Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Dátum: 2009.03.25. 06:35:47
Először szerintem akkor azt kéne kitalálni mikor működjön egyáltalán. Én maradnék az eredeti ötletemnél vagyis szintkülönbségtől függően egyre kisebb sebzéskülönbségnél kapcsolna be:

azonos szint: 30%
1-szint különbség: 35%
3-szint különbség: 45%
4-szint különbség: 50%
5-szint különbség: 55%
6-szint különbség: 60%
stb.

A gyógyítás maximális mértéke pedig lehetne a Miklós álltal javasolt 3x sebzésnél 100% 2,5x sebzésnél 75% 2x sebzésnél 50% 1,8x sebzésnél 40% stb. persze a gyógyítás szakértelemtől függően akinek nincs meg hozzá a szakértelme az kevesebbet gyógyul.

winnie: a varázslatok kicsit valóban változatopsabbak és van olyan amit sokáig megéri használni de valahogy ki kell szűrni azokat is akik megpróbálnak visszaélni a sebzéskompenzációval, én max. annyit változtatnék a dolgon, hogy mindent ellenőrízen le a program fegyver/varázslat/pajzs/páncél. Ha erősödik a sebzéskompenzáció amúgy se kell vakitó fényt lövöldöznöd, hogy csökkentsd a sebzést.

Ha lesz több javaslat akár szavazhatánk is melyik szinpatikusabb és azt küldhetnénk el Miklósnak amelyik nyer.
Dátum: 2009.03.24. 17:06:56
Sosem késő kigyúrni az LE termelő szakikat de ha elkéstél vele akkor elkéstél ha fel is húzod őket max. annyit érsz vele hogy nem nyílik tovább az olló, behozni a késedelmet nem fogod tudni csak azokkal szemben lehetsz jobb akik még nálad is később állnak neki. Ez nem változtat azon, hogy saját szinteden is van aki elkalapál.
Dátum: 2009.03.24. 11:36:12
Szerintem nem csak támadás van. Épp most csinálok statisztikát a varázslásról, az aréna segítségével.

a sgítőtársam : 156-os IQ 15 csatából 8 sikeres 7 nem
én: 157-es IQ 3 sikeres varázslás 13 nem

Lényegi különbség csak szintben van ő 4 szinttel magasabb szintű mint én, nem pihentem ő támad. Az ő statisztikája gyakorlatilag statisztikailag teljesen normális az enyém meg WTF ?
Dátum: 2009.03.24. 10:52:34
A szerencse miért kivétel akkor már ?
Dátum: 2009.03.24. 10:42:35
Ariel: ez szép és jó de nagyon kevés olyan karakter van akit csak 4 vagy több szint különbséggel támadnak saját szintjéről ill 1-2 szinttel magasabbról pedig nem, ellenük pedig nincs ilyen előny és 100-as egészség mellett egy átlagos 600 sebzéses csata 3 órát visz el, és szerintem a 600 sebzés még nem is sok amikor egy kósza varázslattal simán 400-akat lehet lőni.

25% életerő 1-2 portyához talán elég de térkapu+portya+2 naponta epikusra aligha...
Dátum: 2009.03.24. 10:25:26
A sebzések meglehetősen elszáltak szeritnem és talán nem a sebzéskompenzáció a megoldás, lehetne simán 10-el osztani a sebzéseket és egyből nem lenne gondja senkinek azzal ha 150/60-ra vagy akár 200/10-re elverik de ez meg megint csak a randomot erősítené.
Dátum: 2009.03.24. 10:09:23
Átlagos karaktert a 3-4 szinttel erősebbek is jó eséllyel megvernek de ha nem is ver meg akkor is elég ha bejön a varázslat már az is kb. 400 sebzés és ők a példád alapján, 1200 ill. 800 életerő fölött már támadhatnak. Ha szinteden nagyon erős vagy akkor lehet, hogy tudsz ezzel játszani de ha nem akkor a magas egészség nem hiszem, hogy megoldás, illetve annyira magas egészséget igancsak drága lenne csinálni (100-120-as alap egészség azért elég nehezen jön össze, a többségünek még a "fontosabbnak" itélt tulajdonságokra is csak nagyon nehezen jut ennyi).

Ha a te felvetésedből indulok ki akkor a sebzéskompenzációra nincs is szükség, ezen pedig szerintem már túl vagyunk hiszen, bekerült a játékba és nem véletlenül.
Dátum: 2009.03.24. 07:59:42
Elég sok hozzászólás volt már ehez a témához más topicokban talán így jobban felfigyelnek Miklósék az ötletekre.

A sebzéskompenzáció szerintem nagyon hasznos és jó lehetőség lenne, ha használni is lehetne, de amíg ilyen csaták jönnek zsinórba addíg sajna nem sok értelme van nekiállni fejleszteni a gyógyítást:

A csatában összesen 630 sebzést okoztál, és 1749 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 125 lélekenergiát.

Átlagos reggeli ébresztő, és 2 csata után már ökmindegy ki a 3, persze lehetne még tovább egészséget fejleszteni de aból se nekem van hasznom hanem a hasonló kaliberű karakterek tudnak többször támadni. Nekem nem lenne gondom ellőni a pp-t ha nem ütnének le fentről azonnal ahogy támadható vagyok nekik viszont nincs célpontjuk és annyira azért nincsenek kevesen, hogy pár percen belűl ne akadna valaki aki kihasználja az alkalmat az ingyen portyára.

Persze lehet, hogy 1119 sebzéskülönbség 5-6 szint különbség a támadó javára stb. nem indokol kompenzációt de szerintem pont az ilyenek miatt szerettek volna sokan egyáltalán sebzéskompenzációt.

Az 1/3-os sebzésarány szerintem túlzás sokszor még az 1/2-höz arány is nagy sebzéskülönbséget jelent. Szerintem nagyon kevés karakter tudja ezt a lehetőséget kihasználni és főként csak alacsonyabb szinten, 40es szint fölött helyezkednek el azok akik a leginkább ki vannak téve a nagy veréseknek itt van jelenleg a legnagyobb olló a szintek között (6 szintet lehet lefele ütni), az életben maradás itt a legnehezebb, az esetek többségében pusztán a szintből adódó különbségek eldöntik a csatát, és ugye magasabb szinten is el kell költeni valahogy a pp-t ezért ha -10-20%-al is támadnak - ami ahhoz kevés hogy 6 szint különbséggel esélye legyen a védekezőnek - de arra már bőven elég, hogy néhány kósza találattal átlépje az 1/3-os arányt. Korrekt lenne szerintem ha a sebzéskompenzáció a szintkülönbséget is figyelembe venné, és jobb arányt biztosítana a sebzéskompenzáció kihasználására. (1/3 helyett 1,1-1,2-1,3 stb./3 hoz szintkülönbség függvényében 5 szint különbségnél 1,5/3 vagyis ha feleannyit sebzés alatt már működhetne).
Dátum: 2009.03.24. 06:50:16
Melyik szépségápolási termékcsalád?

NIKE
NISSAN
NIKITA
NIVEA

És ehhez miért kell kiabálni ?
Dátum: 2009.03.24. 06:01:26
Hány milliméter egy nyolc centis füstszűrő nélküli cigaretta?

80 milliméter
800 milliméter
8 milliméter
65 milliméter

Törlendő.

Az előlények milyen képessége a mimikri?

szín- és alakutánzás
szaganyag-felismerés
szárazságtűrés
fényenergia-átalakítás

Szerintem élőlények de lehet tévedek.
Dátum: 2009.03.24. 05:48:33
Hány h bető van ebben a kérdésben?

Egy sem
2
3
1

Törlendő.
Dátum: 2009.03.23. 12:53:03
Nem sebződök kevesebbet, legalábbis nem veszem észre, nem olyanok támadnak akiket +10% ide vagy oda megállítana.
Dátum: 2009.03.23. 12:06:01
Védelem itala arra jó, hogy az ember felhívja magára a figyelmet. Aki benyeli az valószínű csinál is aznap valamit amibe érdemes belepiszkálni, amikor én használom mindíg 3x annyi támadás jön mint egyébként. Megjegyzem a top szövik túláradó szeretete alapból elhalmozza az embert ha Tyrant van a neve alatt aki nem próbálta még az talán nem is tudja mennyivel rosszabb is lehet a helyzet.

A regeneráció 1-3 hoz gyógyítása meg szerintem is rossz simán lehetne 1-2 arány aki 2x annyit sebeződik mint amit kioszt az már megérdemel némi kompenzációt. Vagy ha marad a jelenlegi rendszer akkor annyiban módosítanám, hogy a szintkülönbség nagyságának arányban szintenként 5%-al emelkedhetne a limit vagyis ha egy 6 szinttel magasabb szintű karakter ver péppé akkor már akkor is kattanna a regeneráció ha nem éri el a 60%-át a sebzésem a támadónak.
Dátum: 2009.03.22. 14:25:41
Mennyi az erő a kezdéskor 1 végzeturnak?
20
10
30
11

Magyarul is lehetne a kérdés.
Dátum: 2009.03.21. 20:34:03
Ki jelenleg Magyarország Miniszterelnöke?
Kis János
Orbán Viktor
Horn Gyula
Gyurcsány Ferenc

Szerintem ez változni fog nemsokára.
Dátum: 2009.03.18. 12:43:50
Mi az: piros és árt a fogaknak?
tégla
Mikulás
óriási tigroszlán
szaloncukor
Dátum: 2009.03.16. 12:52:04
Ki volt József Atila?
nem élt ilyen nevű ember
író
régész
költő

Dátum: 2009.03.15. 18:18:06
A pusztán a hordánkénti létszám szerintem itt nem döntő. Én soha nem azt nézem, hogy hány gyémánt ill. hány rubin vagy smaragd karit tudok megverni külön külön, hanem azt, hogy összesen hányat tudok megverni. Jelenleg szerintem hülyeség ezen a szinten gyémánt ellen pakolni sokkal jobban járok a smaragddal vagy a rubinnal mert hiába vannak kevesebben ott több csatát tudok gyűlölettel hozni mint a gyémánt oldalon. Szerintem hülyeség csak létszámra leszűkíteni ezt a dolgot mert nem csak az dönt. Arról nem is beszélve, hogy az össz statisztika is erősen sántit pl. 40-es szint környékén szerintem nincsen jelentősebb gyémánt előny már ha van egyáltalán. Ellenben Zafír minden szinten kevés van. Ha követem a gyűlölet ellen felszólalók logikáját akkor a zafír bónuszt meg kellene erősíteni, mert kevesen vannak.
Dátum: 2009.03.15. 14:16:48
Frank Herbert sci-fi eposzában, a Dűnében az alábbiak közül ki nem szerepelt?
Sydney Pollack
Max von Sydow
Sting
Patrick Stewart

Durván spec.
Dátum: 2009.03.15. 11:51:25
Mi a meghatározása a szorzásnak, mit végzünk szorzáskor ?
Többszörös összeadást.
Kit érdekel.
Többszörös kivonást.
Nem létezik szorzás.