Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2014.07.27. 13:58:18
Én is. Bár még nem volt rá szükség
Dátum: 2014.07.27. 12:42:21
Idézet: Azazel - 2014.07.27. 12:29:15
"Pál köztéri fiúk"


Maximum "Pál közterületi fiúk"
Dátum: 2014.07.27. 12:40:07
Idézet: DiscoPocahontas - 2014.07.27. 07:34:52

1. Idézet az eredeti szövegből (módszertan: CTRL+F és 'panther'):
"A black shadow dropped down into the circle. It was Bagheera the Black Panther, inky black all over..."

Nos, mivel a "black panther" elnevezés jelenthet leopárdot, jaguárt és pumát egyaránt, (azaz nem csak leopárdot!) ugyebár ezeknek a "hiperpigmentált" egyedei. Azt feltételezem, hogy a fordító az illusztráció alapján döntött, hogy most akkor a három közül melyik legyen Bagira, vagy a panther-párduc hangzásbeli hasonlóság alapján, de szerintem inkább az illusztráció. Sajnos őt magát már nem tudjuk megkérdezni ebben a kérdésben.


Tetszik az alaposságod, viszont egy elhanyagolható apróságról megfeledkeztél. A Dszungel könyve Indiában játszódik, a jaguár és a puma viszont Amerikában él. Így marad a leopárd, mint egyetlen Ázsiában őshonos panthera nemzetség, aminek egyébként a latin neve Panthera Pardus.
Dátum: 2014.07.26. 21:50:00
A leopárd és a párduc ugyanaz az állat. Attól hogy fekete, még ugyanúgy igaz az állítás, nem másik fajról van szó, csupán pigmentproblémás egyedekről.Mindegy hogy Kipling minek nevezte, attól még két helyes válasz van, így a kérdés vesszőhibától függetlenül rossz. (viszont egy egyszerű válaszcserével és a vessző törlésével remek kis kérdés lesz belőle)
Dátum: 2014.07.24. 21:11:00
Mondta valaki hogy az vagyok? Beperelem rágalmazásért
Dátum: 2014.07.22. 21:07:44
Valóban Liv Tyler sem elhanyagolható tényező (az apját és a testvéreit elnézve egy biológiai csoda a csaj ), de személy szerint Géza munkásságát is kedvelem Matt barátjáéval együtt.

Firth urat illetően pedig a nyálasszépfiúság nem kor, és nem Oscarral jutalmazott komoly szerep függő. Nekem Richard Gere is az lesz világ életében, pedig az ő már a hetvenhez közelít, és neki is voltak bőven komoly szerepei. De ez is szubjektív
Dátum: 2014.07.21. 22:43:50
Arról fogalmam sincs hogy ő ki, de az Apja lánya az Ben Affleck - Liv Tyler film.
(Illetve a rosszválaszok alapján valami tipikus nyálasszépfiú színész. )
Dátum: 2014.07.19. 19:36:29
Ennek speciel ellentmond, hogy a paradicsomot, paprikát nyugodtan lehet otthon akár az erkélyen nevelgetni éveken keresztül, és minden évben teremni is fog.
Vagy pl nekünk gyerekkoromban az udvaron voltak olyan koktélparadicsom "cserjéink", amiket kiírtani sem lehetett, nem hogy újra kellett volna ültetni.
Dátum: 2014.07.19. 14:14:41
Idézet: Tigrisnyul - 2014.07.19. 13:06:35

Tipikusan ilyen a Star Wars-os kèrdések nagy része...de erre meg az a válasz, hogy mert a Scifi elfogadott.
Na de akkor egy VUs kérdès menjen már át.


Nem, a scifi nem elfogadott. A scifi spec. Ellenben a Star Warsnak, Gyűrűk urának, Harry Potternek olyan széleskörű rajongótábora, kultusza van, hogy nem lehet őket rétegtudásnak nevezni. (persze amennyiben a kérdés nem a mű valamely apró jelentéktelen részletére kérdez rá, amit csak az tudhat, aki már 150-szer elolvasta az összes kapcsolódó könyvet...)

VÚ-s kérdés pedig nem fog átmenni, mert alapelv, hogy a játékkal kapcsolatban csak olyan kérdés fogadható el, amelyre egy első szintű játékos is megtalálhatja az infót a játékon belül akkor is, ha a kérdést a regisztráció után 3 perccel a legelső vadászatán megkapja.
Dátum: 2014.07.19. 12:27:00
Nora, jogos, a regisztráció szó felett átsiklottam. No de arra meg ki a franc emlékszik 5-6 év távlatából?

Idézet: Azazel - 2014.07.19. 08:07:06
Korán reggel kicsit kirándulok a " másik oldalra "

" Melyik évben hunyt el Tommy Ramone (azaz Erdélyi Tamás), a Ramones világhírű zenekar alapítója? "

Az egyik nagy kedvencem a Ramones, de ettől függetlenül határozottan rétegzene, szóval eléggé spec. kérdés.


Mint abszolút elfogulatlan kívülálló, akinek semmit nem jelent az együttes, azt mondom, hogy két olyan érdekes információ kapcsolatos az együttessel, ami tudható. Az egyik, hogy tagjai mindig felvették a Ramone vezetéknevet, a másik hogy az egyik alapító, Tommy Ramone magyar (volt).
A melyik évben hunyt el kérdés viszont a kérdés alanyától függetlenül iskolapéldája az érdektelen lexikális infónak. Szóval a kérdés nem azért rossz mert spec "rétegzene", hanem mert olyan információra kérdez, amire még pár hétig emlékezni a fog az emberek tájékozottabb része, de utána a kutyát nem fogja érdekelni.



Idézet: Azazel - 2014.07.19. 08:07:06
" Melyik MotoGP versenyzőnek a beceneve a The Doctor? "

Egyrészt aláhúztam, mi a bajom, másrészt a MotoGP fanokon kívül ki a fene tudja? Szintén spec.


Ööö, szerintem nem kell ahhoz MotoGP fannak lenni, hogy ismerje valaki Valentino Rossi nevét, eredményeit, és leghíresebb becenevét, mint ahogy nem csak a rallyőrültek hallottak Sebastian Loeb-ről, nem csak a futball megszállottjai tudják Peléről hogy ő a Fekete Gyöngyszem, vagy Grosicsról hogy Fekete Párducnak becézték, nem csak a sakk szerelmeseinek mond valamit Kaszparov neve, vagy a Torpedót sem csak az tudja hova tenni aki a medencei közvetítések megszállottja.

Ha te oldalt váltasz, én is
Dátum: 2014.07.18. 22:15:05
Csak azt ne felejtsd el, hogy ez nem funkció, hanem ugyanolyan bug, mint mikor a tul/szakinövelésnél ha gyorsan kattintottál, nem mindig adott pontot csak a LE-t vonta le.
Dátum: 2014.07.18. 20:54:50
Sziasztok! Kicsit moralizáltam az állatokkal, és helyettük én világosultam meg, hogy mi is a gond az eledellel, ami momentán csak platinának használható tölteléktárgy. Szerintem egyszerűen csak alkalmazni kéne rá a VIP csomagból ismert mennyiségmegadást.

Saját tapasztalatból ugyanis arra jutottam, hogy egyszerűen nincs motivációm rá, hogy állatonkén uszkve négy oldalbetöltéssel érjem el ugyanazt az eredményt, mint amit pár "fillérért" elérek LE-ből egy oldalbatöltéssel. Viszont ha rögtön megmondhatnám, hogy hány darabot egyen meg, hülye lennék LE-t pazarolni mikor ingyen is megoldható. És így azoknak akiknek nincs szüksége platinára, legalább a normál funkciójában hasznos lehetne.
Dátum: 2014.07.18. 19:46:08
Nem is az a baj hogy mi kifogásolható mai szemmel, hanem 6 év alatt az adatbázis mostmár bőven 300.000 feletti kérdést tartalmazhat (jókat rosszakat vegyesen), szóval lehetetlenség magtalálni az elavult, aktualitását vesztett kérdéseket benne, hacsak nem jön velünk szembe vadászat közben, és nem jelezzük az adminoknak.

szerk: Ja, én is megszámoltam, nálam 2x27 a helyes válasz, mert választható az új 12 és a régi 15 is.
Dátum: 2014.07.16. 18:41:05
Nocsak, azt már kötözködésre is osztogatják?
Gratulálok, szép teljesítmény (mármint az olimpia)
Dátum: 2014.07.14. 21:01:10
Nem győztél meg, nagyon sok krónikát, lexikont olvasgattam, mind tele volt olyan adattal amit még felsőközépszintű olvasottsággal sem tudnék felidézni a fejemben. Szóval ez nem kizáró indok.

Egyébként meg a kérdésben nem Léthé nevű "alvilági" folyó, hanem egy Lethe nevű tökismeretlen patak van, és tudni, hogy ilyen nevű csermely nincs sehol a Földön, számomra például teljességgel kimeríti a lexikális kérdés fogalmát.
Hmmm, valami furcsa, szokatlan érzéssel kezd eltölteni, hogy egyetértünk így hárman...

Már csak azt nem tudom ki kezd leginkább elpuhulni közülünk

Bár mégsem teljesen... Azazel, a majmok roppant intelligens állatok, a többi általad említett szóval egy mondatban, hasonló kontextusban való emlegetésüket rájuk nézve érzem sértőnek
Igen? A tegnapi téma miatt ma direkt figyeltem.
Az éjjeli zuhi után reggel fél hatkor 19°C-t mutatott a hőmérő, és én határozottan láttam a leheletemből kicsapódó párát, pedig tuti hogy nem hűlt 11 fokot a levegő míg leértem a másodikról a földszintre.
Akkor hogy is van ez?
Az indok talán nem az igazi, nincs kizárva, hogy lexikális, vagy rosszul feltett kérdést akart adni az admin, csak félrekattintott. Tulajdonképpen a kérdés annyi sebből vérzik, hogy kár az indokláson vitázni.

A téma érdekesnek hangzik, ebben mind egyetértünk. De a lehelet párakicsapódása annyi mindentől függ még a hőmérsékleten kívül, hogy kb lehetetlen kvízbe illő pontos választ adni rá. Függ a lélegzet páratartalmától, a levegő páratartalmától, az ember testhőmérsékletétől, sőt még az ember szemének "minőségétől" is.

Pl jó szemű ember nyári párás este/hajnalban már akár 18-20 °C körül is láthatja a lélegzetét (saját tapasztalat), száraz időben meg még 12-13 °C-on sem.

Idézet: Zoole - 2014.07.07. 23:45:38

Speciális érdeklődésnek számít az, ha ősszel, ne adja Isten, télen kimegy valaki a szabad levegőre, és közben még lélegzik is?


Nem, a lélegzés semmi esetre sem speciális érdeklődés. De direkt figyelni, hogy hány fok van, látszik-e, és ebből statisztikákat készíteni, hááát, ez nekem már elég speciális, vagy még inkább kissé elvont érdeklődésnek tűnik.
Dátum: 2014.07.07. 19:33:35
Öööö, nem értem a problémát. Persze, tudom, ez az én műveletlenségem következménye, de ha van egy kérdés, hogy melyik nem vezető, ahol a desztillált víz a helyes válasz, és van egy másik, hogy melyik vezető nem fém, és arra pedig a grafit a helyes, akkor mi a gond?
A desztillált víz annyira nem vezet, hogy konkrétan szigetelőként használják. A grafit viszont olyan jó nemfém vezető, hogy réges régen azt használták villanykörtékbe izzószálnak.
Dátum: 2014.07.01. 22:24:58
Nem értek egyet, Napóleon tipikusan olyan személyisége volt az egyetemes történelemnek, hogy távolabbi évszámokkal, pont az lenne a felháborodás tárgya, hogy hülyének nézi a kérdező az embert. Ha feltesszük, hogy nem lexikális csak mert évszámos kérdés, akkor szerintem épp jól vannak megválasztva a számok, mind Napóleon életében, de mind jól elkülönülő korszakában.