Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Marharépa

Oldal: 1
Jóságos úúúúúristen.. Huhh.. Ez most így reggelről jobb volt, mint a KV. Máris vidámabban fogok neki a munkának. Milyen piszkos fantáziájú ez a program, te jó ég...
Értem mire gondolsz, és igazad lehet. Köszönöm!
Ebben volt pici szándékosság, a kérdés (szerintem) határeset az "általános ismeretek" tekintetében, és erősnek éreztem volna 4 valóban valószínű választ felsorolni.
Érdekes módon a kérdést visszadobták, de a Kvíz menüben az "Eddigi kérdéseid értékelései: ..., 0 rossz..." látható.
Picit szőrszálhasogatásnak tűnhet, de szerintem ilyesmit vártak volna (a kérdésed az, hogy "milyen üzemanyaggal", ebből gondolom):

Gázolaj >> gázolajjal
Benzin >> benzinnel
Alkohol >> alkohollal
Mogyoróolaj >> mogyoróolajjal
Idézet: Morzkod - 2010.11.11. 13:53:47
Az a)-d) jeleket szedd ki a valaszok elol sztem.


Bocsánat, rosszul írtam az előző hozzászólásomat. Az a)..d) jelölések nincsenek benne a feltett kérdésben, csak így olvashatóbbnak gondoltam itt, a fórumban.
Sziasztok!

A következő kérdésre "Rossz kérdés" és "helyesírási hibát tartalmaz" az értékelést kaptam:

A bonobó majmok miért élnek szokatlanul gyakran nemi életet?
a) A kihalás szélén állnak, muszáj nekik.
b) Stresszoldó hatása miatt, akárcsak az emberek.
c) Nagy az újszülött majmok halandósága.
d) Ezzel kérkednek a többiek előtt.

A b) a helyes válasz egyébként.

Valaki, aki nálam jobban ért a nyelvtani szabályokhoz, és fogalmazási előírásokhoz, és a stilisztika mestere is egyben, tudná vázolni, hogy mit javítsak ki a kérdésemben ahhoz, hogy az elfogadható legyen? (természetesen nyelvtani/fogalmazási ügyben, nem tartalmilag.. ha tartalmilag lenne rossz, akkor gondolom nem "helyesírási hiba" lenne az értékelése).
Köszönöm!
Oldal: 1