Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zelinda

Oldal: 1234
Dátum: 2009.02.25. 23:34:47
Töriből akkor is így tanítják: 1. Hunyadi János, 2. Kossuth Lajos, 3. Horthy Miklós
Dátum: 2009.02.25. 23:29:06
Régebben volt 200 Ft-os érme... Nekem még van vlhol a fiókban
Dátum: 2009.02.25. 22:56:49
A felnőttség nem korfüggő
Dátum: 2009.02.25. 22:55:25
Ebben igazad van (hogy a felnőttség és a nagykorúság nem ugyanaz), de attól még 18. éves kortól lesz vlki nagykorú.

"1. Aki bizonyos kor elérésével köz- és magánjogilag cselekvőképessé válik, pl. köztisztségekre választó és választható, önállóan rendelkezhet tulajdonával stb.

2. Aki erkölcsileg és szellemileg érett. A m. jogszabályok szerint nagykorú a 18. életévet betöltött vagy még el nem ért, de házasságot kötött személy. Jogi fogalom, tartalmát a felnőttkorúság értelmezése teszi teljessé. A biológiai fejlettség nem egyetlen meghatározó, sokkal teljesebb az a szociálpszich.-i megközelítés, amely az életkori szerepekből kiindulva a társ.-i meghatározottságot veszi alapul. A felnőttség ismérve az érés befejeződése, a személyiség viszonylagos kialakulása, a társ.-i szerep-hivatás elfoglalása, a stabilizálódott nemi élet, a családalapítás és a beilleszkedés igénye. "
Dátum: 2009.02.25. 22:51:14
Melyik nem igazi béka (nem kétéltű)?

Unka
Kecskebéka
Teknős
Varangy


Könyörgöm, attól, hogy a szülők azzal etetik a gyereket h "teknősbéka", attól még nem létezik!!! Ahogy a sündisznó sem. Teknős van és sün, a többit vlki tévesen hozzátette...


Megjegyzem, ettől függetlenül a megjelölt válasz helyes.
Dátum: 2009.02.12. 00:11:35
Mikor volt a rendszerváltás?

Hol? Vagy csak Magyarországon volt ilyen?
Dátum: 2009.02.11. 23:53:47
mit ígért Héra Párisznak, ha neki adja az almát? (vagy vlmi hasonló, fejből írom)
félistenséget
magát
almát
a világ legszebb lányát *

Tudtommal ezt Aphrodité ígérte neki
Másrészt ki lehetne javítani azokat a kis kezdőbetűket...
Dátum: 2009.02.10. 20:01:05
Hogy hívják a Pokolgép zenekar mostani énekesét ???
Rudán Joe
Kalapács József
Lukács László
Paksi Endre


Én spec szeretem,és tudom a jó választ is, de 1. nem hiszem hogy beletartozna az általános műveltség kategóriába, 2. ez már úgy a 4-5. verziója ugyanannak a kérdésnek
Dátum: 2009.02.04. 22:54:06
Newton. A SÚLY mértékegysége.
Tudtommal...
__________________________________________________________________

Bocsánat, csak a hozzászólásom után láttam a korábbi hozzászólást, és utólag belátom, tévedtem... De abban igazam volt, hogy van köze a súlyhoz;)
Dátum: 2009.02.02. 23:45:34
Akkor gondolom Csinszkáról se hallottál még...
Thor nálad mióta görög, már nem azért...?
Csak azért írok, mert már több kérdésem lett rossznak értékelve, amiatt, hogy ,már szerepelt az adatbázisban...Létezik, hogy tényleg szerepelt, és ennek ellenére 3 hónap alatt se én, se azok akiket kérdeztem nem találkozott vele?
Ennek ellenére, én már találkoztam olyan feltett kérdésekkel, amit én is feltettem korábban, volt aminél a kérdésre adható válaszok különböztek (az illetőnek legalább volt minimális fantáziája), viszont olyannal is találkoztam, aminek a válaszai is megegyeztek, csupán a helyesírásban különböztek az enyéimtől (megjegyzem, az övé volt a helytelen, rákerestem). Kérdésem: hogyhogy ők nem kapnak olyan értékelést, hogy "már szerepelt az adatbázisban", és olyat se. hogy "rossz helyesírás"?

A másik: ugyancsak rossznak lett értékelve több kérdésem, amit a játékról tettem fel (pl melyik fókuszkristály ad +1 IQt, stb...)...Pedig ez az egyetlen olyan kérdéstípus, aminek megválaszuolásánál mindenki egyenlő esélyekkel indul, amellett, hogy bármikor megnézheti rá a választ...Azt pedig, hogy tényleg a jó választ jelöltem-e be, többször ellenőrzöm...
Viszont itt van pár kérdés, amit vadászat közben kaptam, és helytelen rá a válasz, mégis bekerültek:
1. Hány őskőbe kerül a villámcsapás varázslat? Megnéztem azonnal a lélekkufárnál, 15 őskőbe (a kvízben 20 volt a helyes válasz)
2. Hányadik szinttől lehet állatod? A játékleírásban az van, hogy 4. szinttől, amint megszerezted a csapdakészítés szakértelmet. Na, a kvízbena '4.szint' fel sem volt sorolva, és a '6.' volt a helyes válasz...
Oldal: 1234