Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SuperEgo23

Dátum: 2011.05.29. 14:27:58
Ezt Fecsutól idéztem tegnapról:

Szóval nem fogok szavazni semmire sem. ..és miért nem ?? ,mert Birka javasolta..



Szerintem Moderator ez azért annyira nem fair Birkával szemben. Attól függetlenül milyen a játékélményetek sok év után.
Jól van. Mára is felhagyok. Egyébként mindegyik eljárás a sör, bor, pálinka, és a savanyúság savanyítási eljárása szerintem nagyon máshogy nem tudom megfogalmazni.

A vessző után pedig mindenhol van szünetem, ha jól látom. A szerepelttel meg nem tudok vitatkozni.
Kompromisszum képes vagyok én.

3.kérdés

Szatmári, Kecskeméti, Ágyas. Melyik definíció felel meg mind három jelzőhöz tartozó ételre avagy italra?

1:Erjesztett gyümölcsök lepárlásával készülő gyümölcspárlatok egy hagyományos, magyar fajtája.
2:A gyümölcsből kipréselt must alkoholos erjedésével készül.
3:Malátából, valamint bizonyos pótanyagokból vízzel cefrézett, komlóval, sörélesztővel erjesztett ital.
4:Bár tájjellegű elkészítési módszerek vannak,de főbb összetevői a borkénpor, timsó, cukor, ecet.
Így van ezeket a b@romságokat már! nem is fogadják el. Régiekből van csak bent belőlük.
Cras, miért is? Evvel nem igazán értek egyet. Tény a "ki ő?" felesleges, de egy kis + info elválasztva a tényleges kérdéstől szerintem szuper.
Idézet: SuperEgo23 - 2011.05.29. 12:23:41
2. kérdés

Az alábbi személyek külön vittek véghez "nagy" tettet. Ám egy közülük a Magyar Királyságnak szerzett dicsőséget, származási hely szempontjából. Ki ő?

1:Nikola Tesla, szül.: Smiljan 1856*
2:Thomas Alva Edison, szül.: Milan 1847
3:ifj. Rubik Ernő, szül.: Budapest 1944
4:Ferdinand Adolf Heinrich August Graf von Zeppelin, szül.: Konstanz 1838




Csak azért emeltem még egyszer ki, hogy akkor erről is alkoss véleményt. Egyébként értem ellenvetésed és problémát nem csinálok belőle hisz jó kvízre törekszem én is.
Dátum: 2011.05.29. 12:32:20
Nem kell szavazgatni, nem az ellen vagyok, hogy hosszabbítás legyen... Ha nem, hogy ha én "megszenvedtem" azért az 50 válaszért akkor ti se kapjatok előnyt avval, hogy működni fognak a scriptek.... remélem érthető voltam tiˇ^^˘˘°˛˛˛`˙˙ ......
2. kérdés

Az alábbi személyek külön vittek véghez "nagy" tettet. Ám egy közülük a Magyar Királyságnak szerzett dicsőséget, származási hely szempontjából. Ki ő?

1:Nikola Tesla, szül.: Smiljan 1856*
2:Thomas Alva Edison, szül.: Milan 1847
3:ifj. Rubik Ernő, szül.: Budapest 1944
4:Ferdinand Adolf Heinrich August Graf von Zeppelin, szül.: Konstanz 1838
Igen, de pár hónapja itt beszélgettük más témában, hogy nem lenne baj, ha összetettebb a kérdés, sőt még "tetszetősebb" is lehet. Ettől függetlenül tény, hogy nem szerencsés helyes választ írtam. Nem győzőm köszönni "érdeklődésetek".
Dátum: 2011.05.29. 11:38:35
Ehhez hadd csatlakozzam, nem kell mindent magas szinthez kötni, üzenem nem vagyok pók kari, rendesen fejlődök, de mivel nem rég kezdtem így még távol vannak ezek a szintek amit meghatároztok, szeretném majd én is ezek előnyét és elöbb bekalkulálni a karakter fejlesztésembe, amúgy üdvözlöm az ötletet!
Dátum: 2011.05.29. 11:31:32
Lehet, hogy nem jó, de biztos pipa leszek ha ez miatt nem kapok medált mert más tiltott eszközzel gyorsabban letudja majd. Ez nem vita tárgya ez tény!
Aham, köszi, jó hogy szemlélteted is.

Egyébként az évszámokat mögé írtam ami meghatározóbb mint a szövegek amit hozzáfűztem. Lehet, hogy ez sem változtat nehézségén.

Edit: Igen most gondolkozom évszámokhoz is google kell, tehát jogos felvetésed.
Sziasztok! Jó reggelt!

1. kérdés:


Az alább kiosztott Nobel-díjak közül melyik nem ugyanazon földrészen született személy kapta?

A :Nobel-díjas fizikus, gépészmérnök, villamosmérnök, a holográfia feltalálója. 1971

B:Fizikai Nobel-díjjal jutalmazták a fényelektromos jelenség törvényszerűségeinek felismeréséért. 1921

C:Nobel-díjas fizikus, gépészmérnök, a róla elnevezett röntgensugárzás felfedezője. 1901

D:A fizikai Nobel-díjat megosztva kapta a mikrohullámú háttérsugárzás felfedezéséért. 1978*
Dátum: 2011.05.29. 09:10:25
Már látom előre egy nappal meghosszabbítják majd, de a segítséget nem fogják kikapcsolni!!! Miért is mondom ezt?! Mert végre 50 helyes válaszom volt 569 mp alatt, szombaton töltöttem ki, segítség(csak google) nélkül!!! Tehát szeretném felhívni figyelmet amennyiben hosszabbítás lesz akkor a segítséget is iktassák ki!
Dátum: 2011.05.29. 08:24:58
Mikor lesz Kufárok csatája? Kérünk még belőle!
Köszi segítséged, én is érzem marad inkább holnapra,

jó éjt!
Bocs, nem értem. Mire gondolsz?


Edit: most már csak a Bonyit nem értem, a másikat igen
.
Dátum: 2011.05.28. 20:21:39
Hajrá Paks!
Dátum: 2011.05.28. 20:03:12
Köszi Tájékozott vagyok