Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
681. hozzászólás - 2009.02.25. 18:16:12 (Válasz Pingster #680 hozzászólására.)
Talán az, hogy a származási helyek megjelölése miatt primitív.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
fórumozóFreemyFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
682. hozzászólás - 2009.02.26. 11:26:59 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Rossz kérdések:
Először is, fontos tudnotok, hogy lehet, hogy a játékosok egy kérdést elfogadnak, de mi, adminok, utólag átminősítjük rossz kérdésre. Ennek a következő okai lehetnek:
- A helyesírási hibáktól nyüzsgő feladványokat alapban elutasítjuk. Kezdetben lelkesen javítgattuk, de túl sok van, lehetetlen minden egyenként kijavítani. És sajnos egyenlőre szerverről futó helyesírás ellenőrzőt sem tudunk telepíteni. Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! Ja, és egy kérdés végére illik a kérdőjelet odabiggyeszteni!


Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Törlendő kérdések:
Egyszerűen megfogalmazva, azok a kérdések kapják a "rossz" értékelést, ahol a kérdés feltevőjének szándéka az volt, hogy egy jó kérdést írjon, de nem sikerült neki. A "törölni" értékelést azok kapják, akik szándékosan rossz kérdést írtak. Megválaszolhatatlan, vagy nevetségesen egyszerű kérdések, netikettet sértő kérdések tartoznak ide. "Milyen színű az ég?" "Mire gondoltam, amikor ezt a kérdést írtam?" "Melyik az az albán folklórzenekar, amely egyetlen albumot sem jelentetett meg?" "Milyen színű volt Kiszel Tünde haja 2006-ban?" és még sorolhatnám.


Mielőtt leírnám a problémámat, írok két helyesírási hibát, amit a fenti sorok alapos elolvasása után találtam. A két idézetben az aláhúzott részek a hibásak.

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Természetesen senkitől sem várjuk el, hogy mindig jó kérdéseket írjon - én magam is írtam már olyat, amit utólag rossznak pontoznék. A kérdéseket 10 kérdés feltevése után kezdjük értékelni. Ha valakinek a kérdéseinek legalább fele rossz kérdést kap, figyelmeztetést kap, és ha ez az arány marad, elveszti a kérdés feltevésére a jogot. Emellett, max. 3 alkalommal kaphatsz "törölni"értékelést. Az 3. alkalom után végleg elveszted a kérdés feltevésére a jogot.
Ez nem büntetés, a kérdés feltevésért kapott lélekenergia amúgy sem jelentős, van, aki egyszerűen nem tud jó kérdéseket írni, ezzel nincs semmi gond, attól még a játék többi részét élvezheti.


Az értékelési részhez szeretnék hozzászólni.
Mint ahogy látható, elolvastam mindent, de ezek után sem értem, hogy miért kaptam a következő figyelmeztetést:
"Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel."

Az rendben van, hogy a fentiek után jár, hiszen a következők az eddigi kérdéseim értékelései:
Eddigi kérdéseid értékelései: 10 jó, 6 rossz, 1 törölni.

Azzal viszont nem értek egyet, amiért kaptam a rosszak egy részét.
A törölni értékelést azért kaptam, mert a kakas szót nem fogadta el kérdésbe, ami miatt így írtam be: k a k a s, és a kérdés többi szavát is hasonlóképp, viszont a szavak közt 2 szünetet is hagytam, hogy érthető maradjon. A gép ezt nem fogadta el és egy szünet lett mindenhol, ami azt eredményezte, hogy egy egybefüggő betűkből álló kérdéssor alakult ki. Nem tehettem róla, de elfogadtam.

Ami viszont a rossz kérdéseket illeti, tudni szeretném, a következő kérdések miért rosszak:

1. A brit királyi családban kit ért szörnyű tragédia?

II. Erzsébet királynőt
Diana hercegnőt (ez a jó)
Senkit sem
Mindkettőt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
_________________________________

2. Az angol királyi családban történt szörnyű tragédiának ki volt az elszenvedője?

Erzsébet királynő
Harry herceg
Károly herceg
Diana hercegnő (ez a jó)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
_________________________________

3. Melyik országnak van a legkisebb területe az alábbiak közül?

Kazahsztán
Görögország (ez a jó)
Olaszország
Szomália

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
_________________________________

Az 1. kérdés miért nem egyértelmű? Ráadásul Diana hercegnő közismert személy volt.
A 2. kérdésben hol van helyesírási hiba???
A 3. kérdés csak egy példa arra, hogy az egy tényleg rossz kérdés, amit ezentúl már nem fogok írni.

Szóval csak a magyarázatot várom, mert nem értek egyet az értékeléssel.
Úgy érzem, én megpróbálok mindig helyesen dönteni, amikor kérdés értékelésről van szó. Éppen ezért nem szeretném elveszteni sem az értékelési, sem az írási lehetőséget.

Előre is köszönöm a választ!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
683. hozzászólás - 2009.02.26. 12:04:41 (Válasz Freemy #682 hozzászólására.)
Idézet: Freemy - 2009.02.26. 11:26:59
1. A brit királyi családban kit ért szörnyű tragédia?

II. Erzsébet királynőt
Diana hercegnőt (ez a jó)
Senkit sem
Mindkettőt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Van benne két idióta válasz. Másrészt az egész királyi famíliát érintette Diana halál, ami tragédia volt neki is és II. Erzsébetnek is. Értelmezés kérdése, hogyan gondoljuk, ezért nem eldönthető, hogy melyik lehet szerinted, mint kérdésfeltevő szerint, a helyes válasz.
2. Az angol királyi családban történt szörnyű tragédiának ki volt az elszenvedője?

Erzsébet királynő
Harry herceg
Károly herceg
Diana hercegnő (ez a jó)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Íg már jó lenne a kérdésed, de ne a becenevén írd a fiát (Henry). Mivel helyesírási hibával kaptad vissza, nem vesztettél semmit, nem szaporodott a rossz kérdéseid száma. Másrészt a válaszokból látszódik, hogy mire gondolhatsz, de az angol királyi családban elég sok tragédia történt. Például Henry herceg füvezése, italozása is lehet egy, így egy dátum nem ártott volna.
3. Melyik országnak van a legkisebb területe az alábbiak közül?

Kazahsztán
Görögország (ez a jó)
Olaszország
Szomália

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Ha 25%-os határ miatt esik ki egy kérdés, az sem rontja a statisztikád.

Remélem így érthető. Ez természetesen az én véleményem, hogy így gondolkodhattak az értékelők.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
684. hozzászólás - 2009.02.26. 12:08:17 (Válasz Freemy #682 hozzászólására.)
Dicséretes, hogy így állsz hozzá az értékeléshez, de tudnod kell, hogy sajnos a játékosok egy nem elhanyagolható százaléka, nem korrekt módon értékel, vagy elfogad minden vackot, vagy nem fogad el semmit, és hasra ütve bök valami indokot. Ilyen miatt szoktak jó kérdések is kiesni.
Magyarázat, mint rutinos értékelő:
Az első kérdésedre az indok véleményem szerint az egyik sem/mindkettő válaszok voltak, ezt az aprólékosabb értékelők nem szeretik, mert arra utal, hogy a feltevő lusta volt a helyükre normális választ kitalálni. Emiatt ezek lágyszívű pontozók esetén helyesírási hibával, szigorú esetben rossz válasz értékeléssel (mivel indoknak rossz / nem egyértelmű szerepel, sokan azt hiszik, nem volt elég egyértelmű a válasz, és legközelebb még több együgyű rossz választ tesznek bele, aztán csodálkoznak a törölni értékelésen), a nagyon szőrős szívű értékelőknél előfordulhat az azonnal törölni is egy egyik sem válasz után.

Második kérdés, lényegében ugyebár ugyanaz mint az előző, itt helyesíráshibát kapott, pedig ránézésre hibátlan.
Két indokot tudok feltételezni,
- Erzsébet és Károly neve magyar írásmóddal van, így Lady Di neve is Diána lenne helyesen. Apró hiba, de mivel a helyesíráshiba értékelés nem jelent veszteséget a feltevőnek, a feljebb már említett aprólékos értékelők hajlamosak ennyiért is visszadobni, hisz javítani semeddig nem tart a feltevőnek, de felesleges pluszmunka a kvízadminnak.
- A kérdés jó, csak van benne egy esetleges fogalmazásbeli probléma, Diána a balesete idején hivatalosan már nem volt a királyi család tagja, hisz addigra elváltak Károly herceggel, bár két fia miatt nyilván nem szakadt ki teljesen az uralkodói családból. Valamint a kérdésbe elfért volna egy "alábbiak közül" kitétel, hisz angol királyi családról beszélhetünk lassan ezer éve, és többségük nem kimondottan végelgyengülésben halt meg. Ez esetben ez a két dolog lehet csak belemagyarázás részemről, nem látok azon értékelők fejébe, akik visszadobták ezt a kérdést, de általánosságban ez a két eset szokott előfordulni, ha a helyesírás stimmel, mégis helyesíráshibával kapod vissza. Az itt említett, helyesíráshibának minősülő problémák persze másik verzióban is fennállnak, de mivel csak egy indokot kapsz vissza, a súlyosabb indok a rossz válaszlehetőségek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
fórumozóPali34Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
685. hozzászólás - 2009.02.27. 17:28:56
Szia!
Írtam ma (Febr. 27.) egy kérdést és se híre se hamva. Nem kapott értékelést se, se új lehetőséget nem kaptam. Ez lenne a kérdésem.
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
686. hozzászólás - 2009.02.27. 23:26:38
Ma kaptam egy kérdést:
-Hány napos naptárt használtak a maják?
18*
20
22
24
Nos,nem tudtam ezért megnéztem az infósztádán.Eredmény:a maják 2 féle naptárt használtak 18és 20 naposat!
Ha ez igaz akkor ezt a kérdést kérem szépen kivenni.
Üdvözlettel,
Valmont
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
687. hozzászólás - 2009.02.27. 23:28:40
Aztán.
Pár nappal ezelőtt kaptam :
-Mi a "jele" a hőmérsékletetnek?
Helyes válasznak a t volt megjelőlve.Ez nem igaz a hőmérséklet jele:T.A t pedig az idő jele.
Ezt is kérem szépen kivenni.
Üdvözlettel,
Valmont
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
688. hozzászólás - 2009.02.28. 00:04:09
Sorry !Megtaláltam a megfelelő forumot a problémáim megoldásához!
Valmont
Pontszám: 5
népszerűTitus PulloFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
689. hozzászólás - 2009.02.28. 08:46:11
Itt is megismételném a javaslatomat:

Ne engedjük tovább az olyan kérdéseket, amelyekhez az egyik válasz: "Nem tudom", "Mi az?", "Olyan nincs", stb. Azaz nem konkrét válasz.
"Olvass! Az olvasás kellemes, hasznos, olcsó szórakozás."
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
690. hozzászólás - 2009.02.28. 09:45:22 (Válasz Valmont #686 hozzászólására.)
Ezt a kvíz 3 topicba írd.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
691. hozzászólás - 2009.02.28. 09:46:21 (Válasz Titus Pullo #689 hozzászólására.)
A legtöbben, ha csak 1 ilyen válasz van benne, visszadobják helyesírási hibával, ha maga a kérdés jó. Legalábbis én így teszek.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
692. hozzászólás - 2009.02.28. 11:41:28
Mi kerül a pontok helyére? "****pénz"?
hely
kvíz
szőr
olló

Szerintetek egy ilyen kérdésnek van létjogosultsága? Én elfogadtam, de kicsit 1+1 típusúnak tűnik, bár lehet, hogy valakinek fogós kérdés.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
693. hozzászólás - 2009.02.28. 11:47:12 (Válasz Craslorg #692 hozzászólására.)
Mondjuk egy helyesíráshibát biztos megért volna mert ha mi kerül a pontok helyére, akkor ne csillagozza a keresett szó helyét, hanem pontozza. Egyébként úgy vagyok vele, hogy gondolva a nagyon fiatal játékosokra, ha valami egyszerű, de nem az a tipikus primitív kérdés, ahol hülyének néz a kérdésfeltevő, akkor már szerepeltnél nem szoktam rosszabbat adni, de van amit el is fogadok.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.25
irritálóBabukaNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
694. hozzászólás - 2009.02.28. 13:01:25
Hali!
Nem tudom hogy hova kell fordulni a problémámmal, ugyhogy ide írok. 9-es szintű vagyok, és eddig még nem kaptam olyan kérdést, amit értékelnem kellett volna. Soha. Tehát nem elveszítettem a jogot, hogy értékeljek, hanem egyszerűen nem is volt. És hát fogalmam sincs, hogy mit csináltam rosszul. Vagy mit nem csináltam.
köszi a választ.
Pontszám: 5
fórumozóLord V'ZifFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
695. hozzászólás - 2009.03.01. 12:45:02
Az előbb kaptam egy ilyen kérdést:

Milyen színű a kikerics?

sárga, lila, piros, meg talán a rózsaszín volt megadva válaszlehetőségnek.

A kérdés kiírója szerint a sárga a jó válasz, de ha rákeresel az interneten a kikericsre, láthatsz belőle lilát és fehéret is a sárga mellett.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
696. hozzászólás - 2009.03.01. 13:02:22 (Válasz Lord V'Zif #695 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.02.28. 09:45:22
Ezt a kvíz 3 topicba írd.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.25
kedvelt tagWildFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
697. hozzászólás - 2009.03.01. 20:43:12
Sziasztok
Szeretnék felvilágositást kapni hogy ezzel a kérdéssel mi a baj?

Magyarországon szerintem mindenki tudja hogy a 4levelű lóhere szerencsét hoz.

Hány levele van annak a lóherének amelyik szerencsét hoz?

4 Jó
6
3
8

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
698. hozzászólás - 2009.03.01. 21:01:57 (Válasz Wild #697 hozzászólására.)
Szerény ismereteim szerint az 5 és 6 levelű lóhere még ritkább mint a négylevelű, ezért azok is szerencsét hoznak. Nicsak, van a válaszok közt egy hatos. Akkor hány helyes válasz van? Kettő. Akkor jók a válaszok? Nem.
Arról nem beszélve, hogy primitív a kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.25
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
699. hozzászólás - 2009.03.01. 22:01:28 (Válasz Wild #697 hozzászólására.)
Csatlakozom Lanhoz! Sőt még 7 levelű is van (találtam, akárcsak 4-5-6 levelűt, a 4 levelűt már le se szedem )

Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
700. hozzászólás - 2009.03.01. 23:14:51
Van 2 golyós is, de azt ne akard leszedni, mert orrba fog rúgni.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője