Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Dátum: 2009.02.18. 13:01:58
Idézet: Miklós - 2009.02.15. 13:36:09
Az akadémia, ahogy ígértük, a jövő héten bekerül....

Tegnap, 11:01:20 Igen, várhatóan szerda-csütörtökre kész.

Szeritnem ezek alapján ma vagy holnap, és nem a jövő hét. 15. e vasárnap volt de előtte is volt olyan shozzászólás ami "jövő" hétre vonatkozott vagyis erre a hétre utalt. Reméljük ha változik valami és mégse ezen a héten jön Miklós időben szól nem szeretném ha túlcsordulna a csp-m ill a szövetség lélekkútja.
Dátum: 2009.02.18. 12:56:06
ötletek a háború tornya képességeire:


- a háborúban rabolt LE mostantól növeli a lélekkút méretét a torony szintje x10% Le mennyiségben (5-ös toronynál a rabolt LE fele ugy számítana a lélekkút szempontjából mintha
beépítették volna)


- portyázás során rabolt LE növeli a szerencsét a kettőtök közötti pozitív szintkülönbség nagyságának arányában + a torony szintje ( ha megversz egy 2 szinttel erősebb karaktert 3-as toronnyal akkor a rabolt LE 50%-aval növekszik a szerencséd is) ha lefele támadsz a negatív szintkülönbség 1%-ával csökken (2 szinttel lefele 3-as torony mellett a szerzett LE 5%-val csökken a szerencséd)


- Ha háborúban(portyával) legyőzöl egy ellenfelet akkor van rá esély (a lélakkutatok éppen aktuális töltöttségi szintjének megfelelő esély), hogy sikerül az ellenfél lélekkútját meggyengítened a háború tornya szintje x 1% mennyiségű LE-t rabolsz az aktuálisan a kútban lévő LE ből (a rabolt LE a lélekkútba megy). Ha az ellenfél kútja negyobb mint a tiétek és üres ill. kevesebb LE van benne mint a két kút különbsége akkor a két kút különbsége számít nem a benne lévő LE így abból rabolsz így akár minuszba is mehet az ellenfél kútja. Ha a ti kutatok nagyobb akkor csak a kutban lévő LE-ből rabolhatsz.
Dátum: 2009.02.18. 08:34:23
A morál növelés egyszerűsítése szerintem így is kívánatos, a nagy többség aki nem tudja portyából megoldani az állat szinten tartását kevesebb LE-ből is használható állapotban tudná tartani a lényét.
Dátum: 2009.02.17. 20:38:57
A morálos dolgot talán úgy lenne a legjobb megcsinálni, hogy a meggyözést használva növelhetnénk az állat morálját külön LE költés nélkül (a szakértelem fejlesztése úgy is LE-be kerül), hasonlóan a gyógyításhoz csak itt az állat morált kapna életerő helyett. Sőt még talán ezt is érdemes lenne összevonni a gyógyítással, vagyis ha gyógyítja valaki az állatát akkor a gyógyítás szakértelem és a meggyőzés szakértelem szintjének függvényében életerőt és morált töltenénk az állatnak. Ezzel akár a szintlépésnél morál max.-ba töltödést is el lehetne kerülni (ill. csak az életerő menne max.-ba szintlépésnél). Ez egyben jócskán megnövelné egy-két epikus tárgy értékét valamint növelné a gyógyítás hasznosságát is és még inkább a több állat tartása felé billentené a mérleget (amíg az első állat gyógyul ill. morállal töltödik addig is kell ugye valami)
Dátum: 2009.02.13. 13:24:42
Mikor nyert utoljára BL-t az FC BARCELONA csapata?
2006
2005
2007
2004

Rossz kérdés, törölni kéne.
Dátum: 2009.02.13. 13:17:27
Melyik napon szokták vetíteni a Terminator című filmet?
Hétfőn este
Szerdán este
Csütörtök este
Kedden este

No komment...
Dátum: 2009.02.12. 23:59:43
A 10 döntetlenes küldi nem időhúzós hanem nagyon nehéz hasonlóan a kincseskamrához. Én már most tudom, hogy a kincseskamrás küldit nem fogom tudni megcsinálni 2-3 hónapon belül mert nemrég vittem epikus tárgyat a szöviben és 4-6 naponként ölünk 1-et(12-t kell ölni még minimum és leszünk a küldire addigra kb. 10-12-en). Amíg nem lesz mindenkinek tárgya addíg nem vihetek másikat. (de nem is akarok nem lenne korrekt)
Dátum: 2009.02.12. 21:17:29
Ez a játék elég pörgős 3-4 naponta szintet lehet lépni, szerintem erős tulzás olyan küldetést berakni aminek a teljesítéséhez hónapok kellenek. Ilyen volt a döntetlenes küldi is. Sajnos a jelenlegi küldetésfelhozatal egyre inkább csak az időhúzásról szól, 4 szintlépés 15-20-25 különböző méretű szorny fix szinthez kötött küldik amihez aztán semmit nem kell csinálni megoldódik egy idő után magától stb. a küldetések teljesítése szerintem (még az ismétlődőek is) élvezetes részét jelentik a játéknak és szerintem senki nem örül a mostani tendenciának, hogy lassan havonta csak 1-2 küldit lehet megcsinálni. (mielőtt valaki ebbe is belekötne nem az LE hiányzik, felőlem lehet 2x ennyi küldetés is fele annyi LE-ért mint most csak legyen mit csinálni.)
Dátum: 2009.02.10. 22:02:07
Idézet: winnie - 2009.02.10. 14:14:47
Idézet: Otoaak - 2009.02.10. 13:13:50
Az epikus csatával kapcsolatban lenne egy fejlesztési javaslatom. Tekintve, hogy már küldetés is kéri nem lehetne, növelni az epikus ellenfélből eső kincsek számát a tagság létszámának figyelembe vételével ? A jelenlegi rendszer mellett ha egy szövetség igazságosan próbálja elosztani a tárgyakat akkor 30 as létszám mellett ha tartják a kb. 2 napot 2 havonta lehet 1db tárgyhoz jutni, nem ideális esetben ez az idő sokkal több, ezért akinek már van tárgya nem igazán motivált abban, hogy üsse az epikust hiszen rossz esetben 3-3,5 hónapot kell várnia mire újra tárgyhoz juthat ami nagyon sok idő, ezzel szemben egy kisebb szövetség 15 taggal meg vígan elvan ha bírják és havonta oszthat tárgyat mindenkinek.

A javaslatom az lenne, hogy 20-as létszamig 1 targy, 20 folott 2 targy, 30 folott 3 targy essen epikus lenyenkent. Ha ez nem megy akkor pedig töröljék a küldetések közül az epikus tárgy vásárlást.


lefordítom, akkor tápoljuk még jobban az erős szövetségeket. alapjába véve nem rossz, valaki vesz maga mellé 29 rabszolgát és 2 naponta 3 tárgyban megmártózik.

szerintem az epikusoknak épp a ritkaság az ereje és senkit nem kötelez senki az azonnali vásárlásra. az viszont az epikus tárgyak erősségét tekintve kicsit abszurdnak hat, hogy valakinek már az is lassú, ha csak 2 havonta cserélheti az epikus tárgyát. a sok epikus tárgy túlzottan is abban az irányba mutatna, hogy mindenki kivárja míg kiesik a legjobb és azt veszi fel. egyenkarakterek előre.


Felőlem csináld hajrá, 29 rabszolgával verd agyon 2 naponta az epikust. Abban "egyet kell értsek veled", hogy az erősebb szövetségek eddig is az epikus tárgyak miatt verték a többieket, bezzeg ha nem lenne epikus akkor nagy szarba lenne mindenki az élbolyban.

Baromira el vagy tévedve ha azt hiszed az epikus lények ingyen adják azt a kevéske tápot amit egyáltalán adnak. Szerintem jelenleg szinte senki nem tud 2 naponta epikust ölni időről időre ki kell hagyni mert gyorsabban erősödnek semmint, hogy a tagság szintben követni tudná. Ennyire lassú tempó mellett, főleg mert a térkapus relikviák között jónéhány van ami simán veri az epikus tárgyakat gyakorlatilag csak a küldi miatt lesz érdekes az epikus ölés. Összességében 20 fős tagság mellett ahhoz, hogy mindenkinek legyen 1 db tárgya ugye 20 lenyt kell olni, ez nálunk egy átlagos tagnak azt jelenti, hogy kb. 50-70 gyógyitalt sok százezer életerőt áldoz be 1 db olyan tárgyra ami max. 1-1,5 hónap alatt értékét veszti és lecseréli jobb térkapusra, a 20 leny megölése meg kb. 4 hónapig tart a jelenlegi ütem mellett...
Dátum: 2009.02.10. 13:13:50
Az epikus csatával kapcsolatban lenne egy fejlesztési javaslatom. Tekintve, hogy már küldetés is kéri nem lehetne, növelni az epikus ellenfélből eső kincsek számát a tagság létszámának figyelembe vételével ? A jelenlegi rendszer mellett ha egy szövetség igazságosan próbálja elosztani a tárgyakat akkor 30 as létszám mellett ha tartják a kb. 2 napot 2 havonta lehet 1db tárgyhoz jutni, nem ideális esetben ez az idő sokkal több, ezért akinek már van tárgya nem igazán motivált abban, hogy üsse az epikust hiszen rossz esetben 3-3,5 hónapot kell várnia mire újra tárgyhoz juthat ami nagyon sok idő, ezzel szemben egy kisebb szövetség 15 taggal meg vígan elvan ha bírják és havonta oszthat tárgyat mindenkinek.

A javaslatom az lenne, hogy 20-as létszamig 1 targy, 20 folott 2 targy, 30 folott 3 targy essen epikus lenyenkent. Ha ez nem megy akkor pedig töröljék a küldetések közül az epikus tárgy vásárlást.
Dátum: 2009.02.10. 10:44:13
Kedvs Oscar.

Ha már megszülettél valahol élned kell, kockázat nélküli élet nincsen, és a kevés (általában jómódú) adrenalinfüggőket leszámítva azért az emberek 99%-a nem a lehető legnagyobb kockázatra törekszik, főleg akkor nem amikor az élete további alakulását tervezi házat vesz családot alapít stb.

A jelenlegi helyzetben szinte képtelenség jó döntést hozni amíg járni tudok dolgozni is fogok de ki tudja mire lesz ez elég? Azért nézz szét egy kicsit ebben az országban szerintem nem a 40-50 milliós kölcsönt felvevők szívják a fogukat a 20 millás mercijükben ülve mert bedőlt a hitelük hanem azok akik eddíg is fél vagy 1 szobás lakásban próbáltak egy jobb élet reményében minimálbérből fekete munkából stb. összehozni valamit ha hiszed hanem ők vannak többen.

Persze mindenki lehetne előrelátóbb és 3 gumival 4 féle fogamzásgátlót szedve kellene szeretkezni mert az a tuti, vagy ha mégis úgy jön össze mondhatom az asszonynak most nem jó a gazdasági helyzet lécci vagy 3 évig tartsd vissza a babát és ne szüljd meg stb. Meg persze erre is lehet azt mondani, hogy csak kivagyiságból melldöngetésből szexelnek az emberek védekezés nélkül mert mi adrenalin függők szeretnek kockáztatni, ez akár lehetne az új magyar extrém sport is...

Szóval szerintem sokak véleményével ellentétben a legtöbb ember a boldogulását keresi, és az adott lehetőségeihez képest próbálja a legjobb megoldást megtalálni.

A szemelyi hitelek/kölcsönök meg egy teljesen más kérdés a 300-400%-os THM-el biztos vagyok benne, hogy sokan vannak akik valóban a jövőre nem gondolva felelőtlenül szórják a pénzt de azok között akik ilyen kölcsönöket vesznek fel is egyre több olyan van akinek létkérdés a pénzhez jutás és nem a plazmára vagy az új mobilra költi, de a jelenlegi válságnak ők csak az első áldozatai és nem ők a felelősek a kialakulásáért.

Hozzáteszem nem várható el mindenkitől a főiskolai ill. egyetemi végzettség sőt még az érettségi sem , az emberek átlag inteligenciája erősen "alultervezett" ahoz képest sokszor milyen bonyolultságú döntéseket kell hozniuk, és itt van a bankok óriási felelőssége amikor ezt pofátlanul kihasználják, ugyan azt csinálják mint sok száz éven keresztűl a csodaárúsok egyszerű szemfényvesztéssel reklámmal probagandával elérik, hogy bedőljenek nekik az emberek, és most amikor nem az emberek hanem a bankok vállalták túl magukat az átvert balekoktól várják a segítséget. Régen az ilyen csalókat csodaárúsokat ha elkapták felhúzták az első fára de legalábbis ritkán maradt el az agyonveretés. Én bízom benne, hogy megütik a bokájukat azok akik a kialakult helyzetért felelősek.

Otoaak
Dátum: 2009.02.09. 14:00:23
Nálunk most jön a baba, lakás még nincs de valamit lépni kell (sajna nem nagyon van miből) az csak egy dolog ha az emberek felelőtlenűl vesznek fel hiteleket, de amikor 2 hétre előre se lehet tervezni elég nehéz felelősen dönteni. Még ha biztos is a munkahely segítenek a szülők és "elvileg" megoldható minden akkor sem tud senki biztosra menni addíg amíg forintban kapja a fizetését.
Dátum: 2009.02.03. 11:34:06
Nem kell neked törölnöd a karit reméljük a beho megteszi helyetted ha végre rendesen felderítik a portyás fejlődés alapját képező LE forrását.
Dátum: 2009.01.23. 13:35:18
Murdock, szerintem ezzel majdnem mindenki így van. A háború óta engem kifejezetten szeretnek ütni néhányan a TGY-ből nekem ez még most is szokatlan mert nagyon sokáig magasabb szintről is csak keveseknek volt esélyük, van, de pont a család meg a munka az ami ilyenkor kisegít. Benyomok egy pihenést és fél nap múlva visszanézek, ennyi.

És ha ti nem nyertetek a TGY ellen háborút akkor miért veszitek magatokra amit írtam?

Butchman, nem vagyok jó tanár, nyilván a kérés sem volt teljesen komoly, nem akartam megbántani senkit egyszerűen csak leírtam a tényekről a véleményem ahogy én gondolom. Be is fejezem aki nekem szánna még valami mondandót az inkább PM-be tegye ez a fórum nem erre való.
Dátum: 2009.01.23. 13:08:27
Nem keverek semmit a pagonynak szólt mert ők kezdték.

Nálatok rosszabb a helyzet, mert úgy néz ki nem tudtok jobb pozíciót kiharcolni magatoknak, és ha a diplomácia abból áll amit itt előadtál az meg attol tartok kevés lesz ahoz, hogy elkerüljétek a háborút. Úgy álltalába rossz szinben tüntetni fel valakit akitől szívességet akarok kérni nem igazán kifizetődő.
Dátum: 2009.01.23. 12:55:43
Bocs, hogy beleszólok de az igazsághoz szerintem hozzátartozik:

Megnyerni egy háborút és tartós békét kikényszeríteni nem az ellenfél piszkálásával és könyörgéssel lehet. Ha ennyire féltek, attól, hogy hetente farmolva lesztek akkor előbb is gondolhattatok volna arra mi lesz a következménye ha most nyertek. Addíg kellett volna elővenni a diplomáciát amikor ti voltatok nyeregbe. Most, hogy felébresztettétek az alvó oroszlánt már kár itt picsogni tartós békéről és sokkal rosszabbnak beállítani őket mint amilyenek.

Én alig, hiszem, hogy ha nem akartátok volna mindenáron megnyerni ezt a háborút akkor ne tudtatok volna kedvezőbb poziciót/békét kialkudni (akár kapitulációval is). Az egy dolog, hogy nyertetek de ennek is megvan a maga ára, eljátszottatok egy olyan lehetőséget ami könnyebbé tehette volna az életeteket. A dicsőséget választottátok az ésszerűség helyett erről nem a TGY tehet csak magatokat okolhatjátok, ha mindenáron harcolni akartok és a dicsőséget keresitek akkor a háború után ne gyertek már ide sírni, mert csak magatokat alázzátok meg vele.

Mikor mi nyertünk mi készültünk rá, hogy csak egy hetünk van, most is kész tervünk van háború esetére, mi nem sírni jártunk ide, hanem úgy gondolom megadtuk a tiszteletet egy nagyon kemény ellenfélnek.

Az erős farmolja a gyengét és sokan azt irigylik, hogy a legerősebbet meg nem farmolja senki pedig ha irigykedés helyett inkább magukkal foglalkoznának és ezt az energiát irigykedés helyett magukra fordítanák lehet többre mennének.
Idézet: Tony Ramirez - 2009.01.21. 08:59:40
Lenne egy kritikám a Végzeturhoz, azért ide írom, mert emiatt nem mertem sose WOW-ni.
A kezdés óta kb. 4 hónap telt el, és már nem elég napi 8 óra a játékhoz, hiába a hétvége is! Saját karimból kindulva egy kis számolás. Nem növeltem a portyapontokat, ezért napi 16 jár, ez optimálisan napi 7-8 óra, ha bevállalok -20%-ot is akkor 4 óra mondjuk.
Vadászat ezt növeltem napi olyan 50-55 jár, 4-4.5 óra. Mivel kvízt is kell tölteni ez alkalmanként 20 VD/10 perc ott ülést is jelent.
Csapdakészítés/lélekenergia sajtolás ezt is növeltem, elméletileg naponta 3-4 szörnyet fogok amit 2-3 óra lesajtolni.
Epikus harc, heti 2-3 alkalommal minden borul, 3-6 órát nincs vadászat, portya különben túl sok gyógyital fogy, ami nem olcsó!
Térkapu azért csak napi 1 óra, mert lehet portyázás közben csináni, és jó sok LE-t bukni.
Voltak javaslatok egy szakértelemre ami csökkentené ezeket az időket, azt szeretném ha elgondolkoznátok ezen! Most napi 12 óra játékidő sok egy ilyen jellegű játéktól szerintem!
Üdv: Rici


Tényleg elég sok időt elvisz a végzetúr de azért ennyit nem.

Kimaxolt elementáris fúzióval prémium tagként max. 46csp jön naponta(nem 50-55), ha tényleg max.-os akkor 46 vadászat 2 óra 41 perc alatt lemegy(de legyen 3 óra és akkor még kapkodni se kellett), a portya igazából nem köt a gép elé csak pár katt az egész. A legtöbb idő a térkapura megy el mert ahhoz LE is kell és vagy kockáztat az ember és 3 órát 1000-1500LE-vel táborozik vagy leütteti magát minden és minden kapuzás előtt potizik.
Dátum: 2009.01.22. 17:42:33
Igazatok van többet nem szólok egy szót se, úgy is szinte csak én vertem itt a nyálam a rabszolgák ellen maradhat minden így ahogy van.
Dátum: 2009.01.22. 16:55:17
Mi köze van ennek ahoz, hogy leírom a véleményem ? Nem az én karakterem ez meg egy szövetség különböző emberekkel nem kell, hogy mindenben egyetértsünk.
Dátum: 2009.01.22. 13:55:25
Maci: a "mi éri meg" nem mindíg a tisztességes út, ezzel úgy gondolom mindenki tisztába van, ha fehéríteni szeretnénk a rendszeren az nem egyenlő a profizmus halálával. Én kevesebb rabszolga karit szeretnék látni a játékban mert úgy gondolom nem lehet tisztességes a játék amíg nagy számban fordulnak elő ilyen karakterek.

Nem mindenki rabszolgázik ez egyértelmű, több mint valószínű, hogy a nem rabszolgázók vannak többen de:

Ha eltűnnek a rabszolgák és nem változik a helyzet, sem szövetségi szinten sem portyázás szempontjából, akkor is elmondhatjuk "minimális" haszonként, hogy tisztább és becsületesebb lett a játék. Ha viszont a portyázó karakterek nagy része eltűnik vagy visszaesik, és a szövetségi fejlődés is belassúl akkor a haszon sokkal nagyobb lesz mert megakadályozzuk a játék teljes lezüllését.