Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Dátum: 2009.08.06. 13:56:18
Szintenként 50LE a pilon aktiválás, 3. szinten 150LE 70-en meg 3500 egyik sem különösebben megeröltető. Azt nem tudom mennyire kemények a manók alacsonyabb szinten, magasabb szinten nem gond leverni őket, effektíve ugyan olyanok mint a térkapus lények de 10 szint helyett 15 szint előnyük van. Kár, hogy nem erősödnek x bemenetel után, akkor nem lehetne nagyon elhúzni vele előbb utóbb mindenki elakadna és lenne esély utólérni őket. Meg persze többet számítana az is ki mennyivel megy be egyszerre.
Dátum: 2009.08.06. 13:41:23
Ennyi erővel a spektrális is szar mégis mindenki fejleszti, pedig csak 1-30LE-t ad szintenként a vadászathoz, messze nem hozza vissza lényenként az áráti, ha majd a végén kiderűl, hogy nem érte meg még mindíg lehet reklamálni, nem kéne már most 6 hétre előre sírni.
Dátum: 2009.08.06. 13:28:05
V1

A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
rubin: 25760
smaragd: 19799
zafír: 57284
gyémánt: 19816


Jelenleg úgy tűnik számszerűen is több zafír kari aktiválja (ill. az aktiválók többször) a pilonokat mint a többi horda tagjai. Szóval eszerint ha egyénileg nem tud jól szerepelni az ember akkor a horda érdek is mehet a kukába... Akkor fogok jót röhögni, ha kiderül, hogy a horda versenyért komolyabb jutalom jár mint az egyéniért és szívja majd a sok gyémánt meg smaragd a fogát, hogy itt volt a lehetőség hogy egyénenként nézve harmad/negyed annyi befektetéssel nyerhettek volna, ehelyett az önös érdek miatt hagytak másokat nyerni. A toplistán 10 embernél semmi képpen nem lesz több, zafír előny ide vagy oda, ha 500 ember azért nem pilonozik mert nem kerülhet a top 10-be az azért nálam kimeríti a hiszti fogalmát, és csak okot keres arra, hogy ne kelljen csp-t LE-t költenie, hogy a végén mikor kiderülnek a dolgok minél hangosabban lehessen sírni.

Könnyen lehet, hogy a jelenlegi bónusz csak annyiban merül ki, hogy a következő fázisban aki többet töltött ill. a győztes horda tagjainak kicsit könnyebb dolga lesz, ha Miklósék 6 hétre terveztek akkor teljesen kizárt, hogy pusztán ezzel a töltögetéssel akarták kitölteni az a 6 hetet összességében még mindíg simán lehetne jól szerepelni, csak úgy látszik egyesek segge tulságosan ki van nyalva és egyszerűbb az elején feladni aztán a végén sírni és a markukat tartani.
Dátum: 2009.08.06. 12:56:43
Ha csak a befektetett LE-t nézi akkor az alacsony szintűeket teljesen kiiktatod, a szint már jó ideje nem a karakter erősségének a mércéje és szintenként 50LE a minimum töltés, és még lehetne sorolni mennyi minden befolyásolja ki mennyit tölt és milyen arányban. szóval a VF-es zafírok és pókok vannak vannak a legnagyobb előnyben (nyílván ők a leginkább rászorulók ). A horda diffet én is levenném a toplista összeállításánál de a többit nem. Amúgy ha az 500 pontod zafírként 1000-et érne kb. akkor egyénire lebontva a zafírok sokkal többet toltak be mint a többiek, mert az tuti, hogy a többi horda nem 2x-es létszámelőnyben van hanem sokkal több. (szerintem még a 3. helyezett rubin is minimum 8-10xes létszámfölényben van.)

Teljesen igazságos rendszert viszont nem lehet csinálni. az már csak hab a tortán, hogy a VF most már ezt a TP-t is csökkenti kezd egy kicsit sok lenni a jóból, nem csak annak jön rosszul ekkora mennyiségű TP aki VF-et fejleszt.
Dátum: 2009.08.06. 12:18:35
Na 2 óra alatt majdnem 100k ment eddig be, ezzel a tempóval 20-21 óra alatt kész lesz. Kb. 100% hogy ez csak az első fázisa valaminek és az érdekesebb rész csak ezután jön. (Ha mégse akkor az a 6 hét igencsak el lett számolva. ).
Dátum: 2009.08.06. 12:15:50
Hmm 2 óra alatt most már majdnem 100k-nál tartunk ez így már csak 20-21 óra akkor, ha marad a tempó.
Dátum: 2009.08.06. 12:11:28
Több ember azért mindenképpen többet tölt. Itt azért óriási különbségekről van szó, nagyon kevés zafír karakter van, csak pár száz a többi hordánál meg több ezer. Kellene egy lista melyik horda hány főt számlál és ha a zafírok mondjuk 10x kevesebben vannak de a betöltött LE meg kb. a fele annak amit a többiek tolnak akkor azt hiszem senkinek nem lehet oka panaszra. remélem Baraty-ék meg tudják ezt oldani és mindenki megnyugodhat. Addig meg töltsön mindenki amit bír aránytól függetlenül, akik 100k nagyságrendben töltenek mint a Vizes az akkor is elől lesz ha nem zafír az tuti.
Dátum: 2009.08.06. 11:51:08
Nem kéne ennyire irigyelni a zafírokat, azért maradjunk annyiban nem véletlenül van annyi zafír kari amennyi, nem kell teli pofával hőbölögni egyből ha véletlen kileng egy kicsit a mérleg. Tök jó, hogy egyenlőre még semmit nem lehet tudni arról számít e bármit is a toplista, aki meg esetleg úgy gondolja ez lesz minden tápok netovábbja az próbálja ki mekkora élmény zafírnak lenni 50 őskőért bárki megtudhatja megkkora "táp". Nem mellesleg valószínűleg a zafírok nagy része aktív míg más hordák kevésbé, a kisebb aktív csoportok meg mindíg előnyben vannak összetartás terén a lusta csőcselékkel szemben.

Persze a kompenzációnak (ha lesz egyáltalán pozitív mérlegű jutalom) nem ez a megfelelő módja, valóban az elköltött LE-t kellene nézni és nem a töltöttet. Szerintem ez változni is fog, amivel teljes mértékben egyetértek.
Dátum: 2009.08.06. 11:24:59
A zafír horda ha tartja a jelenlegi tempót 151 óra alatt végez a dologgal 8és miért ne tartaná sokan még csak most kezdenek bele. ) ez ugye kb. 1 hét sincsen. Kiváncsi leszek utánna mi jön majd (remélem nem azért 6 hét mert 6x kell feltölteni ezt az izét), gondolom ha kész a töltés már jobban lehet majd tudni mennyire bejövős ez a dolog. Mindfenesetre aki a törlés határán mozgott az most kapott egy lehetőséget, nekik már nem számít mennyi csp LE megy el max. egy okkal több, hogy töröljenek, ha meg mégis bejövös a buli akkor meg lehet sikerül visszatáncolni a sír széléről.
Dátum: 2009.08.05. 22:37:05
Zarknod már a TF ideje vagyis Dornodon világégetése előtt is nagyhatalmú lény volt. Sokat nem lehet tudni róla azt sem hogy élte túl a világégést, mindenesetre a világégés utáni események meghatározó alakja, és egyben az istenek után a legnagyobb hatalommal rendelkező lény volt Ghallán. Ügyes bajos dolgairól igen keveset lehet csak tudni és nem is avatkozott közvetlenül az inteligens fajok dolgaiba a tlurlang(éjfattyak) invázióját leszámítva amikor is speciális páncéldarabokkal támogatta az inváziót megállítani próbáló karaktereket mígnem maga is csapdába esett és a kalandozóknak kellett kiszabadítani. Én kb. itt hagytam abba a játékot, hogy utánna mi történt vele azt nem tudom gondolom mostanáig aludt, hogy kipihenje a raboskodásának fáradalmait. Az tuti, hogy akkor védte a bolygót és valószínűleg a világégés utáni ujjáépítéshez is volt köze. Ha nem is egyértelműen a jo oldalon harcol azért az érdekeink valószinű ami az egész bolygót illeti legalábbis egyeznek vagy egyezhetnek.

A lényeg, hogy több mint valószínű, hogy nem ellenfélként kerül képbe most és nem azért kell felébreszteni, hogy megöljük(az öreget ismerve ez nem is menne miután ébren van akkor már inkább álmában kéne lecsapni), hanem, hogy segítsen nekünk. Hogy ki vagy mi ellen az eléggé, homályos hiszen a leganda pánikkeltése ellenére szerintem elég jól kézben tartjuk a dolgokat a térkapus lények kb. 90-95% már akkor halott mikor valamely testrésze épp csak megjelenik az átjáróban, az erősebb epikus lények pedig már annyira ritkák, hogy a különböző kinézet ellenére is érződik, hogy csak valami gyorstalpaló szörnyképző első pár osztályán estek át hiszen fegyvereik és trükkjeik/varázslataik megeggyezznek. A kristály horda kb. csak a kedélyeket borzolta fel tucatnyi "táptaln" végzetúr is elbánik velük "szinte" unott arcal két ásítás között percenként rugdossák vissza őket oda ahonnan előmásztak. Szóval a fenyegetettség "nagy" de az önbizalom méltán lehet töretlen, hiszen nem igazán van jelenleg ellenfele a játékosoknak.
Dátum: 2009.08.05. 11:46:07
A közép mezőny elején meséld már el nekem, kinek kevés a 170-es kereskedelem korlát? Még így is túl sok a varázslat/állat sebzés, nem hiányzik, hogy az élboly akinek a leginkább adottak a lehetőségei kereskedelmet fejleszteni átmenjenek epikusba.
Dátum: 2009.08.04. 13:50:14
Tök jó, hogy minden második új epikus cuccon +5-6TP/vadászat bónusz van. Úgy látszik tulságosan le vagyunk maradva a szintlépésekkel és gyorsítani kell a játékon, az ember első ránézésre igazán nem is gondolná, hogy az élboly (vagy akár a mádof harmad vonal)ennyire le lenne maradva a fejlődésben.
Dátum: 2009.08.03. 07:59:18
Nincs mit beépíteni, a tárgyak használata része a taktikának aki magas kereskedelmet csinál az ugyanakkora szö mellett könnyen lehet, hogy a jobb tárgyak ellenére is hátrányban lesz ahhoz képest akinek csak 100-as van, ez már része a tektikázásnak szerintem, és mivel 170-nél max.-olva van a kereskedelem ez a különbség egy idő után kiegyenlítődik mert elvileg ha másért nem a turbó fejlesztése miatt előbb utóbb mindenki eléri a 170-et.

Prém és nem prém között persze a tárgyak fognak dönteni de ez nem véletlen van így ezen nincs mit változtatni.
Dátum: 2009.08.03. 07:55:05
Milyen előnyt kell élveznie? Csak azért mert valamilyen módszerrel (a legtöbb esetben pusztán csak előbb kezdett) volt lehetősége több LE-hez jutni, lehetőséget kell adni neki a gyengébb karik farmolására ezt nevezed előnynek? Az ilyent én nem előnynek hívom és inkább nem is írom le a véleményem róla.
Dátum: 2009.08.02. 18:31:07
Nem tudom mi ebben a hibás elképzelés, pvp játékról beszélünk. az pedig arról szól, hogy ugyanabból az erőforássból jobbat hozok ki. Senki nem büntet senkit ezzel, persze érthető ha sokan a meglévő előnyüket féltik, de a pvp nem a gyengék farmolását hanem a hasonló erősségűek vetélkedéséről kellene szóljon, ez minden pvp alapú játékban így van sőt még a sportban is.

Lehet különböző szempontok alapján nézni a játékot de ennyire elhibázottan megítélni a portyát talán azért nem. Teljesen komolytalan a hozzá szólásod onnan, hogy a portya már így is jelentős erőforrás. Az ilyen hozzászólások láttán nem csodálom, ha sokan azt hiszik, hogy a top-ban egyesek a portya megszüntetése mellett lobbiznak.
Dátum: 2009.08.02. 14:35:04
Egyáltalán nem kavar be az ultra meg a transzplant. Az elköltött LE-t nem érdemes külön számlálón vezetni és a ténylegesen elköltöttet nézni, elég minden szakértelem/tulajdonság változásnál visszabontani a tényleges TÖ/SZÖ-t LE-re. Így kerülhet ugyan kevesebbe valakinek a 120-as IQ de attól még ugyan annyinak számoljuk mintha ultra nélkül csinálta volna. Hamarabb lesz erősebb időben a karakter a saját környezetéhez képest ezeknek a fejlesztéseknek köszönhetően liftezhet egy kicsit de pont, hogy kevesebbet fognak érni ezek a szakik és nem többet, így akinek nincs meg kisebb hátrányba kerül.
Dátum: 2009.08.02. 12:07:54
Nem lehet behozni és ennek egyetlen oka van, mégpedig az, hogy kifogyott alólunk a játék. Én azért vagyok erősebb mint akik velem egy időben indultak és azért lehetek erősebb pár embernél akik korábban kezdtek mert gyorsabban jutottam hozzá olyan szakértelmekhez amikre nekik várni kellett eleinte portyából később a több küldetésből szereztem több LE-t és nem utolsó sorban tudtam, hogy mik a lehetőségek, és valószínűleg jobb stratégiával fejlesztettem mint ők. De jelenleg ezek a lehetőségek már nincsenek meg, nincsenek új küldetések amiket gyorsabban csinálhatnék mert nem én küzdök értük először nincsenek új szakértelmek amik elősegítenék a fejlődést és amiben jobb lehetnék stb. nincs semmi ami lehetőséget adna a versenyre.

A szintlépős dologról meg annyi, hogy Jerikó sokkal jobban látja a helyzetet mint ahogy gondoljátok, a különbség a kiindulási alapban van. Jerikó klasszikus RPG-ben gondolkodik ahol a szintlépés a tapasztalatszerzés mérföldköveit jelentik nem akar senki senkit arra kényszeríteni, hogy a top után loholjon. De a végzetúr jelenleg gúnyt űz ebből a rendszerből a tp jelenleg pusztán egy korlátozó tényező nem pedig a karakter erősségének a mérőszáma. Ilyen formán gyakorlatilag értelmét vesztette teljesen felborult agyament rendszerré züllesztette a jól megszokott sablont. Szíve joga Miklóséknak a saját játékukban olyan mérőszámokat alkalmazni amihez csak kedvük van de jelenlegi formájában teljesen indokolatlan a TP-t tapasztalat pontnak nevezni ez jelenleg a karakter erősségétől teljesen független és értelmetlen mérőszámmá vált. A VF-.től függetlenül szerintem 2 dolgot kellene tenni a "hibák" kijavítására. Kell egy olyan mérőszám ami a valós erősségét mutatja a karakternek nem pedig egy karaktertől független mérőszám, és eszerint kellene átrendezni a portyaablakot(praktikusan az elköltött LE mennyiség kellene legyen ez a szám, ez egyébként is könnyedén követhető és számon tartható). Valamint ahogy azt már kismillió alkalommal elmondtuk LE-t kell vinni a portyába, akár azon az áron (sőt ez szerintem kívánatos is lenne), hogy ezzel arányosan csökkentjük a vadászatért kapott LE-t.

A TP pedig legyen a karakterek közötti különbség mérőszáma, legyen a TP/LE szoros kapcsolatban és ne lehessen tetszés szerint változtatni egyiket a másik rovására, vagyis ha portyázik valaki minél több TP-t szerez automatice annál több LE-t is kapjon a csatáért és minél kevesebb TP-t szerez az LE is legyen arányosan kevesebb.

Sokan félnek most a szintlépéstől mert a jelenlegi rendszerben érthető okok miatt senki nem akar olyan környezetbe kerülni ahol a lehetőségei drasztikusan beszűkülnek, ezért is írtam korábban, hogy nem hibáztatom azokat akik kifejlesztik a VF-et. De a VF ettől még nem lesz jó megoldás, egy új a karakterek elköltött LE-jére építő portya rendszer mellett viszont senkinek nem kellene ettől tartania, a támadhatósági határokat nem különösebben nehéz meghúzni, a gyengébbeket ütni ha az LE/TP arány megfelelően magas pedig nem éri meg. Így a gyengébb karakterek esélyei lényegesen jobbak lennének brutális random nélkül is amit végre magunk mögött hagyhatnánk és lenne értelme harcos/varázsló stb. karik fejlesztéséről beszélni, és nem csak azzal tökölni, hogy 50-100IQ különbség mellett miért verik hülyére az embert.
Dátum: 2009.07.30. 16:59:09
Se rosszindulatú se hülye nem vagyok, saját tapasztalat alapján adtam ötletet, aki akarja megérti. Meglehetősen pofátlan szerintem részedről, hogy nekem címzed a mondandód, mint olyannak aki egyrészt szinthuszár nem vagyok, másrészről meg egyenlőre még a VF fal sem hiszem, hogy annyira kemény környezet lenne ahol jelenleg én vagyok, van némi rálátásom milyen és nem kívánom senkinek, de ha se megkerülni se alatta átbújni nem lehet akkor csak az ugrás marad. Attól meg a topnak nem nagyon lesz több célpontja mert Faktor felpörög 55-56-os szintre mondjuk 1 hónap alatt.

(ironi on) De ti meg mind fejlesszetek VF-et akár már 4-es szinttől az az igazi megoldás attól mindenkinek jobb lesz, a VF eltünteti a különbségeket onnantól, hogy kimaxolod minden csata sokkal korrektebb, senki nem üt 6-7 szinttel lejeb a VF-et fejlesztők az igazság bajnokai akik végre igazságot és a top számára pusztulást hoznak a játékba, mert ez így igazságos, pusztuljanak a mocskos rosszindulatú szemetek ott elől, mert most itt vannak a VF bajnokai akik miután szétverték az ovit igényt tartanak rá, hogy a top sírját is levizeljék mert ez itt és most a VF által adott igazság pillanata, az igazságos porya korszaka ahol végre a kicsiket és elgyengülteket a VF áldása hatja át és emeli őket béka seggeket megszégyenítő magaslatokba. Éljen a portya minden bajára gyógyírt kínáló csodaszer a : VF.
Dátum: 2009.07.30. 13:16:28
Szerintem ez nem teljesen így van, és ennek konkrétan Faktorhoz semmi köze, Faktor (a jelek szerint) nem volt elég keményvonalas pók ahhoz, hogy a VF-el tartani tudja a lépést, és most erre farag rá. Belefutott abba a falba amiről beszéltünk. Ennél (egy jó ideig legalábbis) szerintem már csak rosszabb lesz a helyzete, mert semmilyen módon nem tud rajta javítani ha szintjén marad, szerintem már VF-el se. Olyan környezetbe került, ahol milliós különbségek vannak a karakterek között csak azért mert valaki előbb indult. Én csak annyit tudok mondani neked Faktor, mivel lemaradni nem tudsz, bebetonozni magad meg nincs értelme indulj el felfele és kerüld ki az oviba visszakívánkozó "keménylegényeket" ha "átérsz a fekete felhőkön" vagy elégeti a nap a szárnyaidat vagy nem... nekem úgy ahogy bejött igaz folyamatosan foltozgatni kell azokat a szárnyakat mert néha ilyesztően elvékonyodnak, de még tartom magam és a nagy VF-es pókok 5-6 szint távolságból már sokkal kisebbnek látszanak. Persze majd ez is elfogy de addig még van idő, meg neked már lehet, hogy ehhez is késő (kb. 2-3 hét van köztünk indulásban) és az a + 5-6 szint se elég ezt nem tudhatjuk.

Elég kevesen írnak fórumra abból a rétegből amit most Faktor képvisel de azt hiszem, ha neki meglehetősen jó alapokkal ilyen gondot/törést hoz ez az esemény akkor már nincsenek kétségeim, afelől, hogy a Vf mennyi és milyen lehetőséget hagy a nála gyengébbeknek. A VF fejelsztése sokak számára szükségszerűség ahogyan némelyek számára a pók taktika is az volt, a pók taktika morálisan megkérdőjelezhető ugyan de még mindíg sokkal korrektebb volt mint most a VF. Az, hogy gyengébb karakterek visszamaradnak és utánna mikor kb. arra a szintre érnek ami reális esélyeket teremt számukra a tömeggel fejlődnek semmi baj nincsen, de az eleve hónapokkal korábban kezdett milliós előnnyel rendelkező karaktereket beengedni a "csirkeólba" mészárolni több mint gusztustalan szerintem. Nonszensz, hogy 500-1200-as karszámmal 47-50-es szint környékén aprítják egysek úgy a népet, hogy 4-5-6 szinttel lejjebb is ütnek akár, hogy kevesebb TP-t kapjanak. Azért árulja már el nekem az aki ezt csinálja, hogy meddig van ennek még értelme ? Tényleg ez okoz örömet, hogy 300-500TÖ különbséggel döngöli az alatta vagy egyeseknél a vele egy szinten lévőket? Az egész VF meg ahogy bekerült a teljes megcsufolása annak amiért egyáltalán létrejött, 100%-ig beigazolódott már szerintem, hogy a VF nem a játékegyensúly irányába billenti a mérleget, nem áll be egyensúlyi állapot, nem pusztán erőátrendeződésről van szó hanem széthullásról, nem a kiegyensúlyozott fejlődés irányába mutatnak a jelek hanem pont ellenkezőleg.
Dátum: 2009.07.23. 12:35:49
Az új fókuszkristályok ismeretében ez sem rosszabb mint pl. a +10% varázslatsebzéses fókuszkristály (csak varázslatba rakható sajna) és az még drágább volt (256 asszem). A +10%-nak ugye pont magasabb szinten lett volna értelme ahol többet ad mint egy sima sebzést adó kristály és nem használódik el de így már minden szinten gyengébb mint a megvehetőek. (mondjuk ha Sharpa kicsit előbb veszi meg az újat, soha nem jutott volna eszembe licitálni rá).