Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SuperEgo23

Dátum: 2011.03.28. 17:50:20
Valahol már jelezték ezt a hibát valszeg Bug Settlers.


Kérdésem lenne hozzátok: Küldit csinálnánk egy kollegával a rabolj 500 Le-t nálam volt 2.7k nála 2k. én támadtam és csak 219 Le-t vittem Én alapból azt hitte elég lesz, de nem!

Valaki legyen olyan kedves írja meg mi lenne a jón arány nála és nálam is mennyi legyen ( nincs t. projekciója)
Nagy "k" -val is visszaküldték, nem lehet tudni mi a hiba..
Dátum: 2011.03.28. 10:12:07
Igen ténylegesen igazad van! Azért azt nem mondanám olyan nagyon messze áll a mészárlás az áldozástól , hisz pl. akér 2002 ben való mészárláskor: előtte eljártak egy táncot elmondták , hogy melyik Istenük nevében tették és ajánlják neki és máris emberáldozatról is beszélhetünk. Tudom, hogy ez így nagyon primitíven hangzik, de a lényegen nem változtat szerintem. Arab világban is mészárlásról beszélünk mikor ezreket köveztek halálra vagy fejeztek le, de mégis egy rituálé következett be elötte és mint tudjuk :Allah nevében, tehát ez is lehet ember áldozati szemszög.

Na jó nem akarok nagy hülyeségeket írni, ez csak személyes megítélésem
Dátum: 2011.03.28. 08:55:42
Melyik NEM jellemző Egyiptomra?

piramis
múmia
véres emberáldozatok*
balzsamozás


Egyértelmű 3 válasz ezáltal kiszűrhető melyik nem jó.. DE nem hinném, hogy a véres ember áldozatok ne lettek volna a Földön bárhol jellemzők az ókor és környékén.. nem tetszik a helyes válasz, ha valaki bővebbet tud mondani, szívesen venném, hogy ez miért is nem jellemző?!



mód.: 2002-ben :Egy egyiptomi klán huszonkét tagját mészárolta le szombaton a rivális klánnak számító másik család, amelyik így állt bosszút egy hozzátartozója megöléséért

kb.: Kr.e. 2280-tól:

Egyiptológia:
Óbirodalmi mészárlás

Amerikai kutatók először akadtak azoknak a népi zavargásoknak a régészeti nyomaira, amelyekről ókori egyiptomi írott források megemlékeztek. A Pennsylvania Állami Egyetem régészei Donald Redford vezetésével Kairótól 100 kilométerre északkeletre, a Nílus-deltában Mendes környékén, Tell er-Rub’a lelőhelyen tizennyolc, kegyetlen halálba dermedt halott csontvázát találták meg körülbelül Kr. e. 2280-ból, az Óbirodalom lehanyatlásának idejéből.
A kutatók a 26. dinasztiabeli II. Amaszisz fáraó által Kr. e. 530 körül építtetett templomot és egy nekropoliszt tártak fel. Mélyebbre ásva azonban Redford egy 20 méter széles, félkör alakú, különös módon hajlított vonalú fallal körülvett udvart talált. Az építkezésnek ez a módja azért rejtélyes, mert az egyiptomiak jellegzetesen egyenes falakat és éles szögeket alkalmaztak.
Az udvaron tizennyolc – kezeikkel a fejük fölött – torz helyzetbe merevedett halott csontvázát találták meg. Némelyek teteme egy kupacban hevert, például egy gyermeken egy öregember, rajtuk egy öregasszony feküdt. Mások egymagukban voltak. Két felnőtt férfit oldalt, egy leölt disznó mellett találtak meg. Nyilvánvalóan lemészároltak mindenkit, majd miután a gyilkosok végeztek szörnyű tettükkel, egy közelben lévő templomot leromboltak, a falakat a halottakra döntötték, végül mindent felgyújtottak. Legalábbis erre utalnak az égésnyomok.
Mindez a 6. dinasztia második felében történt II. Pepi fáraó uralma alatt. Ez pontosan megállapítható a régészeti réteg és a halottak mellett talált kerámiatöredékek korából. Az Óbirodalom, a piramisok kora II. Pepi alatt hanyatlott le. Ekkorra az udvari posztok örökletessé váltak, az előkelőségek gazdagabbak és hatalmasabbak lettek, mint maga a fáraó. Ráadásul aszályos évek jártak, birodalomszerte éhínség pusztított, s zavargások dúltak mindenütt. Az első átmeneti kor és az azt közvetlenül megelőző időszak sötét kora volt Egyiptomnak. Mendes környékén a kutatók elsőként akadtak ennek régészetileg is megfogható nyomaira.

Szerintem jellemző volt rájuk is!


mód.: kb Kr.e. 3000-ben


Emberáldozat Kr.e. 3000 környékén

Nem sokkal később azonban már a sírok másról is tanúskodtak: a két fáraó síremléke 20 méter hosszú hajókat rejtett magában, amelyek segítségével a korabeli hit szerint az uralkodó átjutott a túlvilágra. A szokásos tárgyakon (ékszerek, ruhák, berendezési tárgyak, étel és ital) kívül azonban nemcsak a hatalmas hajók okoztak meglepetést a régészeknek, hiszen a síremlékek feltárásakor szamarak csontjaira is rátaláltak. Sőt, a kezdetleges és primitív mumifikálási eljárások ellenére David O’Connor, a New York-i Egyetem egyiptológusa szerint ma már az is egyértelműen megállapítható, hogy a korai fáraók idején emberáldozattal is segítették a halott uralkodó túlvilági életét.

Minden megtalált emberi maradvány arra utal, hogy olyan fiatal férfiakat áldoztak fel a halott fáraó üdvéért, akik minden valószínűség szerint az uralkodó életében is közvetlen mellette voltak. Személyes szolgálói a sírba is követték az uralkodót.


Bocs hogy ilyen hosszú lett
Nem Tudod néha próbálok besorolás szerint olyan kérdéseket feltenni amiből nem sok jön ilyen például a közlekedés. Majd legközelebb l. v.háborús magyar gépeket kérdezek---bár az meg már hadi technika
Igen belekalkuláltam és direkt tettem mögé a típus számot mert ez a gép kimondottan franciáknál készült kimondottan franciáknak


wiki : ( tudom hogy nem kell: Air France számára: F-BVFA utolsó repülés: 2003. május 30.,
Nem panaszkodni jöttem úgy küldtem el, hogy benne van, hogy spec lesz


A megadott repülőgéptípusok közül 3, egyazon ország fejlesztése. Tehát melyiknek "szülőatyja" a volt Jugoszlávia?

Dassault Super Mirage 4000
Concorde F-BVFA
Alouette II. SA318C
G–4 Super Galeb**

Nyelvezet szerint is elég egyértelmű szerintem, a francia nyelv sajátosságai miatt, ám legyen
Dátum: 2011.03.27. 19:59:38
Tudod , az a vicc hogy naponta már nem egyszer fordul elő, hogy betámad visz, visszatámadom nem viszek semmit se .


Akkor erre még rájön az, hogy ÉN nem jókat támadok meg...... Yaksee? ugye nem gondolod komolyan ?



mód .: teszem hozzá gyorsan hogy az utolsót én támadtam meg 20al kevesebb Tö alacsonyabb cuccokkal és ezt kaptam
Dátum: 2011.03.27. 19:51:55
A jó megérdemelt esti sz.rságok hagyom a neveket is hátha valaki megkeres privátban közülük és elmeséli mit csinálok szarul....innentől kezdve ejtve ez az egész szutyok Vu...........

Talentum A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 830 lélekenergiát. Csata leírása P
Ma, 19:30 Baba Te nyerted a csatát.
A jutalmad 120 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 19:30 NoNe Te nyerted a csatát.
A jutalmad 120 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 18:45 XdZOli1_7xDLoL A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 361 lélekenergiát. Csata leírása P
Ma, 18:32 Böbebaba Te nyerted a csatát.
A jutalmad 120 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 18:32 Robogós_Nyanya Te nyerted a csatát.
A jutalmad 120 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 18:23 No.1 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 309 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 18:03 Mallus A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 416 lélekenergiát. Csata leírása P
Ma, 17:51 Garak Te nyerted a csatát.
A jutalmad 120 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 17:50 Messor A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 346 lélekenergiát. Csata leírása P
Ma, 17:50 Manesz A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 448 lélekenergiát. Csata leírása P
Ma, 17:47 Manesz A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 337 lélekenergiát. Csata leírása P
Ma, 16:59 Darth Maul Te nyerted a csatát.
A jutalmad 110 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 16:41 DEVILBOY1 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 146 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 15:03 Bullit Te nyerted a csatát.
A jutalmad 110 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 15:02 Böbebaba Te nyerted a csatát.
A jutalmad 179 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása P
Ma, 15:01 Talentum Te nyerted a csatát.
A jutalmad 120 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása P
Ma, 13:55 Dozo Te nyerted a csatát.
A jutalmad 110 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Kubikos Te nyerted a csatát.
A jutalmad 110 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása P
Ma, 13:01 Darth Maul A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 11 lélekenergiát.
Jó igaz köszi
Mikor ittak "Szent János poharából"?

csak nagy ünnepeken
csak karácsonykor
a vendégségből való búcsúzáskor
vendégek érkezésekor



Helyesírással dobták vissza, ha segítenétek megköszönöm!
Dátum: 2011.03.27. 17:55:10
Szekszárdi lévén elég sokszor találkoztam azon formájában, hogy jó bornak nem kell cégér.
ez tuti szerepelt, szerintem. Várj hozzá értőkre azért
Dátum: 2011.03.27. 15:59:01
Hideg élelem hiánya nem volt? Mert akkor az a jó!
Dátum: 2011.03.27. 15:56:35
Igen az is lehet, hogy igazad van, az is lehet, hogy nem, de én mint egyik világon szövi főgondnok az ilyen eseteket nem hagyom fórumra írni csakis privátban leintézendő, ha már etikánál tartunk! Én elhiszem, hogy nagyon jó érzés a valósnak vélt igazunk mellé embereket toborozni és nyilvánosan sértegetni egymást, de tegyétek meg privátban , ne arra várjunk már, hogy egy valaki mellé feláll a Vu-s társadalom és egyként szapulja a 3.-at.


Ha rosszul látom a dolgot nem kell minnyá engem is anyázni
Dátum: 2011.03.27. 15:49:13
Ott a pont!
Dátum: 2011.03.27. 15:44:00
Talán annyira nem kell reklámot csinálni neki,meeee majd megcsinálják , hogy ne így legyen
Dátum: 2011.03.27. 15:37:49
Ezek itt már nagyon csúnya vádaskodások Mire jó ez? Engem is felbosszantott hogy 4 et kaptunk a hollandoktól, mégsem alázok itt össze- vissza senkit
Dátum: 2011.03.27. 15:15:00
Milyen állat a Black Molly?

kutyafajta
díszhal!!!!!
nem állat hanem növény
madár


jelölt válasz
Dátum: 2011.03.27. 14:48:39
ez teccik!


U.i.: felejtsd el ha csak nem nálunk vagy , de ha gondolod segítek bejutni a "nagy kapun"