Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Xanthippé

Oldal: 12
Szvall...hol van Drakin?
Ezek lettek volna elfogadható kérdések.
Nekem sikerül mindig rossz topicba írnom a kérdésekkel kapcsolatban...
Ma értékelnem kellett a "Melyik nap karácsony szenteste ? " kérdést. Azért jelöltem meg rosszul feltett kérdésnek, mert szenteste csak egyetlen egy van az egyházi ünnepek között (a polgáriak között pedig egy sem), s ez a karácsony előtti este. Tehát nincs húsvét szenteste meg nagyboldogasszony szenteste,stb... Az ünnep ugyanis nem az ünnepnap hajnalán kezdődik, hanem ősi izraelita szokás szerint előtte való nap napnyugta után, pontosabban az esthajnalcsillag megjelenésekor. Ez percre pontosan meghatározza az ünnep kezdetét. Ezt átvette a katolikus egyház is. A vasárnap megünneplését már szombat este megkezdjük templomainkban. December 24-én este karácsony vigíliája van - napnyugta utántól.
1. Melyik napot nevezzük szentestének?
2. Mikor van szenteste?
Tényleg nincs SENKI aki legalább csak úgy nagyjából átfutná a kérdéseket, mielőtt forgalomba kerülnek? Mert újabban azt kell kitalálnom, melyik a legkevésbé rossz válasz...már ha tudom értelmezni egyáltalán a kérdést a rengeteg helyesírási hibától... Manapság nem tanítanak helyesírást az iskolákban? Minimum szinten sem? Mai kérdés: Mikor van vízkereszt? A kérdés írója szerint február (sic!) 6-án. Még jó, hogy nem 14-én. Nem tudom megérteni, miért tesz fel valaki kérdést olyan témában, amiben nem jártas. Vízkereszt ünnepe január hatodikán van, ekkor van az ortodox keresztény karácsony .
Ma sikerült megint egy csúcskérdést kapnom: mennyi az értéke az MMDCIIL római számnak? Ilyen római szám NINCS ! Miért kell válaszolni a hülyeségekre? Ha eleve rossznak ítélek egy kérdést, NE kelljen válaszolnom rá! A válasz 2648 lett volna, ez így íródik helyesen : MMDCXLVIII .
Na, ma sikerült olyan kérdést kapnom, amelyben még Magyarország is kisbetűvel íródott...átnézi ezeket a kérdéseket vki, mielőtt forgalomba kerülnek?
Dátum: 2008.11.30. 08:32:03
Ma sikerült fölvergődnöm a 7. szintre , s így jutalomképpen a legenda egy új fejezetét olvashattam el. Mindjárt végig is futott a hátamon a hideg, a magyar történelem egy közelmúlt időszaka elevenedett meg a legenda soros fejezetében, nevezetesen az 50-es évek világa, a koncepciós perek és társai...a múlt kísért még a játékainban is...
Dátum: 2008.11.27. 19:31:12
Ja, és bocsánat: Sztálinnak kell írni, ékezettel...már engem is megkever a sok hiba...
Dátum: 2008.11.27. 19:29:22
Igazuk volt azoknak, akik azt mondták, nem azon akadtam ki, hogy Sztalin neve kisbetűvel íródott. A gulágvilág amúgy engem közelebbről is érint : apám 21 éves egyetemista volt, amikor elhurcolták hadifogságba, 27 hónapon át élvezte a Szovjetunió vendégszeretetét. Ha belegondolunk, még jól is járt némelyekhez képest. Lenin sem volt kisebb gengszter , az ő neve meg nagybetűvel volt szedve. Szegény Sztahanov meg aztán nem ölt meg senkit, az csak nyallerkodott, meg menőzött a munkatempójával.
Trockij pedig ugyan komcsinak komcsi volt, de a haverjai jól elintézték...
Dátum: 2008.11.27. 06:00:13
Ma kaptam egy rasszista kérdést. Nem jelöltem be rossznak, mert eszembe sem jutott hirtelen, hogy az legyen a válasz, ami.

Kék, piros, sárga, rózsaszín, mi az? (Vagy vmi hasonló sorrend).

Válasz: cigányasszony ünneplőben.

Van vki, aki lektorálja a kérdéseket, mielőtt forgalomba kerülnek? Mi jöhet még? Sárga csillagot is fogunk osztogatni megint? Itt nincs helye cigányozásnak, bizonyos népcsoportok negatív megítélésének.
Kaptam egy másik kérdést is, ami tartalmában nem is lett volna rossz:

Ki volt a munka hőse?

Lenin
sztahanov
trockij
szta'lin

Most már csak azt nem értem, a Lenint miért írta nagy betűvel, s ezt miért nem érdemelte meg Trockij, Sztahanov gyári munkás , a generalisszimuszról nem is beszélve...
Dátum: 2008.11.26. 22:48:25
Na ja...én különben nem is nagyon követelem meg a tanulást. Igyekszem úgy tanítani és annyit ismételgetni a fontosabb dolgokat, hogy már az órán megjegyezzék a kölykök. Ez még alsó tagozaton kivitelezhető. Megjegyzem, a milliomnyi különórák miatt nincs is sok idejük tanulni. Edzés, zeneiskola, tánc, fedáksári, szval nem szívesen lennék némelyikük helyében.
Dátum: 2008.11.26. 05:57:14
Hűűűűű... mi jöhet még? A kölykökkel a suliban egyébként kiértékeltük a történteket. Negyedikeseket tanítok, némelyik a pad alatt fetrengett a röhögéstől... Elgondolkoztató az is, hogy mennyi mindent tanítunk, s milyen kevés marad meg az emberek fejében belőle. Na, most szegénykéknek vannak ám nyelvhelyességi gyakorlatok, meg egyebek, gondolhatjátok, mennyit nőtt tőle a népszerűségi indexem...
Dátum: 2008.11.25. 20:13:14
Ma kaptam egy kérdést, amely egyetlen mondatában egy súlyos helyesírási hiba (mássalhangzó időtartamának helytelen jelölése) és egy nyelvhelyességi hiba ( -ba, -be, -ban, -ben toldalék helytelen használata) is volt. Legszívesebben nem is válaszoltam volna rá, de máshogy nem tudtam értékelni.
Dátum: 2008.11.25. 20:06:56
Szomorúan láttam, hogy a játékosok több, mint 70%-a nem tudta , ki írta az Éjjel a Tiszán c. verset. Azért lepődtem meg, mert én még túl könnyűnek is tartottam a kérdést - minden alsó tagozatos olvasókönyvben benne van a vers és kötelezően meg kell tanulni. Attila királynak állított emléket a versben Gárdonyi.
Dátum: 2008.11.23. 10:04:06
Nem, nem egészen így gondoltam, bár sztem még ezt is megtehetnék, ha akarnák...
Dátum: 2008.11.23. 09:20:23
Az azért gyanús, hogy engem nem enged győzni a gép szinte soha, másokat meg igen. Ez így nem fair. Valami programhiba lehet. Az élen járó játékosok miért kaptak ki olyan kevésszer? az a szabály, ami rám, gondolom, rájuk is vonatkozott. Vagy mégsem? Nem az zavar, hogy egy heti játék után nem én vagyok az első, hanem hogy az esélyeimet rontja a gép. Így sem tervezni, sem logikusan gondolkodni nem érdemes, a játék felesleges passzióvá válik.
Dátum: 2008.11.23. 08:49:41
Nna,nekem a disznótorról más véleményem van . A sertéshús ráadásul egészségtelen is. Én csak azt mondom, hogy nem azonos esélyekkel játszunk. Ezután megtámadtam (volna) a három élenjáró játékost, na persze az elsőt kapásból nem engedte támadni a gép, s indoklást sem adott, hogy miért, a másodikról azt állította, hogy támadták, mondjuk ez legalább elképzelhető, persze a másik kettőt nem engedte megverni a gép. Most legalább nincs életpontom, így békén hagynak. Ki fogom próbálni, vajon ENGEM hányszor enged győzni a gép erősebbekkel szemben. Ezek után csak és kizárólag az élvonalat támadom, hát kíváncsi vagyok hányadik alkalommal enged győzni a szerver.
Dátum: 2008.11.23. 08:36:44
Na, ma megtámadtam Kircsi 007-et, akinek 145 pontja van az én 167-emmel szemben, + ott van a harcoló állatom, neki 18 győzelme, 69 veresége. Na mit gondoltok, ki győzött? TERMÉSZETESEN és MAGÁTÓL ÉRTETŐDŐEN ő. MIVEL GYENGÉBB.
Na, erről beszéltem tegnap, hogy itt egyáltalán nem számít, ki milyen jól játszik, mert ez NEM a jó játék eredénye, az élen járó játékosokkal ez természetesen nem fordul elő. Velük IGENIS kivételezik a gép, s ez a játék nem tiszta. Úgy látszik, vannak karakterek, amelyeket a gép eleve hátrányban részesít. Csak ezt előre közölni kellene. Azt hiszem, törlöm a karakteremet, mert ez a játék úgy ahogy van, egy agyrém. Elveszik-e az eddig beépített lélekenergiám a szövetségból? Bár azt hiszem, a többieket is lebeszélem a játékról.
Dátum: 2008.11.22. 21:03:57
Bocsánat, de én senkiről nem állítottam, hogy csal. Csak érdeklődtem. Ezen kívül furcsállok néhány dolgot. Mivel a játék nem régen indult, érdekelne pl. hogyan lettek ilyen büfék néhány hét alatt. Jómagam többféle, ennél jóval nehezebb és összetettebb stratégiai játékokat is játszom. Versenybridzselek, régóta Travianozok... Nem tudom elfogadni azt a tényt, hogy engem mindig vesztesnek hoz ki a gép...ilyen csak matematikailag lehetséges... s ehhez nem kell jól játszani. Ezek után természetes, hogy kérdések merülnek föl az emberben a játék tisztaságát illetően. S a számok ! Én 40 győztes csatában 1000 LE-t szereztem. Tehát 200 megnyert csatában kábé 5-6 ezret , esetleg ha nagy szerencsém van, 8 ezret szerzek. NEM pedig 19 ezret! Ehhez nem kell vaslogika.
Dátum: 2008.11.22. 20:38:19
Igazából az az érzésem, hogy vannak itt egyenlőbbek az egyenlők között, akik valamilyen módon valamiért kedvezményezettek....senkit nem akarok megbántani, végül is ez csak egy játék, nem érdemes veszekedni rajta. Azon kívül ma így működik az élet, így működik Magyarország.
Oldal: 12