Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Syabo

Csak néhány dolog ami miatt "alap":

1978

Február - John Williams három Grammy-díjat nyer a Star Wars filmzenével. A film tíz Oscar-nevezést kap.

Április - A Star Wars-t hét Oscar-díjjal jutalmazzák.

1979 Augusztus 16. - A Star Wars premierje Magyarországon. A filmre ez év végig csaknem kétmillió(!) jegyet adnak el hazánkban.

1980

Május 19. - Darth Vader a Time magazin címlapján szerepel.

1981

Április - A The Empire Strikes Back két kategóriában kap Oscar-díjat.

1987

Január 9. - Disneyland-ben megnyitja kapuit a Star Tours. Később a többi Disney-parkba is eljut ez a látványosság.

Nem volt kedvem/időm többet bemásolni, a Star Wars filmeknek kultusza van, már 40 éve...

A filmnek nemcsak nézettsége van, hanem egy iparág ( szórakozatás, zene, kalandpark , játékfigurák, könyvek, képregények stb...) nőtt köré. Ez nemsok filmről mondható el...
Hja kérem, ahogy írtad...

Számodra egyértelmű a kérdés.... van aki számára nem... pl. számunkra sem...

Nem ez a legrosszabb kérdés, vannak ennél sokkal rosszabb, vagy bugyutább kérdések, sőt helyesírási hibás kérdések is vannak még mindig benn a rendszerben...

Én csak azt mondom, hogy ha egy kérdés nem egyértelmű, arra nem lehet egyértelmű választ adni...

Magyarul, ha a kérdésre kérdés a válasz, akkor gond van....

Még valami:

Az, hogy neked igazad van, nem jelenti automatikusan azt, hogy a dolgok úgy vannak jól... ahogy ez term. ránk is vonatkozik... mi csak egyfajta nézőpontból - a sajátunkból - reagáltunk a kérdésre illetve annak elutasítására... mi így gondoljuk...

Marhaság lenne? Nos lehet, ámbár elég nagy bátorság és botorság valakit a véleménye, nézőpontja alapján megítélni, vagy minősíteni...
Azt már nem is mertem írni...
Namost van egy kis bibi a kérdéseddel:

Jelesül mi van a cseresorral/cserejátékosokkal, tehát a kerettel akik nevezve vannak, illetve te konkrétan mire/kikre gondoltál?

- Hányan vannak a pályán egyszerre egy csapatból? Vagy hány fős egy csapat ?

Az első kérdésre 5 fő a válasz, de ennél lehet kevesebb is pl. kipontozódás miatt, a második kérdés pedig szabályrendszere válogatja, más a keret bajnokságon, felkészülésin, válogatott meccsen stb...

Szóval gyanítom, hogy a kérdésed azért bukott meg, mert nem egyértelmű...

Egyébkén t nem érdemes dühöngeni a kvíz ilyen, én is átéltem....párszor...
Dátum: 2013.12.13. 13:26:14
Szerencsés kezük van
Dátum: 2013.12.13. 09:27:56
Azért egymás után két epiláda, az odaver... tudom visszaváltotta 200 pechpontért , de az arcát megnéztem volna, amikor másodszorra is kipörgött a keréken
Dátum: 2013.12.13. 06:51:26
Valakinek bejön a kerék, valakinek nem :

Zandirham a következőt nyerte: Tüskés bőr, 147 TP
Zandirham a következőt nyerte: Barátság kristály
Zandirham a következőt nyerte: Epikus kincsesláda, 147 TP
Zandirham a következőt nyerte: Epikus kincsesláda, 148 TP
Zandirham a következőt nyerte: 10 AF pont, 147 TP
Zandirham a következőt nyerte: Lélekkút generátor
Zandirham a következőt nyerte: Barátság kristály
Zandirham a következőt nyerte: Végzet medál
Zandirham a következőt nyerte: Barátság kristály
Dátum: 2013.12.10. 09:00:45
Mert sárkányfattyakat kell legyőzni
Dátum: 2013.12.07. 16:45:07
A lélekkufárnál lehet megvenni, a relikviák alatt:

Indiana ostora
Típus: relikvia
Szint: 50
A végzet templomának végső kincsében találsz 3 templomkristályt is.

Ár: 6000 Lélekgyémánt, 20 Őskő

V1-en lévő kariddal - Reiren - még nem láthatod....
Dátum: 2013.12.07. 13:08:46
Igen, valahol leírta Miklós, nem tudom, hogy hol, de max 20 db lehet.

Utána is teljesítheted a templomot, de nem kapsz már több medált, hanem két darab relikviakupon lesz a jutalmak közt...

Tényleg így van, most kezdtem a 29. templomot....
Dátum: 2013.12.07. 09:10:10
Dátum: 2013.12.07. 08:18:53
Hát ha hinni lehet a matematikának és a programozásnak, akkor nem fog eltűnni soha, mivel a lejáratnak megfelelő dátum nem létzeik, így mivel a "megszűnés" parancshoz ez a dátum van rendelve, elegánsan átugorja majd a rendszer és ott marad mindenkinek a választott relikviája...

Dátum: 2013.12.07. 08:14:27
Ez hogy is van?

" Megérkezett a Végzetúr Mikulás! Vadássz, párbajozz, csatázz Landragór fattyaival, és gyűjtsd a Mikulás ajándékait! Csak ma, december 6-án. Vár a sok meglepetés!

2013. December 07."


Cak ma, cak most, cak neked, megmondjuk december 07-én, hogy 06-án itt járt a Mikulász ész volt zákjában minden jó...
Dátum: 2013.12.02. 15:11:09
Idézet: Corina - 2013.12.02. 14:15:59
Majd a végén...

Kicsit olyan mint a "boldogok a lelki szegények, mert övék Isten országa"

Nem tudom hány mélyen vallásos ember forog köreinkben, de gyanítom ezt a hozzáállást mellőzhetjük.
Egy olyan játékban, ahol a legfontosabb dolog a LE/TP arány, ahol mindenféle trükköket alkalmazunk a mind több LE és mind kevesebb TP elérésére, ahol másképp nem is boldogulunk igazán, nem is tudom, hogy milyen motiváció hatására gondolhatja bárki, hogy lelkesítő lehet a 13 LE / TP arány

Most nézem Syabo neked 25LE/TP jutott? Légy büszke kiváltságos lettél


Bizony! Talán azért mert láthatatlan vagyok.. majd holnap kipróbálom láthatatlanság nélkül. Bár azt hittem, hogy itt is működik a láthatatlanság TP csökkentő tényezője, de ezek szerint csak a Le csökkentő működött.

80. szintű vagyok, gyanítom, hogy felfelé - magasabb szinten - egyre rosszabb az arány....
Dátum: 2013.12.02. 13:13:17
Nálam már benn van...
Dátum: 2013.12.02. 12:19:26
Ja-ja:
rubin drakón Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2502 lélekenergia és 110 TP.

Átlag 25-ös Le/Tp, kipróbáltam a láthatatlanságban vadászást is, ugyanez az eredmény, még a TP sem feleződik...
Dátum: 2013.12.02. 08:07:28
Felesleges, odaértem nyitásra, annyira azért nem tolakodtam, mint egyesek, viszont hiába álltam a nevezés asztalnál harmadik-negyedikként a sorban, ha a legelsőknek komplett névsora volt csapatokkal, akiket gond nélkül beírattak. Emellett még oda is rohant néhány később érkező, hogy "hellószevasz engem is írjál már be" akit nagy üdv rivalgással üdvözöltek, a sor elején állók.

Mire odakerültem kb 20 perc után, addigra már nem volt szabad csapat hely, csak egy-egy csapatba kerestek embert...namost ötödiknek nem ülök be sehová....

Mikor megkérdeztem egy ismerőst közölte, hogy általában mindig ők neveznek, mindig ők játszanak... ja akkor jó....kerestem, más elfoglaltságot.

Szóval több csapat kéne, vagy ha nem gond a játékvezetésnek, hogy mindig ugyanazok ülnek kinn a színpadon, akkor felőlem maradhat így is.....

Egyébként jó kis összejövetel volt....
Dátum: 2013.11.26. 12:41:23
Idézet: Miklós - 2013.11.26. 12:19:03
Az esetek 98%-ában bármiféle probléma van, igyekszünk korrigálni, kárpótolni, kompenzálni stb.

Amikor a Landragór indulás után kb. 1 órával kiderült, hogy a csatákért nincs energiatégla, rögtön megígértük, hogy megcsináljuk, járjon ezért is, és Baraty ezt maxos prioritással leprogramozta. Viszont:

1.) az energiatégla alapesetben vadászatért, portyáért és kihívásért jár. Az esemény előtt leírtátok, milyen változásokat, fejlesztéseket kértek, ezeket megcsináltuk. Energiatéglát nem kért senki, legalábbis hozzám ilyen kérés nem jutott el, különben megcsináltuk volna azt is. Itt nincs szó programhibáról, egyszerűen csak ez egy olyan dolog, ami, bár ésszerű, senkinek sem jutott eszébe, sem nekünk, sem nektek.

2.) ettől függetlenül, szívesen kompenzálnánk, beírnánk a téglákat még utólag is , ha ez egyszerűen megoldható lenne. Ha rögtön amikor ez megtörtént, leállítjuk az eseményt egy órára, akkor annyi idő alatt meg lehetett volna csinálni, hogy adunk annyi téglát mindenkinek, ahány drakónt megölt. Viszont így utólag erről már sajnos nem volt log, hogy melyik játékos melyik időpillanatokban hány drakónt ölt meg. Egyszerűen nem tudunk olyan programot írni, ami igazságosan be tudná írni a téglákat. Max. olyat lehetne, hogy mindenkinek adunk annyit, amennyi ölésnél tart, de akkor aki meg délután ölt meg 600-at, az dupla téglát kapott, és akkor gyakorlatilag semmit nem csináltunk. Azt pedig nem tartom igazságosnak, hogy bediktálás alapon írunk be egy pár embernek. Akinek 600 jár, annak beírjuk, akinek 2, annak nem, vagy hogy? Hogyan ellenőrizzük? Milyen irdatlan munka ez?

3.) tudom, hogy bármilyen gigszer van, a felelősség a mienk, a hibát mi követjük el. De azért megjegyzem, hogy ezermilliószor leírtuk már,hogy ezek az események 3 hétig tartanak, semmi értelme az első órában ellőni az összes csp-t vagy pp-t vagy egyéb erőforrást, különös tekintettel arra, hogyha bármi gikszer van, akkor nem mindegy, hogy a teljes eseményre való CSP-dért kaptál kevesebb LE-t, vagy több TP-t vagy akármit. Ennek max annyi értelme van hogy szétlaggolod a szervert a többi játékosnak és a szükségesnél 50x több erőforrást kell gyógyításra költened, és garantáltan bukod az energiatéglák 90%-kát ahhoz képest, mintha egyenletesen elosztva szereznéd meg. Ha a hordaháborúnál nem lett volna a napi korlátozás, ott aztán tényleg lehetett volna nagy reklamálás, de szerencsére volt - lehet a Landragórnál is be kéne vezetnünk. A fejlesztést kb. másfél órával az indulás után már meg is csináltuk, ha valaki ennyi idő alatt ellőtte a 3 heti csp-jét úgy, hogy közben ő sem vette észre, hogy nem kap energiatéglát, akkor én mit tudok csinálni?

4.) itt azért nem arról volt szó hogy 200. szintű állatok köddé váltak vagy több millió LE veszett el vagy hasonló. Vesztettél valamennyi építési energiát (mivel nagyon sokan sok csp-t költöttek az első nap, ez alapvetően a lehető minimum volt), ami a te karaktered erősségét semmilyen szinten nem befolyásolja, csak a szövetséged építését, legrosszabb estben kiesett 1-2 napi lélekkút regenerációnyi építés. Én személy szerint nagyon hálás lennék, ha most az egyszer ezen nem kéne napokat dolgoznunk, hogy kitaláljuk, hogyan is lehetne ezt kompenzálni, befolyásolni stb, így a találkozó előtt iszonyúan sok munkánk van amúgy is.

5.) Mindenesetre, ha van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne egyszerűen és igazságosan kiszámolni, kárpótolni stb. ezt az energiatégla dolgot akkor szívesen megcsináljuk, mert én is nagyon szeretném ha senkit sem érne semmiféle kellemetlenség. De nekem per pillanat nincs ötletem


Anélkül, hogy idézném az előttem szólót:

A tálalás, azért az nem mindegy, amit leírtál Miklós megértem, tudom, hogy emellett rengeteg dolgotok van, részemről az ügy lezárva, és az általad leírtakat elfogadom és sértődés nélkül tudomásul veszem.

Az Ügyfélszolgálat ahogy a nevében is benne van reagál a problémákra és megpróbálja elrendezni őket, mindkét fél kölcsönös előnyére, vagy legalábbis megelégedettségére. Az első magyarázat amit ÜSZ-en kaptam, az nem az volt( kb. ez van kicsiricsi viszlát) , amit most leírtál, és főleg ahogy leírtad az már képvisel egy színvonalat, amit remélem, hogy ezentúl mintaként lehet majd alkalmazni, az ÜSZ tevékenységében.

Köszönöm a válaszod.
Dátum: 2013.11.26. 11:18:49
Egyébként 160 téglára 160.000 építési energiát kaptam, a 600 tégla még 600.000 építési energia, az nem kevés, nekünk, pici szövinek, ahol a lélekkút mérete kb 400.000 Le...