Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.09.17. 20:56:19
Idézet: Lújzi04 - 2015.09.16. 16:16:26
Irtóztató csomagot nem lehet venni?

Idézet: Unr34l - 2015.09.16. 17:41:03
De majd 23. Szerdától

Ma már lehet venni az irtóztató csomagokat. Érdekes hogy ezt Miklós elfelejtette jelezni amikor ma csevegett a témában.
Dátum: 2015.09.17. 20:53:25
V6-os karinál menj az állatfelszerelésekhez, ott lesz és az átadás menete is ott pontosan le van írva.
Dátum: 2015.09.16. 15:23:08
Én se állítottam, hogy te 2000-et költesz havonta, csak neked címeztem a választ, mint ahogy előtte te is nekem
Az a megállapítás inspirálta a rá érkezett választ, hogy szerinted jó kompromisszum az, ha 33%-al drágul valami, cserébe a jól eltalált csomagokért. Szerintem a kettőnek nem kéne hogy köze legyen egymáshoz, mert ebből az sül ki, hogy ha sokat fizetsz, megkapod amit szeretnél, ha kevesebbet, akkor érd be azokkal a morzsákkal amik potyognak a földre.
Egyébként a tempódból, játékstílusodból és maximalizmusodból gondoltam, hogy esetleg elköltesz havi 2000 követ is, ha elég motivált vagy, de ha csak 2 havonta 2000-et, az természetesen nem ugyanaz, elismerem (ugyanis most úgy jöttek ki a hónapok egy ideje, hogy átlag 2 havonta van valamilyen nagytételes akció). És természetesen ez csakis a te /vagy adott személy/ magánügye/d és közöm nincs hozzá, csak a jövőképet (folytonos drágulás) bíráltam, nem azokat akiknek ez tetszik.
Idézet: Offsboy - 2015.09.16. 14:01:42
Aki egy kicsit is szervezi a dolgait, az mindig csak épp annyit költ, amivel a következő költős akcióig kihúzza.
Ezzel egyetértek.
Dátum: 2015.09.16. 07:55:40
Úgy tűnik az utolsó költési akció "átvetted"-jei ragadtak be. Szerintem mindenkinek.
Dátum: 2015.09.16. 07:22:01
Én meg elfelejtettem nevezni
Lehet pótolni, ha már úgyis hibás az egész és nem futott még le? Kifizetem a 10 követ az "újranevezésért".

*Ha lehetne, akkor megfelel az aktuális állapotom felszerelések, állatok, stb szempontból.
Dátum: 2015.09.15. 20:17:39
Idézet: LanMaffia - 2015.09.15. 08:33:10
a szőlő szinte egy az egyben pálca

Jó, te kapsz +1 VT pálcát a 21 ezres befizud után a +50 szőlődből, de szerinted ez mennyire általános a játékosokra nézve?

Neked is és Offsnak is igaza van, de egyikőtök igaza sem cáfolja az én felvetésemet. Az tény, hogy akinek nem gond 21 ezer az jobban járt, mint eddig bármikor - nem sajnálom tőletek
Dátum: 2015.09.15. 20:14:24
Nem mindenkinek havi rutin a 2000 őskő költés
Dátum: 2015.09.14. 22:05:49
Szerintem egész jól eltalált az időpont is és a befizetési sávok és még a költést jutalmazó csomagok is, csak egy dolog böki a szemem:
Idézet: Miklós - 2015.09.11. 13:55:39
100 őskő 3 szüreti kosár, 5 torta, 5 sorsjegy, 50 platina

200 őskő 10 vadászat itala, 10 portyázás itala, 10 torta, 30 mytokronit csomag

500 őskő 10 szüreti kosár, 15 torta, 5 relikviaforgács, 200 kiégett őskő

1000 őskő 20 torta, 20 templomkristály, 50 platina, 50 csatlóskristály, végzet medál

2000 őskő 25 torta, 25 szüreti kosár, 100 szürke mytokronit, 300 aranydukát, fétisszilánk, sajtoló medál

Az 1500 költő akcióból 2000 költéses akció lett.
Ez vagy elkerülte a többiek figyelmét vagy másnak nem probléma, nem tudom. Szerintem baljós és jövőbe mutató. Ha a fizetésem ilyen ütemben nőne, mint az őskőköltési mézesmadzagok és függőkényszerítő akciók, akkor a feleségemnek nem kéne dolgoznia járni, egyedül is eltartanám a családot.
De akik nem függők azokat az ilyenfokú drágulással leszoktatjátok a kisebb befizetésekről is, mert ha már a kisebb nem versenyezhet a mértéktelen befizetéssel, akkor el fog maradni a kisebb is. Lehet nem tudja az adott játékos, hogy a világán vagy környezetében senki más sem engedhetett meg magának 5000-nél többet, de az ilyen dolgok elég demoralizálóak, egy idő után úgy fogják gondolni, hogy "ennyit pénz nélkül is elérek" vagy "nem bírom a játék pénzigényét, keresek mást".
Persze lehet, hogy tévedek
Dátum: 2015.09.11. 04:26:52
Jelentem alássan működik továbbra is, elfogadta a szb csatáim az 4 portya küldihez.
Jelzem azt is, hogy nem állt szándékomban csalni, csak a tókenekért ütöttem, ha estig lenullázzák a küldi számlálót, akkor szívesen szarráverek a küldi kedvéért 4 játékost is, de ebbéli szándékom meghiúsította a rendszer, mivel a tókenszerző csatáim illegálisan a megkérdezésem nélkül beleszámolta...
Dátum: 2015.09.10. 16:47:07
Ahogy Ariel írja. Nem először és nem is utoljára. Miklós mindig fedezi dikót mindenben. Ami nem is lenne gond, ha mellette elvárná tőle a pontosabb munkavégzést és szakmai hozzáértést, fejlődést.
Dátum: 2015.09.10. 15:14:55
Ha mostantól egyáltalán nem fogadja el a szb csatát, akkor eredetileg az volt a cél, hogy csak sima portyát fogadjon el és az volt a kellemes hiba, hogy ment szb-vel is és most javították.
Ha ezután is vegyesen fog működni, akkor áll fenn a te verziód.
Dátum: 2015.09.10. 14:52:57
Idézet: Quellon - 2015.09.09. 11:27:32
Én személy szerint csak úgy tudnám elképzelni, hogy újra v4-ezzek, (persze a lottó 5-ösön kívül ) ha a vadászat nem kerülne időbe. Beállítom hány CSP-t akarok elkölteni és gombnyomásra elsül, mintha vadászzsákmányoztam volna - de nem őskőért. Nem 5 mp, nem 1 mp, nem szakival vagy őskőért időt csökkentve, hanem első pillanattal az utolsóig minden külön ráfordítás nélkül a vadászat semmi időt ne vegyen el azon kívül, hogy beállítom hány CSP-t akarok elégetni és megnyomom a "piros gombot", azonnal átveszi a LE-t, TP-t, stb.
Dátum: 2015.09.10. 14:49:43
Nekem szerencsém volt és minden nap hibátlanul számolta. És mind a 4 szüret napon csak SZB csatákkal oldottam meg.
Dátum: 2015.09.09. 13:26:41
Persze hogy hülyeség, de mindig van ilyen és nem is hajlandók ezen változtatni, meg vannak még hülyeségek, fej félrefordítások, ígérgetések, szemhunyások, amik megkeserítik a szájízét annak aki bízik a kiszámíthatóságban, tervszerűségben, logikában, belátásban és játékos barát rendszerben, vezetésben.
Le kell szarni. Nincs biztos és nincsenek határok, a mérce ne az legyen, hogy mi lehetne, hanem hogy mi az ami örömöt okoz és mi az ami már terhes, függetlenül attól, hogy kinek hol vannak a határai. Amíg máshoz méri az ember magát vagy a végtelen lehetőségekhez, addig sosem lesz elégedett. Magadhoz mérd a teljesítményed, lehetőségeid, terveid és akkor kevesebb lesz a bosszankodás, több az öröm.
Dátum: 2015.09.09. 13:02:55
A "táp" mindig kényszer annak aki máshoz (is) méri magát, nem csak saját magához, ami nem "táp" az meg kisebb csoportokat fog vonzani. Nincs igazán jó jutalom a VU-ban és ennek nem a telhetetlenség az oka, hanem, hogy a játékban minden erőforrás alapú és nem lehet mást csinálni, csak erősödni vagy gyengülni, nincs úgymond tápolásmentes szórakozás része a játéknak - persze ki hogy kezeli.

Pl ha sok vadászzsákmányt vagy kézikönyvet vagy hasonló nem közvetlen tápot adó, hanem inkább kényelmet biztosító és időt megtakarító cuccokat lehetne szerezni, akkor lennének akiket nem érdekelne, mert haszna nincs belőle, lennének akiknek tetszene, mert megkönnyítenék a normál világi életüket vele és lennének akiknek ugyan nem egetrengető lenne a jutalom, de a szórakozásért, versenyért indulna - persze, ha nem vinné el a fél életét, pl a vadászat idő úgy változna, ahogy javasoltam és őskővel sem lehetne tápolni, csak kényelmeskedni, akkor lehetne szerintem szórakozva versengeni.
Dátum: 2015.09.09. 12:50:47
A random alapú küldiket nem kell erőltetni, teszed amit tennél a küldi nélkül is, ha meglesz belőle, meglesz (bónusz), ha nem, nem (nem történt semmi). Kár izgulni rajtuk. Ha a random alapúakat egyszer sem teljesíted, akkor is meglehet a főjutalom, mindig így van megcsinálva. Ha mindig mindenen görcsölsz ami nem jön össze pedig lehetőség van rá, akkor nem is tudom hogy élsz még értem ezt arra, hogy mindig max lóvét fizetsz be amikor akció van? Ha nem, már buktál valamit amire lehetőséged volt és lehet a konkurenciád megszerezte/vette. Ha nem úgy jöttek a kincsek TKP-ból vagy asztrálból, szerencsekerékből, már megint hátrányban lehetsz, pedig a lehetőség megvolt... Napi 2 agyvérzés és 3 szívinfarktus garantált, ha minden lehetőséget meg akarsz fogni ami random alapú. Hagyd a p.....a, csak azzal számolj ami biztos, a többit ne várd (el), különben csak folytonos bosszankodás lesz játék helyett.
Dátum: 2015.09.09. 11:45:51
Ellenfél nélkül persze, hogy nem igényel időt, de ugye pont ellenfelet szeretnél és ha lenne, akkor már időt is vinne a dolog mindkét (összes) versenyző félnek, de csak egyik fél lenne jutalmazva és jelenleg még a jutalom sem ér annyi időt, nemhogy a pofára esés

Őskőköltés és játéktudás: nyilván azonos játéktudásúak közt van verseny, mert ha az egyik jobb a másik gyengébb, akkor nincs verseny, csak névlegesen, akkor az már eldőlt mielőtt belevágnak, ha meg kb azonosak, akkor az őskő dönt/het. Ott vagyunk ahol a part szakad
Dátum: 2015.09.09. 11:32:59
Idézet: Ricskosz - 2015.09.09. 11:18:48
Igen, a jutalom növelésén én is gondolkoztam már. Kíváncsi lennék, mekkora motiváció lenne dicsőség medál helyett dicsőség fétisével
Ha pedig megvan, fétisszilánk+medál ugyanúgy
Ne keverjük a motivációt a kényszerrel, még ha rokonok is, nem ugyanaz. Ezt nem csak a fétisre értem.
Dátum: 2015.09.09. 11:27:32
Szerinted 2-3 hónap 3x-os intenzitású játékra (IDŐIGÉNY) ugyanabban az elcsépelt környezetben rá lehet bírni bárkit is aki saját önszántából nem menne egy csokival, sörrel vagy dicsőség medállal?

Én személy szerint csak úgy tudnám elképzelni, hogy újra v4-ezzek, (persze a lottó 5-ösön kívül ) ha a vadászat nem kerülne időbe. Beállítom hány CSP-t akarok elkölteni és gombnyomásra elsül, mintha vadászzsákmányoztam volna - de nem őskőért. Nem 5 mp, nem 1 mp, nem szakival vagy őskőért időt csökkentve, hanem első pillanattal az utolsóig minden külön ráfordítás nélkül a vadászat semmi időt ne vegyen el azon kívül, hogy beállítom hány CSP-t akarok elégetni és megnyomom a "piros gombot", azonnal átveszi a LE-t, TP-t, stb.

Ez csak az alap lenne, enélkül nekifutni is felesleges a tűzélesztgetésének, de jót tenne neki még pár módosítás a versenyhelyzet megteremtéséhez. Más/abb célok (is), kisebb szövilétszám, ne az őskő döntsön a versenyről, mert akkor megint csak mindig ugyanazok fogna nyerni, akik konstans rá tudnak és akarnak áldozni annyit amennyit a többiek már nem (de ez ugye "abszurd", mert akkor nincs bevétele belőle az üzemeltetőknek).

Gratulálok a 17-hez, impozáns, de csak suttogva kérdem: nincs jobb dolgod?
Dátum: 2015.09.07. 23:32:45
Több mint egy éve nem foglalkozom politikával, híradókkal és hasonlókkal, mert nincs időm és türelmem szelektálni és belefáradtam az érdektelen, butító, újra-és-újra ismételt maszlagokba, pedig a világ, a hírei és történései érdekelnének.

Ezt csak azért, írtam, hogy látszódjon és el is ismerem, sokmindenben nem vagyok képben.

Meglepett a topicban, hogy aki eddig írt mindenkinek volt igaza, igazsága abban amit megosztott a többiekkel.

Nem tudom megváltani a világot, se mindenekfelett álló megoldást nyújtani se a menekült problémára se másra.


De ami szerintem kimaradt innen (pedig még hozzám is eljutott), mégis alapjában határozza meg az egész ügyet az az isis és tevékenysége. Biztos, hogy mesterségesen generált maga a szervezet és a tevékenysége. Senkise hiheti, hogy ha minden nép ellen elkövet valami bűn/terror cselekményt, akkor majd elismerik és megtűrik államként, népként, szomszédként. Aki lefejez embereket, videózza és szétküldi a világban vagy törvényessé teszi a (szex)rabszolgaságot és emberkereskedelmet az nem akar semmi egyebet csak provokálni és káoszt teremteni, kiszolgálni az anyagi támogatóikat és bezsebelni a munkadíjat.
Ezekkel nem lehet egyezkedni, tárgyalni, demokratáskodni. Amíg ki nem lesznek irtva, minden más általuk generált "probléma" csak hatványozódni fog. Minden más "probléma" megoldási kísérlete csak szépségtapasz. Egy undorító rákos fekélyt próbál a hatalom egyik keze sminkelni a másik keze pedig "eteti".

Szar egy dolog de most pont megint egy frontvonalon ülünk és nem látjuk mi várható még, bármi elképzelhető negatív irányba. Pozitív végkimenetelt sajnos nem tartok valószínűnek, se nekünk magyaroknak, se az eu-nak, se a világnak, se az igazi menekülőknek, elszenvedőknek. Ha a világ és az ember képes lenne jó irányba terelni ezt az egészet, akkor már megtehették volna vagy el jutunk idáig. Vannak akik akarnak, akarnának egy jobb világot építeni, de ők kereszttűzben vannak a háttérből irányító, pusztító erők közt akiknek megfelel a szar világ amit irányíthatnak és élvezhetik a jobbik felét miközben pokolban tartják a nagyobbik részét.

Visszakanyarodva a menekültekhez. Minden javaslattevőnek igaza volt bizonyos szemszögből nézve, mind lehetne megoldás, mind lehetne eredményes is, ha lenne aki végigvigye, de nincs, patt-helyzet van. Túlburjánzott bürokrácia és tehetetlen demokrácia, meg a mögöttük meghúzódó érdekek. Az álbéke és álrend levesébe most valakik nagyon beleszartak erővel és erőszakkal és szépenkéréssel, javaslatokkal, megbeszélésekkel ennek nem hiszem hogy gátat lehetne szabni, csak nagyobb erővel. Az a "vicces", hogy hadseregek vannak, csak érdekes mód nem vetik be őket. Ami az elmúlt 10-30 vagy akárhány évben ment az most nem megy, a "nyugat" nem avatkozik be, pedig a jelen történteknél sokkal kisebb ürügyek hatására is ugrott már nem egyszer mindenki "aki számít", meg az összes "mitugrász" köréjük tömörült nagyhatalmi játszmákban néző szerepet betöltő ország, nép.

Ezért tűnik úgy, hogy akik eddig mindig háborúztak az aktuális ellenségekkel és most nem teszik, azok bújnak a háttérben, azoknak érdeke ez az egész. És azok terelik a figyelmet a menekültekre, teszik őket a kirakatba, mint fő "problémát", elterelve a figyelmet a problémát generáló terroristákról és az őket pénzelő, támogató, uszító, megbízó hatalmakról.

Talán a menekülőknek és a befogadóknak vállt vetve kéne fegyvert fogni és kiirtani a terroristákat meg a gazdáikat? Talán ennyire még nem rossz a helyzet? Mármint úgy értem még mindig kevesen szenvednek ahhoz, hogy a többség kimozduljon a komfort zónájából és kockára tegye azt amije még megvan? Nem akarunk háborúzni, mert a hadszíntereken elpusztulnak egyaránt a katonák és azok is akiknek a hadszíntér a háború előtt az otthonuk volt? Az isis ezen már túllépett, kiírtja az ottaniakat akkor is, ha senki nem akadályozza ebben őket és amit tesznek, hirdetnek torz meggyőződésükként az rosszabb a háborúnál. Ha pedig a katonákat féltjük, hát a technika már túlhaladott ezen is. Nem látok a hadiiparba, de nem hiszem hogy a nagyhatalmak rászorulnának még a hús-vér légiókra.

Na itt most befejezem, bár vége nincs és nem is lesz, pont ezért nem folytatom.
Sokmindent érintettem és talán elég szélsőségesen, elvontan. Csak próbáltam megfogalmazni kivonatolva amit a világból megtapasztaltam, felfogtam negyed század alatt.
Lehet, hogy én vagyok pszichiátriai eset, csak nem veszem észre magamról
Szerintem a menekültek sok más üggyel együtt csak egy-egy darabja egy nagyobb kirakónak, ami sokkal sötétebben fest, mint ez egyes részei külön-külön.
Ó boldog tudatlanság... Minél többet tudunk, annál kevesebbet fogunk megérteni, a jelenlegi átlag emberi elme nem képes felfogni és rendszerezni, rendbe tenni ezt a káoszt - igazából egy torz rendet - ami körbeveszi és amit részben maga teremt, ha pedig olyanban turkálunk amihez nem értünk, akkor az általában csak rosszabb lesz.

A menekültek csak a jéghegy egyik csúcsa, ami most épp kibukkant a felszínre.