Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

pl.: egy négylábú széknek ha rövidebb az egyik lába, akkor csak három ponton van alátámasztva, és mégis billeg.


Ez megtévesztően hamis logika. Amikor három ponton van alátámasztva, akkor nem billeg. Amikor billeg(het), akkor kettő, négy vagy több alátámasztásról beszélünk. Tehát ugyan négy lába van a négylábú széknek (micsoda axióma ), de amikor billeg, akkor alátámasztásként csak három láb funkcionál egy időpillanatban - ez a billegés maga.

A mértani magyarázat, hogy három pont határoz meg egy síkot. Négy pont által megadott sík túlhatározott.
Kellemessé tetted - köszönjük a hozzászólásod és a stílust!
Dátum: 2008.12.25. 16:33:10
OFF
Hm, talán reménytelen próbálkozás...de mégis. Azon bizonyára kevesebben akadnak ki ma Magyarországon, ha egy angol (amerikai) nyelvből átvett szót használunk, vagy kérdezünk rá. Nem vagyok egy begyepesedett fejlődésellenes, de talán tudatosabbnak kellene lennünk a nagy amerikai agymosás közepette. Ha én egy olyan szót látok, amely régi és magyar - örülök. Segít megőrizni az identitásunkat. (Az eredetét nem ismerem, de kész vagyok meghallgatni).

Tudom, hogy nem vagyok divatos - tudatosan nem!

ON

Még több ipam, napam típusú kérdést - tanítsatok!
És hsz-ekkel meg sajnos vagy nem foglalkozik senki, vagy egy szűk kisebbség foglalkozik, akiknek jobb dolguk sincs, mint a népnevelés. Ha már az élet sokkal többet nem adott nekik.


Ez azért már sok, ugyanakkor önmagad is minősíted - vedd észre. Ha értelmesen szeretnél vitatkozni, akkor kezd újra. Ha csak botrányt szeretnél kelteni és a figyelmet felhívni magadra, akkor jó úton haladsz ugyan, de a fent leírtak pontosan és biztosan Téged jellemeznek.

Kellemes ünnepeket!
De akkor már azonos nyomáson is kell bele, ha ennyire pontosak akarunk lenni.
Dátum: 2008.12.25. 15:07:45
Eh, Moon... Arra utaltam, hogy a vidéki kifejezések nem csak vidéken hallhatóak. Ne legyél szelektív légy szíves és feltételezd a jóindulatot.
Dátum: 2008.12.25. 14:47:54
Nem áll szándékomban lekezelő stílust alkalmazni. Mielőtt viszont a vidéki szót használod, gondold végig a tős-gyökeres városi fogalmát. Én is nagyvárosban élek és rengeteg vidéki munkatársam van - olyan emberek, akiknek a szülei falvakban élnek. Ők használnak néha olyan szavakat, melyekre nekem is rá kell kérdeznem - úgy érzem, hogy tanulok belőle. Belőlem az, ha valaki vidéki, faluból jött - inkább tiszteletet vált ki.

A vidéki dalokat pedig pontosan budapesti stúdiókban rendezik csokorba egy-egy műsorszámhoz. Nem tudom ma hogyan van, de nekünk ének-zene órán is tanították általános iskolában az említett dalt - igaz, az az első és második pun háború környékén lehetett. (Igazából kb. 20 éve).

Személyeskedés? Eddig sem tettem és később sem fogom. Tévedtem már én is (pont Sir Ny győzött meg erről), beláttam. Utánanéztem, tanultam belőle, beépítettem. Javaslom mindenkinek, aki nem ismerte az ipam és napam kifejezéseket, hogy tegyenek hasonlóan.
Dátum: 2008.12.25. 14:33:19
Az AD&D szerepjáték-rendszerben minek a rövidítése a HP?

Hit Point
Hot Point
Harry Potter
Hide Point


No, ez a speciális.

2006 os VB n használt labda (Teamgeist) márkája ?

adidas
nike
mitre
puma


Helyesírás, márkanevek, nagybetűk.

Hány Gigabyte fér el egy normál DVD-r-en?

5 Gigabyte
4,2 Gigabyte
4,7 Gigabyte
10,00001 Gigabyte


Idézem:
A DVD-n tárolható adatok mennyiségére vonatkozó mértékegységek értelmezése nem mindig egyértelmű. Például, egy egyrétegű DVD 4,7 milliárd bájt adatot tárolhat, és nem 4,7 gigabájtnyit (GB). Csupán 4,37 gigabájt adat fér rá. Hasonlóan a kétoldalas, kétrétegű lemez csak 15,9 gigabájt adatot tárolhat, ami 17 milliárd bájtnak felel meg.

Az eltérés abból ered, hogy az SI mértékegységek (kilo, mega, giga) normál helyzetben 1000-es szorzót jelentenek, míg a számítógépek világában - ahol bájtokkal számolnak - 1024-es szorzót. A Windows és a Mac OS is "valódi" megabájtban és gigabájtban jelzi a kötetek kapacitását, nem millió vagy milliárd bájtokban.

A legtöbb DVD-re vonatkozó számadat az 1000-es szorzáson alapul, annak ellenére, hogy a gigabájt és kilobájt mértékegységet használják, amely a hagyományok szerint 1024-es szorzót jelent. A számítógépes DVD írók elterjedésével azonban egyáltalán nem mindegy, hogy valaki valóban ki tud-e írni egy lemezre 4,7 gigabájt adatot, vagy helyette csak 4,37 "préselhető" fel az adathordozóra. Ha valakinek fontosak a pontos értékek, akkor a gyári" adatokat átszámolhatja valódi gigabájtra. Ehhez nem kell mást tennie, mint a megadott "adatokat osztani 1,073741824-mal (gigabájt esetén). A "kilobájt" ugyanis 1024 bájtot, a "megabájt" 1048576 bájtot, a "gigabájt" 1073741824 bájtot jelent.



Törölni?
Dátum: 2008.12.25. 14:24:52
Ennek a kérdésnek örülni kell, hisz ezekből lehet tanulni. Sajnálom, nem értek Veled egyet.
Dátum: 2008.12.25. 14:22:17
És a nem tudom milyen vidéki mulatós dalokat is "illik" ismerni. Hát hogyne. Ez mind általános műveltség. Akkor basszus tényleg a HKK is az. Meg az angol nyelvi kérdések. Olyan réteg ismereteket hoztok fel, hogy csak na.

Pláne hogy ebből a dalból pont nem a jó válasz jönne ki, mert ha sorrendiségben nézed akkor az ipam az az anyós helyén van.


Csak arra akartam célozni, hogy több helyről is tudhatod, mit jelent az ipam, no meg a napam. Velem úgy történt, hogy hallottam a dalt és érdeklődve néztem utánna, hogy miről szól.

"Vidéki mulatós dalok". Ebben igazából a "vidéki" kifejezés utal némi butaságra - remélem félreértem. Ezek magyar mulatós dalok.

Pláne hogy ebből a dalból pont nem a jó válasz jönne ki, mert ha sorrendiségben nézed akkor az ipam az az anyós helyén van.


Így jön ki a rím és a ritmus. Teljesen értelmes így is a dal. A digitális, kölcsönösen egyértelmű világban ez hibának tűnhet, de hidd el: nem az!

Ne vesd öszve anyanyelvünk ismeretét a HKK-val, mert az nem vall magas intelligenciára.
Dátum: 2008.12.25. 10:35:06
Idézet: Gau84 - Ma, 09:50:15
Idézet: Moon - Ma, 09:38:10
Mit jelent az ipa szó?

após *
ember
asztal
feleség

Könyörgöm, milyen nyelven? magyarul csak tájszólásban? Vagy inuitul? Vagy szuahéliül? Különben se nyelvi vetélkedő!!!!!

TÖRÖLJÉTEK LÉGYSZÍVES!


Az ipa régi magyar szó (elsősorban vidéken használták). Ismerni illik, ahogy például a halotti beszéd szövegét is


Illik a vidékieknek. Meg akinek vidéki rokona van. Vagy aki székelyföldi gyökerekkel rendelkezik. De ki se guglizható és ha te még emlékszel a halotti beszédre szó szerint hát gratulálok, mert én csak pár részre. De azt hiszem ha a nagyszüleim csak a keresztrejtvény miatt tudják, akkor annyira régi, hogy az ő idejük előtt volt, iskolában nem tanítják, talán akkor mégse "illik" kategória.
És nem az a bajom hogy nem tudtam, hanem hogy az IPA kb 2 magyar és 3 nemztközi kifejezés rövidítése. Innentől, ha nem az 1500-1600-as évek regényeinek tömkelegével tömöd a fejed, vagy nem fejtesz rendszeresen keresztrejtvényt, akkor sokminden eszedbe jut róla, de a helyes válasz nem.


No, urbánusok, dalra! Énekeljük együtt, hogyaszongya' :

Nem vagyok én senkinek se adósa, adósa
Él még az én feleségem édesanyja édesapja,
meg annak az anyósa, apósa,
Eb fél, kutya fél, míg a ipam, napam él.
Eb fél, kutya fél, míg a ipam, napam él.

Szép vagyok én, csak a szemem fekete, fekete,
nem vagyok én az erdőbe' remete, de remete, remete.
Ebfél, kutyafél, míg az ipam, napam él,
ebfél, kutyafél, míg az ipam, napam él.


Dátum: 2008.12.25. 10:31:41
Mea culpa!

Nem buktam meg, de tényleg igazad van. Az oszthatóság a maradék nélküli osztást jelenti valóban.
Dátum: 2008.12.25. 10:14:31
OFF

Nekem a stílusával van gondom. Éltem én is az USA-ban és tisztában vagyok a sorozat helyével a napi életben. Nekem a Mind of Mencia sem tetszett pontosan a stílusa miatt, bár tagadhatatlan, hogy az is napi történésekkel, aktualitásokkal (is) foglalkozott.

No, bővebben is kifejtem, de nem a fórumon, hanem privátban, mert nem akarom teljesen szét-offolni

On

Szerintem a South Park nem az általános műveltség része.
Dátum: 2008.12.25. 09:24:21
Idézet: Rolik - Tegnap, 21:56:14
Pécs felé menet találkozol 5 emberrel akik fejenkén 5 macskát visznek. Hány macskát visznek összesen Pécsre?
Amennyi nálad van *
Nem tudom
5-öt
25 macskát

Nem pontosan jegyezte meg a fejtörőt, vagy inkább fel sem fogta...

a kérdés jó, annyit, amennyi nálad van.



Nem, a kérdés nem jó. Ha szembetalálkozol velük, akkor jó a kérdés. Ha egy irányba mentek (keresztútnál is lehet találkozni, vagy gyorsabban haladsz és utolérted őket), akkor 25 + amennyi nálad van.
Dátum: 2008.12.25. 09:18:21
Idézet: Xander - Tegnap, 21:17:35
a 10 bármilyen számmal osztható
igaz eredményképp nem egész szám jön ki, de a kérdés azt nem tartalmazta
így 0-nál nagyobb számmal osztható

az osztható szó az már takarja azt, hogy egész szám jöjjön ki.



Dehogyis! Könyörgöm, hányszor buktál meg matematikából? Csak nem Te írtad a kérdést is?

Amiről Te beszélsz, az a maradék nélküli osztás. 10 osztható bármely, nullától különböző számmal. Nullánál kisebb számmal is osztható.

Atyavilág!
Dátum: 2008.12.25. 09:10:11
Kivéve a nullát, hisz nullával való osztás nem értelmezhető.
Dátum: 2008.12.24. 20:20:56
OK, értem én. Köszönjük Neked Pucc!

Dátum: 2008.12.24. 19:06:36
Melkor tette az Első kor elején szolgái vezérévé.
Dátum: 2008.12.24. 18:24:51
Ki mondta? Minden győzelem közül az első és legszebb magunkat legyőzni.

Démokritosz
Napóleon
Johnny Weismüller
VIII. Henrik

Jaj de szép kérdés! Csak szerettem volna megköszönni! A kérdezőnek duple LE-t javaslok!
Dátum: 2008.12.24. 18:24:04
.