Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

Dátum: 2008.12.28. 17:57:37
Melyik nem lovassport (hanem lósport) az alábbiak közül?
military
díjlovaglás
galopp
díjugratás

Ezzel nem tudom megfogalmazni, mi a bajom, de valahogy nem tetszik.


Vegyétek vérem és házam, nekem az a gondom ezzel, hogy a 'Mi a lovassport és a lósport között a különbség?' kérdésre sem tudok válaszolni hitelesen.
Dátum: 2008.12.28. 17:55:40
Két lehetőség van.

1., Nem erre a hozzászólásra akartál reagálni.

2., Hááááát...

Dátum: 2008.12.28. 14:52:08
Hányadik szinten lehet megvenni a mentális robbanást?

17.
10.
27.
20.


Ezeket nem törlik, vagy ilyen sok keletkezik? Hatsep, nem irigyellek...
Dátum: 2008.12.28. 14:48:30
Melyik faj vérében van a lopás, a születése pillanatában?

Kobudera
Törpe
Elf
Árnymanó


Segítsetek már - honnan van ez? Ugye nem Végzetúr? Vagy igen?
Dátum: 2008.12.28. 14:41:35
Hát azért nem értek egyet, mert én is programozom (egyre kevesebbet, de úgy három éve csak azt csináltam). :-)
E felett napi 8-10 órát kommunikálok angolul, ebből 3-4 órát írásban. A laptopom magyar billentyűzettel rendelkezik.

Ráadásul (most) angol billentyűzetem van. A kiosztás számít.

Amikor vétek, akkor én megköszönöm, hogy szóltok érte. Másrészről nekem nem az volt a problémám, hogy ékezetek nélkül ír valaki, hanem az, hogy ékezetek nélkül javítja más helyesírását. Amúgy meg ott alább ír ékezetekkel Kocos! Kis huncut!
Dátum: 2008.12.28. 14:35:24
Ez számomra egy nagyon szimpatikus megjegyzés (10) - én is tanulok minden alkalommal valami újat itt. Minap Sir Ny okktatott az osztó fogalmáról - jogosan!
Dátum: 2008.12.28. 14:30:56
Jut eszembe: az egyik legnagyobb hiányosságom, hogy nem tudok ultizni. Mennyi beszélgetésből kimaradtam e miatt a hiányosságom miatt!

No, meg is keresem a szabályokat a neten, aztán elnáspángoltatom magam jövőre a haverokkal párszor!
Dátum: 2008.12.28. 14:27:29
Az internet a gyors pergo, de sulytlan kommunikacio hazaja, ahol a magyar nyelv ekezetmentes hasznalata teljesen elfogadott.


Gyorsaság: engem az lassít, ha ékezetek nélkül próbálok írni. Ez megszokás kérdése - Te rosszul szoktad meg.

Súlytalan: valóban, azzá teszed - de ez kissé paradox, ha közben azt szeretnéd, hogy a véleményednek súlyt adjak.

Elfogadott: a mennyiség átmehet minőségbe, ebben igazad van. Egy alacsonyabb minőségbe. Tudod mi a minőség? Elvárási szintnek történő megfelelés. Amennyiben csökkentjük az elvárási szintet, valóban megfelelő lehet az ékezetmentes kommunikáció - de legyünk tudatában annak, hogy az egy alacsonyabb nívót képvisel. Nem lehet ez a cél, én tanulni jövök a netre - akár helyesírást is -, nem pedig butulni.
Ugyanakkor elfogadott: én nem fogadom el. Legfeljebb kisebbségben maradok - bár a legtöbb fórumozó itt igényességről tesz bizonyságot, szóval még nem aggódom.

Magyar helyesírás egy létezik és annak a Te stílusod nem tesz eleget.

Az ekezetek tudatos hianya semmikepp sem tekintheto helyesirasi hibanak.


Ok, akko sztem ezse hibás mgfgalmazásmertporogvesporoltam az szókozokelmegbetukel.

Tudatosan helytelenül írni nem helyesírás!

Nem Rád, hanem Érted haragszom.

Helyesen írni - akár a nekem szánt válaszodban is - a tisztelet jele. Tiszteletet pedig csak olyantól várj el, akit Te is tisztelsz!
Dátum: 2008.12.28. 14:11:57
No, segítek:

Rend: nyúlalakúak (Lagomorpha). A paleocén kor végén megjelenő, ma is létező állatcsoport. Legnagyobb fajszámmal a pleisztocén korban képviseltette magát. Eurázsiában, Afrikában, Észak-Amerikában és Dél-Amerika északi részén terjedt el. Fajainak teste kicsi vagy közepes nagyságú, teljes hossza 15 és 70 cm között változik. Kettős metszőfogúaknak is hívják őket, mert a felső állkapcsukban a működő, állandóan növekvő és gyökértelen metszőfogak mögött 1–1 kis metszőfog is van. Farkuk igen rövid, hátsó lábuk általában erőteljes ugróláb. Többségüknek igen hosszú a füle. Csakis növényekkel táplálkoznak, szervezetük is ehhez alkalmazkodott.


Rend: nyúlalakúak (Lagomorpha). A paleocén kor végén megjelenő, ma is létező állatcsoport. Legnagyobb fajszámmal a pleisztocén korban képviseltette magát. Eurázsiában, Afrikában, Észak-Amerikában és Dél-Amerika északi részén terjedt el. Fajainak teste kicsi vagy közepes nagyságú, teljes hossza 15 és 70 cm között változik. Kettős metszőfogúaknak is hívják őket, mert a felső állkapcsukban a működő, állandóan növekvő és gyökértelen metszőfogak mögött 1–1 kis metszőfog is van. Farkuk igen rövid, hátsó lábuk általában erőteljes ugróláb. Többségüknek igen hosszú a füle. Csakis növényekkel táplálkoznak, szervezetük is ehhez alkalmazkodott.

Rend: rágcsálók (Rodentia). Az eocén kor elején megjelent, ma is létező állatcsoport. Az Antarktisz és néhány óceániai sziget kivételével az egész Földön elterjedt. Fajainak többsége talajon él, gyakran járatokat készít, de vannak föld alatt és vízben élők is. Sokuk csak az ember közelében fordul elő. Testméretük 10 és 125 cm között változik.

Fogazatuk igen jellegzetes, metszőfogaik nagyok, vésőszerűek, gyökértelenek, állandóan növekednek, és csak elülső felüket borítja zománc. Szemfoguk nincs. Elő- és utózápfogaik gyökeresek vagy gyökértelenek lehetnek, felszínük mintázata fontos határozási bélyeg. Mellső végtagjukon általában 4, a hátsón 5 ujjuk van. Ezek végén karmok vagy félpaták alakulnak ki.

Fajtól függően évente több alkalommal meglehetősen sok utódot hoznak a világra. Szaporodási rátájuk igen magas, sok faj gradációra hajlamos. Néha annyi lehet belőlük egy-egy területen, hogy komoly károkat okozhatnak (a termés egyharmadát is elpusztíthatják), máskor súlyos betegségeket terjeszthetnek. Az emlősök legnépesebb rendje, a ma élő családok több mint egynegyede, a nemek 35%-a és az ismert fajok 50%-a (kb. 2400) tartozik ebbe a csoportba. Rendszerezésükben még sok a bizonytalanság, az itt következő elsősorban a fogazaton és a koponya szerkezetén alapul.


Az, hogy milyen rendbe sorolható egy állat, nem (csak) a fogtól függ - ugye elég nevetséges lenne, főleg, hogy jónéhánynak nincs is (vagy azok akkor mind egy rendet alkotnak?). Nyílvánvalóan a testfelépítés a domináns - ennek része a fog is.

Mégegyszer: ez az 1950-es évektől van így, tehát nem új dolog.

A nyúl nem rágcsáló. Csókolom.

Forrás: Britannica Hungarica

http://www.vilagtudasa.hu/base.aspx?azonosito=21442&link=donothing% 20&link2=donothing%20&control=371896817502336&command=9912064234800037/%20eml% C5%91s%C3%B6k
Dátum: 2008.12.28. 13:54:15
Köszönöm. Az újszülött kacsacsőrű emlős pont ilyen.
Dátum: 2008.12.28. 13:48:31
Na, akkor jól megalapozott, mindent figyelembe véve válaszolok: a papagájnak meg a csőre - azért kell csőrkoptató. Akkor a papgáj is rágcsáló?

Dátum: 2008.12.28. 13:42:24
Mindenki, ha a szakmájába vágó, egyetemi szintű precizitást vár el egy játék kvízétől, nagyot hibázik. Meglesem majd egy szakkönyvben, hogy igazad van-e, de általános szinten a kérdés helyes. Ne kérj egyetemi diplomát követelő tudást egy középiskolástól.


Hahó! Lépjetek már ki a dogmatikus kijelentéseitekből és hallgassátok már meg, amit mondok! Ha általános (közép?) iskolában azt tanítják, hogy a nyúl rágcsáló, akkor az a hibás.

Ha így fogta volna fel az emberiség az összes tudományos kijelentést, akkor a Földet még mindig laposnak gondolnánk. Igaz, ott is volt átállási idő, pontosan azért, mert megkövezték azokat, akik ezt tagadták, megkeserítették életüket (ha érdekel bővebben, akkor privátban kifejtem). Dobáljatok csak, hálátlan szerep - de bevállalom, mert majd 100 év múlva ez természetes tény lesz.

épp csak publikált, bár nem feltétlenül elfogadott


Akikre tartozik és joguk van elfogadni - már megtették. Ez a hivatalos álláspont. Az, hogy Téged nem kérdeztek meg...mit is jelent?

Nem érzem, hogy többet mondhatnék erről a témáról.
Dátum: 2008.12.28. 13:37:50
Na ne már...megkeresem az MTA levelezési címét, mert ez már túlmutat rajtam.
Dátum: 2008.12.28. 13:36:43
OK, akkor szerintetek legyen az az általános műveltség, hogy sokan rosszul tudjuk és még terjesztjük is? Mikortól gondoljátok az új szabályt bevezetni? Várjunk még 200 évet (ha már ötven éve így van...én akkor még nem is éltem, pedig nem vagyok huszonéves)?

Emberek, értsétek már meg - az, hogy a nyúl rágcsáló vagy nem, azt nem mi döntjük el - ne legyetek már ennyire arrogánsak. Forradalom a Végzetúr kvízen, a tudomány mai állása ellenére a nyulat rágcsálónak minősítjük.

Ez ellen nem tiltakozni kellene, hanem rácsodálkozni és tanulni belőle. Ez a kvíz lényege (számomra), nem pedig az, hogy mindenre helyes választ adok és nagy fölényes mosollyal hátradőlök. Arra ott vannak a 'hány lába van a lónak' kérdések - már aki szereti.
Dátum: 2008.12.28. 13:31:15
A kérdés jelen időben íródott. Ezek nem olyan dolgok, amelyek évente változnak (elkülöníteném a 'ki nyerte a bajnokságot' típusú kérdésektől).

Abban igazad van, hogy nem lehet minden kérdést nagyon mélyen megvizsgálni, de erre a kérdésre adott válaszok egyszerűen hi-bá-sak!

Ugyanakkor a kérdésfeltevőnek kellene megvizsgálni, hogy mit kérdez. Nem gondolom, hogy túl mélyen utánnaástam. Ez elég digitális: a nyúl nem rágcsáló.

Ne bagatelizáljátok el hibás hasonlatokkal. Az évszámok tekintetében van egy általunk használt és közösen elfogadott inerciarendszer. Ha ettől térsz el, akkor azt kell jelezni. Ha megkérdezem, hogy hány kiló vagy, nyílvánvalóan kg-ban fogsz válaszolni. Akkor kötekedjek, hogy én kilo-pudban kérdeztem? Vagy kilotonnában?

Ehhez mérve azt, hogy a nyúl nem rágcsáló...ezt nem én döntöttem el, hanem tudományos tény.
Nem lehetne beismerni, hogy rosszul tudta az, aki kérdezte és azok is, akik automatikusan a kutyát nyomták?

A kérdést továbbra is törlésre javaslom, mert két helyes válasz van megadva. Esetleg írjuk oda, hogy mely állat nem számított rágcsálónak 1913. májusában - remélem érzitek az iróniát.
Dátum: 2008.12.28. 13:18:38
Vagy esetleg:

A nyúlalakúak (Lagomorpha) az emlősök osztályának (modern rendszertanokban az Euarchontoglires öregrend Glires rajának) egy rendje, amelybe két család és mintegy nyolcvan ma élő faj tartozik. A hagyományos rendszertan egészen a múlt század közepéig a rágcsálók (Rodentia) rendjének dupla metszőfogúak alrendjébe sorolta őket.

Dátum: 2008.12.28. 13:17:37
A rágcsálók legközelebbi rokonaik a nyúlalakúak (Lagomorpha) rendjét alkotják, amelyet egészen a múlt század közepéig még a rágcsálók rendjén belül a dupla metszőfogúak alrendjébe soroltak.


A nyúl nem rágcsáló.
Dátum: 2008.12.28. 12:57:49
A Magyar "abc" betűi hogyan következnek egymás után??
aábd
aácd
aábc
aábcs

ez meg furfangos.


Ez is az előbb említett 'Primitív' kategória létjogosultságát igazolja. Agyilag zokni kérdés, gondolom fecskéket rajzolgat a kérdésfeltevő a villanydrótra épp (értsd: az 'f' betűnél tart valószínűleg a tananyagban). Itt lenne értelme talán egytől tízig nehézségi kategóriákba is sorolni a kérdéseket értékelésnél. Persze az még több vitát szülne, de ez biztosan egyes kategória mindenkinél.
Dátum: 2008.12.28. 12:49:14
Idézet: Dell - Ma, 12:22:21


Melyik Konzol Gép Képes Olvasni A Blue-ray Lemezt?

X-BOX 360
PS3
X-BOX
PS2


Ha már nagy betűk, akkor már rövidítsünk már, ne pazaroljuk már egymás idejét már! Röviden a kérdés:

MKGKOABL?


+ Blu-ray, helyesen írva



Ezt bevallom azért nem vettem észre, mert nem tudtam. Így rákerestem és tanulságos találatom megosztom (hátha nem csak én nem tudtam):

A Blu-ray névben a „blue” (kék) a lézer színére utal, amit ezen technológia használ, a „ray” pedig az optikai sugárra. Az „e” betű a „blue” szóból azért lett szándékosan kihagyva, mert egy mindennapi szó nem lehet védjegy.
Dátum: 2008.12.28. 12:27:39
Leah instenség minek a képviselője?

A bűvölésnek és a varázslásnak
Halálnak
Jóságnak
Élet védelmezésének


Gondolom istenség, de mégis hol, vagy mi ez? Nálam Leah Jákob felesége.