Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kopi7111

Oldal: 12345
Dátum: 2011.01.10. 14:08:52
Milyen eszköz típusjelzései a következők: H1; H4; H7?
Autóizzók #
Dinamók
Katódcsövek
Autók

Na nehogy már tudnom kelljen... Fogalmam sincs, hogy az én autómba milyen való, és ha lenne akkor sem tudnám kicserélni, mert nincs hozzá szerszámom. Azt pedig szintén ne várja el senki, hogy a dinamók és katódcsövek típusjelzéseit ismerjem, hogy azokat ki tudjam zárni. Az "autók" mit takar? Hyundai H1 mellett lehet, hogy más autógyártóknak létezik/létezett H4 és H7 típusjelzésű modellje? Esetleg prototípus? Vagy gyári megjelölés?
Dátum: 2011.01.10. 11:44:54
Mi a címe a Linkin Park 2010-es albumának?
Minutes to Midnight
Meteora
A Thousand Suns #
Hybrid Theory

Mi az a "Linkin Park"? És kit érdekel?

Kik a Svindlerek?
Csalók? #
Tanárok?
Programozók?
Barátok?

Kérdőjelek? Igen. Vagy nem?
Dátum: 2011.01.10. 09:00:48
A Loch-nesse-i tó melyik országban található ?
Olaszország
Anglia #
Finnország
Svédország

Anglia nem ország. És nem Angliában van, hanem Skóciában. És helyesen: Loch Ness-i. A kérdőjel elé pedig nem kell szóköz.

Melyik találmány NEM magyar tudós nevéhez fűződik?
golyóstoll
helikopter
telefonközpont
kerékpár #

Leonardo persze magyar volt. Meg Jézus is. De hagyjuk Leonardot.
Enrico Forlanini 1878-ban Milánóban készített egy gőzhajtású helikoptert. Ez volt az első, amely felemelkedett a földről és 13 méteres magasságban 20 másodpercig fennmaradt, majd függőlegesen leszállt.
Asboth Oszkár 1891-ben született, Kármán Tódor pedig 1881-ben. Feltételezem rájuk gondolt a kérdező, de ők az első helikopter repülése idején még nem is éltek! Ők Zsurovecz Vilmossal kiegészülve 1916-tól foglalkoztak a helikopter ötletével, 1918-ban készült el az első röpképes modelljük.
Ha nem számoljuk az ősi Kínai gyerekjátékot és Leonardo tervét, vagy a gőzhajtású kísérleteket, akkor sem ők az elsők. Ha pedig másra gondolt, akkor nem tudom kire.

Ki halt meg a Slipknot eggyüteséből ?
Corey Taylor
Craig Jones
Mick Thomson
Paul Gray #

Hogy milyen együttesből? És kik ezek a komák?
Dátum: 2010.10.31. 21:27:23
Nem vicc, az eredeti kérdés így szólt (elég sokszor szerepel, többen kifogásolták...)

Idézet: Bartisz - 2010.10.30. 20:55:32
Melyik sport mozgat meg MINDEN izmot?
gimnasztika
lovaglás
futás
úszás
^^


Most viszont így szól: Melyik sport mozgatja meg a legtöbb izmot?
Nem nagy az eltérés, de így már elfogadható a kérdés (talán az "alábbiak közül" még elférne mögötte, de nem feltétlen)

És volt ma még egy, amit korábban kifogásoltam. Ha jól emlékszem valahogy így szólt a kérdés: Melyik városban található minaret? A válaszok között szerepelt Eger és Pécs is, mindkettőben van minaret. A helyes válasznak Eger volt (van) megjelölve. Pécs már nincs a lehetséges válaszok között.

Tehát igenis javítják a kérdéseket, foglalkoznak azzal amit itt írunk!
Persze ha észrevennétek, hogy van külön topic az "el nem fogadott kérdéseknek", és ha vennétek a fáradtságot hogy ugyanazt a hibás kérdést nem írjátok be egymás alatt háromszor, vagy ha visszaolvasnátok pár oldalt mielőtt megnyilvánultok, talán gyorsabban haladnának az olvasással...
Dátum: 2010.10.31. 11:00:13
Közép-Amerika az Észak-Amerikai kontinens egyik földrajzi régiója. Mexikó és a Karibi szigetvilág is. Ez földrajzi, földtörténeti kérdés, nem pedig politikai vagy kulturális.

A "Hupikék törpikék" mind fiúk voltak. A lánytörpöket Hókuszpók alkotta vagy Hókuszpók varázsformuláját használták mint Törpiri esetében. Elvileg az 1914 éves Törpszakáll felesége, Törpnagyi is az, bár az ő kora ennek némileg ellentmond. De egy mesében ne keressünk tökéletes logikát...

Akik pedig azt gondolják, hogy az ide beírt hozzászólások feleslegesek, azokkal tudatom: tévednek. A hibás kérdéseket igenis kijavítják, az más kérdés, hogy mennyi idő alatt. Csak türelem.
Itt egy friss:
Melyik sport mozgatja meg a legtöbb izmot?
gimnasztika
futás
lovaglás
úszás
Bocsássatok meg, bizonyára lemaradtam valahol.
Én úgy tudtam, hogy a kvízkérdések az általános műveltség alapján íródnak.
Ezek szerint viszont "ki tudja jobban és gyorsabban használni a guglit" versenyről van szó.
Nem vagyok sem "egészségügyis", sem biológus, sem orvos, sem gyógyszerész. Nem érdekel hogy ilyen nevű betegség létezik vagy nem, ezért a helyesírása sem érdekel.
Bízom, és remélem, hogy a kvíz a jövőben sem lesz tele a különböző szakmák szakszótárába tartozó kifejezések jelentésével, betegségek, tünetek, fizikai, kémiai állapotok, kötések leírásával, matematikai formulákkal, még akkor sem, ha azok "könnyen kikereshetők" a világhálón.
Dátum: 2010.10.17. 20:01:14
Az USA és Kanada határán lezuhan egy repülőgép egy lakatlan, óriási erdő közepére. Hová temetik a túlélőket?
Polgári peres eljárás során a bíró dönt
Sehova
Kanadába
USA-ba
A román-magyar és az osztrák-magyar határ után átkeltünk az óceánon

Merre bukkan fel a nap reggel?
Északon
Délen
Keleten
Nyugaton
Ugye ez komoly? Mert viccnek rossz lenne.
Dátum: 2010.10.16. 13:45:25
Nyugati pályaudvaros kérdést már olvastam valahol.
Nem érdekel mikor nyitották meg. Az sem, hogy ki.
De lássuk a pontatlanságot:
Azt a pályaudvart, amelyet ma "Nyugati"-nak hívunk valóban 1877. október 28-án nyitották meg. Csakhogy nem ez volt a neve. A pályaudvar 1891-ben kapta a Nyugati nevet. Azon a helyen, ahol ma a "Nyugati" áll, már 1846-ban is volt egy pályaudvar (indóház), de azt sem így hívták.
Ezeket gondold át, és próbáld újrafogalmazni a kérdést.
De ez nem az a hely, ahol az el nem fogadott kérdésekről értekezünk.
Idéznék a VU felhasználási feltételeiből:

Tilos: Mindennemű reklám, melyet a Beholder Kft. nem hagy jóvá. Lényegtelen a reklám hordozómédiuma.

Ha játszol Westen, vagy KH-n, próbáld ki a következőt: a karaktered profiljába tegyél be egy VU linket.
Elárulom a következményt: a szabályok enyhe megsértéséért büntetést kapsz, ami 3 napos kizárás, a profilod törlése, és pár büntetőpont begyűjtése. És nem kell túl sok bűntetőpont a végleges kizáráshoz. A felhasználói feltételekben pedig ott is gyakorlatilag ugyanez a szöveg szerepel (szinte minden játékban benne van). Igaz, az is lehetne benne, hogy aki ír egy levelet ... címre, az kap egy ingyenes toronyórát lánccal, úgysem olvassa senki. Aztán jön a meglepetés, mikor az elfogadott szabályokra hivatkozva megbüntetnek.
Dátum: 2010.10.15. 22:48:54
Kit nevezhetünk hazánk alapítójának?
István
Álmos
Árpád
Vajk

Én ismerem mind a négyet. A sarki kocsmában megalapították az idült alkoholista sörimádók klubját. Vagy nem róluk van szó?
Egyébként: Géza fejedelem fia Vajk, a "keresztségben" a István nevet vette fel. Akkor hogy is van ez?
Dátum: 2010.10.15. 21:36:44
A logikám szerint, ha valami másfél éve történt, az azt jelenti: a történtek óta eltelt a második év fele (másodfél, azaz másfél év telt el)
Ez alapján a harmadfél: eltelt a harmadik év fele (eltelt 2 teljes év, és a harmadik évnek a fele).

Kedves Alfa, akkor én is kijavítalak. Ugyanis se nem turos, se nem turós, hanem túros. Szláv nyelvből vettük át, jelentése: seb, fekély.
Dátum: 2010.10.11. 23:24:28
Igazán sajnálom, hogy fáradt vagy, ugyanis a választ már megkaptad, de sajnos azt sem érted

Idézet: Barbey - 2010.10.11. 16:04:37
Hány nagyapám van, ha az apám nagyapjának a szépapjának az ükapja is él?
2*
3
1
4
Helytelen kérdés, nincs megadva hogy az apám nagyapja is él-e. Mert akkor három nagyapa. Vagy rosszul logikázok :-)


Eléggé. A kérdés jó a második rész meg csak púder benne. Nagyapja vér szerinti csak kettő lehet az embernek.


Tehát: a kérdés második felében kaptál a megoldáshoz teljesen szükségtelen információkat, hogy félrevezessen. Sikerült
Dátum: 2010.10.07. 09:00:42
Mikor beszélünk Stockholm-szindrómáról?
Amikor valaki kényszert érez a lopásra
Amikor egy túsz beleszeret túszejtőjébe #
Amikor egy ember beleszeret saját édesanyjába
Amikor egy ember tudathasadásban szenved
Beleszeret? Olvass utána! De mintha ez a kérdés szerepelne jó válasszal is...

Mi a statárium?
Hadiadó.
Egy régi népszokás.
Egy játék.
Rögtönítélő bíróság.#
Ez sem nyert. Tudom, a wiki ezt írja, de ettől még nem jó. Statárium kihirdetése után jönnek létre a statáriális (rögtönítélő) bíróságok. Gyakorlatilag arról van szó, hogy veszélyhelyzetben a katonaság átmenetileg átveszi a hatalmat a polgári (civil) kormányzástól (vagy egyes részeit veszi át), amennyiben az valamiért nem tudja hatékonyan ellátni feladatát (zavargások törnek ki, súlyos természeti katasztrófa, államcsíny fenyeget...). Lehet részleges statárium, vagy teljes, és akár az alkotmányt is fel lehet függeszteni... Nem részletezem, sose kelljen megtanulnunk.

Kedves Rogalndorn!
Három fiam van. Remélem soha nem kell megtanulniuk a katonai rendfokozatokat, mert az azt jelentené, hogy szükség van rá! Ne legyen szükség rá! Soha többé!

Nekem nincs problémám a női nemi szervvel. Miért ne szerepelhetne kérdésben? Csakhogy: eleve két részre osztjuk: külső és belső. A külső nemi szerv latinul vulva (nem "A női nemi szerv külső része"), amennyire én tudom, nyolc további részre osztjuk. Bár ezek nagy részét az emberek tapasztalatból ismerik, ezek már ne legyenek kérdésben. És különösen ne legyenek latinul, mivel van közismert magyar nevük.
Dátum: 2010.10.06. 13:55:09
Milyen alakú volt a Föld a középkoriak szerint ?

Korong
Gömbölyű
Kúp
Gúla
Ez így ebben a formában nem igaz.
Talán a keresztények szerint. De a középkor elég sokáig tartott (a keresztények miatt elég sötét is volt), és itt-ott azért pislákolt egy kis értelem a fejekben. Talán meg kellett volna kérdezni a kínaiakat, arabokat, aztékokat stb hogy nekik mi a véleményük a kérdésről…
Különben is, a Gyalog-galopp óta tudjuk, hogy a Föld banán-alakú, és birkavesével lehet a földrengést megelőzni…
Dátum: 2010.10.06. 11:24:17
Mivel ölte meg Dávid Góliátot?
kötéllel
le lőtte
karddal
parittyával #
Ha jól emlékszem, lelőtte egy parittyával. De mivel homlokon lőtte, és a homloka magasan volt, lehet, hogy "fel lőtte". És lehet, „le lőni” csak íjjal vagy puskával lehet valakit…

Mit nevezünk fugának?
a csempék közti anyagot #
betonkeverésnél az egyik hozzáadott anyagot
szárításra használt eszközt
egy madárfajt
Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz…

A maják szerint mikor van a legközelebbi világvége?
3027
2024
2012 #
2010
Legközelebbi? Miért? Van több is? Én meg a hülye fejemmel azt hittem, hogy ha egyszer vége a világnak, akkor nincs tovább…
Dátum: 2010.10.06. 10:14:55
Mikor ütközött a Titanic nevű hajó a jégheggyel?
1912. április 14. #
1912. április 21.
1912. május 21.
1912. május 14.
Kit érdekel? Titanik: Angliából az Egyesült Államokba (esetleg : Southampton kikötőjéből New York felé), éjszaka, jéghegynek ütközött, kevés mentőcsónak, elsüllyedt. S.O.S. Carpathia (esetleg annyi, hogy brit hajó!!! magyar orvossal). És semmi több. Jó, hogy nem a túlélők számát, vagy nemek szerinti megoszlását kérdezed. Vagy a hajószakács nevét…

Egy vöröshajú nőnek és egy szőke férfiank két gyermeke születik. Milyen hajszínnel fognak valószínúleg rendelkezni az utódok?
Mindkettő szőke.
Egyik vörös lesz a másik pedig szőke.
Mindkettő vörös hajszínű. #
Nem lehet ezekből az adatokból meghatározni.
Helyesírás: vörös hajú, férfinak, valószínűleg. És nem vagyok benne annyira biztos. Még valószínűleg sem…

Melyik márka kapcsolódik a számítástechnikához?
Toyota
STIHL
Adidas
Acer #
Mindegyik! Ma a világon minden cég használ számítógépet a tervezés, gyártás során. Hardvert és szoftvert is. A Toyota élen jár a fedélzeti számítógépek területén. De említhetnénk a motorvezérlő elektronikákat is. Emellett minden komolyabb cég reklám célokra gyártat különböző hardvereket (egérpad, egér, pendrive, stb)

Az 1906-ban megrendezett, első Grand Prix versenyt a magyar származású Szisz Ferenc nyerte. Milyen márkájú gépjárművel versenyzett?
Ford
Fiat
Renault #
Mercedes
Legyünk rá büszkék, de nem hiszem hogy tudnunk kellene.

Mit jelent a vulva szó?
Boszorkányság.
Vulkáni kürtő.
A női nemi szerv külső része. #
Afrikai törzsek álltal használt sátor.
Nem hiszem, hogy az emberi anatómiát ilyen részletesen ismerni kellene…

Melyik a főtiszti rendfokozat?
őrmester
vezérőrnagy
őrvezető
őrnyagy
Azoknak a férfiaknak a nagy része (nem mind), aki volt katona, tudja, hogy mely rendfokozatok tartoznak a tisztes, tiszthelyettes, zászlós, tiszt, főtiszt, tábornok kategóriába. De mi ma már kisebbségben vagyunk, és nem hiszem, hogy ezt mindenkinek meg kellene tanulnia. Remélem soha többé senkinek nem kell tudnia.
Dátum: 2010.10.01. 12:01:49
Igazán sajnálom, hogy bezárták a bányát, ahogy minden Magyarországon bezárt bányát sajnálok. De ettől a kérdés, illetve a válaszok nem jók.
A kőszén szerves eredetű, éghető üledékes kőzet. Képződésének folyamata a szénülés. Ennek termékei a folyamat előrehaladtával: tőzeg, lignit, barnakőszén, feketekőszén, antracit.
A lyukóbányai kőszénbányában barnakőszenet termeltek.
És nagyon fontos, hogy Kőszénről, nem pedig Faszénről van szó.
Dátum: 2010.10.01. 09:36:24
Melyik ország-, vagy városnév nem egyezik meg az általunk ismert és a népe által használt szóval?
Rzeczpospolita Polska - Portugália #
Suomi - Finnország
Běijīng - Peking
Dansk - Dánia
Elolvastam a kérdést, de nem értettem. Aztán elolvastam még párszor, de továbbra sem értem. Elolvastam a válaszokat, és kiszűrtem a kakukktojást (Finnország egyébként Suomen tasavalta Republiken Finland, nemzetközi autójelzése SF ami Suomi Finlandot takar, de ez mellékes). Valaki esetleg lefordíthatná magyarra ezt a kérdést.


Melyik nem Dan Brown regény?
Digitális erőd
Angyalok és Démonok
A megtévesztés foka
A da Vinci-kód feltörése#
Dan Brownnak összesen öt!!! könyve jelent meg! Ezek közül a legismertebb a "A da Vinci-kód" melyből nagy sikerű film is készült. Szeretnék gratulálni a kérdés feltevőjének ahhoz, hogy az öt könyv közül sikerült hármat kiválasztania, negyediknek pedig ügyesen betette a legismertebb könyvének a címét egy kis kiegészítéssel, hogy mégse legyen jó. És nehogy már ismernem kelljen egy ilyen hihetetlenül termékeny író munkásságát!

Idézet: Tony Ramirez - 2010.10.01. 00:59:21
Idézet: Lottoferi - 2010.10.01. 00:22:18

Melyik ország hivatalos fizetőeszköze volt a Schiling?
Francia
Angol
Osztrák*
Német


ez a kérdés teljesen jó... igaz h Ausztria kelett volna, de Ausztriaország sincs...


Jó a frászt! Angol, osztrák, francia, német nép van, nem ország! A kérdés ország! Akkor lenne jó, ha a válaszok is azok lennének: Franciaország, Anglia (mondjuk ez speciel nem is ország, de ki figyel oda...) Ausztria, Németország.
Edit: Közben rájöttem, hogy az Egyesült Királyságban (Anglia...) 1971-ig forgalomban lévő "Shilling" miatt tehette be az angol népet a válaszok közé, mintegy nehezítésként. És tényleg az osztrák és az angol siling között mindössze egy "c" betű a különbség...
Dátum: 2010.09.30. 22:53:36
Melyik szavunk kétértelmű az alábbiak közül?
vár #
kastély
ház
ablak
No igen hiszen azt szokták mondani, hogy : "Szigetvár is vár (valamire/valakire)" De ezek között van mégegy. Mindjárt megmutatom, csak nyitok egy új ablakot...
Dátum: 2010.09.30. 12:24:09
Idézet: Belial. - 2010.09.29. 16:03:37
Idézet: Belial. - 2010.09.29. 11:34:34

Valaki reagálna erre??? Vagy egyáltalán jó helyre jelentettem? Ki lesz javítva?


Kérlek bocsáss meg, kicsit lassan reagálok. Erről a témáról már korábban folyt itt egy kisebb vita, és ha jól emlékszem abban állapodtunk meg, hogy nem tudjuk eldönteni.

"Az összeadó színkeverés alapszínei a vörös, a zöld és a kék" Ezt kár lenne vitatni. Ezen alapszik a számítástechnikában az RGB (red-green-blue, azaz vörös-zöld-kék) színtér is.
Ugyanakkor:
"A zöld keverékszín, két alapszín keveréke, a sárgáé és a kéké" A "tradícionális" vagy "Goethe színköre" szerint, az un RYB (red-yellow-blue, azaz vörös-sárga-kék) színelmélet alapján.

A fő probléma az, hogy ez színelméleti kérdés, amiből viszont több is van, és az egyik szerint a három alapszín: vörös kék sárga, míg a másik szerint vörös kék zöld.

A kérdés tehát jó, csak nem jó...
Oldal: 12345