Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Dátum: 2008.12.11. 11:07:54
Sajnos nem számítottam rá, hogy rossz lesz a válaszom ezért nem tudom bemásolni de a kérdés úgy szólt kb. Mettől meddíg uralkodott I (Szent) István királyunk. Erre a kérdés feltevő szerint ez a helyes válasz:

A helyes válasz a következő lett volna: 997-1001
Ha tenyleg lesz tobb allatos harc akkor az azer eleg sok mindent felborit annak fugvenyeben, hogy fognak fejlodni az allatok portyazas kozben. Ha felezodik a TP akkor igencsak megnohet a jelentosege nehany szakertelemnek (inteligens allat es a vastag bor) 2-3 allattal portyazni, ugy hogy mindegyik serul mar tobb mint maceras lesz es ugy mar elkepzelhetonek tartom, hogy lesz ertelme a 6 allathelynek is. A masik oldalrol viszont egy remalom lesz 2-3 magas szintu allatot morallal szinten tartani, magasabb szinten mar most is gond lehet 1 allattal akkor hogy lehet ezt majd 2-3al megoldani? Mindettol fuggetlenul ha nem csak egy allat van az kellokeppen megvaltoztatja a dolgokat es igy nezve a jelenlegi helyzet nem is olyan rossz.

Ha nem oszlik a TP hanem mind a 2 allat 10TP-ket kap akkor is sokkal jelentosebb lesz a ket fenti kepesseg ellenben egy 32-es szintu allatnal mar sokkal erosebb lesz 2 16-os amit magasabb szinten mar aranylag konnyen meg lehet csinalni.

Persze ettol meg mindig nem fogjuk allandoan cserelgetni az allatokat de igy nezve a dolgot ez inkabb csak egy vagyalom nehany jatekos reszerol, az alap elgondolas Miklosektol szerintem az , hogy ne csserelgessuk az allatokat.
Dátum: 2008.12.10. 13:46:49
Melyik az utolsó magyar nyelven megjelenet könyv ami a Dűne univerzumhoz kapcsolódik?

Dűne istencsásázra
Dűne káptalanháza
Corrini csata
Dűne vadászai


Szerintem torlendo, de azt is eltiltanam aki ezt elfogadta jo kerdesnek.
Dátum: 2008.12.10. 09:16:49
Mit jelent pontosan, alapjelentésében: holokauszt?

állóhullám
bűnbánat
engesztelő áldozat
vértanúság

Nem lenne rossz a kerdés de: Az eredeti görög szó a "holokausztosz", aminek a pontos jelentése "egészen elégő áldozat". Igy sajna törölni kéne vagy a helyes választ is meg kéne adni lehetőségnek.
Dátum: 2008.12.10. 09:06:22
Mi az első feladat a Herrí Potter 4-ben lévő trimágustusában?

Kitalálni egy labirintusból
Megszerezni egy sárkánytól az aranytojást
Megküzdeni egy dementorral
Meg kell keresni a víz alá rejtett túszokat


A helyesírási hibák mellett ráadásul szerintem spec. is. Erre még az sem biztos, hogy emlékszik aki látta/olvasta.
Ez meg mindig eleg nagy visszalepes en ilyen feltetelek mellett tuti nem cserelnem le az allatom, pedig meg csak 18-as. Ha az allat 4-5 szor gyorsabban lep szintet mint en semmi ertelme ilyen feltetelek mellett sem lecserelni, marpedig az allat ugyan ugy fejlodik 50-en is mint 10-en nekem viszont egyre lassabban megy. Vagyis egy ido utan mar ujra csak joval gyengebb allatot tudsz fogni mint amid van.


tejesen egyet értek.. jó meglátás és korrekt megoldás!

Idézet: Sharpa - 2008.12.06. 11:31:07



A probléma NEM AZ ÁLLATOK SZINTJE!

A probléma, a következő:

- az 1. szintű állatoknak nincs sebzésfelfogása, így lecserélni egy állatot, akkora visszalépés, hogy ez nem éri meg.
- az állatoknak nem a szintjét kell maximalizálni, hanem a SEBZÉSFELFOGÁSÁT! A magas szintű állatok csak ebből az egy szempontból TÁP-osak.




Javaslatom:

- egy állat annyi sebzésfelfogást adjon, amennyi az (elfogási szintje + az aktuális szintje)/2

Ezzel meg is oldunk nagyjából minden problémát, mivel a jelenlegi magas szintű állatoknak a sebzésfelfogása azonnal megfeleződik, az új állatokat meg érdemes lesz befogni, hiszen 1. szintűként is egy elfogadható sebzésfelfogást fognak adni.
Dátum: 2008.12.05. 17:30:11
Ez csak akkor lenne igaz ha nem lenne 25-os spektralis manipulaciom. Ha sajat szintemen elvernek az nem zavar, persze ez ritka de azert elofordul. Az viszont zavar ha 8 orankent utnek ugyan azok es az egyetlen elonyuk hogy van kozottunk 4 szint. Nyilvan abbol indulok ki amit en tapasztalok, ugy gondoltam ha annak ellenere nagyon gyakran utnek, hogy a csatak tobbseget megnyerem akkor a gyengebbeket meg gyakrabban tamadjak. Kis klanba vagyok a tarsaimat eleg gyakran molesztalajak es ok teljesen eselytelenek alltalaba.

winnie: Hidd el nekem , hogy nem csak annak erdemes visszafognia magat aki toppon akar lenni. Bizonyitek van ra eleg, minel lassabban haladsz annal konnyebb dolgod van. Egy szoval se allitottam, hogy nem tartom magam eredmenyesnek. Buszke vagyok arra amit elertem ezalatt az 1 honap alatt miota jatszom.

Kicsit nagyon elterunk a tematol szerintem, es jobban orulnek ha ez a dolog nem rolam szolna. Szerintem letezo problemara porbaltam ravilagitani, nem hiszem hogy erdemes az en karaktereimre levetiteni ezt.
Dátum: 2008.12.05. 17:02:44
Ez ebbol a szempontbol ram nem igaz, en a vilag2-on egyaltalan nem fogtam vissza a karit eddig. Kicsontozo es tarsai viszont igen, es elkoltve a 400csp-t kerultek az elre. Inkabb ez is jo pelda arra, hogy a legtobb hasznot a visszatartas hozza.
Dátum: 2008.12.05. 16:00:20
Nem tetszene jobban a 11-12-es csoport se, nem az a bajom, hogy Trueblood-al indultam egy csoportba, hanem az, hogy Trueblood stilusba kell jatszanod ahhoz hogy eredmenyes tudj lenni es vissza kell tartanod a karakter fejlodeset. Semmikeppen nem lett volna egyik kategoriaban sem eselyem, mert en normalisan fejlesztettem a karakterem. Nem a gyozelem a lenyeg rengeteg erosebb karakter van az enyemnel, hanem a feltetelek, ne a szintkulonbseg dontson.
Dátum: 2008.12.05. 15:54:24
Igen en irom mert en soha nem tamadtam nalam alacsonyabb szintueket, elejetol a 30pp-s beallitason vagyok es soha nem is all szandekomban valtani. Az , hogy mennyi LE difem van nem tudom , hogy jon ide? Arrol nem is beszelve , hogy ha engem ez zavar kepzelem mennyire zavarja azokat akik joval gyengebbek nalam, es szinten 12. szintuek. Szerintem tul nagy a "res" es meg mindig tagul. MAX 1-2 szint boven eleg lenne ahogy egyre jobban haladunk elore nem az egyre nagyobb nyitas lenne a normalis hanem az egyre kissebb mivel, egyre tovabb tart szintet lepni egyre erosebbek lesznek a karakterek az alacsonyabb szintuekhez kepest. Ha marad az eddigi tempo akkor 30 vagy 40+ szinten szerinted mennyire lesz ez gaz tobb mint 10 szint kulonbsegnel ?
Jo megoldas lenne szerintem, ha az allat amit befogok nagyon gyorsan 50tp/szinttel erne el az alap szintnek megfelelo szintet vagy akar egybol az alap szintjerol indulna. Igy ha befogok egy 15-os alapszintu allatot akkor arra mar lehet megeri lecserelni a korabban befogott 3-as alapszintu allatomat meg akkor is ha az mar 15+-os.Es igy az sem kerulne nagy hatranyba aki csak nagyon keson fog be allatot. Csokkenne a kulonbseg azokkal szemben is akik elejetol fogva allattal portyaznak azokkal szemben akik csak kesobb 7-9-es szinten vagy meg annal is kesobb kezdtek bele. 9-es szint utan a portyazas mar amugy is nehezebb foleg annak aki nem annyira tapos, lassabban fejlodenk az allatok. Ezzel senki nem kerulne hatranyba az elonyei pedig mindenki szamara elerhetoek. Esetleg az idmoitas koltsegein lehetne modositani.

Esetleg az is megoldas lehet, hogy nem csak az elejen lehetne idomitani a lenyt, hanem a kesobbi szinteken az idomitastol fuggoen +TP-t lehetne adni a lenynek (100LE idomitas adhatna idomitas szakertelem/3 TP-t a lenynek) ezzel is mersekelhetoek lennenek talan a kulonbsegek.
Dátum: 2008.12.05. 14:50:22
Mar eddig is gusztustalanul undoritonak talaltam, azt, hogy 12. szintukent folyamatosan utnek a 16-osok es hiaba vagyok a szintemen a legjobbak kozott rendszeresen tonkre is vernek, ezen a szinten normal fejlodessel keptelenseg megverni egy 16-os szintu karaktert, aki 18-as szintu cuccokkal tamad meg akkor is ha amugy gyengebb. Csak tegnap 11! 15-16. szintu karakter tamadott meg semmit nem tudtam egesz nap csinalni csak probaltam kiheverni a csatankenti 120-180 sebzest. Persze nem mind nyert de ha nyertem akkor is szinte mindig 0LE-jott.

Erre jon a bajnoki viadal es itt is megvan durvan a szintkulonbseg es 14-esekkel vagyok egy csapatban. Szamomra ez az egesz egyre demoralizalobb, az egesz masrol sem szol, mint a magasabb szintuek (korabban kezdettek) kiszolgalasarol teljesen toltelek szerepet tolt be mindenki aki most indul. 10-es szintig meg ugy ahogy el lehet lenni aztan jonek a 3-4 szintkulonbseges tamadasok es ha volt, olyan hulye az illeto, hogy normal tempoban fejlodott es nem hagyta elveszni a csp-it akkor, ohatatlanul a 10-11-es szintet atlepve elvagja magat a normalis jatektol. Csak annak van letjogosultsaga aki mar 7-8-as szint kornyeken megrohad egy szinten es csak portyazasbol gyujt LE-t kulonben ha elkoveti azt a hibat, hogy tul koran lep szintet azzal alairja a sajat halalos iteletet.

Yworl
Dátum: 2008.12.03. 13:19:51
Mármint szimbólum.
Dátum: 2008.12.03. 12:58:28
"Üvölt, mint a fába szorult féreg" tartja a mondás. Mi lehet az a "fa"?
semmi, csak szinbólum
szekér
két egymás melletti fa
csapda


Szimólum.
Dátum: 2008.12.01. 21:20:38
Melyik nem az atom alkotóeleme?
proton
neutron
elektron
pozitron

A pozitron az elektron antirészecskéje. A legtöbb adata azonos vele, a töltés jellegűek ellentétesek, az antianyagban ugyan azt a szerepet tölti be mint az elektron a sima anyagban. Az antianyag is ugyan úgy atomokból épül fel. Tehát vagy rossz a kérdés vagy nincs jó válasz.
Dátum: 2008.11.22. 19:11:25
Nekem is hasonló gondom van mint ahogy már valaki írta, nem kapok vadászatnál kvíz kérdéseket egy ideje (1-es világ).
Dátum: 2008.11.22. 10:32:29
Milyen elem adja egy átlagos csillag anyagának nagyrészének?
hélium
szén
hidrogén
vas

Kicsit fura megfogalmazás.
Dátum: 2008.11.12. 23:45:00
"Panem et Circenses" Ki mondta?
Augustus
Julius Caesar
Cleopátra
Lepidus

A helyes válasz: Iuvenalis, Julius-ra tippeltem pechemre Augustus lett volna a "jó".
Dátum: 2008.11.12. 10:18:04
Izmos manó HKK lap nem Végzetúr állat. A végzeturas kérdesek is lehetnek túl specek ha csak az tudhatja aki már régebb óta játszik.
Dátum: 2008.11.12. 10:04:29
Hanyadik szinten veheted meg a méregfelhő varázslatot?

3
8
7
5

Melyik jatek? Meregfelho nem csak itt van. Es ez is eleg spec. szerintem.