Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Valmont

Oldal: 1234
Dátum: 2009.04.06. 00:32:43
Winnie,
végre egy értelmes ellenző(nincs egy testvéred?)
Én nem vagyok topkarakter.
A szavazásban vezető opció nem az eltörlés ,hanem a csökkentés.Én is erre szavaztam.
Azzal egyetérttek,hogy ne 127 vagy 40, "a top" döntsön egy-egy küldetés haláláról.De ha ennyien és ezek szavaznak akkor mit csináljak/junk?
Eddig sem volt megtiltva senkinek,hogy hozzászoójon vagy szavazzon(bár szerintem nem a szavazatok száma kell,hogy döntsön ,hanem a javaslat minősége).
Dátum: 2009.04.06. 00:25:34
Ki vagy rúgva !
Dátum: 2009.04.05. 13:44:00
Craslorg,
hagyd a fenébe!Faktort megkértem én is már magánlevélben,hogy legalább a legelemibb helyesírási hibákat javítsa ki-mivel szerintem sem olyan a helyesírása,mint amilyennek mutatja-egyszerűen igénytelenséggel védekezik.
A válasz az eddigi hozzászólásainak szinvonalán volt .Szerintem Ő a játék,a forúm és a helyesírás nagatív TÉNYEZője-jól választott nevet
Szerintem semmi más célja mint provokálni De igencsak "középiskolás fokon".
Javaslom,hogy ,amíg nem ír építő,értelmes hozzászólást addig a "szemeteit" egy rövid:KI vagy rúgva!-mókás felkiálltással nyugtázzuk.
Na ennyit Negatívfaktorúrról.
Dátum: 2009.04.04. 15:05:59
A mai egyik kérdésem így szólt(körülbelül):
-Mikor küldték a első e-mailt?

1987.
1979.
1983.
1972.
Mivel nem tudtam csak sejtettem,hogy a legkorábbi évszám a helyes ezért rákerestem.Furcsa de évekkel korábbi dátumokat találtam mint ,amit a kérdés feltevője helyesnek jelőlt meg.
Bár tudom,hogy a wikipédia nem mindig megbízható ,de ezt a "nagy" távolságot méfis furcsálom ,főként mert egy internetesen oldalon talált adatban ,egy internettel összefüggő témában ,azért lehet ráció.
Végülis én nem buktam semmit mert a kéréds gazdájával egyre gondoltunk de ha hibás a válasz akkor nem kellene bentmaradnia helyesen .Ha lehetne egy revízió ...!

"Az e-mail története 1965-ben kezdődött, amikor egy időosztásos nagyszámítógép (mainframe) több felhasználója közötti kommunikációt biztosította. Feltételezhető, hogy az első ilyen rendszerek az SDC, a Q32 és a MIT CTSS-ek voltak.
Az e-mail nagyon hamar hálózati e-maillé fejlődött, lehetővé téve a felhasználóknak, hogy több gépen keresztül küldhessenek üzeneteket. Talán az AUTODIN rendszer volt az első, amely 1966-tól lehetővé tette szöveges üzenetek küldését különböző számítógépek felhasználói között az os évben, de az is lehetséges, hogy a SAGE rendszer is rendelkezett valami hasonlóval korábban.
Az ARPANET számítógépes hálózat jelentősen megnövelte az e-mail népszerűségét. Egy angol nyelvű híradás (Mail history; A levél történelme) ír, a rendszeren belüli e-mail továbbításának első próbálkozásairól, röviddel annak létrejövetele után 1969-ben"
Dátum: 2009.04.03. 12:53:01
Fator úr,
a játék természeténél fogva a legelől tartó," legjobb" játékosok fognak mindig a nemtetsző és nem tetsző újdonság miatt véleményt nyilvánítani mert ők találkoznak legelőbb és a legintnzívebben.És nem azért mert a 'nagyok" seggét akarja nyalni az üzemeltető,picit feltételezünk már egyszer jószándékot-vagy legalábbis ne azt,hogy direkt rosszándékkal cselekszik valaki ,akinek üzleti érdeke,hogy ne 20-40 topkarakter legyen a célközönség hanem mind az 4-5000.
Nagy eséllyel a top játékosok is köpködtek ,hogy el kell bukjanak 20 kLe-t egy küldetésért(aminek a teljesítése után kap mindenki kb:15kLe-t =-5KLe és nem -20kLe).De megcsinálták,bevállaták.
Szerintem egy eléggé indoklható középút az 5 hónap helyett 2 hónap.Úgysem ettől fog a mezőny a játék kezdetén meglévő sűrűségűvé válni.
Én nem bánom,hogy meg akarják akasztani a top40-et.De passzívításra ítélni őket 5 hónapra az nem csak inkorrekt de inkább eredménytelen eszköz is.És ez nagyobbik baj ! A majdnem teljesíthetetelen küldetések helyett egy állandó visszahúzó plussz súlly kell Nekik,mint a DTM-ben:minnél előrébb vagy annál több plussz súllyal kell versenyezned.
Dátum: 2009.04.02. 21:39:41
Ja és "a sehonnai hazátalan páriák " szívszaggató szerkezet után azt írni,hogy "offolgatni".Ne csak a nyelvtanórán koncentrálj jobban!
Dátum: 2009.04.02. 21:35:41
Szabad kérdeznem te pedig miért frakciózolilyen izlésesen?
Az ötletet nagyon jónak tartom -köszönjük az ötletet !
De a játékosok közti szakadékot nem ez fogja megszüntetni viszont újabb hónapokra újra élvezetessebbé tenné a játékot,mint volt az elején.
Dátum: 2009.03.04. 14:47:47
Ezt a kérdést ma kaptam:
-Mikor írta Arany János a Toldit ?

1850
1879
1846(az alkotó szerint ez a helyes)
1856

Melyik részt?-lévén,hogy trilógáról van szó.Eléd sok év telt a részek megírása közt.
Lehetne ezt utólag pontosítani a kérdést,végső estben törölni?
Üdvözlettel,
Köszi Cirip meg a többieknek is.Sajna figyelmetlenül és rutintalanul gépelek.Javítom az összeset,kivéve a sárgalázt.
A tárgyraggal vannak viták-tudtommal-és már nem szabály,hogy kell a mássalhangóra végződő szavak végéra a magánhangó a "t" tárgyrag elé.Jelenleg elfogadott mindkét írásmód,hogy extrém példát írjak tó>tót vagy tó>tavat.Mindkettő helyes-tudtommal.
A sárgalázt
A kérdés maga nem olyan nehéz,mint amilyennek első blikkre tűnik.Magam is egy talkshowban hallottam,nem saját .
Ismerős érzés .Csak bennem a nem túl ismert fantasy írók ,nem túl ismert alkotásainak ,nem túl ismert főszereplőjénk,nem túl ismert fegyverének nevét firtató kérdésektől generálódik hasonló
Két kérdésem lenne:

1.Ez a kérdésem mitől speciális(sicc) :A fizikában mivel jelölik a Boltzmann-állandót ?

k
E
R
a

Kérem az admint ha technikailag megoldható írja felül a kiváló játékostársaim "értékelését".Bár szerintem a választásuk önmagukat inkább értékeli mint a kérdést .

2.Ki köti össze Joseph Haydn-t,a sárgalázt,a Paraguay himusztát és Uruguay himnuszát ?
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
A Paraguay előtti határozott névelőn kívül , hol láttok helyesírási hibát?

Köszi a segítséget
Köszönöm.Akkor átmásolom!
Idézet: Craslorg - 2009.02.28. 15:34:50
Ez nem az a topic. Egyébként ez - tudtommal - nem középiskolai anyag, a fizikusokon kívül nem tudja senki és nem is érdekfeszítő a számukra. Azaz érdektelen, lexikális vagy túl spec a nagyközönség számára.


De az,tuti!Gimiben és szakközépben is.Ezentúl egy copy-paste kombinációval 3 másodperc alatt kidobja a helyes választ bármelyik kereső program(bár tudom nem ez lenne a cél De annyi összevisszaság ért a kvízkérdésekkel kapcsolatban,hogy meg kell hagyjam ezt a menekülő utat mindig a kedves válaszoló-értékelő játékos társaknak).

Lanmandragoran,
ha nem nekem szólt a topic cím értelmezését kétségbevonó felvetésed akkor ne olvasd tovább;ha viszont nekem címezted akkor:
a topic címe:"Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata"
az én Boltzmann-állandós kérdésem kiesett mert visszadobták mint speciális kérdést.Számomra illik ebbe a topicba a problémám.Lehet,hogy más topicba is vagy inkább De akkor légyszives segíts melyik a legmegelelőbb topic!
Ez a kérdésem mitől speciális(sicc) :A fizikában mivel jelölik a Boltzmann-állandót ?

k
E
R
a

Kérem az admint ha technikailag megoldható írja felül a kiváló játékostársaim "értékelését".Bár szerintem a választásuk önmagukat inkább értékeli mint a kérdést.
Dátum: 2009.02.28. 15:08:24
Melyik sorozatban szerepelnek a cylonok?
Terminátor
Csillagok Háboruja
Battlestar Galactica
Dr. House

Ezt a kérdést ,hogy kaphattam meg???
1.Mi az Battlestar Galactica és Dr. House?
2.Csillagok Háboruja !
Légyszives törlni !Megint valami 14 éves korunk hülyegyereke,akit a Tv és Hollywood nevelt
Sorry !Megtaláltam a megfelelő forumot a problémáim megoldásához!
Valmont
Dátum: 2009.02.28. 00:01:11
Ma kaptam egy kérdést:
-Hány napos naptárt használtak a maják?
18*
20
22
24
Nos,nem tudtam ezért megnéztem az infósztrádán.Eredmény:a maják 2 féle naptárt használtak 18és 20 naposat!
Ha ez igaz akkor ezt a kérdést kérem szépen kivenni.
Üdvözlettel,
Valmont


Aztán.
Pár nappal ezelőtt kaptam :
-Mi a "jele" a hőmérsékletetnek?
Helyes válasznak a t volt megjelőlve.Ez nem igaz a hőmérséklet jele:T.A t pedig az idő jele.
Ezt is kérem szépen kivenni.
Üdvözlettel,
Valmont
Aztán.
Pár nappal ezelőtt kaptam :
-Mi a "jele" a hőmérsékletetnek?
Helyes válasznak a t volt megjelőlve.Ez nem igaz a hőmérséklet jele:T.A t pedig az idő jele.
Ezt is kérem szépen kivenni.
Üdvözlettel,
Valmont
Ma kaptam egy kérdést:
-Hány napos naptárt használtak a maják?
18*
20
22
24
Nos,nem tudtam ezért megnéztem az infósztádán.Eredmény:a maják 2 féle naptárt használtak 18és 20 naposat!
Ha ez igaz akkor ezt a kérdést kérem szépen kivenni.
Üdvözlettel,
Valmont
Oldal: 1234