Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kopi7111

Oldal: 12345
Idézet: Medium84 - 2010.09.26. 16:18:28
Kiváncsi lennék ki az a barom, akinek érdektelen infó a PayPal és a Youtube...


Itt vagyok.
Bocs, de nem érdekel sem a Youtube, sem a PayPal. Miért érdekelne?
Több mint tíz éve "lógok a hálón", sokfelé megfordultam, megfordulok, mégis elég jól megvagyok nélkülük. Egyszerűen nem arra használom az internetet, amire te.
De íme egy egyszerű kérdés: Kik/ mikor/ hol/ miért/ mi alapján készítették a Volkov Commander nevű programot? Azt sem tudod mi az? Pedig a "DOS korszakban" elég széleskörűen használt program volt. Miből gondolod, hogy a Youtube vagy a PayPal nem jut ugyanarra a sorsra?
Valamikor nem olyan régen a Netscape Navigator nevű programot használták a legtöbben (az explorer után természetesen) mert az volt a legjobb. Ma már szinte senki nem tudja mi az.
Nemrég iwiw volt, és ott kattintgatott mindenki (én nem...), most meg facebook van, és a régi lassan eltűnik érdektelenség miatt. Aztán ez is eltűnik, mert jön valami még újabb... Kit érdekel?
És hogy egy céget mikor ki kinek mennyiért adott el, teljesen érdektelen. Még az olyan cégek esetében is, mint a kókadt kóla vagy a mekdönci.
Dátum: 2010.09.23. 12:22:04
A kérdés így hangzott:
"Mi NEM kellett egy magyar király hivatalos megkoronázásához?"
Ez azt jelenti, hogy a négy közül három mindig és feltétlenül szükséges volt. Örülök, hogy te is beláttad, hogy ez nem igaz. A kérdés tehát rosszul, pontatlanul lett feltéve.
A miseborral kapcsolatos eszmefuttatásom pedig...
Attól hogy a válaszok közül ki lehet választani a megfelelőt, még nem lesz jó a kérdés.
Dátum: 2010.09.23. 11:44:38
Kedves Vuvsrog!
Szándékosan nem tértem ki rá részletesen, de most csak a te kedvedért:
Székesfehérvár 1543 és 1688 között török kézen volt (kivéve 1601-ben egy rövid ideig). Ugye te sem gondolod, hogy a törökök beengedték a magyarokat a koronázás idejére? Vagy ez alatt az idő alatt nem legitim királyok uralkodtak? De itt egy másik példa : III. András (Endre), Velencei András Árpád-házból származónak tekintett magyar király Koronázása Esztergom 1290. július 23. Ő sem legitim? De kérlek nézd végig az Árpád házi királyok koronázási helyeit, és utána gondolkodj el!
Koronázási ékszerek helyett inkább koronázási jelvények. Ezek a következők: Szent Korona, a koronázási palást, a királyi jogar, az országalma. Kérlek nézz utána a korona kialakulásának: a koronát III. Béla (1172-1196) korában állították össze két fő részből: az úgynevezett görög koronából (corona graeca) és a latin koronából (corona latina). A tetején lévő keresztet később, valószínűleg a 16. században illesztették a tetejére. A korábbi királyok nem voltak legitimek?
III. Béla Árpád-házi magyar király, a kalocsai érsek 1173 januárjában koronázta meg. Ő sem legitim?

Egy szokás valamikor kialakult, (Károly Róbert korában már biztos megvolt, mert őt többször is megkoronázták, mire végül sikerült Székesfehérváron az Esztergomi érseknek, a „Szent koronát” a fejére tennie, de az eléggé zavaros időszak volt…) de nem lenne szabad általánosítani, és kétségbe vonni azon királyok legitimitását, akik nem feleltek meg ezen feltételeknek!
Dátum: 2010.09.23. 10:45:51
Folytasd a nevét: Cristiano .......
Ferenc
Giggs
Raul
Ronaldo #
Mi alapján? Ez így akárki lehet.

Ki írta a Jóskönyv c. könyvet?
Török Éva
Szabó Árpád
Makay Béla
Müller Péter #
Kit érdekel?

Milyen teretmény van a piramisokban?
Minotaurusz
Küklopsz
Múmia
Hárpia
Teretmény? Múmia lehet, de az nem teremtmény. Mondjuk a többi sem…
Dátum: 2010.09.22. 14:22:51
Hány szépapja lehet egy embernek?
4
16 #
8
24
Ez igaz, akkor ha: nagyapa, dédapa, ükapa , szépapa a sorrend. Igaz, jelenleg ez a hivatalos. De ez vidékenként, és koronként változott. Valahol a dédapát hívták/hívják szépapának, valahol az ükapát.
Végezzünk egy gyors számítást: tételezzük fel, hogy őseim 18 évesek voltak mikor megszületett az első gyerekük. Ekkor a születésem pillanatában apám 18 éves, nagyapám 36 éves, ..., szépapám 90 éves. Elvileg még akár élhet is, bár… Igen, tudom, senki nem mondta, hogy még él… De mintha olvastam volna valahol, hogy a szépapa születésnapján…

Miért harcol az Üdvhadsereg?
Európa egyesítéséért
az alkohol és a bűnök ellen #
Kuba felszabadításáért
a maffia ellen
Ez így, ebben a formában nem állja meg a helyét… Az üdvhadsereg Evangélikus keresztény misszió, és bár van egyenruhájuk, rendfokozatuk, zászlójuk, címerük, logójuk, nem fegyverrel harcolnak. A címeren és a zászlón a felirat: „Blood and Fire”. Természetesen a vér és a tűz is szimbolikus jelentésű, aki akar, utánanéz. Keresztény eszméket hirdet, ezzel áttételesen „harcol az alkohol és a bűnök ellen”, de a tevékenységük ennél sokkal összetettebb, és bonyolultabb. Ezzel az erővel a másik hármat is „rá lehet húzni” a munkájukra…

Mikor van a tojás világnapja?
április 7.
minden év októberének második pénteke #
február 14.
minden év szeptemberének első hétfője
Péntekje. De még mindig nem érdekel...

Mi NEM kellett egy magyar király hivatalos megkoronázásához?
a koronázási ékszerek
székesfehérváron történő koronázás
koronázási misebor #
az esztergomi érsek
Ezek szerint a többi kellett? Mindegyikre tudnék ellenpéldát hozni. Vagy azok nem voltak "igazi" királyok?
Talán a miseborra nem. Soha nem láttam koronázást, de feltételezem mindig része volt a szertartásnak egy mise, és gondolom a misén misebort is fogyasztottak, bár ez sem biztos…
Dátum: 2010.09.20. 13:17:07
Kurosawa világhírű Oscar-díjas (többek között) japán filmrendező. A hét szamuráj (1954) hatalmas film. Talán nem mindenki ismeri, de érdemes megnézni. A hét mesterlövész sokkal ismertebb, pedig a történet ugyanaz, csak átrakták a vadnyugatra.
Kurosawa egy része a filmtörténetnek. Nem hittem, hogy van aki nem ismeri (bár nem az én kérdésem, de én is megkaptam már)

A "Vörös Báró" talán a világ valaha élt legismertebb repülőgép pilótája. Nincsenek olyan sokan, akiket ismerni illik: Wright testvérek (Wilbur és Orville) Charles Lindbergh és Manfred von Richthofen. Ha máshonnan nem, megszámlálhatatlan film szereplői (nem véletlenül). De hatalmas betűkkel írták be a nevüket a történelembe.

Idézet: Mortu - 2010.09.19. 22:39:59
Mikor halt meg Tupac Shakur ?

Ezt miért is kellene tudni napra pontosan?

Én inkább azt kérdezném, hogy miért kellene ismernem egy iszonyat sokáig (5 évig) alkotó Hip hop énekest? Mellesleg talán ismertebb lett volna, ha a "másik nevét" is megemlíti a kérdés: 2pac. Ebből legalább azt tudtam volna, hogy rétegzenét előadó művészről van szó, mert ezt a nevet már hallottam.
Dátum: 2010.09.17. 12:16:28
Melyik mese nem az 1900as években készült?
Aladdin
Volt
Oroszlánkirály
Pocahontas
Egyik sem. Az 1900-as (így kötőjellel) évek véget értek 1909 december 31-én (utána az 1910-es évek kezdődtek). Amire gondolsz, az a XX. század (így római számokkal…).
Pocahontas nem mese, élő személy volt, és az azonos című rajzfilm (mese?) az ő élete alapján készült.
Aladdin meséje az „Ezeregyéjszaka meséi” között található, kicsit több mint ezer éves. Nem XX. századi…
Dátum: 2010.09.16. 14:13:01
Valójában "zöld tea" sem létezik. Illetve nem úgy.
A tea lényege, hogy "forró vízbe áztatott" (persze ha sokáig áztatjuk az főzés, de ez mellékes).
Lehet szárított növény (gyökerek, fakéreg, ...), gyógynövény (kamilla...), fűszer, gyümölcs, és természetesen lehet a teacserje levele is. Lehet különböző növények gyógynövények, stb. keveréke. Elkészítési módja is változó, különböző kultúrák másképp készítik, és másképp fogyasztják (szamovár, teáskanna, tejjel vagy cukorral, stb...)
Az a kérdés totál rossz, ezer sebből vérzik, minden bizonnyal belehal a sérüléseibe. Még akkor is, ha fogyaszt egy kis gyógyteát...
Dátum: 2010.09.16. 12:22:14
ki volt az Operaház fantomja című filmben az álarcos főszereplő?
Erik
Márk
Roul
Aladin
Hogy miben volt a kicsoda a micsoda?
Az Operaház fantomja Andrew Lloyd Webber musicalje. Nyilván filmre vették többször is, több előadását, nem tartom kizártnak azt sem, hogy valaki valahol filmet forgatott a musical alapján, nem néztem utána…
A kérdés talán így lehetne jó: Mi a neve az „Operaház fantomjának”?
A vőlegény neve Raoul és nem Roul. De szerintem ezekből max annyit kell tudni, hogy van egy ilyen című musical, esetleg a cselekményből valamit, de a nevek már nem annyira fontosak…

Auschwitzi koncentrációs tábor bejárátánál lehet olvasni a következőt: "Arbeit macht frei" -mit jelent?
Ha dolgozol élsz
A munka kiváltság
Dolgozz és cselekedj
A munka szabaddá tesz #
Fogalmam sincs. És szerintem nem is kell tudni. Szerencsére tudok egy kicsit németül, így lefordítottam. De nem hiszem, hogy mindenkinek meg kellene tanulnia, vagy szótárt kellene tartania az asztalán…

Kitől származik az idézet: "Tán messze, máshol a ködös múlt zokog a szemfedő alatt, késő reménnyel hí ölébe, és a sírok vonaglanak..."?
Kosztolányi Dezső #
József Attila
Charles Baudelaire
Paul Verlaine
Nem tudom melyik versből való az idézet, egyszerűen nem emlékszek rá. A stílusa alapján tippeltem először, aztán a következő tíz alkalommal nem jelentett gondot…
Dátum: 2010.09.16. 10:14:12
Mely híres festő lakott a Quinta del Sordo-ban (Süket ember háza)?

Diego Velázquez
Bartolomé Esteban Murillo
Francisco José de Goya y Lucientes #
Francisco Pacheco del Río
Ezen kicsit kiakadtam.
Diego Rodriguez de Silva y Velázquez többnyire Diego Velázquez néven ismert spanyol festő (1599-1660).
Bartolomé Esteban Murillo vagy röviden Murillo spanyol barokk festészet kiemelkedő alakja (1617-1682).
Francisco José de Goya y Lucientes többnyire Goya néven ismert spanyol festő és grafikus (1746-1828)
Francisco Pacheco del Río vagy röviden Francisco Pacheco spanyol festő, grafikus (1564-1644)

Vagy mindegyiknek ki kellene írni a teljes nevét, vagy mindegyiknek csak az ismert (rövid) nevét, mert ez így nem jó. Még szerencse, hogy azt nem kérdezte meg, hogy ki kinek volt a tanítványa. Nem hiszem, hogy a spanyol festészetet ennyire kellene ismerni. Azt pedig, hogy ki hol lakott (mikor született, hol született, stb), még az olyan kiemelkedően nagy művészek esetében sem kell tudni, mint amilyen Goya (azért sem írom ki a teljes nevét, úgyis mindenki csak ennyit tud belőle…)
Dátum: 2010.09.15. 09:24:41
Spakli (idegen szavak gyűjteménye szerint):
Fa, vagy műanyag nyéllel ellátott lapos kőműves szerszám. Általában a kivitelezési munkák által hátrahagyott erős szennyeződések (vakolat, festék) eltávolítására használják.
Természetesen használják festők, gipszkartonszerelők, hidegburkolók, esetleg villanyszerelők és aki csak akarja, vagy akinek szüksége van rá. Egészen extrém helyeken, szakmákban is használják, és nem az eredeti rendeltetése szerint.
De alapvetően kőműves szerszám! Nagyapám kőműves volt (nem festő!) 1988-ban halt meg, és én a mai napig használom az egyik spakliját (és az egyik fándliját is). Pedig én nem vagyok kőműves (sem festő)...
Dátum: 2010.09.14. 13:56:28
És mivel "papír kétszázas" vagyis kétszáz forintos bankjegy nincs már forgalomban, tökéletesen igazad van
Dátum: 2010.09.14. 13:53:15
Hol szöletett Zrínyi Miklós?
Ozalj #
Bagdad
Budapest
Bukarest
1. Talán született.
2. Melyik? A „költő és hadvezér”, vagy a „szigetvári hős”? Esetleg a sportoló? Vagy valaki más?
3. Ha már a „költő és hadvezér”-re gondolsz, írhatnál értelmes válaszlehetőségeket (Budapest nem is létezett, Bagdadról a legtöbben azt sem tudták merre van, Bukarest pedig csak egy falu abban az időben)

Mi a Zsuzsanna név jelentése?
napfény
szépség
liliom #
gazdagság
Lótuszvirág. De kit érdekel?

Ki írta a "Mesterségem a halál" című könyvet?
Robert Merle #
Szolzsenyicin
Stálin
Bernard Shaw
Ne kelljen tudnom

Köszönöm a Vivaldis kérdést. Legalább tízszer kaptam meg ma, és ha mindenki a „zeneszerzők, muzsikusok”-hoz sorolta be, akkor jól jövedelmezett
Dátum: 2010.09.10. 21:36:16
Ezen már túl vagyunk.
Nagyon jó ötletes kérdés.
A túlélők eltemetése pedig bűncselekmény.

Idézet: Craslorg - 2010.09.02. 12:54:54
Azért én a helyedben a túlélőket nem temetném el Bár igaz, valamikor ők is meghalnak...

Idézet: Kopi7111 - 2010.09.02. 12:54:44
Bocs, de a túlélőket nem szokták eltemetni. Azok olyanok, hogy hazamennek...
Dátum: 2010.09.10. 13:37:41
Hogy helyes a kifejezés?

Tokaj 7 Szőlő #
Tokaly 7 Szőlő
Tokaly 8 Szőlő
Tokaj 8 Szőlő

Sehogy. Mi ez egyáltalán? Valami támpont? Véletlenszerűen egymás mellé írt szavak? Mi az a szám? Hogy jön a település és a növény közé? Vagy a szőlő is település? Esetleg földrajzi név? Folyó? Csak a nagybetűs írásból gondolom. Talán Tokaj hétre (vagy nyolcra) van Szőlőtől?
Kérdésíró 1 szarvasmarha. Ez a kifejezés legalább értelmes, bár sértő a szarvasmarha állománynak.
Dátum: 2010.09.10. 09:47:32
Ki volt Konrad Lorenz?
etológus (az állatok viselkedésével foglalkozott)
orvos
hadvezér
mérnök

Konrad Zacharias Lorenz osztrák zoológus, állatpszichológus és ornitológus. Ő rakta le az alapjait a modern etológia (ethology) tudományának, melyet 1949-ig ő is állatpszichológiának hívott. 1973-ban Nobel-díjat kapott.Szobra található a Miskolc Városi Vadasparkban. Mindezek ellenére nem hiszem, hogy széleskörűen ismert lenne...
Dátum: 2010.09.09. 13:22:04
Szeeki:
Az Aurora nevű punk együttesnek is van saját honlapja elég sok lemezük is megjelent, évtizedek óta adnak teltházas koncerteket mégsem hiszem hogy mindenkinek ismerni kellene őket. Egy speciális érdeklődésű kör természetesen ismeri... Sajnálom, de Raoul Renier munkásságának és valódi nevének ismeretét sem várhatod el mindenkitől. Az általad említett Tier Nan Gorduin foglalkozása Ynev világán szintén speciális, és törlendő kérdés. Ez a Topic az ilyeneknek van.
Craslorg:
Nem vagyok túl rossz matekból, de nem emlékszem rá hogy hallottam volna a Fibonacci-számsorról. Elővettem pár régi könyvemet, hátha csak elfelejtettem. Semmi. A főiskolásban sem. Lehet, hogy én jártam túl gyenge iskolákba, de nem hiszem, hogy a lineárisan rekurzív sorozatot bármelyik középiskolában tanítják. Esetleg az „apróbetűsben”, vagy említés szintjén, hogy van ám ilyen is…


Mi az a kommosz ?
világegyetemet tanulmányozó tudomány
közösséget formáló belső erő
a dráma egyik jellemző eleme #
ógörög ünnepi étel
Szép-szép, de szerintem már túl van az általános műveltségen.


Kinek a remekműve a GINA "alakváltó" autó?
BMW #
MERCEDES
OPEL
HONDA
Azért egy tanulmányautót ne kelljen már ismerni.
A BMW a „Bayerische Motoren Werke AG” betüiből áll, ezért csupa nagy betű (a GM-hez vagy a FIAT-hoz hasonlóan) a többi viszont nem! Az Opel (Adam Opel) és a Honda (Honda Szóicsiró) az alapítóról lett elnevezve, a Mercedes-Benz márkanév pedig 1926 óta létezik és Mercedes Jellinek után kapta a nevét, a csupa negybetűs írásmód helytelen.
Dátum: 2010.09.08. 11:38:10
Minek a jelképe az Uroborosz?
Vágyakozás
Halál
Örökkévalóság #
Lelki megtisztulás
Először talán azt kellene tudni, hogy mi az „Uroborosz”. De szerintem az sem fontos…

Mik az NBA hivatalos színei?
kék fehér piros #
piros fehér zöld
kék fehér sárga
sárga lila kék
Spec.

milyen csalival lehet csukát fogni?
kukorica
pufi
giliszta
kishal #
Leginkább azzal lehet, amire éppen ráharap. A csuka „ücsörög” a vízben. Egyszercsak megjelenik a horog felcsalizva. Szépen „körbesétálja”, megböködi, megszaglássza, majd miután megállapítja, hogy nem kishal, egyszerűen otthagyja. Nyilván nem neki szánták. Mert ez egy okos csuka. A másik meg olyan: na végre egy horog. Már alig vártam. Nem baj, hogy nincs rajta semmi. Finom vacsora lesz belőlem. Mert így szeretnek…
Dátum: 2010.09.08. 10:38:01
Fényenergia felhasználásával a növények szerves anyagot állítanak elő.
Etológia
Fotoszintézis
Szinapszis
Evolúció
Ez egy nagyon szép megállapítás, bár nem tökéletes. De mi a kérdés?

Mi Pink, a híres énekesnő igazi neve?
Judy Moore
Bette Midler
Alecia Beth Moore
Sophie Midler
Kit érdekel?

... Barbatrükk.
Hop-hop-hop
Kop-kop-kop
Hüp-hüp-hüp #
Hop-kop-hüp
Mi a kérdés? A barba-család szerintem nem annyira ismert, és nem annyira fontos.

Mit mér a Scoville-skála?
A különböző erőspaprikák csípősségét #
A tornádók szélsebességét
A szökőárak sebességét
A földrengések pusztító erejét
Erősen spec.
Dátum: 2010.09.07. 10:18:16
Melyik nem szükséges egy WICCA szertartáshoz?
macska #
szimbólum
gyertya
tőr
Bocs, de „boszorkányok nincsenek” . Jó, rendben vannak, mert hisznek benne.
De az a tőr érdekes dolog. Lehet, hogy a athame nevű kés a tőr? Vagy inkább a boline nevű hajlított penge? És ami „általában” használt, az nem „mindig” használt tárgy. Bár nem vagyok járatos a boszorkány szertartásokban, feltételezem a használt tárgyak a szertartás céljától függenek…

Mi a Kundalini kígyó?
Inaktív energiagócpont#
Ázsiai mérgeskígyó
Labirintus a piramisok alatt
Kleopátra címerében levő óriáskígyó
Ezt nem szeretném újrakezdeni. Hinduizmus, jóga, szanszkrit, tantra, buddhizmus, természetgyógyászat, stb.
Az én libidómmal nincs baj. Lehet, hogy az enyém "ébren van"?
Nagyon speciális.

ki írta a világ leghosszabb(5 részes) triológiáját?
Douglas Adams #
Stephen King
József Attila
Deen R. Koontz
Oximoron, speciális, és vitatnám…
Oldal: 12345