Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - DrStaples

Oldal: 1
Kedves PottomPanna.Köszönöm hasznos észrevételed.Először is tudom hogy így maradt meg a köztudatban.Másodszor,érdekes módon 2-en leírták ezt nekem,ezek szerint ők is megjegyezték.Sőt képzeld a 2.világ háború sem kerek szám mégis sokan megtudják jegyezni.Hmm..érdekes.Jah és köszönöm hogy nem olvastad végig amit írtam,vagy ha végig olvastad akk sajnálom hogy nem értelmezted.Ennyi erővel az összes film,regény,irodalmi műveket "ki lehetne nevetni" mert azok java része is kitalációk.Csak sajnálni tudom ha te olyan műveken,alkotásokon csak nevetgélni tudsz.Egyébként vannak a mitológiai és egyéb pl PC játékok világában olyan művek,alkotások amik kerek 100éves háborút ábrázolnak,írnak le.Jah és a vicces- trükkös megfogalmazást úgy értettem,hogy ha valakinek felteszed ezt a kérdést az nem biztos hogy erre egyből rávágja a választ hogy 100,lehet mond egy számot pl13 majd utánna kapcsol hogy hoppá,beugrottam a vízbe.Bár valószínű te nem hibázol és mindenre tudod a választ egyből.Ezúton is szeretnék elnézést kérni,hogy mertem feltenni ezt a kérdést,majd a válaszok után elmagyarázni(bár a magyarázatot látom nem mindenki érti meg)hogy hogyan gondltam én ezt a kérdést.Bíztosítalak többször nem írok erre a fórumra,nehogy a nálad jóval butábbakat kikeljen nevetned. Ja és szeretem a rózsaszín elefántokat.
Köszönöm a válaszotokat.Érthető amit írtatok,először is azért gondoltam azokra a válaszokra,hogy kitűnjön a helyes válasz,mert ha nehezítem a válasz adást akk az lenne a baj hogy az úgy túlnehéz.Másodszor az pontosan igaz hogy a 100 éves háború nem 100évig tartott.De akk az már nem is 100éves háborúként lenne kiírva;)Akk úgy kérdeztem volna hogy hány évig tartotta a 116éves háború:)Mert ugyebár ha meg így kérdezem az lexikális,csoportba tartozó kérdést jelentene,ami ugye negatív értékelésbe esne.A kérdést talán úgy kellene értelmezni,hogy ez egy "fantázia","trükkös" kérdés,melynek köze nincs a valódi "100"éves háborúhoz.Azt azért nem írhattam,hogy xy filmben,játékban,regényben meddig tartott a 100 éves háború,mert akkor megint csak az lenne hogy egy adott csoport tudhatja csak a választ,magyarul kategorizálnék.És úgy gondoltam hogy ez egy fantázia játék,tehát lehet vicces,trükkös,fantáziálgatós egyedi kérdést kitalálni.Egyébként igaz,ezt a történelmünkből merítettem,ezt a kérdést.DE mint írtad az nem 100évig tartott:)De sok film,játék....stb úgy kezdődik hogy véget ért a 100évig tartó háború......
Kíváncsi lennék ez a kérdés miért kapott azonnal töröljétek minősítést? Íme a kérdés:Meddig tartott a 100éves háború?

Lehetséges válaszok:11
8
1
100
Pedig ez nem évszámot kérdez.Sőt nem is nehéz,nem kell lexikális tudás hozzá.Ha valaki erre nem tud válaszolni,szerintem ne is játszon semmivel.
Oldal: 1