljön userscriptre egy teljes SzB-statisztikázó script?
Dátum: 2014.11.08. 20:36:23
Ne haragudj Ariel, de hogy is mondtad pár napja te magad Shutinak a haragital topicban?

Idézet: Ariel - 2014.10.28. 22:34:01

Ja, hogy egyszerre akarsz mindent.... Itt az ideje, hogy eldöntsd, mit akarsz, mert minden egyszerre nem megy, és sosem ment.


Minden további nélkül be lehet tolni akármennyi pp-t most is egy nap, lustán, kényelmesen, jegyzetelés nélkül. Akár egy mezőre is. Csak nem lesz a szövetség szempontjából optimális.
Dátum: 2014.11.06. 23:02:24
Idézet: Ariel - 2014.11.06. 21:13:56
És ez miért fáj neked?


Azért fáj, mert a nagy kényelmesség jegyében továbbfejlesztés helyett konkrétan ki akarjátok herélni az egész fejlesztést, gyépések bajnokságáva degradálva, ami tényleg nem lesz jó másra, mint pp-égetésre tét nélkül. Mert annyira kényelmessé akarjátok tenni, hogy pörögjenek a küldik, közben potyogjanak befelé a mezők, és ezért egy paraszthajszálat se kelljen keresztbe tenni, elég legyen ránézni a mezőkre.
Az ilyen sültgalambot az ölembe fejlesztési javaslatoknál szokott mindig eszembe jutni egy régi Hódítós reakció: Megnyertem a játékot gombot nem szeretnétek?

Minden olyan kényelmi funkciót pártoltam, támogattam az elmúlt 6 évben, ami valóban a kényelemről, a felesleges kattintások csökkentéséről, az indokolatlanul időigényes folyamatok redukálásáról, az erőforrások beoszthatóságáról szólt. Ez nem arról szól, hanem a lustaságról.


No meg a másik, hogy az egész fejlesztés leginkább pozitív hatása a szövetségek életére, hogy kommunikálni kell, ha eredményesek akarnak lenni. A bajnokság hatására felpezsdült a közösségi élet még az aktívnak nevezhető, nagy létszámú szövetségben is. Ha mostantól megint nem kell kommunikálni mert úgyis minden látszik a táblán, akkor ezt a pozitív hatást egyszerűen lehúztuk a wc-n.
Dátum: 2014.11.05. 23:16:05
Hát nem is tudom. Az hogy ebben a körben 10 pontunk van, a vita szempontjából nem releváns. Mi elcsesztük ezt a kört, kész, pont. De hamár a pontoknál tartunk, a Légió 13 pontja sem olyan combos eredmény egy olyan szövetségtől, ami profi "kockákkal" van tele, és tán a legdörzsöltebb csapat az egész vú-ban. Valószínűleg mert piszkosul nem a taktikázás meg a pontok érdekelnek titeket, hanem az egyéni hasznosság. És ezzel semmi gond nincs is, bevallottan ez volt az egyik célja az egész fejlesztésnek, hogy célponthiányos környezetben is lehessen ütni.

Viszont ha így álltok hozzá, ugyan ne akarjátok már megreformálni, kényelmesebbé tenni azoknak a játékát, akik meg a taktikázás, a stratégia, a csapatélmény miatt játszanak. Mert ti egy másik aspektusából szemlélitek a dolgot. Kényelmesebb ha a küldipörgetés közben nem kell számolgatni a területfoglaláshoz, csak ránézni az oldalra és tudod hova kell ütni, ez nem is vitás. De közben kiherélitek a játékát azoknak akiknek az egészből a taktika a fontos, a számolgatás, a fejtörés.
Aki akarta, időt, energiát fordított rá és eddig is megoldotta, hogy legyen képe az ütésszámról, ezzel előnybe került azokkal szemben, akik sz.nak bele, csak ütögetnek össze-vissza.
Most akkor miért is kéne puszira a segge alá tenni a megoldást azoknak, akiket eddig sem érdekelt annyira hogy foglalkozzanak vele, és elvenni az előnyt azoktól akik komolyan veszik? Mert kényelmesebb?

Egyébként a kényelem sem feltétlen igaz. A vú szerverparkját, sebességét ismerve teljességgel kizártnak tartom, hogy realtime lehessen látni az ütésszámot minden egyes szöviben, minden egyes tagnak, ebben azt hiszem mindannyian egyetérthetünk. Ha viszont X időnként (fél óránként, óránként) frissül, akkor honnan is fogjátok tudni, hogy arra a mezőre, amin a kiírás szerint 5-tel kevesebb ütés van mint a többin, idő közben nem érkezett 6 embertől is 5-5 ütés? Majd mindenki írja fórumon, hová ütött? Jéé, akkor ugyanott vagyunk mint eddig, hol a kényelem?

Idézet: Kornmirror - 2014.11.05. 22:00:00
Az a szitu, hogy sok ember a szövetségünkben telefonról játszik, ahol sz@rabb wifi, vagy net mellett az elég sok időt elvesz hogy ide oda ugrál a szövfalra kiírt taktika és a tábla között. Van olyan szövtársunk aki csak a második naptól támad csak adott egy, max kettő mezőre 10 győzelemig. Nem sírás-rívás, de a délelőtt támadók a mezőre kiírt % alapján tudnának korrigálni és az imént említett társ is hamarabb jutna a fétishez.


Ööö, nem egészen értem a problémát. Miért függ a net/wifi minőségétől, hogy nem olyan böngészőt használnak a telefonon, ami több lapot is meg tud nyitni egyszerre. Gépen is úgy játszanak, hogy egy ablakban töltögetik ide-oda a két oldalt?
Dátum: 2014.11.04. 23:24:25
NE folytasd, csak egyre mélyebbre ásod magad. Mostmár le sem tagadhatod hogy puncsos vagy
Dátum: 2014.10.30. 22:18:43
Én ugyan nem vagyok barlangász, de a különböző leírásokban mindenhol az szerepel, hogy Jósvafőn a barlang kijárata van. Innentől nem értem mi a probléma a kérdéssel.
Dátum: 2014.10.29. 23:56:03
Ne feltétlen a megszokott asztali konfigban gondolkodj, a vinyó mint olyan nem alapfeltétele egy számítógép működésének, csak a sokgigás oprendszerek tették azzá. Működését tekintve pl egy mai tablet vagy okosteló szintén számítógép (nem is akármilyenek, durvább hardver van bennük mint amikkel régen hálón Quake-eztünk meg CSéztünk) és sehol bennük a winchester. A számítógép a programokat a ROM(read only memory)-ban tárolja, és futtatás közben a RAM(random access memory)-ot használja, ez az alap felépítés, a többi csak hab.

Pl ott van a CNC esztergát vezérlő számítőgép (ha már múltkor kiderült hogy van némi közöd a forgácsolás-technikához ) Mikor én anno fősulin távolról ilyeneket láttam, kis kijelző, kis kezelőpanel meg belül némi áramkör és csókolom, csak az alapok, nuku extra.
Dátum: 2014.10.28. 23:02:06
Idézet: Azazel - 2014.10.27. 23:46:47
Világörökség 19: A Batalha-kolostor. Melyik állítás nem igaz a Portugália középső részén elhelyezkedő kolostorra?

Ez micsoda? Copy-paste, egy másik, kvízes játékból, kvízgyűjteményből?

Igényesség mindenekfelett ugyebár


Ezt speciel pontosan tudom, nem copy-paste. Ez Craslorg. Neki volt egy kérdéssorozata anno-anno a világörökségekről, és odabiggyesztette a sorszámot az elejükre mint egy kézjegyet. Mondhatni szignózta a műveit mint egy festő. Na jó, egy nagyon elvont festő.
Dátum: 2014.10.27. 23:08:55
De remélem felvételi követelmény a verses jelentkezés
Dátum: 2014.10.26. 12:08:12
Idézet: Hippoforaccus - 2014.10.26. 10:45:03


Egy film betétdala meg mindig spec, mert hiába láttad Te a filmet más aki nem látta nem tudhatja!


Hááát, azért egy Celine Dion: My heart will go on, egy Madonna: Dont cry form me Argentina, Morricone filmzenéi, Enya: May it be, Queen: Princes of the Universe soha a büdös életben nem lesznek speciálisok, csak mert valaki nem látta a filmet. Meg még sorolhatnám napestig.
A zene művészet, azaz a kultúra része és ezáltal műveltség ismerni a kiemelkedő alkotásokat, legyen szó operáról, filmzenéről, egy instrumentális barokk vagy reneszánsz műről, vagy már 30-40 éve slágernek számító könnyűzenei alkotásról. (nyilván a manapság divatos, slágernek nevezett egynyári borzadványok nem tartoznak ide).