Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SuperEgo23

Igazából Juhász azért klasszik, mert jobb bajnokságban játszik mint a magyar. Szinte minden döntő momentumban hibázik a válogatottban. Fülöpnek egy hibája van, nagyon mellőzik a válogatottban, biztos vagyok benne , hogy ha svéd meccsig játszatnák, akkor a lényeges meccsen nem lennének ilyen hibái.

Ami fontos ez tetszetős volt és nagyon remélem Gerát végre megbecsülik már a csapatában is. Grat a fiúknak!
Azért a védelemben lenne egy igazi klasszikusunk, ezt a meccset már rég behúztuk volna. No meg persze végy egy jó kapust.



Lehet neki állok futballozni....
2011 év legnagyobb meccse szavazást ellehetne indítani! én erre szavazok!
Ha a sors igazságos nem kapunk többet és akár a kapusunk is, de rúgunk egyet!

mód.: ezt meg kapusunk nézte be néha le is kell érni arra a labdára
csukd vissza
hoppáááá
hiába én is érzem, hogy jöhet az a 1984
Dátum: 2011.03.29. 17:45:56
Lan én elhiszem , de szerintem ebbe nem kéne belemenni, mert akkor más is majd jogosan veri a tam-tamot

egyébként, remélem viccnek szántad: már a főszereplőket se kell tudni, nem hogy a mellék szereplő filmbeli karakterét.
akkor a második a betűt kukacolnám? vagy az nem túl szép? vagy esetleg tudok rakni umlautos a -t ä


Egyébként köszi
Dátum: 2011.03.29. 12:49:02
Huhh.. kvíz olimpiából megint sokat megtudtam

pl : tudtátok, hogy Peter Parker nagynénjének a szomszédjában lakó kislányt Mary ... valakinek hívják? hm... köszönöm...... ez egy abszolúte degenerált kérdés amit nem vártam volna az olimpián.....

pl: mi az a devináns? hm esetleg deviáns? és akkor a filolófiáról nem is beszélve .....


könyörgöm tegyük rendbe legalább olimpiát van itt annyi segédkezű fiatal ember, miért nem kaphatnak adatbázisba belépést, hogy javítani tudjanak? illetve törölni az agymenéses kérdéseket.. köszönöm, hogy elmondhattam!
Sziasztok! Megpróbáltam elküldeni ezt a kérdést de nem megengedett szó szerepel benne. Végül is nem tudom melyik az. Talán a folyó?(mindjárt mondjátok meg ha ne is küldjem el!)

Folyó vagyok nem tagadom, mégis van egy aprócska bajom. Az az átok Amazonas ne lenne, leghosszabb titulus is "megint" enyém lehetne. Ki vagyok?

Nílus
Duna
Jangce
Rajna
Dátum: 2011.03.29. 09:45:35
Persze, hogy tudom! Nem is az volt a kérésem! Olvass utána rendesen... NE fogadjanak több Brit gyarmatost el....
Dátum: 2011.03.29. 08:59:27
Nem találkoztam avval a galambos kérdéssel , de így elsőre az ugrott be, hogy egy oltári nagy baromság! Miért ne változna? Ha nincs közvetlen avagy közvetett kontaktusa a mérőműszerrel (akár "talpon álló" akár "függesztett") persze, hogy VÁLTOZIK!

Nekem erről a légy szisztéma ugrik be mikor az autóban repked és mész pl.: 90 km/h -val akkor a légy is 90 km/h órával repül? (persze, hogy nem!)


Ha a megjelölt válasz a jó akkor sürgősen javítani! Ugyanis csökken a mért súly!
Privátban írtam vizsgáld meg
Dátum: 2011.03.29. 06:19:22
Nem tudom hova írhatnám: Amikor név eredetéről van kérdés az hova sorolandó?


Pl.: ma a Dávid volt én besoroltam az idegen szavak jelentéséhez, de ez egyáltalán nem biztos

köszi


Milyen aki trágár?

okos
szép
szófukar
szókimondó*

Ezt meg sürgősen törölni, mert a szókimondáshoz nem sok köze van, legalábbis aki szókimondó az még nem trágár, hogy ezt kifogadta el?
Dátum: 2011.03.28. 22:49:22
Aham köszi Cras ez hasznos volt! Így már világos
Azok amiről a végén beszélsz mind A- vitamin



A sör
A bor
A pálinka
A tömény........stb.
Ám legyen, ám és ne vedd kötekedésnek, de találtam ilyet is :

Az Epidemiológiai Központ állásfoglalása szerint a B-vitamin (melyet a poly-B tabletta is tartalmaz) a vérszívó ízeltlábúak riasztására alkalmatlan. (Az epidemiológusok tanácsai, valamint az általuk javasolt szerek listája a Központ honlapján elérhető.)

Tehát sántít. Ha kicsit sántít tuti nem fogadják el de, ha gondolod szívesen segítek privátban a kérdés feltevéssel


mód.: egy másik oldal szintén zenész:

Riasztószer

A csípőszúnyogok hatékony távoltartására kizárólag a kémiai úton ható vegyületek (a dietil-toluamid, más néven DEET, a pikaridin, valamint az etil-butil-acetil-aminopropionát, más néven IR3535) alkalmasak.
A B-vitamin (akár tapasz formájában, akár tablettaként szedve) a vérszívó ízeltlábúak riasztására alkalmatlan!
Dátum: 2011.03.28. 21:34:15
Ma már sokadik Brit gyarmatossal találkozok a jövőben ne fogadjanak el többet belőlük mert van egy csomó, és a Belize től kezdve már a hajam is égnek áll


Melyik nem volt Brit-gyarmat?

Algéria*
Malajzia
Belize
Ghána

nem kell ezt ennyire tudni, a főbb hódításaik még rendben vannak
Én abban látom a hibát, (Szerintem) hogy ez nem egy igazolt tény, hanem egy megfigyelés alapján létrejött "mondakör" . Természetesen igazad van abban, hogy a B vitamin is távol tartja őket, de ide másolok neked egy pár dolgot ami MÉG ugyanilyen hasznos lehet :

A természetes szagok közül riasztószernek sokan ajánlják a citrusféléket és a szegfűszeget, sőt a kettő kombinációját. Azaz, ha fél narancsra vagy citromra szegfűszeget szórunk, majd leöntjük tömény szesszel, a kipárolgó illat hatékonyan tartja távol a szúnyogokat. Szegfűszeg más módon is jó riasztószer: porrá törve gézzsákban akasszuk fel a lakásban.
A citrusok olaja bőrre, ruházatra kenve is bizonyos mértékig elriasztja a vérszívókat. Szúnyog és moszkitó riasztóhatást megfigyeltek még citronella, pálmarózsa, indiai citromfű, eukaliptusz, levendula, kámfor, rozmaring, kerti kakukkfű, borsosmenta, cédrusfa és pacsuli illóolaja esetén is.
A fűszereknél és citrusféléknél kevésbé kellemes a szaga az ecetnek, de egyesek szerint a szúnyogok is jobban utálják, így ecettel átitatott anyaggal hatékonyan távol tarthatjuk a vérszívókat. A gesztenye- illetve a diófa levele kifőzve is többeknél hatékonynak bizonyult.
Arról viszont megoszlanak a tapasztalatok és a szakértői vélemények, hogy a fokhagyma fogyasztásának milyen hatása van a szúnyogokra. Egyesek szerint ugyanis, ha sok fokhagymát eszünk, annak a bőrön keresztül párologva szúnyogűző hatása van, míg mások szerint ez nem működik. A fokhagyma-pártiakat erősítheti az megfigyelés, miszerint a sündisznók fokhagymával kevert nyálat kennek a testükre, valószínűleg a paraziták távoltartása végett.
Sokan B-vitamin szedésére esküsznek, ugyanis egyes megfigyelések szerint a szedését követően kevesebb szúnyogcsípést észleltek. Közismert, hogy füstölő vagy gyertya égetése szén-dioxidot bocsát ki, ami megzavarhatja a szúnyogokat, bár ez a módszer csak kis számú szúnyog esetén hatékony.


A citrusfélékkel kapcsolatban mindjárt felmerül a C- vitamin is így tehát az én véleményem szerint máris 2 jó megoldás is lehet.

Várj más hozzá szólásokra, hátha még valaki tud neked segíteni ebben.