Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tigristappancs

Dátum: 2011.09.19. 20:01:30
Hasonló érzéseim vannak a Lady Alvariel medáljaival is. Gyakorlatilag ugyan azok az emberek vannak minden hónapban a nyertesek közt, teljesen értelmetlen jelen formájában. Valami olyasmi lehetne erre a megoldás, hogy a jutalom mondjuk 4 hónapig jár, de ha megnyerted akkor 4 hónapra ki is esel a játékból, akár valami verseny is kialakulhatna egy idő után.
Dátum: 2011.09.18. 21:50:28
Életerősre már ott a Zafír....
Gyurcsány elítélésével eléggé késésben vannak. Minél tovább húzódik a dolog annál izzadtságszagúbb és hiteltelenebb a történet.
Jelenleg így fog kinézni:

Akinek van amúgyis pénze, az végtörleszti.
Akinek nincs pénze végtörleszteni az a., felvesz forint hitelt (ha kap egyáltalán) b., eladja az ingatlanját, hogy végtörlesszen és minimalizálja a veszteségét c., marad CHF-ben.
A bankok oltári veszteségeket szenvednek, a bizonytalan helyzetre való tekintettek a külföldi tulajdonú bankok nem hiteleznek, kivonulnak.
A forint források iránti megnövekedett igény és a CHF vásárlások (végtörlesztésekkel) a mélybe küldik a HUF árfolyamot. Az eladások miatt megjelenik temérdek ingatlan a piacon, az amúgyis nyomott árak még jobban leszakadnak, tovább növelve az adósok és a bankok veszteségét.
A bedőlő forint még inkább megemeli a bankok veszteségét, még jobban ellehetetleníti azokat akik nem tudnak HUF-ra váltani, az elszabaduló HUF kereslet kamatemeléshez vezet, akik forintra váltottak, azok terhei is megnövekednek.
A döntést megtámadják Strassbourgban, aki ki fogja mondani, hogy ez nyilvánvalóan nem jogszerű. Ennek következtében az ország kockázati besorolása a megbízhatatlan politikai és jogi rendszer miatt Szomália szintjére fog süllyedni. A veszteséget végül az államnak gyk a zembereknek ki kell fizetni. A HUF megint be fog dőlni, lásd előző bekezdés x2.
Végeredményben mindenki rá fog baszni. Catch 22.

Ehhez még közgézt se kell végezni, csak egy sör mellett végig gondolni.

Lehetne ezt normálisan csinálni. Ehhez első sorban az kellene, hogy a Kormány leüljön és megbeszélje a dolgokat a felekkel, ne csak behányja az akaratát az éterbe. 180-on rögzítsék az árfolyamot, a bankok írják le az adójukból a veszteséget (bankadó marad), oldják fel a moratóriumot, az állam álljon be az ingatlan piacra vevőnek a bedőlt hitelek mögé, a megvett ingatlanokat adja vissza bérbe a tulajoknak. Ennyi.


mod.: hejesírás
Dátum: 2011.09.14. 12:43:47
Igen a végén.
Dátum: 2011.09.13. 10:21:58
V5-ön Térkifordító helyett lesz e valami az is érdekes kérdés. : )
Földet kell venni. Ennyi.

Esetleg körbekerítheted, meg vegyél egy puskát. : )
Dátum: 2011.09.07. 19:36:50
1., Valóban meg lehet nézni úgy is, de a toplista sztem sokkal ergonómikusabb és átláthatóbb. Én pl szeretem átböngészni a toplistát, ki hol tart, mi újság aprajafalván. Sztem ez erősíti az egészséges versenyt és így a játékélményt is. : )

2., Valóban ez is csak kényelmesebbé és átláthatóbbá teszi a dolgokat. Ergonómia ftw. : )

3., Így van, félrekattintás ellen védő kapszula, a tisztább szárazabb érzésért.

5., Craslorgnál a pont, én is így gondolom. Ráadásul ha tudom miért is hajtok, akkor azért esetleg nagyobb kedvvel is fogom a TP-t gyűjtögetni és nem a kényszert érzem.

6., Kommunikáció valóban, de ettől függetlenül az egzakt tényeknek nincsen párja. : )

7., Ha látható ki mennyit tesz bele, kapcsolódóan a 6-oshoz az megteremtheti erre az igényt, ugyanakkor ez nyilván vezethet konfliktusokhoz is. Ennek igazából úgy lenne értelme, ha a jutalmak köre kicsit bővülne és a teljesítménytől függően választható lenne a jutalmak típusa, ami illeszkedhet az egyes játékstílusokhoz.
Dátum: 2011.09.07. 17:34:43
Javaslatok:

1., Szövetségi toplistában sor, hogy az adott szövi hány küldetést teljesített

2., Ha egy küldetés aktív akkor is mutassa melyik van még vissza és melyik lett teljesítve

3., Lehessen küldetést eldobni, mint az ismételhető küldetéseknél, későbbi újrafelvétel céljából

4., Némi balance nem ártana, pl a fejenként 10 kihívás "kicsit" egyszerűbb, mint a 20 kaland

5., A jutalmak legyenek feltüntetve, tudjuk már miért is csináljuk a küldetést : )

6., Kimutatás arról, melyik szövi tag mennyit tett hozzá az adott küldetés teljesítéséhez

7., (Részvétel arányos jutalmazás?)



mod.: beszámoztam
Dátum: 2011.09.01. 12:41:12
1-2-3 szintlépés van feltűntetve, de igazából nem a szintlépés számít, hanem annyi TP-t kell gyűjteni ha jól értem ami 1-2-3 szint teljesítéséhez kell.
Dátum: 2011.08.31. 07:05:40
XXX: felépült a(z) YYY. szint, az utolsó téglát ZZZ építette bele. Ma, 04:44

Eddig 0 szintet építettetek.


Ez se stimmel. (V5)
Dátum: 2011.08.30. 21:00:42
1. És? Pont az a lényeg, hogy mindenki lássa hol áll a másik, attól lesz verseny. : ) Látható az epikus is, a győzelmek is, ez sem különbözik tőlük. : )
2. Kényelmesebb és átláthatóbb, ha mindig minden látszódik.
3. Most éppen helyre rázódott nekem is, humm.
Dátum: 2011.08.30. 20:29:51
Javaslatok:

- Szövetségi toplistában sor, hogy az adott szövi hány küldetést teljesített

- Ha egy küldetés aktív akkor is mutassa melyik van még vissza és melyik lett teljesítve

- A Szövetségi menüsoron alakítani kéne, mert most a Fórum pont a Kilépés felett van és elég idegesítő félrenyomni : )
Dátum: 2011.08.30. 16:51:52
Növeljétek meg a lélekkút méretét a küldetés felvételétől kezdve 5%-kal!

Ez bugos, lányok! 5%-nyi LE betöltés nem azonos a Lélekkút méretének 5%-os növelésével. : D
Dátum: 2011.08.29. 12:31:57
Nekem most az első fázisban kb 150 sárkányból meglett a mostani két relik.
Dátum: 2011.08.28. 12:58:00
Az elmúlt kb 2 hónapban csak portyáztam, meg ismételhető küldiket nyomtam, előtte kb vegyesen, de a V5 sajátosságai miatt a vadászás nem érte meg egy szint után. Most nyomom az eventet ahoyg tudom, rá fogom költeni az összes CSP-m, van még bőven. Az LE-t továbbra is portya, küldi forrásból nyomom rá, nem számoltam utána hogy meg fogja e érni (azért azzal nem súlyosbítom a helyzetet, hogy vadászat LE-t költsek rá : ), de igazából nem is érdekel. Ez is a játék része, örülök a változatosságnak, nem vagyok hajlandó azon görcsölni, hogy állandóan az LE/TP arányomat optimalizáljam.
Dátum: 2011.08.26. 13:32:16
Én is ezért kérdeztem, de én már elkezdtem Landragórozni ettől függetlenül. Mindenesetre azért egy félmondtat nem ártott volna, hogy mingyán lesz, csúszik jövőhéten lesz, event után lesz, karácsonykor lesz vagy valami.
Dátum: 2011.08.25. 21:20:05
Idézet: Maci - 2011.08.25. 20:16:17
Szó volt róla, hogyha kihívásozol vagy portyázol előtte, mínuszt kapsz a drakónos csatákra is, nem ez lehet a gond?


Ilyen van? És ezt hogy?
Dátum: 2011.08.25. 16:55:01
Ja tegnap ugyan ez volt nekem is. Ma meg hirtelen nagyon tápok lettek. Oo
Dátum: 2011.08.25. 16:30:11
Erősítve lettek a dögök?

Tegnap simán vertem őket, most meg minden másodikról lepattanok...