Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.03.11. 17:03:29
Melyik madár tud repülni hosszabb távon?
Strucc
Fakusz
Pingvin
Emu

Nekem ez olyan ovis példának tűnik... ott van két nagy testű futómadár, amik ugye nem tudnak repülni, meg ott van a pingvin, ami köztudottan nem repül. Ezek után mi itt a kérdés?
Dátum: 2009.03.11. 12:46:20
Melyik családba tartozik az almafa?
szilvafélék családjába
körtefélék családjába
rózsafélék (Rosaceae) családjába
gyümölcstermők családjába

Miért csak a helyes megfejtésbe kell a latin név is? Vagy ennyire hülyének nézik itt egyes emberek a többieket? Ez már nagyon kiakasztó...


Ki írta A fából faragott királyfi (op. 13, BB 74) című egyfelvonásos táncjátékot?
Balázs Béla
Kodály Zoltán
Bánffy Miklós
Bartók Béla

Vajon az mi akar lenni ott a zárójelben?
Dátum: 2009.03.11. 12:37:44
Idézet: Jucus - 2009.03.11. 12:31:04
Későn kapcsoltam, megkaptam a Brassóis kérdést én is.
Mi nem kell hozzá?
-só
-lekvár
-vöröshagyma
-hús (de ez nem biztos)

Na már most, mi fokhagymával csináljuk, és nem vöröshagymával.
Akkor ha én magamat nézem, nálam két válasz is rossz.

Talán lehetne ezeket a kérdéseket törölni, mert lehet, hogy valaminek ugyanaz a neve, két különböző tájegységen, de máshoz csinálják. Más hozzávalókkal.


A fokhagyma alap kelléke a brassóinak Csak van ahol vágnak alá vöröshagymát is, mint a pörkölt alá, mint pl. a szüleim, én már anélkül csinálom.
Dátum: 2009.03.11. 11:16:17
Általános iskolában matekórán melyik az az eszköz amit (soha) nem használnak a kisdiákok?
számológép
körző
függvénytáblázat*
vonalzó

Mennyire kisdiákra gondolt? Mert alsó osztályokban, (akik számomra a kicsik) az az első 2 max 4 osztályt jelenti, és mikor még én voltam kisiskolás akkor nekünk a számológépet sem lehetett használni, felsőbb évesen 7-8. osztályban, viszont már volt függvénytábla nem? Vagy rosszul emlékszem?


Mennyi LE-ba kerül a szövetségben a gyakorlóteret 3-as szintre építeni?
300 LE
30500 LE
120000 LE
55000 LE

Egy olyan, aki nincs klánban ezt honnan tudja?


Kik kapták A fizikai Nobel dijat 2008-ban?
Maszkava Tosihid és Kobajasi Makotó
Kobajasi Makotó és Maszkava Tosihid
Yoichiro Nambu és Kobajasi Makotó
Mind hárman

kis a, díjat. És mi az, hogy mind hárman? Én 6 nevet látok a válaszok között...
Dátum: 2009.03.10. 16:53:50
Lehet-e jelenleg őskövet venni Emelt díjas hívással?
jelenleg nem elérhető
igen, lehet, de csak ha elmúltál 18 éves
igen, de csak ha szépen kéred
igen lehet bármikor


Mikor jelenleg? Meg igazából kit érdekel?
Dátum: 2009.03.10. 13:45:37
Idézet: Agatity - 2009.03.10. 13:43:47
Tisztelettel kérdezem a nagytudásúakat, hogy az alábbi feltett kvízkérdésemben hol van a helyesírási hiba?

Igaz-e, hogy Magyarországon volt a világ eddigi legnagyobb mértékű hiperinflciója?

Igaz, a vesztes háború után, 1945-46-ban.
Nem igaz, Jugoszláviában, 1993-94-ben nagyobb volt.
Korábban igaz volt, de Zimbabwe 2000-ben megdöntötte a "kétes" rekordunkat.
Nem igaz, mert kevéssé ismert, de a Római Császárság kései időszakában nagyobb volt.

Most tettem fel, és helyesírási hiba miatt vissza lett utasítva. Feltenném újra, ha megmondja valaki, hogy hol a hiba benne.


Az talán hiperinfláció akar lenni?
Dátum: 2009.03.10. 13:17:27
Hány % alkoholt tartalmaz az Arany Ászok sör?
4,5%
5,7%
8.0%
2,9%

Csak én érzem egy kicsit specnek?
Dátum: 2009.03.09. 19:28:50
Ki nyerte meg utoljára a Bajnokok-Ligáját?
Liverpool
AC Milán
Barcelona
Manchester United

Még mindig nem unják az ilyesfajta kérdéseket? Kit érdekel? És mikor utoljára? Ha jövőre megkapom, akkor is aktuális lesz?


Az interneten vannak szerzői jogilag korrekt, törvényesen letölthető művek könyvtárba szervezve. Az alábbiak közül melyik NEM az?
IPL (Internet Public Library) [http://www.ipl.org ]
MEK (Magyar Elektronikus könyvtár) [http://mek.oszk.hu/ ]
GP (Gutenberg Project) [http://www.gutenberg.net ]
VA-lacy (Fahrenheit Library) [http://lacy.hu/]

Ez meg micsoda? A kérdés is elég érdekesen jön ki, de hogy mire gondol arra még nem sikerült rájönnöm.


Melyik fajta sör a világ nem hivatalos itala?
Beck's
Kozel
Heineken
Amstel

Biztos igaza van... Azt hiszem túl hiányosak az ismereteim, mert én még erről nem hallottam, de valahogy nem is érdekel.
És a világé? A zöld kis űrmanók is így vélik?


Ki Walker a texasi kopó?
Tolvaj
Sheriff
Erdész.
Ranger

Nem igazán értem, miért csak az erdész után rakott pontot.
Dátum: 2009.03.09. 17:40:58
Ki írta "A Négy Évszak" című zeneművet?
Johannes Bramhs
Wolfgang Amadeus Mozart
Johann Sebastian Bach
Antonio Vivaldi

Ezt most csak azért másoltam be, hogy lássátok, vannak még szép kérdések, a sok baromkodás között. És a váalaszokban gyönyörűen szerepelnek a nevek is. Azt hiszem, ez dicséretet érdemel.
Dátum: 2009.03.09. 17:35:58
Akkor gyere és nézd meg a Tiszát, de biztos voltál már a Balatonon is, na ezek valahogy a kék közelében sem járnak. A tenger kék, de ha engedsz egy pohár vizet egy üvegpohárba, mondjuk olyan helyen ahol nem klórozzák agyon, vajon milyen színt fogsz látni? Szóval ezen lehetne vitatkozni, hogy milyen színű a víz... Az egész csak attól függ, hol és milyen körülmények között van.
Dátum: 2009.03.09. 17:31:28
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.09. 16:39:54
Idézet: Nicaeus - 2009.03.09. 14:53:21
hány foga van 2 egézsséges felnőtt embernek?

46
64
40
54

És mi van akkor, HA egészséges, csak kivették, !kiverték! a fogát, úgy mint...


Szerintem nem csak az "nem EGÉSZséges" aki pl baciktól beteg, hanem akinek testi hibája, hiányossága van (a kicsi mell nem ilyen ), ergo nem egész.
Ki lehet röhögni, de nekem egy rövid ideig 33 volt. Ugyanis az egyik örlő nem ki hanem félrenyomta tejfogam... Akkor innentől a 65 is jó válasz?


Ha tejfog volt, akkor nehezen lehetett 33, vagy azt már csak akkor szedték ki, amikor a bölcsességfogaid kint voltak?
Egyébként nem kell kiverni sem a fogakat, van akinek csak szimplán nem nő ki a bölcsesség foga, de attól még lehet egészséges, az nem betegség, ha valakinek nincs, az amúgy is csak zavaró, plusz 4 rágó foga.
Dátum: 2009.03.09. 16:00:59
Milyen válogatott Samuel Eto'O?
Kameruni
Nigériai
Szenegáli
Elefántcsontparti



Melyik állat latin neve "bufo bufo"?
kafferbivaly
döglégy
bagoly
varangy

Esetleg állatrendszertani besorolás nem kellene? Természetesen az is latinul. Nem rémlik, hogy ha csak nem biológus valaki, akkor tudnia kellene az összes növény és állat nevét latinul.


Hogy mondják angolul a zöld(et)?
Grran
Green
blue
Grow

Szótár... És egyébként meg mit vétett az a szegény blue szó, hogy csak ő egyedül lett kicsi betűvel írva? Vagy így akarta megnehezíteni a dolgunkat, esetleg átverni a fejét azoknak akik nem tudnak angolul?
Dátum: 2009.03.07. 19:05:19
Melyik műben hangzik el ez az idézet:"Mondottam ember, Küzdve küzdj és bízva bízzál!".
Dante: Isteni szinjáték
William Shakespeare: Hamlet
Katona József: Bánk bán
Madách Imre: Az ember tragédiája

Nem pontos az idézet, a könyvben így van: Mondottam ember, küzdj és bízva bízzál!
És színjáték.
Dátum: 2009.03.07. 16:59:14
Melyik filmben szerepélt Földes Hobó László?
Az éneklő kutya
Kopaszkutya
Macskafogó
István a király

Az István a király nem film, hanem rock opera, színdarab, és a Macskafogó is rajzfilm.


Melyik játék nem a Blizzard Entertainment fejlesztése?
World of Warcraft
StarCraft
Diablo
Heroes of Might and Magic

Bár tudtam a választ, de nem vagyok biztos benne, hogy általános műveltség.


Az alábbiak közül melyik ország területe egyezik meg szinte hazánk területével?
Thaiföld
Portugália
Jordánia
Ciprus

Na jó, ugye nem kell az összes ország alapterületét megtanulni fejből?
Dátum: 2009.03.06. 21:09:51
Idézet: Draglov - 2009.03.06. 21:03:23
Milyen a hálózati áram?
Egyenáram, 220 V
Váltóáram, 220 V
Váltóáram, 320 V
Egyenáram, 320 V

Nincs jo valasz a lehetosegek kozott. A jo valasz 230 V !


Meg az sem mindegy, hogy hol, mert Japánban és Amerikában jóval kisebb, nekem valami 100 meg 120 rémlik. De ez nem tuti, de biztos, hogy 100 körüli érték.
Dátum: 2009.03.06. 21:08:13
Mai tudósok szerint mikor keletkezett a Föld?
30 milliárd éve
50 millió éve
2 milliárd éve
4,6 milliárd éve

mennyi ideje helyesebb lenne


Ki a férfi főszereplője a Titanic című filmnek?
Tom Hanks
John Travolta
Leonardo Di Caprio
Cillin Farrel

És mégis melyik Titanicban? Mert tudtommal több film is fut Titanic címmel.
Ja és lehet, hogy negyedik helyen Colin Farrellre gondolt?
Dátum: 2009.03.05. 21:51:09
Írj Hatsepustnak egy üzenetet, hogy javítsa, ő a kérdésekért felelős admin.
Dátum: 2009.03.05. 18:32:13
Mi a fullerénmolekula képlete (a számok alsó indexben értendők)?
C60
NaCl
H2O
NH3

Oké, vannak olyan képletek amiket illik tudni, de már kezdenek ezek a kérdések is elszaporodni. És talán a fullerének nem is annyira közismertek, amiket minden mezei középsuliba tanítanak, oké, kikövetkeztethető. De nem biztos, hogy sokan díjaznák, ha valaki rákérdezne egy aminosav képletre, vagy valami aromás molekula képletére.
Kicsit kezdem úgy érezni ezekből a kérdésekből is kezd több lenni, mint egyébként kellene.
Dátum: 2009.03.05. 17:22:06
Kiket szokás zöldeknek nevezni a sajtó nyelvében?
mellébeszélőket
környezetvédőket
agrárpáti képviselőket
újoncokat

Nos szerintem a kérdező a természetvédőkre gondolt, őket szokás zöldeknek nevezni.

Bocs Lan, nem neked ment, csak véletlen nyomtam a válaszra, mert épp olvastam, amit írtál, aztán kicsit elcsúszott a kezem, és rossz helyre klikkeltem
Dátum: 2009.03.05. 16:44:42
Azért kell oda az a pont, bár már párszor el lett mondva, mert a Sztálin (a Hitlerrel, Leninnel és még pár hasonló névvel együtt) tiltó listás szó, mivel a kvíz adatbázisa, meg a nevek adatbázisa egy, vagy valami ilyesmi, és hogy ne rohangáljanak a Játékosok között ilyen névvel.
Mondjuk ehhez képest én találkoztam Jézus nevű játékossal a multkorábban, és nem kezdő volt, és mondjuk engem spec nagyon zavart.