Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Noora

Oldal: 12
Dátum: 2010.06.04. 11:24:05
Hány magashegység található hazánkban?
egy sem
3
2
1

Már megint egy nemleges válaszlehetőség, ami tudtommal nem lett volna elfogadható...
Dátum: 2010.06.03. 20:35:25
Mit tartalmaz a Nobel által kikísérletezett dinamit?
nitrocellulóz, grafit és homok
nitrobenzol, hipermangán és sósav
Nitroglicerin, szóda és kovaföld
trinitrotoluol (TNT), grafit és alginit


Kérdés: ez nem igényel speciális ismeretet? :S Nem vagyok vegyész, se fizikus, se kémikus...
Dátum: 2010.05.31. 21:27:31
tudom, h nem ugyanaz a wiki és a google -.- nem is ez a lényeg. Craslorg-gal már letárgyaltam a kérdésemet egy másik topic-ban, am ez volt:
A felsoroltak közül ki NEM fordította le Edgar Allan Poe "A holló" című versét?

Babits Mihály
Kosztolányi Dezső
Tóth Árpád
Arany János

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&q=edgar+allan+poe+a+holl%C3% B3&aq=1&aqi=g10&aql=&oq=edgar&gs_rfai=&fp=ed89ad0681be5acd
Dátum: 2010.05.31. 21:10:39
igen, a wiki... de mivel már egyszer megkaptam, hogy a google nem mérvadó, akkor itt miért az? akkor ennyi erővel az én kérdésemet is el lehet fogadni, mert azt is első helyen dobja ki...
Dátum: 2010.05.31. 20:40:36
Mi Dan Brown foglalkozása?
riporter
politikus
sportoló
író

Az egy dolog, hogy írt "X" darab könyvet, az meg egy másik, hogy a foglalkozása művészettörténész, tanár. Szerintem...
Dátum: 2010.05.31. 16:06:18
Üdv!
Az egyik kvízes topic-ban el lett utasítva valaki kérdése, mert nemleges válaszlehetőség is volt benne. Na ehhez képest most feljött nekem egy olyan, hogy melyik földrészen található Isztambul, és kapásból az első válasz az volt, hogy
1. egyiken sem,
2. Ázsia,
3. Európa,
4. mindkettő.

Kérdés: akkor ez miért nem lett elutasítva? Csak hogy tisztán lássak. Köszi!
Oké, köszi!
Üdv!

A problémám az, hogy arra hivatkozva utasították el egy kvízkérdésemet: "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
1: Ezt minden kérdésre rá lehet fogni, mert pl a fizikai, kémiai, vagy oscar-díjas kérdéseket is csak az olyan érdeklődésű réteg tudja megválaszolni. De egy irodalmi kérdésre is ráfogják, akkor nincs értelme az egész kvíznek. A "ki-mikor született", meg "milyen magas-milyen hosszú" kérdésekre is az a bizonyos réteg tudja a választ, akkor azok mivel jobb kérdések? :S
2: Ha valaki annyira nem tudja, a Google az első helyen kidobja a választ. Az csak egy dolog, hogy a kérdés értékelői nem tudják a választ, de ettől a játékosok tudhatják, az élelmesebbek, meg kikeresik google-lel, mert kb 10 másodperc alatt meg lehet találni.
Ezzel nem akarok senkit bántani, félreértés ne essék, csak semmi értelme az olyan kérdéseknek, hogy "mi az abc első betűje". Ha egy kicsit nehezebb, az már baj?

A felsoroltak közül ki NEM fordította le Edgar Allan Poe "A holló" című versét?

Babits Mihály
Kosztolányi Dezső
Tóth Árpád
Arany János

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az oldal közepén már látszik is 2 a válaszok közül:
http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&q=edgar+allan+poe+a+holl%C3% B3&btnG=Google+keres%C3%A9s&aq=f&aqi=&aql=&oq=edgar+allan+poe+a+holl%C3% B3&gs_rfai=&fp=ed89ad0681be5acd
Oldal: 12