Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Thian

Oldal: 123
Dátum: 2013.09.20. 10:49:05
ugyan ez van V2 n is irja is az utolso sorban hogy hiba tortent
Dátum: 2013.09.16. 22:45:26
Melyik párosítás nem állja meg a helyét az adott személy egyik alkotására illetve tettére vonatkoztatva?

Liszt Ferenc - építészeti nováció *
gróf Széchenyi István - IMF Nemzetközi Valutaalap
Bartók Béla - Fibonacci-számok
báró Wesselényi Miklós - globális felmelegedés utóhatása


haaat, nem tudom, a Hitel, es az Arvizi Hajos az beugrott, de azert megis, tehat a globalis felmelegedes utohatasa az Wesselenyi tette, vagy alkotasa?, Vagy Szechenyi az 1800 as evekben, letrehozta az Nemzetkozi valutaalapot? ez igy sztem nyugodtan torolheto.

a masik kettot ha valaki elmagyarazna.
Dátum: 2013.09.13. 16:06:20
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Az ókorban.


nem tudtam kimasolni a kerdest mert szereplt a jo valasz is.

Mikor uralkodtak a Despotak

okor
ujkok
kozepkor
jelenkor

a helyes valasz az a kozepkor ( kozepkor : Nyugat Romai birodalom bukasa i.sz 476 tol - XV . szazad vege) az okorban a despotaknak nem volt uralkodoi cimuk, gorogoknel eredeti ertelemeben a leg magasabb rangu hazvezeto volt, a hazi rabszolgak vezetoje, vagy bizonyos magas rangu vallasi vezetok hivtak magukat despotanak , az elso valoban uralkodo cimmkent despotak csak a XII szazadban jelentek meg.
Dátum: 2013.09.13. 01:26:02
baloldalt egyeb kategoria, kviz gomb , leguritod es ott irja: Itt teheted fel a kérdést!
Dátum: 2013.09.10. 11:24:50
Mikor kezdodött az újkokör (neolit kor)?

i.e. 7000 x
i.e. 3000
i. e. 15000
i. e. 1000

Az újkőkor alapvető és visszafordíthatatlan változásokat hozott az ember gazdálkodásában, termelésében (élelemszerzésében) és általában a biztonságosabb életfeltételek megteremtésében. A hosszú ideig tartó – és a Föld más és más vidékein más időpontokban, jelentős késésekkel bekövetkező folyamat.

Fönícia, es Anatólia vagy Kis-Ázsia ban kb i.e 9500–9000 , de a leg frissebb kutatasok alapjan a mai Syria teruleten mar i.e. 10700 korul.
Europaban tobb reszen is kulombozo idopontokban , de altalanossagban i.e 7000 es i.e 3000 kozott.
Magyarorszag teruleten i.e 6000 es i.e 4500 kozott.


Szerintem a kerdes igy hibas, nem pontos.
Dátum: 2013.09.07. 13:07:09
Mc Mad terkepes otlete szoget utott a fejemben, volt ilyesmi egy masik jatekban csak anyit irok hogy TK hogy ne legyen reklam ( bar sajnos mar megszunt ) ,de ott igazi RPG ment , mi alakitottuk a tortenetet, beszelgetes alapjan, es ugye a VU ban ennek nem sok nyoma van. Az alap problemara amit felvetett -Mitől lesz/lehet játékba illő ÉS könnyen megvalósítható a rövid vadászat?’- eszembe jutott egy megoldas.

Hogy ne keljen gyokeresen megvaltoztatni a mostani jatekot eleg lenne egy fogalmat bevezetni hivjuk Felsobb hatalmaknak, vagy klasszikusan isteneknek, szellemeknek, amihez nem kell mas csak egy mindenki altal latogathato epulet mondjuk templom, szentely, aldozohely, valami ( mint az aukcios haz ), ahol kulombozo istenekhez lehetne fohaszkodni, es eroforras felaldozasaval kaphatnal valamit ( totemet, relikliviat, jelvenyt ) annak fugvenyeben hogy milyen oshoz,istenhez, szellemhez, imadkoztal, mutattal be aldozatot .

Pl : fold szellemtol , X eroforrasert kapsz egy fold totemet , hatasa ugyan az amit Mc Mad javasolt , gyorsabb vadaszat,

Vihar istentol : x eroforras ert , vihar jelvenyt gyorsabb portya ,

Tavasz anyotol – x eroforrasert , viragfuzert, amitol a nagyobb allatokat kapod el ( Tobb LE/allat )

Alvilagi valakitol gyorsabb terkapuzas, vagy sajtolas

Vagy amire lenne igeny, a lehetoseg vegtelen

Az x eroforras lehet csp, pp, mindketto, terkapupont, osko , nagyon sok osko, illetve barmi kombo ami mar van, es levonhato a karakterlaprol

A hatasuk meg ugyan ugy mint az eventek alatt szerezheto relikeknek lehetne idohataros, vagy orok ervenyu, es ha meguntad siman visszamesz , es atallsz egy masik Felsobb hatalomhoz , persze ez sokkal dragabb mert egyreszt felduhited a regit ,egy darabig kapsz valami negativ hatast mondjuk Tavasz anyotol mert otthagytad, (ez megszzuntetheto eroforrassal), es utanna ujjabb aldozatot kell bemutatni az uj valasztottnak.

a reszletekbe nem bonyolodtam bele lassuk mit szol hozza a nagyerdemu

Velemeny ?
Dátum: 2013.09.07. 10:32:47
nem latom hol sertettelek meg, es eszem agaban sem volt gunyolodni. Nem tudom mennyi tapasztalatod van az RPG jatekok teren, de minden vilagnak van egy alap elkepzelese ami kore bonyolitjak a torteneseket. Ugy hivjak Vilagleiras. Nem a TE otletedre mondtam hogy hulyeseg ( ezt a szot csak te hasznaltad) es az en velemenyemet te nem tisztelted. En leirtam egy tenyt ami a mar letezo vilagleirasbol kiderul, csak te meg gondolom nem jutottal a Legenda 100 vagy folotti fejezeteig. ( es ez megint nem sertes akar lenni mielott jonne a valasz)

Tisztelettel,

Thian Moxika vegzetur, aki lassan ot eve koborol Ghalla vilagan lelekenergiat es a vegzetet kutatva.
Dátum: 2013.09.07. 10:19:26
A kaland szovegek kozt van eleg sok jo, tematikus tortenet, meg vilag leiras is, nem tudom ki biralja el, de ott azert szerintem boven van mar otlet, csak valakinek ossze kellene olloznia, es rancbaszedni. De ez nagy melo, gondolom a behonal erre nincs kapacitas ( vagy nem a vegzeturas reszlegnel, mert elvileg ugye kiado is a Beho, tehat szakember lenne erre a feladatra)
Dátum: 2013.09.07. 07:49:40
az esemenyek fulecske meg most is csak kipirosodik, de alatta nincs info hogy mi is tortent. Es itt csak ugy potyog a harc eszencia , V2 n meg lassan egy honapja egy sem esett
Dátum: 2013.09.07. 07:41:46
mivel most is dobsz valami rendszer szerint tamadasra , vedekezesre , meg egy kor nem okozna gondot , de ez tenyleg csak egy laikus velemeny. A jatekelmeny meg ugye eleg szubjektiv. Az RPG elmenyt javitana, mert az lassan teljesen kihal a jatekbol, csak az "egyre gyorsabban, egyre tobbet, " ( mint szegeny Johnny) ugyan igy lehetne jatszani egy nagy lila Excel tabla elott is ( es akkor legalabbb hasonlitana egy klasszikus asztali jatekra ). bar lehet hogy en is csak egy mechanikus ora vagyok a digitalis vilagban, akinek meg ott van a polcan egy ket regivagasu szabalykonyv, es kis bor zsakocskakban tartja a szep szines sok oldalu dobokockait.

huh, ez kicsit hosszabb lett, es mar reg nem lila a tabla
Dátum: 2013.09.07. 00:23:52
programozni nem lenne tul bonyesz az alapot szerintem, mondjuk koronkent a tamado dob 1d6 , es a vedo is 1d6. 6 fej, 5 test, 4 bal kez, 3 jobb kez stb, es erre bellitani valami bonuszt, mondjuk azert mert az illeto bal kezes, vagy sokat gyakorolta a pajzsal valo haritast, vagy valami ilyesmi, es ez megjelenhetne a csata korokben. Ez csak egy hirtelen otlet nem gondolkoztam rajta tul sokat, majd Baraty ha olvassa
Dátum: 2013.09.06. 22:42:03
80. szintű végzetúrnő a karakterlapon igy irja, Illiade otlete jo.
Dátum: 2013.09.06. 21:55:26
hoppa , most nezem hogy egy 2 eves bejegyzesre reagaltam

a vegzeturak maganyosak, nem nagyon birjak egymas kozelseget , szepen le van irva a legenda valamelyik fejezeteben, tehat szerepjatekos szemszogbol sem jo otlet.
Dátum: 2013.09.06. 21:43:30
szerepjatek, RPG nezz kicsit utanna, semmi koze a sexualis beallitottsaghoz, ezzel most jo sok jatekost minositettel...
Dátum: 2013.09.06. 11:49:06
a kihivas sem mukodik, nincs ilyen karakter a valasz. ( bocs ha mar irtak )
Dátum: 2013.09.06. 10:18:57
koszi, igy mar oks
Dátum: 2013.09.06. 10:14:39
Nem mondom hogy biztos hiba, de kicsit gyanus. A ma reggeli ajanlasokbol ennyi lett : "2013.09.06. 708 lélekenergiát kaptál jutalmul 6 kérdés kategóriabesorolásáért."

a kinzobol 0 LE jott be, pedig csak kufar csataim voltak ( tehat aktiv karakterek), es kb reggel 7 re ha jol emlekszem mar tele volt a kinzo, es szerintem nem is kategoriasoroltam, de ez nem biztos.

Thian (903)
Dátum: 2013.09.06. 10:07:19
meg most sem urult a kinzo. es bar ez nem pont ide tartozik , de nekem igazi V2 n semmi Le nem jelent meg az ajanlasnal a kinzokamarabol , pedig tegnap kb reggel 7 re mar tele volt vagy valami hiba, es sztem ez a valoszinubb, vagy 15 aktiv karakter nem vadaszott tegnap semmit.
Dátum: 2013.09.06. 00:50:04
feladat, latogasd meg szovetseged forumat, es nezz meg egy topicot. nincs is topic , szerez az aukcios hazban dukatot, nincs aukcios haz
Dátum: 2013.09.06. 00:29:23
karakterlapon nem lehet latni a relikviakat ( "nincs ilyen karakter", a lista helyett), 2. portyan mar bele is futottam egy scaraba.
Oldal: 123