Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - DurLaDur

Oldal: 123456789
Dátum: 2012.05.21. 10:59:15
Az LTP csak annak éri meg, aki havi 20.000 HUF pízt félre tud tenni, és ezt is min 8,4 év futamidővel. A 30% állami támogatás maximumát ekkor tudod kihasználni, mert egyébként csak lakásra költheted a pízt. (vásárlás, csere, felújítás) Persze meg kell felelni a hitelfeltételeknek, mert amúgy nyista kölcsön. Persze ez elsőre nem jön le a feltételekből. A bibi ott van, hogy az LTP kamata alacsony, és hiába az állami támogatás, önerőnek bakfitty, lakásvásárláshoz. Persze 15 évvel ezelőtt amikor indult, akkor még megfelelt, de azóta az ingatlanok értéke feljebb ment, nem kevéssel. Elavult a konstrukció, már ami a lakásvásárlást illeti. Ennél vannak sokkal jobb megoldások.
Dátum: 2012.04.24. 21:24:55
Mivel a játékba bekerült az utolsó vérig csata, ezért javaslom, hogy az arénába is legyen ilyen.
Ha volt már ez a javaslat, akkor elnézést.
Dátum: 2012.04.24. 19:52:11
Itt minden kritikát mellre szívnak, ezért még véletlenül se vedd sértésnek, DE!, játék ide vagy oda, a kérdéseknek akkor is meg kell felelni egy minimum kritériumnak. Nekem nem avval van bajom, hogy túl könnyű vagy túl nehéz, hanem avval, hogy ROSSZUL van feltéve a kérdés, vagy avval, hogy áltudományos, téves hiedelmeket terjeszt elfogadott tényként.
Nem érdekel, hogy a fejlesztőknek milyen egyéb problémájuk van, de ha már betették ezt a menüt, akkor annak a színvonaláról is gondoskodniuk kéne. Lehet hogy a játék nem a kvízről szól, de ha már benne van, akkor az is legyen olyan profi, mint a többi.
Igaz, hogy nem kötelező válaszolni, de evvel az erővel azt is mondhatnánk, hogy játszani sem kötelező.
Nem értem, hogy miért kell kiállni valami olyan mellett, ami egyszerűen nem védhető.
Dátum: 2012.04.24. 19:14:27
Mi a tócsni jelentése?
Étel*
Népviselet
Bútordarab
A pocsolya népies elnevezése

Mielőtt még bárki védelmére kelne a kérdés feltevőjének avval a szöveggel, hogy tulajdonképpen "arra gondolt", le kell szögeznem, hogy a tócsni jelentése NEM étel, hanem egy étel NEVE. NAGY KÜLÖNBSÉG!
Nem elég feltenni egy kérdést, azt JÓL kell feltenni!
Ha a kérdést nézem, akkor tulajdonképpen nincs is jó válasz, ezért lehet azon gondolkozni, hogy törlésre érdemes-e.

A tócsni (más nevein berét, berhe, bodag, bramborák, cicedli, cicege, enge-menge, görhöny, harula, krumplibaba krumplimálé, krumpliprósza, lapcsánka, lapotya, lapotyka, lepcsánka, lepkepotyi, mackó, macok, matutka, pacsni, placki, recsege, röstiburgonya, rösztike, tócsi, toksa) reszelt nyers krumplival és liszttel készült, zsírban, vagy olajban sült nemzetközi népi étel.

Az eredete nem ismert. A „hlebcsánka” elnevezésből ítélve felvidéki eredetű étel lehet, szlovákul a szó „kenyérkét” jelent.
Tehát semmi képen sem ételt.
Dátum: 2012.04.21. 11:07:11
Elküldtem.
Dátum: 2012.04.21. 08:09:28
Mint írtam, már át ment a pénz, mert nem tegnap küldtem. Szerdán utaltam és csütörtökön ezt írta a bank:

"Átutalás (IB-2352045871; 2,080.00 Ft) - Sikeres"
Dátum: 2012.04.21. 07:27:59
Hali!

Rendeltem 100 őskövet, és még nem kaptam meg.
Kérdésem az, hogy mikorra várható.
( Mindent jól töltöttem ki, és már át is ment a pénz. )
Dátum: 2012.04.09. 18:31:49
Aktin és miozin. Mely szövetre jellemzőek ezek a motorfehérjék?
kötőszövet
bőrszövet
izomszövet
idegszövet

Ez nem speciális? Az átlagműveltséghez tartozik?
Dátum: 2012.04.09. 12:06:37
Remélem jó helyre írok.

Szerintem azok akik kettő, vagy több helyen is az első 3 hely valamelyikén végeztek, azokat ki kellene venni a listából, az összes helyen,(mivel csak 1 jutalmat kapnak, de a helyet foglalják) és a negyedik (ötödik) helyen lévőket kéne előbbre sorolni, hogy ne érezzék úgy, hogy mások, akik amúgy is nyertek, elvették a lehetőséget előlük.
Azért mondom, mert a 4. helyet szereztem meg, de a csoportomban van aki már máshol is érmes helyen van, de nem kap utána semmit, viszont a helyet foglalja. Ezt a kérést szerintem lehetne figyelembe venni, hátha más is így járt.
Szerintem egy ilyen rövid megmérettetésben, lehetne akár az első 10 helyet is jutalmazni egy plecsnivel.
Dátum: 2012.03.31. 16:40:37
A kérdés arról szól, hogy milyen állatokat személyesítenek meg, és ehhez a sorrendnek semmi köze!
Trükkös kérdést nem így kell feltenni.
Azé jó lenne, ha a hüle kérdéseket nem próbálnátok meg megmagyarázni.
Dátum: 2012.03.31. 09:23:55
Milyen állatokat személyesítt meg Tom és Jerry?
Nyúl és Róka
Kutya és Macska
Egér és Macska
Macska és Egér

2 jó válasz, Lehet törölni!
Dátum: 2012.03.31. 08:32:18
Melyik ország nem tartozik a Eukarióták doménjéhez (rendszertani besorolás) ?
Növények
Állatok
Baktériumok
Gombák

Ország?
Dátum: 2012.03.29. 13:11:19
Azért az érdekes, hogy valamit úgy lehet felfedezni, hogy nem tud róla a felfedező.
Amerika kontinens-természetét Amerigo Vespucci ismerte fel s ő adott Dél-Amerikáról és a szigetekről először olyan leírást, amely nyomtatásban megjelent s a felfedezés köztudomásúvá lett. Új Világnak nevezte el.
Nem értem, hogy miért kell Kolumbuszhoz ragaszkodni.
Evvel az erővel a vikingeket is tekinthetnénk felfedezőnek.
A felfedezésnek pont az a lényege, hogy a felfedező leírja és megismerteti felfedezését, amit sem a vikingek, sem Kolumbusz nem tett meg.
Dátum: 2012.03.23. 13:44:33
Miért csökkent a plazmatévé népszerűsége?
Könnyen meghibásodik
Tűzveszélyes
Nagy az áramfogyasztása*
Rendkívül drága

Ez eléggé szubjektív, ráadásul nem is igaz. Az ilyen kétes kérdéseknek nincs helye egy kvíz játékban.
Lehet törölni!
Dátum: 2012.03.19. 14:28:45
Hová temették a fáraókat?
templomba
temetőbe
piramisba*
tengerbe

A Királyok-völgyébe temették a fáraókat. Lehet törölni.
Dátum: 2012.03.19. 14:25:00
Mit nevez a népnyelv sódarnak?
Ételt*
Munkát
Imádságot
Ruhát

Nem általában ételt, hanem füstölt húst. Van különbség!
Dátum: 2012.03.02. 08:55:09
Ki küzd meg a bikával a bikaviadalon?
torreádor*
konkvisztátor
inkvizítor
terminátor

A helyes válasz=matador. Ezt a kérdést is lehet törölni.
Dátum: 2012.03.01. 10:11:55
Mit nevezünk disznólábnak?

egy kis fegyver ami elfér a kezedben*
egy sértés
a disznónak a lába
egy olyan szó melyet disznótoron használnak

A disznó lábát is annak nevezzük. Nagyon ravasz akart lenni, de 2 jó válasz van, lehet törölni.
Dátum: 2012.02.24. 14:34:15
Ahogy látom ez egy sóhivatal, mert hiába írod ide a rossz kérdést nem történik semmi!
Már megint jön ez a népbutító kérdés a három tengerrel.
Nem lehetne már végre törölni az ilyen marhaságokat?
Dátum: 2012.02.24. 11:41:37
Hogy hívják Arthur király birodalmát?
Atlantisz
Mu
Lemuria
Avalon*

Arthur a britonok királya volt a monda szerint, ergo az a birodalma. Avalonba meghalni ment.
Szóval lehet törölni.
Oldal: 123456789