Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maszk

Oldal: 1
Dátum: 2014.01.31. 11:03:18
"- Ha megtámadsz és legyőzöl egy Kristály Horda tagot, ...."

Az egyre ritkuló mezőnynek, esélyt kellene adni erre! (Ne csak szubplazmával lehessen támadni őket annak, aki az ütéstávon kívüli.)
Kritály Hordából több is lehetne és kellene is a játékban, hogy az alacsonyabb szintűek is üthessék őket, ha akarják és bírják.

De a magasabb szintű játékosoknak is lehetne plusz Kristály Hordát betenni.
Vagy a meglévő horda létszámát bővíteni, (Más világok Kristály Hordáinak tagjaival) mondjuk a sokszorosára.
Dátum: 2014.01.30. 21:44:01
Az AF-es megoldás bevezetése estén, nem értem mi volt az értelme a korlátozásnak?

más
Ha a korlátozás így maradna, (a játék igazságosabbá tétele jegyében) arra az esetre javaslom a korlátozás kibővítését!!!!

Ki lehetne venni a játékból az ősköves tárgyakat, hiszen azok is óriási előnyt nyújtanak a nem őskövesekkel szemben.
(Ez a jelenleg fennálló igazságtalan és hátrányos megkülönböztetést kiküszöbölné nem?)

A javaslat remélem szimpatikus minden esélyegyenlőségért küzdő számára.
(Esetleg ki lehetne írni egy szavazást is az ősköves tárgyak beszüntetésére.)
Ebben az esetben, akinek nincs pénze erre a játékra, nem szenvedne hátrányt a játékra pénzt költőkkel szemben.
Nem csorbulna az esélyegyenlőség. Nem "nyílna az olló" hanem becsukódna azonnal!

Sőt a tulajdoságokat és a szakikat is egalizálni kellene, és bevezetni a demokráciát. Legyen mindenki egyenlő!

Mit gondoltok?
Dátum: 2014.01.30. 14:01:20
Zoole, ez a megjegyzéseidre való utolsó reagálásom.

"...Az, hogy a látszat kedvéért rendszeresen leütteted magad vele, és építesz a szövetségedbe valamennyit, ..."

Azt honnan veszed nem tudom, hogy a látszat kedvéért üttetem le magam. Ez gyenge erőlködés a megbántásom irányába.
Egyébként ebből a hozzászólásodból a jellemed is kedz előtűnni mert nekem ilyen gondolat meg sem fordult a fejemben. Ilyent csak az gondol, aki így tenne.

"az nem jogosít fel arra, hogy korlátlan erősségű cuccokat akarjál magadnak ...."

Igényeim lehetnek és vannak is! Azt pedig, hogy mi, mire jogosít, szerencsére nem egy játékos szabja meg! Egyébként korlátlan erősségű cucc még nincs is a játékban.

"....és olyanokat verj le benne akik ha ugyan olyan felszerelést viselhetnének mint te akkor esélyed sem lenne."

Ezt az állításodat nyugodtan letesztelheted ha van a V1-en karaktered!
Kivéve, ha a a Te karakterd, "Zoolee - 2. szintű végzetúr" 143 tulajdonságösszeggel, mert akkor nem érsz el.
Dátum: 2014.01.30. 12:58:43
"Ha jól sejtem ezek szerint neked valami kis karaktered lehet egy nagy szöviben, ha így hőbörögsz."

Először is: Igen így van! Az, hogy "kis karakter" relatív.
A karakter nevemen irok, így nem beazonosíthatatlan és a V1-en megtalálod a karaktert.

Másodszor: A hőbörgésről. Tudnék hasonló megjegyzést tenni, de nem fogok lesüllyedni egy személyeskedésbe forduló vitára!

Harmadszor: Az epikus kincsekről: Nálunk a licit feltétele, az aktív közreműködés az epikütésben. Jelenleg 5 millió feletti az eddigi epik sebzésem és magasszintű epikekbe.
Azt gondolom, hogy ha valaki "erőn felül teljesít" akkor "hagy engedhessem már meg magának" néhány jobb minőségű epik tárgyat. Még ha egyedül nem is sikerülne kiütnie.
Ezért van a csapat, hogy egymást segítse. Mert nálunk CSAPAT van és összetartás!
Dátum: 2014.01.30. 12:10:22
Tudom mit jelent az opcionális kifejezés köszönöm szépen!
" Ha meg a szövetséged legtáposabb tagjai ütik ki az epikusból, akkor az szintkorlátos. Ennyi.
Ez igazságos, mindenki a saját érdemeinek megfelelő kincset viselheti, nem azt amit a nagyok kitermelnek neki."

A fentiek alapján az jön le nekem, hogy feleslegesnek tartod az epikütést is, mert " mindenki a saját érdemeinek megfelelő kincset viselheti"
A gondolatmenetedet követve Te is csak olyan cuccot hordasz ami entitásból esett?
Ami epikusból azt nem?
Akkor nem kell epik sem?
Dátum: 2014.01.30. 11:54:15
"Örülnék is egy opcionális entitás resetnek, meg gondolom McMad és körülbelül 4-5 ember kivételével mindenki. Ez megoldaná a mostanra kialakult helyzetet is,"

Nem értek a fenti gondolattal egyet.
Ebből ugyanolyan probléma lehet, mint a jelenlegiből!
Megkérdezném, hogy hogyan oldaná meg a mostanra kialakult helyzetet."
Szerintem nem oldana meg semmit, csak újabb probléma forrása lenne.

Azt látom, sokan a játékvezetés oldaláról közelítik meg a dolgokat, holott szerintem egy játékos, a játékosok érdekét kellene, hogy szem előtt tartsa.
Dátum: 2014.01.30. 11:09:56
"A szubkultúra kifejezés jelentése: (hátha valaki nem tudja)
A társadalom egy csoportjára jellemző sajátos szokások, szabályok, meggyőződések rendszere, mely speciális értékrendhez kötődik, a többségi társadalomtól eltérő kulturális jegyeket is hordoz."

"Öszintén, szerintetek az ilyen szubkultúrált postokkal mit lehet elérni?"
A postok stílusát lehet kifogásolni, de szerintem, ezzel elterelődik a figyelem a lényegről, arról, ami ezt kiváltotta!
és
Visszakérdeznék!
A kultúrált postokkal többet el lehet érni?

"Ha hozzád hasonló stílusban szólnak, akkor te hogy reagálsz rá?"
Gondolom ez Dartmaulnak szólt!

Itt szintén visszakérdeznék!
A játékvezetés a fentiekben leírt intézkedésekkel mit ér el?

Azt gondolom hogy nem az elégedettséget növeli ezzel, hanem ellenkezőleg.
"Fogyasztói társadalomban" élünk.
Mindenki küzd azért, hogy minél több elégedett fogyasztóval rendelkezzen.
Ha nem elégedett a fogyasztó akkor előbb utóbb váltani fog.
Dátum: 2014.01.30. 09:12:58
Vajon az aktív nép akaratát tükrözi még mindig, a 14 hónappal ezelőtti szavazás eredménye?

Szerintem nem!

Az idő előre haladtával változnak a dolgok és szerintem is a korlátozás aktualitását vesztette, logikátlan, értelmetlen és a játékban való hitet ingatja meg nálam.
A játéknak a szórakoztatást kellene szolgálnia, nem pedig a korlátozásokból eredő negatív élményekkel való elhalmozást

Azt gondolom, hogy új szavazást kellene kiírni az ÜGYBEN sürgősen!

A szavazásra, egy rövid, kb. 7-10 napos időintervallumot javaslok meghatározni, hogy a valóban aktív játékosok akaratát tükrözze az eredmény!
és
A remélhetőleg új eredmény tükrében gyorsabb reakció időt is kérnék.
Dátum: 2014.01.30. 08:53:33
Újra bemásolom azt, amit tegnap, azaz 2014.01.29-én írtam, mert nem szeretném, ha elsikkadna, vagy feledésbe merülne.

Itt "elvettek" valamit, amit a magunkénak éreztünk. Szerintem nem szabadott volna, még ha virtuális dologról van is szó.
Egy kérdésem is van! Mégpedig az, hogy a jövőben előfordulhat-e ilyen vagy ehhez hasonló dolog?
Azt érzem, hogy viszonylag széles kört, ráadásul valószínűsíthetően a megmaradt aktív játékosok körét érinti nagyon-nagyon érzékenyen az ÜGY!
Ezért a játék vezetést szeretném megkérni, hogy mielőbb reagáljon az alábbiakban leírtakra.



"Azt gondolom, hogy Ha az epik kincsek hordásának korlátozása ( az AL-t kiemelten érinti) előrébb való mint az új épületek elkészítése, (szintén az AL-t érinti először) vagy az általunk javasolt épületek elkészítése, ez elgondolkodtat, hogy a pénzemért akarok-e újabb korlátozásokat, vásárolni Miklóséktól.

Ez a korlát ha ilyen ütemben haladunk az epikütéssel, év végére eléri nálunk a legmagasabb szintű játékosokat is! Ezután az epikütésben való előre haladás is értelmét veszti, mert csak vegetálni lehet majd 5 szinten keresztül, hogy újabb kincshez jussunk, hiszen a kincstábla tárgyai között 5 szint a különbség.

Ráadásul a magasabb szintű tárgyak tudásban nem adnak annyi bónuszt, ami behozhatatlan hátrányt okozna. Az is egy korlátozás, hogy a magasabb szintű tárgyak (kb. 230. szint felett) nem %-al emelkednek a tul- szaki- és szerencsefejlesztők, hanem tized %-al, így szerintem felesleges és nem ésszerű a korlátozás.
Ráadásul, lassan egy kaptafára készülnek és minimális különbség van a táblák között.
Nagy fáradságba nem kerül egy új kincstábla elkészítése és bedobása.


A korlátozás bevezetése előtt, a korrektség megkívánta volna szerintem a játékosok tájékoztatását. Megjegyzem, hogy egyébként a szavazás utáni fórumon elvetette a többség a korlátot. Remélem jól emlékszem!

Megjegyzem, komoly indoklás nélkül elvették a "Ősi Kritikus sokkoló" tüskés bőr képességét és nem kompenzálták plusz tulajdonsággal vagy képességgel. (Ebben is érintett voltam.)

Ennek a játéknak arról kellene szólnia, hogy a játék adjon pluszt és ne elvegyen már megszerzett dolgokat.

Nagyon el kell gondolkodnom, hogy hogyan tovább!
Mert úgy gondolom, hogy ezek után semmi nem biztos, bármit meg lehet tenni a játékosokkal és még fizetnek is érte."

Nagyon várom a vezetés reagálását!
Dátum: 2014.01.29. 22:45:38
Ha az epik kincsek hordásának korlátozása ( az AL-t kiemelten érinti) előrébb való mint az új épületek elkészítése, (szintén az AL-t érinti először) vagy az általunk javasolt épületek elkészítése, ez elgondolkodtat, hogy a pénzemért akarok-e újabb korlátozásokat, vásárolni Miklóséktól.

Ez a korlát ha ilyen ütemben haladunk az epikütéssel, év végére eléri nálunk a legmagasabb szintű játékosokat is! Ezután az epikütésben való előre haladás is értelmét veszti, mert csak vegetálni lehet majd 5 szinten keresztül, hogy újabb kincshez jussunk, hiszen a kincstábla tárgyai között 5 szint a különbség.

Ráadásul a magasabb szintű tárgyak tudásban nem adnak annyi bónuszt, ami behozhatatlan hátrányt okozna. Az is egy korlátozás, hogy a magasabb szintű tárgyak (kb. 230. szint felett) nem %-al emelkednek a tul- szaki- és szerencsefejlesztők, hanem tized %-al, így szerintem felesleges és nem ésszerű a korlátozás.
Ráadásul, lassan egy kaptafára készülnek és minimális különbség van a táblák között.
Nagy fáradságba nem kerül egy új kincstábla elkészítése és bedobása.


A korlátozás bevezetése előtt, a korrektség megkívánta volna szerintem a játékosok tájékoztatását. Megjegyzem, hogy egyébként a szavazás utáni fórumon elvetette a többség a korlátot. Remélem jól emlékszem!

Megjegyzem, komoly indoklás nélkül elvették a "Ősi Kritikus sokkoló" tüskés bőr képességét és nem kompenzálták plusz tulajdonsággal vagy képességgel. (Ebben is érintett voltam.)

Ennek a játéknak arról kellene szólnia, hogy a játék adjon pluszt és ne elvegyen már megszerzett dolgokat.

Nagyon el kell gondolkodnom, hogy hogyan tovább!
Mert úgy gondolom, hogy ezek után semmi nem biztos, bármit meg lehet tenni a játékosokkal és még fizetnek is érte.
Ez nálam kiverte a biztosítékot.
Ha már az állatok evolúciója fejlesztés folyik, nem lehetne hozzácsapni a familiárisok fejlesztését is mindjárt?
Arra gondolok itt, hogy a kettő helyett 4 familiárisa is lehessen a végzeturaknak.
Ennek megvásárlására lehetőséget biztosítani?
Továbbá új familiárisokat lehetne fejleszteni és bedobni, hogy a változatosság megőrzése érdekében, a választás lehetősége is fennmaradjon !
Dátum: 2013.11.23. 18:43:00
Már most elkezdem a rávaló gyűjtését.
Remélem elég lesz hozzá az év!
Dátum: 2013.10.28. 11:29:51
Hordák Harca eventtel kapcsolatban, az a véleményem, hogy a hangsúly, a pénzen van!

Nem emlékszem olyan eventre, hogy a benne lévő relikviák megszerezhetőek csak őskő árán!! (anélkül, hogy bármit mást is kellene tenni érte! )
Bővebben:
Ha minden háborús csomagot megveszünk, az:
21 nap x 2 "Háborús csomag"/ naponta = 42 Háborús csomag,/event
42 Háborús csomag megszorozva 10 őskővel csomagonként = 420 őskő

420 őskő =
168 Horda Trófea!! (Ebből meg van a két relikvia! 80 Trófea/db)
+ kapunk még, 42 kisebb portyázás italát,
+ 42 vadászat italát,
+ 42 kisebb vadászzsákmányt, ű
+ 42 a szintednek megfelelő ősköves gyógyitalt

Ha a + dolgokra nincs is szükségem, a relikvia akkor is minimum 200 őskőért/db vásárolható meg! (Hangsúlyozom, ha nem teszünk semmit csak vásárolunk.)

Tehát az eddig megszokottól eltérően a három hét alatt az eventre elköthető őskő mennyisége 420 -al megemelkedett!
Ez szerintem pofátlanul sok!
Egyben nagyon szomorú is!

Aki a toppon szeretne lenni, annak "Háborús csomag" nélkül szinte lehetetlen!

Azért írom, hogy szinte, mert előfordulhat, hogy valakinek több száz portya és vadászat itala gyűlt össze hosszú idő alatt és most használja fel!
Ez a saját példám. (Nekem több száz volt az event kezdetekor és jelenleg is van még bőven)

Viszont most már sajnálom, hogy elkezdtem ezt az eventet, mert az erőforrásokat, erre a legkevesebb jutalmat adó eventre pazaroltam!!

Az evet végén elérhető jutalom, (úgy a csapat, mint az egyéni) véleményem szerint nagyon kevés és nem arányos a ráfordított erőforrásokkal.

Csapat jutalom: "Az esemény végén a kapott jutalom a hordád helyezésétől, és az elért győzelmeid számától függ"
Legjobb esetben: gyémánt hordamedál (+8 minden tulajdonságra), csak a következő háborúig viselhető!
Szerintem, messze-messze a leggyengébb jutalom és a legdrágább event az összes közül!
Ráadásul ha jól értelmezem, a +8 mindenre csak ideiglenes!!!!!!

Akkor ez jutalom?

Szerintem ez nem az!

Véleményem szerint ez a jutalom nagyon szűkmarkúra sikerült!

Talán azért, sikerült ilyen szűkmarkúra, mert az event kidolgozása olyan nagyon sok erőforrást igényelt, hogy ennyi maradt a jutalomra!

Az egyéni jutalom: "Az első 10 minden toplistán az esemény végén a medálokkal együtt kap +15 horda trófeát, ....."
(ez = egy relikvia kupon 60%-a)

"..... ezenfelül az első helyezett mindenképp gyémántot medált kap, a hordájának helyezésétől függetlenül."
(Ha a horda első helyezett akkor ez megint semmi plusz. Akkor megéri ez a jutalom az őskövet költeni 100 számra?)

Hát .... mindenki ítélje meg saját maga!


Ez nem ösztönző számomra, hanem lehangoló.
Sajnos az elején én sem figyeltem fel a jutalom "nagyságára" csak nekiugrottam az eventnek!
Napok óta gondolkodom, hogy felesleges erőforrás pocsékolást hajtottam végre eddig, mert ez nem éri meg!
De van még 8 nap, a végéig és még leállhatok!


A fent leírtakkal lehet vitatkozni, de
Ez a én véleményem!
A jutalom növelése, vagyis inkább a többszörözése változtathatna ezen, más nem!!

Biztos van akinek más a véleménye!
Sőt lehet szépíteni és érveket felsorolni amellett, hogy milyen jó ez az event!
Lehet, hogy vannak "hivatásos", a negatív hozzászólásokat megtorpedózó vélemény nyilvánítók, de a fent leírtak lényege nem fog változni!

Aki végig olvasta a kissé bő lére eresztett hozzászólásomat, annak köszönöm, hogy rászánta az idejét!
Köszönöm a segítséget amit az alábbiakban leírtak vonatkozásában kaptam.
Viszont megjegyezném, hogy a hangsúly miatt az lehet helyes is.
Olvassátok el úgy, hogy a hangsúlyt felviszitek a vesszőnél és meglátjátok.
Ha hibás, akkor is azt gondolom, hogy ez nem olyan hiba ami miatt rossz kérdés értékelést érdemelt.

Szép kérdés, de "...származik az alábbi...". Nem kell vessző.
Idézet: Maszk - Ma, 15:17:21
Melyik Shakespeare műből származik, az alábbi szállóige: "Ide nekem az oroszlánt is!"?

Szentivánéji álom
Machbeth
Othello
Falstaff


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Aki tud segítsen!
A feltett kérdésemben hol van a helyesírási hiba?
Mert szerintem nincs!
Ha szeretném, elérni, hogy a hibás értékelésnek is legyen szankciója, szerintetek kit kell megkeresni.
Melyik Shakespeare műből származik, az alábbi szállóige: "Ide nekem az oroszlánt is!"?

Szentivánéji álom
Machbeth
Othello
Falstaff


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Aki tud segítsen!
A feltett kérdésemben hol van a helyesírási hiba?
Mert szerintem nincs!
Ha szeretném, elérni, hogy a hibás értékelésnek is legyen szankciója, szerintetek kit kell megkeresni.
Dátum: 2008.12.22. 19:37:50
A mai napon kaptam egy olyan kérdést, amelyben Hunyadi Mátyás más néven "Mátyás király" születési dátumára kérdeztek rá!
A válaszok között megjelöltem az 1458-at!
Legnagyobb meglepetésemre nem volt jó, mert 1443-as évet dobta ki a gép helyes válasznak.
Szerintem én jól válaszoltam és nem értem, hogy miért maradnak bent hibás válaszok!
Remélem nincs benne szándékosság.
Ugyanis, sajnos nem ez az első eset, amikor meglepődök a gép által helyesnek jelölt válaszon!
Dátum: 2008.12.13. 16:45:01
Szia Miklós!

Szeretném tudni, hogy mi volt az oka annak, hogy az utoljára feltett kérdésem, az "azonnal töröljék" minősítést kapta!
A kérdés szerintem nem volt rosszabb mint a legtöbb kvíz kérdés amit vadászat közben kapunk megválaszolásra!
Nem sértette a netikettet és a válasz is jól volt bejelölve.

A segítségedet kérem!
és
Válaszodat várom!

Üdvözlettel:
Maszk

A kérdésem ez volt: Ki írta a Sztrogoff Mihály című könyvet?

Ha valakinek van ötlete mi volt a baj a kérdéssel, örömmel venném, ha megosztaná velem, ugyanis az értékelés miatt eltiltottak az újabb kérdés megírásától!
Dátum: 2008.11.06. 14:40:11
20 vadászatot kezdtem el, és 15 jó választ adtam a kvízkérdésekre! Most tartok a 17. vadászatnál és eddig már 8 válaszra nem kaptam meg a 10% bonuszt! Szeretném tudni mi ennek az oka?
Ha 20-ból 15 jó, akkor csak max. 5-nél nem fogok bonuszt kapni. Vagy nem?
Újra indítottam a maradék 12 vadászatot és 2 választ rontottam, de 3-ra nem kaptam meg a 10% plusz LE-t
Dátum: 2008.11.06. 11:28:15
20 vadászatot kezdtem el, és 15 jó választ adtam a kvízkérdésekre! Most tartok a 17. vadászatnál és eddig már 8 válaszra nem kaptam meg a 10% bonuszt! Szeretném tudni mi ennek az oka?
Ha 20-ból 15 jó, akkor csak max. 5-nél nem fogok bonuszt kapni. Vagy nem?
Oldal: 1