Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

...hogy ez milyen naívan hangzik! :-)

Nagyszerű. Így is akarok élni.
Igen, az egyik oka a duplikáció visszadobálásnak. A legkézenfekvőbb oka. Én az ezen felül előforduló okokra végeztem gondolatkísérletet.

De komolyan...ma igen közel kerültem a törléshez. 10-ből 8 olyan kérdést kaptam, amit valószínűleg egy bölcsis fogalmazott meg és egy professzor írt le - fanyar mosollyal a szája sarkán, miszerint ennél több helyesírási hibát véteni egy mondat(?)ban már nyílvánvalóan világrekord.

Beholder...jó volt a kvíz, de jelenleg a játék minimuma. Pár napig még kapom ezeket, aztán rá kell jönnöm, hogy ostoba embereknek készítették ezt a játékot, akik helyesen írni nem tudnak, de legalább fizetnek. Hurrá!

Dátum: 2008.12.17. 18:45:30
Akkor ez speciális, mert csak alkeszek tudják!

Hallottam én is ilyesmiről - amikor még kocsmába járó ember voltam.

Kérdés: mi a tüske?

Válasz (szakavatott alkesz körökből): a kis féldecis üveg, amit a boltban megvesznek a srácok, bolt előtt beszúrják, aztán vissza a betétdíjért

Na ok, csak érdekességképpen villantottam meg kocsmázós múltam alatt elsajátított általános műveltségemet
Dátum: 2008.12.16. 17:29:26

Mi a különbség ember és küklopsz között ?

Az embernek van csak karja
semmi
A küklopsz négylábú
A szem a fór...


Nagyon vicces, de így megtévesztő is - kérem törölni.


Hogy hívják a Kis hableányt?

Arriel
Ariell
Eariel
Ariel


Betűkülönbségre játszik, kérem törölni.
Hm, érdekes probléma, de ha egy másik megközelítést alkalmazol, talán magyarázható.

Amikor Te találkozol a későbbiekben olyan kérdéssel, amit már feltettél és "már létező kérdés" hibaüzenettel visszakapod - valószínűleg nem sokkal korábban(!) tette fel más is ugyanazt a kérdést, tehát itt magyarázható az eset.

Én is találkozom olyan kérdésekkel, melyek ismétlődnek, viszont a válaszok különbözőek - ezek simán átmentek a rendszeren. Ha belegondolsz, akkor ez teljes mértékben érthető, hisz mi értékeljük a kérdéseket - ha én még nem találkoztam vele, akkor OK-nak is tűnhet.

Másrészről megesik, hogy valaki mind a két világon játszik - jómagam is. Nekem már volt ebből problémám, hisz amikor kaptam egy új, elbírálandó kérdést - bizony gondolkoznom kellett, hogy csak azért érzem duplikáltnak, mert másik világban is megkaptam már, avagy tényleg duplikált.

Az értékelési rendszer magában hordoz rengeteg hibát, ezt tudjuk. Nem a Te kérdésedre ad pontosan választ, de tanulságos lehet. A tény az, hogy nem kaptam már új kérdéseket napok óta elbírálásra - azt gyanítom, hogy mivel

1., elég sok kérdést kiszórtam helyesírási hiba miatt,
2., ezeket a kérdéseket olyan emberek írták, akik egyáltalán nem tudnak helyesen írni,
3., ezek az emberek értékelnek is, nem csupán kérdéseket írnak
4., ők nem veszik észre a helyesírási hibákat, hisz saját referenciájuk - mondjuk finoman - nem megfelelő,

így az értékeléseim nem egyeztek az átlagos értékeléssel, ergo nem vagyok jó értékelő.
Ugyanakkor a kvíz értéke csökken is rendesen a szememben. Ha abbahagyom ezt a játékot, annak oka az lesz, hogy nem bírom már elviselni az olyan kérdéseket, melyek helyesírási hibák gyűjteményeként tetszelegnek.


No, de remélem a duplikációra is válaszoltam azért!
Dátum: 2008.12.16. 11:15:15
OK, köszi. Pedig már azt hittem, hogy finieszesem kijátszom.
Dátum: 2008.12.16. 07:57:49
Sziasztok,

Teljesen gyógyítsd meg egy sérült állatodat!
Küldetés állapota: Még nem teljesítetted a küldetést.

Én azt a módját választottam, hogy az állat szintlépése előtt választottam ki a küldetést - hisz akkor az ÉP-ja maximális lesz ismét az új szinten. Ettől függetlenül nem fogadja el a küldetést. Hm, gondolkoztam rajta és nem gondolom csalásnak ezt a módszert, hisz szerintem ez egy nyitva hagyott kiskapu - gyanítom szándékosan van nyitva hagyva. Várom a beígért magyarázatot - segítséget, amit előre is köszönök!
...hogy ez milyen logikus! Vörös zászlón vörös csillag hülyén (nem) néz ki (sehogy).


Számomra érdekes ez a kérdés - génhibával születtem :-)

Ugyanakkor egyetértek azzal is, hogy nem a Google forgalmát hivatott a kvíz növelni. Másrészről pedig engem örömmel tölt el, ha egy érdekes kérdésre rá kell keresnem - mert nem tudom. Ilyenkor elmentem a linket és elolvasom a környezetét is az infonak - tanulok. No, szóval akkor megteszem én: azért fehér a csillag, mert egy piros színű, egyenlő oldalú háromszög közepén található. Pontosítok: azért nem piros (vörös), illetve még pontosabban azért nem teli-piros (teli-vörös). Eme második megjegyzésemet a hirtelen emlék szülte, mely meglebbenté előttem a Szovjetúnió zászlaját. Ne szégyeljétek kiguglizni, tanulságos
Név:Sir Ny (népszerűtlen)

Tőlem kaptál erre egy tízest most!
No, még nem esett ki, de biztosan ki fog hamarosan, szóval ide illik:

Mi Spanyolország nemzetközi gépkocsijele?

S
E
SP
H


A kérdésre eddig 15 jó és 21 rossz válasz érkezett.

Nem a wikiről szedtem, de segítségül hívom a magyarázat végett:

Spanyolország, hivatalosan Spanyol Királyság (spanyolul és galiciai nyelven Reino de España, katalánul Regne d’Espanya, baszk nyelven Espainiako Erresuma)


Ezért az E, mint megoldás: España, Espanya illetve Espainiako.

Ugyanakkor ez a válaszarány nekem választ ad sok oly jó kérdés kiesésére is, mint például az előző hozzászólásomhoz kapcsolódó kíváló kérdés.
Ez pedig egy nagyon jó kérdés. Megörvendeztetsz minket a válasszal és némi történelmi háttérrel? Tudom, menjek a ....wikipédiára, de ez a témakör pont azért van, hogy:

- ne kelljen ode mennünk,
- kicsit akár többet is kapjunk, mint a wiki adni tud jelenleg.

Előre is köszönöm mindenki nevében!
Detto.

Ha belegondolok, hogy tegnap is kaptam ~20 kérdést, melyekből 11 kérdést hibásnak jelöltem...mind a 11 helyesírási hiba miatt esett ki nálam. Amikor azt mondom, hogy helyesírási hiba, akkor ne kisbetű-nagybetű, vagy esetleg ékezet hiányára gondoljatok. Amolyan újkori sms stílusában megfogalmazott mondatok tömkelege!

No, szóval ha belegondolok, hogy ezek az emberek nem csupán kérdéseket írnak, de alkalomadtán még bírálnak is...nem vagyok meglepődve, hogy egy ilyen jó szinvonalú, értelmes kérdés kiesett.

De ez a rendszer és ezzel kell együttélni - ha néha nehéz is. Hm...ezért nyílt ez a témakör, hogy az ilyen kérdéseket mégis láthassuk!!! Akkor minden rendben!
Ja, és a korrekt viselkedésedre, reakciódra kaptál tőlem egy 10-est!
Igen, kakukktojás. Ugyanakkor az LG nem csak telefont gyárt, hanem igen széleskörű a termékskálája, pl.:

http://www.lg.hu/proddivergent.do? actType=search&categoryId=05&modelCategoryId=&parentId=&category_level=

és ez igen ismert róla, míg a többi általad felsorolt márkáról valóban mobiltelefon (Motorola, Nokia) illetve kazán (Vaillant) jut az átlagember eszébe.

Éppen ezért lehetne az LG is kakukktojás
Nono, hiszen ha elolvasod ismét a hozzászólásom: egyetértünk ám!
Agree



Jó kis beugratós, mi is az álláspont? OK, szóval ha nem egy betű különbségén múlik, akkor tessék odafigyelni ...mondom magamnak is, ismételgessétek gyakran Ti is.

Dátum: 2008.12.09. 21:40:53
Azért örülök, hogy nem horgászunk tovább - illetve nem örülök, mert ha kaptam volna egy vitapartnert igazándiból ebben a témakörben, akkor most is tanulhatnék. Amolyan szárazedzés, mivel időm nemigen van mostanság szerelni és lendíteni

Dátum: 2008.12.09. 17:48:04

Mi van a horgászbot legvégén?

damil
semmi
horog
olom

Kérem törölni!

A helyesírási hibától eltekintve is hibás a kérdés.

Ekkora balgaságot igazi horgászember nem is kérdezne!

Az úszós felszerelésen valóban a horog van a szerelék végén, viszont fenekezésnél az ólmot, vagy az etetőkosarat kötjük a szerelék "legvégére".


Elég régóta nem horgászom, de az én botjaimnak a végén mindig egy damilvezető gyűrű volt.


Tényleg lehet szőrszálat hasogatni - az én horgászbotom végén meg néha szitakötő...szép napos időben...

A válaszokból következtettem, hogy nem a horgászbotra gondol, hanem egészen pontosan a horgászkészségre. Ott pedig az általam felvázolt helyzet manifesztálódik - többnyire. Mondhatnám azt is, hogy pergető horgászat közben a készség végén a kanálvillantó vagy a rappala van, esetleg snecizés közben nem is a horog, hanem pl.: a kenyérgalacsin...

Igazából csak még egy okot adtál:

TÖRÖLNI legyetek szívesek.
Dátum: 2008.12.09. 14:29:58
Mi az állandóan fenyegető veszélynek, a fejünk felett lebegő veszedelemnek a jelképe?

12 tonnás súly
a mennyezet
sötét viharfelhő
Damoklesz kardja

Értem és jól válaszoltam, de a sötét viharfelhőt is határesetnek érzem.....


Mi van a horgászbot legvégén?

damil
semmi
horog
olom

Kérem törölni!

A helyesírási hibától eltekintve is hibás a kérdés.

Ekkora balgaságot igazi horgászember nem is kérdezne!

Az úszós felszerelésen valóban a horog van a szerelék végén, viszont fenekezésnél az ólmot, vagy az etetőkosarat kötjük a szerelék "legvégére".
Hibás logika. Hibája a hiányosságában keresendő - gondold mindig végig az állításod, amikor igazoltnak érzed, akkor próbáld megcáfolni az ellenkezőjét. Ha nem sikerül, akkor valami még hiányzik a teljes képhez - nincs még meg a világképlet

Egy negyven körüli személyt az általános iskola tananyaga sokszor megoldhatatlan feladat elé állítja. Azt hiszem ez elég egyértelművé vált nem is oly rég egy televíziós vetélkedőműsor során.

Hm, nem tudom, merjem-e leírni...no mindegy, legfeljebb átharapod virtuálisan a szintén virtuális torkom :-)

11 évesen részt vettem egy általános műveltségi versenyen, ahol együtt versenyeztünk14 évesekkel is. Megosztott második lettem, az első díjat egy osztálytársam vitte el - megjegyzem a negyediket is. Ennek titka az volt, hogy tanítás után szakkörbe jártunk, ahol általános műveltségre oktattak minket felkészült tanítók.

No, nem felvágásból írtam, hisz a Dell sem az igazi nevem (tényleg???), csupán cáfolnám az 'általános műveltség felső korlátait életkor alapján meghatározó' elméletedet.

Szoktál a Honfoglalóval játszani? Van ott pár szemtelenül fiatal srác - akik szemtelenül hamar lenyomnak náluk évtizedekkel idősebbeket.

Az én olvasatomban a kérdésed igenis speciális. A stílus pedig maga az ember - erre figyeljetek oda.

A kérdésed speciális, de azért mert nem értünk egyet - nem kell ölre menni. Szájkaratézni lehet, de tartsuk be az alapvető tisztelet szabályát.

Viselkedjünk emberek, nem a Parlamentben vagyunk!