Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2013.07.03. 07:56:49
Írj Tiss-nek vagy Baraty-nak levelet (mert ugye Mikié átirányítódik info@vegzetur.hu-ra), hogy szóljanak Miklósnak, hogy nézze meg ezt a hsz-t - aminek a linkjét mellékletként küldöd
Még ha "továbbijójátékot", akkor is megpróbálnám most már a helyedben azt a bugkeresést
Dátum: 2013.07.03. 07:51:28
NEM JAVASLOM A JÁTÉK (ÚJRA)ELKEZDÉSÉT, HA VALAKIT EZ MEGLEP ÉS/VAGY ÉRDEKELNÉNEK AZ OKAI, AKKOR SZÍVESEN VÁLASZOLOK LEVÉLBEN.

HA MÉGIS A JÁTÉK (ÚJRA)ELKEZDÉSE MELLETT DÖNTENÉL, AKKOR ALÁBB OLVASHATOD A KORÁBBI JAVASLATOKAT MELYEK NAGYJÁBÓL HELYTÁLLÓAK.
SAJNÁLOM, HOGY IDE JUTOTTUNK.

Ha bármi hibát fedeztek fel, jelezzétek és javítom!
A játék folyamatosan változik, kiegészül, időnként igyekszem a leírást is frissíteni. Ez az iromány csak az elindulásban segít.

Olvasd el az összes szakértelem leírását, hogy melyik mire jó (a nevére kattintva ugrik majd fel a leírás) mielőtt fejest ugrasz bármelyik fejlesztésébe. Az elementáris fúzió csökkenti a vadászat idejét és növeli a napi CSelekvésPontjaid számát, de hasznot nem hoz. Először azokat a szakikat érdemes fejleszteni ami pluszbevételt biztosít vagy fejlesztési költséget csökkent.

FONTOS: V3, V5 és V6 kiegészítő szabályokkal működik V1 és V2-höz képest
Játékban bal szélen lent, az Egyéb/Játékleírás/A békés világok szabályai és Az 5. világ szabályai menüpontoknál tájékozódhatsz részletesen, a (szerintem) legfontosabbakat kiemelem:
nincs: visszafogott fejlődés, szinguláris ismeretek, hordagyűlölet
módosul: manakonstrukció (1/3 hatékonyság), kivégzés (nem ad plusz LE-t, de szinttől függő szorzót kap: 1+szint/40), kreatív affinitás (szintenként csak 1% plusz LE, de 100-as a maximuma)

Az én leírásom normál szabályokra (V1-V2) íródott, kis módosítással alkalmazható más körülmények, szabályok mellett is.

spektrális manipuláció
csapdakészítés
vezetőkészség
lélekenergia sajtolás
tudatturbó
építés
transzplantáció
visszafogott fejlődés

ultraspecializáció
irányított vadászat


A vastagon írtak a legfontosabbak amiket minél hamarabb kéne fejleszteni, a dőltek amikhez magas szintű Akadémia épület kell, ami csak jól fejlett szövetségeknek van. Ahhoz hogy ilyenbe kerülhess először is találni kell egyet, majd ha felvettek annyit építeni hogy tele legyen a kút. Szintednél fogva párszárezres, de max 1 milliós kút alatt keress, akkor még emberi időben végzel az építéssel. Minél nagyobb a kút annál tovább fog tartani.
Ha szeretnél belevágni, akkor javasolt lenne egy új karaktert kezdeni és kezdettől minden LE-t arra fordítani, hogy spektrális manipuláció 20, építés 20, tudatturbó 40-et fejleszd ki, majd lépj be egy akadémia 7. szintjével rendelkező szövetségbe, de jobb lenne egy 13 vagy 15-ös, akkor már kifejezetten a fejlesztések miatt nem kell továbbállnod, csak ha más miatt akarsz váltani. Ha megvan a szövi és a kúttöltés, akkor mehetnek a szakik (transzplant 25, VF 50, spektárlis 50, csapdakészítés 30, vezetőkészség 5-10, de igényed szerint már az elején is lehet több, később mindenképp kell majd a max, lélekenergia sajtolás 60, tudatturbó 100). Ha ezek megvannak utána már könnyebb és élvezetesebb lesz minden. Vannak más taktikák is, de egy kezdőnek még ez a legbiztosabb módszer, lesz még idő mindent kipróbálni.
Ha prémiumos vagy, akkor természetesen minden könnyebb, de anélkül is lehet boldogulni.
A feladatokat érdemes csinálni amíg a fontos szakik nem maxosak, utána már nem feltétlen éri meg a LE-t átvenni a sok TP miatt, de az elején még a TP ellenére is több LE-hez jutsz, mint egyéb forrásokból.
Az újrakezdés ne ijesszen meg, az első 4 szint 10 perc a feladatokkal, 10 szint a leírtak alapján max pár nap, de mire újra 11 körül leszel már látni fogod mennyivel előrébb tartasz, mint most.

Általában véve törekedni kell a 100 küldetés mihamarabbi teljesítésére, hogy nekiállhass ismétlő küldetéseket csinálgatni (minél többet, minél gyorsabban), a plusz lélekenergiáért és az arany dukátokért, melyekből az Aukciós Házban értékes relikviákat lehet szerezni.
Az esszenciák, megaesszenciák gyűjtögetése is nagyon fontos és meghatározó, annak ellenére, hogy a játék(leírás) egyáltalán nem vezet rá. Ezeknek a legegyszerűbb módja a folyamatos állatbefogás, nevelés 20. szintig (vagy igény szerint tovább) és gradulátummal való sajtolása. Jól kombinálhatóak a 12 állatszintlépős, portyás és 20. szintű állatsajtolós ismétlő küldetések, kiegészítve egyéni igényeinkkel.
A játék "újkori történelmében" szinte elkerülhetetlenné váltak a fétisek/csatlósok gyűjtögetése, fejlesztése, valamint a csatlósok mytokronit képességeinek fejlesztgetése.

Lehet, hogy most ebbe minden kezdő belezöldült, ha végigolvasta, de sajnos a játék leírásából hiányzik az ami rávezethetne ezekre a játékosok által szerzett tapasztalatokra amik nélkül elég könnyen félre lehet csúszni a kezdeti fejlesztésekkel és akkor nagyon könnyen az "örök szenvedés útjára" léphet bárki.
Melyik világon játszol?
Kérdezz bátran, segítünk. Ha valamiben összecsengenek a vélemények az jó eséllyel hasznos infó, ha valaki egyedüli véleményét olvasod ami szemben áll másokéval, akkor nem feltétlen az a nyerő, de még az sem kizárt, csak jól meg kell gondolni.
Ha további kérdésed van vagy a leírtak teljesítése után/közben kéne egy kis segítség mert elakadtál valamiben, akkor itt fórumon is kérdezhetsz vagy levélben olyanoktól akik addig válaszoltak neked.

Remélem nem riasztottalak el, de ha valaki a Végzetúrban kisiklik annak könnyen több bosszúságot okoz, mint örömet és akkor már jobb bele sem kezdeni valamibe ami csak gondot okoz, mint végig mérgelődni majd beleunni. Viszont ha kis emésztgetés után tetszik a játék, akkor hosszútávon biztosíthat sokféle élményt és szórakozást, mert sok egyedi célkitűzést tesz lehetővé a játék fő vonalain kívül is.

Sok sikert!
Dátum: 2013.07.02. 23:39:54
Ahha, köszi, akkor jó
Dátum: 2013.07.02. 20:45:05
Tehát a bevezetésétől kezdve minden további fejlesztés a tudás morzsáitól függene? Amiket pedig építés után kapnánk? Vagy nem sikerült elsőre megértenem, akkor kérnék egy egyszerűsített változatot.
Dátum: 2013.07.02. 11:28:26
És a tegnapi mivel csak alternatíva volt a kvízmedál helyett, az csak őskőért volt kapható, a mai platináért is.
Dátum: 2013.07.02. 08:51:10
Majd Baraty beüzemeli kézzel, most legalább könnyű dolga lesz kizárni, hogy mi volt már
Dátum: 2013.07.01. 23:08:24
Ha így dől továbbra is a szubplazma és az ősdrágakő a nyakunkba és eddig csak halmozódást hallottam, hiányt nem, akkor jó ötletnek tartanám, ha platinára lehetne váltani őket.
És meddig? A végén még előbb fejezi be valaki a játékot, mint hogy élt volna a lehetőségeivel amik talán olyan élményt adtak volna a számára ami itt tartja. Bármikor lehet valami jobb lehetőség, mint amivel tegnap éltél...
Ilyen alapon miért vettél szívó övet, lehet hogy egyszer csak bedobnak egy jobb cuccot
Természetesen a példa kicsit túlzó és senkit nem ítélek el, csak mert másképp gondolkodik, így érdekes
Ha viszont nem tartotta meg és forgatott ultraimplantot, tudás könyvét, tapasztalat kövét meg hasonlókat, akkor azok azóta is termelik a kézzelfogható hasznot a lehetőségekkel és reményekkel szemben
Idézet: Offsboy - 2013.06.30. 10:07:46
+1: Soha többet nem forgatni epikus ládát a keréken
Ez fog leghamarabb meghiúsulni

Idézet: Offsboy - 2013.06.30. 10:07:46
4. 1000 templomkristály
Nem arra van, hogy hasznosan elköltsük? Minek halmoznál fel ennyit, csak hogy legyen?
Dátum: 2013.06.30. 09:29:20
Írj ÜSZ-re hibajelentést, hogy nézzék meg mitől akadt be nálad a kerék, hogy már 6-7? ládát forgattál.
Dátum: 2013.06.29. 11:04:12
Chuck Norris rakta be a szekrénybe Narniát...

Orosz dráma három felvonásban
Első felvonás
- Szása: Másaaa!
- Mása: Szásaaa!
- Farkasok: Auuuuuuu
Második felvonás
- Szása: Másaaaaa!
- Mása: Szásaaaaa!
- Farkasok: Auuuuuuuuu
Harmadik felvonás
- Szása: Máásaaaaa!
- Szása: Mááásaaaaa!
- Farkasok: Nyam-nyam
Persze, tudom, hogy neked 7 harci körrel 9 PP-ből megy a 60 krit ütés és 6-ból a 40 kábítás, a vari jó esetben 12, de én nem azt veséztem, hogy melyik küldiket csinálod, hanem hogy melyekre vonatkozik a LE/TP-s korlát a +TP-vel és miért.
Idézet: Alendaar - 2013.06.28. 19:19:11
Szinte minden portyás küldetés mellé kapok +TP-t is.
Ez azért van, mert jó LE/TP-vel sikerült megoldani a küldit, kevés PP-ből, örülj neki Ha nem kapnál +TP-t, az azt jelentené, hogy több PP-ből csináltad meg a küldit mint lehetett volna.
Ez a +TP persze csak a 3 portyás küldire vonatkozik.

Állatot elfogni nem szoktál nevelésre csak a napi 1 (néha 2) vadászat a szilánkért?
Semennyit sem vadászol az 5-700 LE/TP-s EH-s karakterrel?
A térkifordítós több LE-t szerez, ha EH-n portyázik, mint a VF-es akinek üresek a portyái. Ha a VF-es jó rabló is, akkor lehet több LE-je portyából, mint az EH-snak.
Ha a térkifordítós VF-en vadászik fele AFP-ért és EH-n portyázik egész AFP-ért, akkor több AFP-je lesz, mint annak, aki csak VF-ezik. Ha a fullVF-es Kompenzációval tolja, akkor megközelítőleg lehet annyi AFP-je, mint a térkifordítósnak, de ez függ attól, hogy a térkifordítós milyen arányban szerzi a TP-t és AFP-t a vadászatból, TKP-ból, portyából.
A fullEH-s maxra húzott EH-s AFK-kkal több LE-t (kivéve durva pókokkal szemben) és AFP-t szerez mindnél, de több TP-t is. Ez nem gond akkor, ha valaki nem akar totyogni és/vagy hozza azt a LE/TP-t, mint a fullVF vagy térkifordítósdi.
Eddig a hasznos vadászat nem adott elég plusz LE-t a vadászatra ahhoz, hogy azonos legyen a VF vadász LE/TP-jével, de ez talán nem is lenne cél, mert akkor a VF tényleg csak lassítana és AFP hátrányt generálna.
Viszont a hasznos vadászattal meg az EH-s LE-vel együtt eléri-e a fullEH (nem pókkodó vagy a rablásokat nem hozzászámolt) LE/TP-je a fullVF (nem pókkodó vagy a rablásokat nem hozzászámolt) LE/TP-jét? Ez az érdekes kérdése a hasznos vadászat 40-re emelésének.
Mik a fontos EH szakik? Vagy AFK-kra gondoltál? Én 67-en térkifordítok és gyűjtöm az AFP-ket, hogy amikor egyben ki tudom húzni az összes EH függő AFK-t, akkor maradok EH-n, addig a VF-el erősebb dolgokat azon csinálom.
Amit én csinálok az nem lehetetlen játékstílus, hanem szervezett. Működik és több LE van benne, mintha csak VF-eznék, de kevesebb TP, mint a csak EH-znék. Ha téged vagy mást érdekel, levélben szívesen kifejtem jobban. Vagy konkrét kérdésre adhatok célzott választ is.
Szerintem összevegyítetted a nekem szánt szöveget Alendaaréval.
Nem, majd az » Ω « tégláit veszem v3-on , nem játszom egy világon 2 karakterrel, sőt jelenleg összesen egy világon játszom az egy karakteremmel, mivel a v4-ek időigénye a feladatokkal egybekötve kiherélte a v4-et - számomra - és így már ott sem indultam.

*Továbbolvasva igen, jobb ha névtelen a dolog. Ha pedig az, akkor nem veszek sem az » Ω « -tól sem a Ronintól sem mástól, hanem csak veszem a jelöletlen szabványtéglákat.
Nekem tetszik az alap és a továbbgondolás is.
Ha lesz élet fája és így vagy még jobban valósul meg még lehet ki is próbálom egy kis karival, csak a poén kedvéért, hogy hogy működik a rendszer másik vége.