Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.11.11. 08:45:05
Ez egy abszolút buta kérdés... az összes óriás bolygónak naponta fedezhetnek fel új holdjait... csak egy példa, annó mikor még ált.sulis koromban voltam a planetáriumba, akkor még csak ilyen 20 körül volt a Jupiter holdjainka a száma, mikor 4 éve elkezdte csillagásznak tanulni, akkor meg már 60 körül járt... hasonlóan a többi bolygó is... szóval ezt a kérdést azonnal törölni kell, mert lehet, hogy holnap már eggyel több holdja lesz, mert a csillagászok találnak egy újabb körülötte keringő kis porszemet...

Ki oldotta meg a gordiuszi csomót?
Atilla
Nagy Sándor
Arkhimédész
Arisztotelész

Hát én nem vagyok benne biztos, hogy megoldotta, szerintem inkább ki, és azon kívűl nem Atilla, hanem Attila
Dátum: 2008.11.10. 18:12:43
Idézet: atua - 2008.11.10. 18:02:48
én már nem csodálkozok semmin...

"Melyik szám osztható hárommal?

102586
394621
476321
942756

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

gratulálok az értékelő(k)nek! vagy ezt csak nekem tanították az általános iskolában? mert oda aztán csak k*a speciális érdeklődésű réteg jár, mi...

ez egy egyszerű kérdés, csak össze kell adni a számjegyeket, és amelyik végeredménye osztható 3-mal, akkor az a szám amga is osztható 3-mal! Nem bonyolúlt ez, ált. iskolában tanítják. Akkor tényleg nem lehet annyira koplikált
Ez alapján az utolsó a heyles, miután a végösszeg 33, és a 33 osztható 3-mal. Aki hitetlen le is ellenőrizheti Csak az lesz jó megoldás
Dátum: 2008.11.10. 18:04:07
Idézet: Rolik - 2008.11.10. 17:24:19
Üdv!
Valami olyan kérdést kaptam, hogy miben hasonlít a Hold a Merkúrhoz. Csak a szerinte jó választ tudom pontosan idézni;
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: A Hold a Föld felé, a Merkur a Nap felé fordítja mindig ugyanazt az oldalát.

Ha jól tudom, a Merkúr forog a saját tengelye körül, ha csak lassan is, szóval ezt nem értem...
Tud erről valamelyiktek valamit?


Ez így van, emlékszem még csillagász tanulmányaimból, hogy a Merkúr felszínének csak kb 40%-át tudtuk feltérképezni (persze lehet, hogy 60%, erre már pontosan nem emlékszem) mivel a többi részét az örök sötétség fedi, ahogy a holdnak is csak egy arcát ismerhetjük, hasonló okokból
egész konkrétan ez úgy lehetséges, hogy úgy forog a Merkúr a tengelye körül, hogy miközben megtesz egy szakaszt a Nap körüli pályáján, pont annyit fordul, hogy felszínének ugyan azon része kerüljön megint a nappal szemben... hú, nem tudom most ezt így mennyire lehetett megérteni, így bonyolúlt elmagyarázni... a lényeg, hogy hidd el, hogy úgy van
Dátum: 2008.11.10. 14:48:12
Idézet: Aisling - 2008.11.10. 13:42:33
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.10. 13:34:18
A Föld nem is gömb alakú...


az lehet, de kvázi annak tekinthető, és mindenki gömbként kezeli, ha számolni kell vele, mert egy kissé deformált citrom formájú, csak kissé kerekdad-ebb, pontosan nem is meghatározható testtel nehezebb számolni... a térképeken is gömb alaku, meg ha veszel egy földgömböt, az is gömb alakú, nem pedig a sarkoknál kipúposodó mértani test
Dátum: 2008.11.10. 11:06:07
Idézet: Bekas - 2008.11.10. 10:44:07
Mi történik, ha a Nap elégeti az összes "üzemanyagát"?
összeomlik majd neutroncsillag lesz
felfúvódik majd fehér törpe lesz
összeomlik és fekete lyuk lesz
felfúvódik, majd szupernova lesz

jos a kerdezo? es mi van ha vhol olvasta, de megs ugy lesz? ez nagyon keplekeny es tobb milliard ev mulva kovetkezik be. sztem ez rossz kerdes.


Nos ez egy olyan dolog, hogy a mérete és tipusa alapján + megfigyelések, hogy a hasonló típusú, méretű csillagokkal mi történik "életük" végén megjósolható. De a válaszok nem igazán helyesek, vagyis igazából 2 válasz kombinációja a helyes, ugyanis majd ha a napunk az összes hidrogént elégette héliummá, akkor lesz belőle egy szupernova, mert majdnem minden csillag így fejezi be életét, hogy először lesz belőle egy szupernova, majd az eredeti (felfúvódás előtti) méretétől függően lesz belőle, vagyis a visszamaradt magjából neutroncsillag vagy fehértörpe. A mi Napunk, valószínűleg az utóbbi állapotba fog kerülni.
Dátum: 2008.11.07. 06:55:31
Egy újabb kérdés, amiben csak egy apró helyes írási hibát találtam, de egyébként szerintem jó.

Melyik vértanó halt meg "kötél általi halállal"?

Gróf Dessewffy Arisztid, tábornok,
Gróf Vécsey Károly, tábornok,
Schweidel József, tábornok,
Kiss Ernő, tábornok,

vértanó --> vértanú
meg a tábornok szavak után szerintem felesleges a vessző
Dátum: 2008.11.06. 20:03:17
Idézet: Byzon - 2008.11.06. 19:34:32
Úgy van! De itt lőjenek le ha tudom mi ez... Pedig 3-asra azért leérettségiztem... Majd megköszönöm Mészáros tanárnőnek.
Mindig tanulok valamit...


A másodfokú egyenlet megoldóképletének a gyökös része.
Dátum: 2008.11.06. 19:31:22
Idézet: Byzon - 2008.11.06. 19:17:48
Továbbra is szeretném mély hálámat kifejezni néhány kedves kérdésírónak:

Mi a Diszkrimináns?

E=MC^2
2x(AB)
IxU
b^2-4ac

Úgy érzem ismét a hiányos kémia tudásomra szeretnének utalni, mert minden más tárgyból elsőre átmentem általános iskola 1-től gimnázium végéig. A másik lehetőség, hogy arra próbál rávezetni a kérdés feltevője, hogy valamely tanárom túl enyhe volt velem szemben, hogy anélkül engedett át, hogy ezt egy életre belém verte volna... Kérem segítsenek, mely tantárgyat oktató kedves néninek/bácsinak köszönjem meg, hogy eme fontos tudás nélkül is érettségi vizsgára alkalmasnak talált?


A diszkriminánsról bizony matekórán kellett volna hallanod, és aszem az utolsó válaszlehetőség lenne az.
Dátum: 2008.11.06. 16:01:32
Ez még jobb megoldás kevesebb munkát igényel
én is ezt akartam írni egyébként, csak mire oda jutottam elfelejtettem
Dátum: 2008.11.06. 15:31:28
Mi Ausztrália fvárosa?

Melbourne
Canberra
Bécs
Sydney

Ezzel a kérdéssel csak egy kis helyesírási probléma van főváros



Az AIDS röviditése mit jelent?

Veleszületett immunhiányt
Gyógyithatatlan baktériumos fertőzés
Szerzett immunhiányos tünetegyüttes betegség
Vírus


Nem az AIDS rövídítése... az már eleve valaminek a rövidítése...
a kérdés egyébként szerintem jó, csak úgy kellenne feltenni, hogy Az AIDS minek a rövidítése?
Dátum: 2008.11.05. 19:36:25
Idézet: ARSENAL - 2008.11.05. 18:42:46
ÉN ma tettem fel egy kvíz kérdést hogy Ki az Arsenal-nak a menedzsere? elküldtem válasszal együtt utána meg azt írta ki hogy erre a kvízkérdésre nem tud mindenki válaszolni vagy valami ilyesmit na én azt mondom hogy ez hülyeség én honnan tudjam hogy hol rendezték az első világbajnokságot azt se tudja senki és mégis be adta már az egészet meg feltettem egy olyan kvíz kérést hogy milyen színű a magyar zászló miután már erre annyian válaszoltak azt írták ki hogy rossz volt a kérdés pedig az elején megkaptam érte a LE-t na nekem ez a bajom a kvízkérdésekkel


Na figyelj, azért mert te Arsenal fan vagy, még nem alapműveltség, hogy mindenki tudja, hogy pl. ki a menedzsre! Spec a fradi, vagy az újpest menedzserét se tudnám megmondani, hogy kicsoda, de kit érdekel? Az már más, hogy mikor volt az első foci VB, mert az világméretű, mindenki látott már vb mérkőzést, sok híres focistát ismernek, magyarok is szerepeltek többször is vb-n még annó...
De hogy az hogy az arsenal a saját kis hazájában hogy rúgja a labdát, miért kellenne, hogy tudja mindenki? Egyáltalán nem tartozik bele szerintem az általános műveltség kategóriába!
Csak mert te tudod, és szereted, attól még spec. kérdés marad... Ha én feltennék olyan kérdést, hogy Ki Drizzt do'urden apja, vagy, hogy Ki Malfurion mestere (WoW)? Tudnád rá a választ? Attól hogy én tudom ezeket, attól még ezek is spec kérdések maradnak....
Dátum: 2008.11.05. 16:17:38
Idézet: stev97c - 2008.11.05. 16:10:03
Az imént találkoztam egy kérdéssel, mivel nekem egyértelmű volt a válasz, előbb kattintottam és csak azután gondolkodtam.

Valahogy így hangzott: Kicsoda Lukács László?
A helyes válasz az volt ami számomra is egyértelmű volt elsőre, de:
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.

* Lukács László, Magyarország 19. miniszterelnöke
* Lukács László, a Tankcsapda énekes-basszusgitárosa
* Lukács László, a Magyar Autonóm Tartományi Néptanács Végrehajtó Bizottságának elnöke (1960-ban)


És ők csak azok, akiket a wiki szerkesztői érdemesnek találtak megemlíteni eddig. Lehetne valahogy pontosítani picit?



Szerintem nincs a kérdéssel semmi baj, abban az esetben, ha a Tankcsapda mellet (mert erős megérzésem, hogy erre vonatkozhatott a kérdés) másik 3 magyar együttes szerepel, és a fent említett másik két lehetőség közül egyik sem. Így szerintem egyértelmű, hogy kire gondolhatott.
Dátum: 2008.11.05. 12:24:44
Nem tudom, hogy jó helyre írok, de ez már nagyon piszkálja a csőröm. Mitől függ, hogy egy adott portyában ki nyer? Miárt van az, hogy 170-es tulajdonságöszeggel ha megtámadok egy 145-ös tulajdonságösszegú játékost, mégis ő nyer, pedig se nem láthatatlan, se segítséget nem kap. És ez elég bosszantó...
Dátum: 2008.11.05. 12:17:59
Idézet: Khetty - 2008.11.05. 12:06:32
Hanyas szakértelemszinten tudod fejleszteni a csabdakészítést?

1
2
3
4

Nagyon sokáig gondolkoztam, hogy miből is lehet csabdát készíteni... végül arra jutottam, hogy ez bizonyára a Végzetúr egy speciális fegyvere lehet, amelyet bizonyos szakértelemnél lehet megtanulni... mivel nekem még csak 11 szakértelemről van tudomásom, az ötlött elmémbe, hogy a csabda bizonyára, majd magasabb szinten jön.... Viszont a válaszokra pillantva ráeszméltem, hogy nekem bizony már találkoznom kellett volna vele... Gondolkodtam, gondolkodtam... aztán megvilágosodtam! Hát a csabda az a titkos szerkezezet, amelyet gyékényből fonnak, színesre festenek és harci öltözékként védelmez a CSöpp lABDÁktól, amelyekkel más varázslók akarnak megtámadni!
no és arról, hogy "hanyas" ne is beszéljünk...


Csapda készítést 3. szakértelmi szinten lehet tanulni, hogy foghass be állatot
Dátum: 2008.11.05. 10:56:28
köszönöm a felvilágosítást mindig tud meg újat az ember
Dátum: 2008.11.05. 10:52:04
Idézet: Kocos - 2008.11.05. 10:21:02
meik nem Vavyan Fable müve?


Az amerikai típusú M1-es Garand- nak mekkora a tárkapacitása?
20
6
30
8


Talan ez azert tul spec.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 8
Wikipedia szerint 15 vagy 30.



ÉN ezt találtam google-ben:
M1-es Garand Müködés: Félautomata Kaliber: . 30-06 Rifle Tárkapacitás: 8 lőszer/tár Súly: 9.5 lbs

De ha már kérdez, akkor legalább azt is odaírhatta volna, hogy a kapacitásnál miben gondolkodott, kB,MB, esetleg lőszer vagy mégis... mert aki nem tudja, hogy ez egy fegyver... na mindegy, persze lehet én vagyok túl maradi
Dátum: 2008.11.05. 10:45:11
Kérlek javítsatok ki, ha tévedek, de ma volt egy kérdés, hogy hanyadik szintől kapják meg az smaragd horda tagjai az első varázslatukat. Már pontosan nem emlékszem mik voltak a lehetséges válaszok, de a kérdező szerint 2. Akkor ezek szerint csak én kaptam meg harmadik szinten az első varázslatomat? Az energialövedéket? Mert akár hogy is nézem, a varázslat alá az van írva, hogy szint:3.
Második szinten meg nem találok ilyet?
Most a kérdező adott hibás választ, vagy csak én maradtam le valamiről?
Dátum: 2008.11.04. 22:39:32
Idézet: Rammstein - 2008.11.04. 22:32:42
a felsoroltak közül mondtam...
próbálj meg bekapcsolni egy gépet scaner nélkül ,majd hangszóró nélkül,és végül nyomtató nélkül...
Majd a legvégén próbáld meg monitor nélkül...
Érdekes eredményre jutsz majd


de én ezeket nem azért mondtam, hanem hogy megérsd nem attól periféria valami, hogy elindul e nélküle a gép vagy sem...
Dátum: 2008.11.04. 22:27:38
minden amit a géphez kötünk az periféria, függetlenül attól, hogy most nélkülözhetetlen e vagy sem, egyébként próbálj meg gépet billentyűzet nélkül elindítani, a bootolásnál nem nagyon fog tovább engedni
periféria a monitor, a billentyűzet, a hangszórók, a mikrofon, a nyomtató, a scanner.... és még lehetne sorolni
Dátum: 2008.11.04. 21:15:47
Idézet: Rammstein - 2008.11.04. 21:10:56

Melyik nem kimeneti periféria?
Monitor
Nyomtató
Hangszóró
Scanner

Kíváncsi vagyok mire gondol itt a kérdező...


A scanner, mert az bemeneti. Aki egy kicsit is jártas számtechben az tudja. Igazából ez adódik is, szerintem mert az első 3 kifelé, feléd sugároz infót, míg a scannerrel te viszel be adatot.