Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SuperEgo23

Dátum: 2011.03.14. 11:14:47
Sziasztok! Ne nevessetek ki de fél éve végzetúrazok és azt szeretném megtudni olyantól aki tapasztalta hogy megéri e a láthatatlanul vadászni Le /tp arányra gondolok ?!

Köszönöm előre is.
Oksa legyen igazatok vicc zene óráról (elemi elsőtől) sürgősen el kell távolítani a violin kifejezést mert az nem nyelvtan óra Jó nem okoskodok tovább nagyon a határát súroljuk hogy mi szótáras és mi nem , pont ezért volt már itt olyan sokszor vita róla!


mód: marad a geige amire valóban rá lehet fogni hogy szótáras, de a klavikordnak sincs semmi köze szótárhoz
Ok . Akkor most ide teszem azt a rengeteg fóbiát ami jönni szokott kérdésekben:


Akrofóbia, Altofóbia — magaslatfélelem.
Aerofóbia - beteges légiszony, repüléstől való félelem
Agorafóbia — nagyobb tértől, utcáktól való félelem
Algofóbia — fájdalomtól való irtózás.
Antropofóbia - emberi társaságtól való rettegés a szociális fóbia egy fajtája
Aquafóbia, Hidrofóbia — víztől való rettegés
Asztrafóbia, Asztrapofóbia, Brontofóbia, Keraunofóbia — mennydörgés, villámlás és vihartól való félelem (kis gyerekekre jellemző).
Autofóbia — Magánytól való félelem.
Aviofóbia, Aviatofóbia — irtózás repüléstől.
Bacillofóbia, Bakteriofóbia, Mikrobiofóbia — mikróbáktól való rettegés.
Cibofóbia, Sitofóbia — az ételtől való elrettenés az anorexia nervosa szinonimája.
Dentofóbia, Dontofóbia, Odontofóbia — a fogorvostól és a fogászattól való félelem.
Dizmorfofóbia, más néven testi dismorfológiai rendellenesség — egy meglevő, vagy beképzelt testi defektustól való obszesszív elszörnyülés.
Emetofóbia — hányástól való félelem.
Ergaziofóbia, Ergofóbia — munkától, vagy inkább egy bizonyos aktivitástól, vagy funkció betöltésétől való félelem (például egy sebész félelme operáció végrehajtásától).
Erotofóbia — a szerelem fizikai részétől, vagy az arról való társalgástól való félelem.
Eritrofóbia — patológiai pirulás.
Fonofóbia — zajtól való félelem.
Gefirofóbia — hidaktól való félelem
Genofóbia, Koitofóbia — szexuális interkurzustól való félelem.
Glosszofóbia — rettegés attól, ha nyilvánosan beszélni kell.
Gimnofóbia — meztelenségtől való félelem
Ginofóbia — nőktől való félelem.
Haptefóbia – megérintéstől való félelem.
Heliofóbia — a napsugártól való félelem.
Hemofóbia, Haemofóbia — a vértől való félelem, és látására való elrettenés.
Hexakosioihexekontahexafóbia — a 666-os számtól való félelem.
Hoplofóbia – fegyverektől, különösen lőfegyverektől való félelem (mind politikai, mind pszichológiai szempontból).
Klausztrofóbia — bezártságtól való rettegés.
Kozmikofóbia - a csillagos ég látványa miatt felmerülő gondolatoktól és érzésektől (magány, végtelenség, üresség) való rettegés
Kuloulrofóbia — bohócoktól való félelem (nem csak gonosz bohócoktól való)
Ligirofóbia – hangos zajtól való elrettenés.
Mizofóbia — piszoktól és szennyeződésektől való félelem.
Nekrofóbia — haláltól és halottól való félelem.
Neofóbia, Kainofóbia, Kainotofóia, Szenofóbia vagy Cenofóbia, Szentofóbia vagy cenotofóbia, Kainololofóbia — félelem mindentől, ami új.
Nomofóbia — félelem hordozható telefonnal való elérhetőség hiányától.
Nozofóbia — félelem fertőzhetőségtől
Niktofóbia, Achluofóbia, Ligofóbia, Skotofóbia — félelem a sötéttől.
Oktofóbia - félelem a nyolcas számtól
Ozmofóbia, Olfaktofóbia — szagoktól való rettegés.
Paraszkavedekatriafóbia, Paraszkevidekatriafóbia, Friggatriszkaidekafóbia — félelem a 13-ikától amikor az péntek
Panfóbia — állandó oktalan rettegés valamitől
Peladofóbia - félelem a kopasz emberektől
Pirofóbia — félelem a tűztől.
Rádiófóbia — félelem a radioaktivitástól és a röntgensugárzástól.
Sociofóbia — az emberektől illetve a társadalomtól való félelem, vagy ellenszenv (erre van a szociopata, angolul sociopath elnevezés is).
Tafofóbia — a sírtól és élve eltemetéstől való rettegés.
Technofóbia — a technológiától való félelem (lásd még: ludditák)
Tetrafóbia — a 4-es számtól való félelem.
Tokofóbia — szüléstől való félelem
Triskaidekafóbia, Terdekafóbia — a 13-as számtól való félelem.
Tripanofóbia, Aichmofóbia, Belonefóbia, Enetofóbia — a tűktől illetve injekciós tűktől és az injekcióktól való félelem
Xenofóbia — idegenektől való félelem, idegengyűlölet


Igaz ez nem angol ehhez csak görög szótár kell néha latin..

a "mit jelent" kategóriából szinte mindegyik amelyik külföldi szóból eredeztethető szintén szótáras
de ha még akad valami jövök vagyis inkább nem , mert majd még azt is megkapom, hogy azokat már régen tették fel és azóta egy ilyet se fogadnak el..
Szótár lehet de szerintem szimplán logika ahol szerepel egy hegedű meg egy klavikord az egyik tuti kizárja másikat és ott a Violin ami sicher hogy mindenki tud így 2:1 még ha a 3. nem is annyira ismert
Melyik nem ugyanazt a tárgyat jelöli?

Violin.
Hegedű.
Geige.
Klavikord.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


legújabb divat meg se indokolják szerepelt gondolom de akkor írhattam volna egy újat ezt nem akarták mert küldetéshez kellett volna az hogy spec lenne az idegen szavak miatt azt én kétlem mert mindegyiket lehetett már valahol hallani ..Mostanság bekeményítettek Adminok háát GRAT nekik!
.
Köszönöm Helion !

Tehát a következőképp módosítottam :

A lehetséges válaszok közül, melyik a helyes definíció a "gurmand" kifejezésre?

1: Az étkezésben a különleges, kiváló ételeket kedvelő ember, aki ezeket élvezettel fogyasztja. *
2: Először csak a néptársat jelentette, majd a szomszédot, a közeli embert, majd akit csak közel sodort hozzánk az élet.
3: Egyszerűen csak a Himalájában élő "remete" emberek gúnynevéül szolgál, jelentése kívülálló.
4: Rögtönzött válasz egy új szituáció megoldására.

Tetszetősebb vagy még formáljam?
Sziasztok! Szerintetek beleférős ez a kérdés? :

Az alább felsorolt magyar hírességek közül ki lehet "gurmand"?

1.id. Fekete László*
2.Anettka
3.Lola
4.Paudits Béla

Köszönöm
Dátum: 2011.03.09. 11:47:28
kösz Craslorg most már értem és meg is változott a véleményem igen tökéletesen jó így elnézést kérek mert megtámadtam azt akit nem kellett volna .....
Dátum: 2011.03.09. 08:58:31
nem kell leszavazni kommandó van vagy mi ? ha fáj az igazság akkor leszavazunk ?
Dátum: 2011.03.09. 07:09:02
elegem van a rohadt randomból!! felkelek higgadt vagyok nyerek 3 csatát 0 Le ért mert ugye még ráadásul kicsi vagyok és nem nyerek meg egyet pedig az is 0 ás kari mint a többi és elvisz 200 LE !! elegem van rendesen lezsibbaszt korán reggel a hülyeség
Dátum: 2011.03.05. 17:00:23
Sziasztok! LEnne egy észrevételem: közel 2 hete megtámadott minket egy 200k kúttal rendelkező szövi. A mienk most 250k. A problémám az hogy 2 hétig nyüstöljük őket taktika taktika hátán..megfordítjuk a meccset, arra kényszerítjük őket hogy kapituláljanak. Ez nem probléma ez a jó a játékban, de az hogy ma haza jövök látom, hogy kapituláltak és kaptunk a dicsőség mellé 33k kút töltödést Egy kicsit sem érzem reálisnak hisz még védekezőnkét szerintem a nyertes háborúért még bónusz is járna erre evvel kivan bökve a szemünk 2 hét küzdelemért! Nem aránytalan egy kicsit? Mi a véleményetek?

Köszönöm
Dátum: 2011.03.04. 21:33:33
miért ne de köszi
Dátum: 2011.03.04. 19:42:53
Sziasztok! Ha állattal szintet léptem gyakszázás folyamán és megakarom szakítani akkor marad a szintje vagy visszamegy gyakszázás előtti szintre?


Köszönöm
Dátum: 2011.03.01. 17:16:40
Látom leszavaztatok csak tudnám melyik nem tetszik az alkohol reklám avagy az akasztás drága szeretetre méltó " új nagyjainknak" szegezve? HAjrá!
Dátum: 2011.02.28. 21:16:41
ott nincs hiba keresd itt 10.fejezet


A hatalmas testű hadúr dühödten fordul feléd, készen rá, hogy lesújtson, de aztán megismer téged, vagy legalábbis a hordátok szimbólumát.
Dátum: 2011.02.28. 19:15:10
Sziasztok engedjétek meg hogy 2 panasszal éljek olimpián kapott kvízzel kapcsolatban:

Nagyon örülök kár, hogy nincs reklám, márka elfogadása a kvíz feltevésnél és erre olimpián bejön a Bacardi Brazz... de ami jobban felbosszant, hogy nincs elég piás az országban hát majd a Vu n megismeri a szeszes italok nevét a 10en éves no comment...

2.: Már többször megkaptam sima kvízben is, hogy ki írta ezt vagy azt a könyvet.. na már most adva van 2 író akikkel semmi bajom, de hogy 2 igénytelen miniszterelnök nevét kell hozzájuk kapcsolni ez egyenesen felháborító, hogy még olimpiára is beengedik az ilyen kérdést! Holott mindkettőt akasztani kéne és nem nagy magyarjainkhoz írni egy kvízkérdésben!
Dátum: 2011.02.27. 20:31:19
Én kapásból megmondom nektek hogy 200 év múlva ( ha lesz ilyen) 2000-es magyar éveket a legújabb sötét középkornak fogják hívni!


Én szóltam....
Dátum: 2011.02.27. 15:14:36
Futsal bocs én is eggyel több l betűt raktam= terem foci 4+1 változat vagy 5+1 formáció (amatőr szint)

wiki: A 2010-es futsal-Európa-bajnokságot Magyarországon rendezték 2010. január 19. és január 30. között. A mérkőzések helyszínéül a budapesti Papp László Budapest Sportarénát és a debreceni Főnix Csarnokot jelölték ki a szervezők. A torna történetében először fordult elő, hogy 12 csapat részvételével rendezték meg. A selejtezősorozat után 11 válogatott csatlakozott a házigazda magyar válogatotthoz.

Ezért tartom nagyra jók voltunk én láttam mindet csehektől egy parázs meccsen 4-5 re kaptunk ki (Csehország jóval nagyobb futsal kultúrával rendelkezik)

mód.: Cső- Montage magyar ob1 es csapat
Dátum: 2011.02.27. 11:22:43
Melyiknek kék fehér a hazai meze?

Manchester United
Ferencváros
Cső-Montage*
Újpest



ÉN tudtam a választ! Sőt valailyen szinten kilogikázható. Sőt én szeretem a futsallt is mivel egész jó kis bajnokság van ki alakulóban, de szerintem ez sokaknak spec/ érdektelen

mód.: bár az alap színek megjelenhetnek a mezen de nem biztos hogy ha jön új szponzor nem változik a főszín így el is avulhat a kérdés!