Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tgmaster

Oldal: 123
Mennyi az értéke a következő matematikai műveletnek: ln e?

e (~2,71)
pi (~3,14)
1
nulla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Könnyű? Bár a kötelező középiskolai tananyag része, azért kíváncsi vagyok, hányan tudják rá a választ.
Számtan? Ez azt jelenti, hogy a számtan (értsd: matematika) témaköréből nem lehet kérdést feltenni? Vagy mit jelentsen ez? Ez a feladat nem a számolási képességet méri fel, hanem a természetes alapú logaritmus fogalmának ismeretére kérdez rá. Aki tudja, mit jelent, annak számolni sem kell tudni, aki meg nem tudja, nos... az egy teljes spirálfüzetet teleírhat, akkor sem fogja tudni megmondani az eredményt. Persze egy komplexebb műveletekre is képes számológép kidobja a helyes választ, no de ettől még számtan feladatnak bélyegezni?!

Nehéz olyan kérdést írni, ami még nincs benne az adatbázisban. De azt hiszem, hogy az Olsen ikrek menstruálási ciklusa és a 82. rangú fantasy filmek és regények mellé ez bőven befér, nem beszélve az ordító helyesírási hibákkal küszködő kérdésekről. Nagyon sok kérdésemet elutasították már, ami állítólag túl speciális érdeklődést feltételez, de egy idő után besokallok én is. Ez most történt meg.
Dátum: 2010.08.22. 16:50:30
Órája váltogatja, 1 mutatós az nincs, da az összes többi létezik.

Én már láttam egy mutatósat is, úgyhogy végképp törölni.
Dátum: 2010.08.22. 15:29:19
Mikor született 4. Béla?
1206
1260
1456
1350

IV. Béla
Dátum: 2010.08.21. 23:54:13
Csak emlékezetből:

Hol akasztották fel gróf Batthyány Lajost?
jó válasz: Budán

1. golyó által halt meg
2. Pesten
Dátum: 2010.08.21. 03:16:47
Mikor lett Vége a kalandozásoknak?

955.Augsburgi csata
966.Augsburgi csata
Eggyik sem.
895.Augsburgi csata

1. A Vége és az Eggyik szavakkal van némi helyesírási probléma. Esetleg még egy szóköz is odafér a pontok után.
2. Milyen kalandozásoknak? Tegnap láttam egy 90-60-90 alakkal megáldott bombázót, el is kezdtek a gondolataim kalandozni, talán még most se ért véget.
3. Ennyi erővel az augsburgi csata időpontjára is rákérdezhetett volna a kérdés feltevője, esetleg a válaszokat illetően kissé "elkalandozhatott" volna másfelé is.
Dátum: 2010.08.21. 02:59:38
MIkor halt meg Zámbó Jimi? (talán így hangzott a kérdés, az biztos, hogy helyesírási hiba volt benne)

2001. 01. 01.

Erről még a Wikipédián is indítottam vitát (de mint látom, mégse írtam át), no nem azért, mintha nagy rajongója lettem volna, de máig emléxem, hogy az év második (2.) napján keltem fel erre a hírre. És a hír anno és ma is így szólt, hogy a hajnali órákban... Azaz 2-án hajnalban ill. reggel halt meg.
Dátum: 2010.08.19. 19:30:17
A V4-ben ez áll a mágustorony mellett a leírásban:

Mágustorony
A mágustorony gyorsítja a varázspont regenerációt. A VP-d alapban 24 óra alatt nő vissza 0-ról maximumra, a torony minden szintje ezt fél órával csökkenti.

Feltételezem, hogy ez 8 óra, ill. 10 perccel csökkenti.
Dátum: 2010.08.19. 02:42:49
Miután elküldtem a postot, akkor vettem észre én is az Eduard-Eduárd ellentétet, de mint ahogy a végén írtad, ettől még lehet akár igazam is Elég megtévesztő mindenesetre.
Dátum: 2010.08.18. 23:22:49
Hogy hívják az angol királyt, aki "léptet fakó lován"?
Richard
Henrik
Edward *
Eduard

Tény, hogy:
Edward király, angol király
Léptet fakó lován:
...

de:
...
Ti urak, ti urak!... ti velsz ebek!
Ne éljen Eduárd?

Még mindig ugyanarról a királyról van szó. Szerencsésebb lenne negyediknek valaki mást betenni.

Hasonló ez a kérdés is (nem emléxem már pontosan):
Ki írta A Tenkes kapitányát?
...
Örsi Ferenc *
Eörsi Ferenc

Természetesen az írók, költők, híres emberek ill. akárki nevét illik helyesen leírni, valamint tudni, de ez a kérdés nem a helyesírásra vonatkozik, ezért itt is szerencsésebb lenne valaki mást betenni negyediknek.
Dátum: 2010.08.17. 18:07:05
Melyik ember által készült épület látszik a Holdról is?
Eiffel-torony.
Machu Picchu.
Kínai nagy fal. *
Stonehenge.

Ez egyszerűen nem igaz. Mielőtt túlságosan megmagyaráznám, itt egy angol nyelvű cikk:
http://www.astronomy.com/asy/default.aspx?c=a&id=8796

jav.: feltételezem, hogy a kérdés feltevője a szabad szemmel vizsgálódást feltételezi. Valami optikával felszerelkezve viszont a többit is megtaláljuk.
Dátum: 2010.08.15. 15:49:00
xxx
Dátum: 2010.08.14. 15:16:48
Melyik filmben játszott együtt Nicole Kidman és George Clooney?

Túl az Óperencián
Mint a kámfor
Pacemaker *
Alkonyattól pirkadatig

Peacemaker
Dátum: 2010.08.08. 16:42:40
Hány versenyző kap pontot a Forma 1-ben?

8 van megadva helyes válaszként, pedig már 10. Ideje lenne frissíteni.
Dátum: 2010.07.31. 10:57:39
Melyik nem Dean R Konz regény?
Mr Murder
Pokoli Hordák
Carrie
Tik tak

Helyesírás! Dean R. Koontz! Ill. Mr. Murder is ponttal írandó.
Dátum: 2010.07.31. 00:41:01
Ki volt a török császár Eger ostromakor?

Ehhez hasonló kérdést kaptam, a kérdés feltevője szerint a helyes válasz II. Szulejmán. Először is tisztázni kellene, hogy melyik csatáról van szó, de II. Szulejmán 1687–1691 között uralkodott, tehát semmiképp nem lehet jó válasz. Az 1552-es ütközetben I. Szulejmán volt a császár.
Dátum: 2010.07.25. 18:28:49
Volt egy olyasmi kérdés, hogy hány borvidék található a Balaton környékén.
Ami szerintem szorosan a Balaton környékén van, az:
1. Balatonfüredi-Csopaki
2. Badacsonyi
3. Balatonmelléki
4. Zalai
5. Dél-Balatoni

Ide sorolható még tágabb értelemben a Somlói és a Tolnai.

Na most, a helyes válasz 6 volt. A fenti gondolatmenet szerint vagy 5 vagy 7.
Át kellene nézni ezt a kérdést.
Oldal: 123