Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.11.20. 15:39:58
szerintem meg elég egyértelmű, csak tovább kell vezetni a szálakat
Dátum: 2008.11.20. 15:33:59
Idézet: Dragon HUNter - 2008.11.20. 06:20:49
Kaptam értékelésre egy kérdést amit jónak értékeltem, de utána derült ki, hogy rossz a megjelölt jó válasz!

A kérdés (fejből írom):

Ha tíz gyertából egyet eloltasz mennyi marad?
1. egy sem
2. 1 ******* a kérdező szerinti jó
3. 10
4. 9


Szerintem meg 10 marad!!!!!! Aki találkozik vele az értékelje rossznak ill. az admin javítsa ki, ha hozzáfér, mert amúgy ötletes kérdés lenne!


nem tudom válaszolt e már valaki, de én most megteszem. A kérdés jó! Teljesen! nem kell törölni! Mert ha 10 gyertyából egyet elfújok, csak 1 gyertyám marad, mivel az összes többi leég... ez egy ilyen beugratós kérdés, egyszerűen csak gondolkodni kell és szerintem azért nem érdemel egy kérdés törlést, mert kicsit meg kell miatta mozgatni a jól berozsdásoott agytekervényeket...
Dátum: 2008.11.20. 05:11:16
Idézet: Edef - 2008.11.20. 00:32:35
Ott a példa:
Woodstockból kibújtál, hogy nem éltél, ne érdekelt még a zene.
Mond szerinted a magyar lakosság hány százalékát érinti, hogy a Sziget 0. napján ki lép fel?
Én csak azt mondtam ezzel, hogy túl speciális.
2007. 0. napján ott voltam, és a koncerten nem sok 20 évest láttam. És garantálom, hogy a 20 évesek közt, ha megkérded nem tudják. Tehát ez nem egy olyan örök értékű műveltségi kérdés, hogy az Iron Maden itt volt a 0. napon.
Mondjuk én sosem voltam a "szűz" rajongója, engem inkább az szomorított el, hogy idén mégsem tudtak megegyezni a Presserrel a 0. napra, bár tavasszal még úgy nézett ki a dolog.


Bocsi, én ha nem is pont 20 éves vagyok, de a huszas éveim elején járok, mégis tudtam a Iron Maiden-ről. Szóval ne általánosícs kérlek

Egyébként meg ha már spec. kérdésekkel példálóztál, akkor Mozart és Bande Isteni színjátéka épp rossz példa, mert szerintem ezek olyanok, amiket egy általánosan művelt embernek is tudni kell...
Dátum: 2008.11.19. 23:17:27
Ne érts félre, én ezzel nem azt akartam mondani, hogy tiszteletlen vagy, mert nem tudtál a dologról, csak eszembe jutott, amit olvastam, és eléggé felbosszantott. Nem téged akartalak vele bántani Ha nem olvasom azt a "cikket" én sem tudok róluk
Dátum: 2008.11.19. 23:05:35
Én még sosem jártam egy sziget fesztiválon sem, de ezt mégis tudom... már csak azért is mert egyik újságban olvastam, egy levlél féleséget, ahol igen csak lehúzták őket... vagyis lehúzták a taknyosok... a Tokio Hotelnak biztos jobban örültek volna... Pedig attól függetlenül, hogy valaki szereti őket vagy nem, azért némi tiszteletet megérdemelnek, mert nem keveset tettek már le az asztalra...
Dátum: 2008.11.19. 22:48:53
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.19. 22:39:05
Nem tudom már pontosan a kérdést, de valami ilyen volt:
Melyiket nem Stephen King írta:
Kedvencek temetője
Carrie
Cujo
Füst és tükrök


Az utolsó volt a helyes válasz. A kérdező szerint. Ugyanis az összes fordításban úgy jelent meg az itt szereplő "Kedvencek temetője", hogy Állattemető. Igen, csináltak egy filmet is, Kedvencek temetője címmel, ráadásul ezen könyv alapján, de olyan ez szerintem egy kicsit, mint a Narnia krónikája első része film kontra könyvek...


bizony, hogy Állattemető! A kedvencek temetőjét még csak véletlen sem ő írta és az a film egyébként is elég silány megjelenítése a könyvnek véleményem szerint.. Úgyhogy ha van rá mód, akkor javítsuk már át az a Kedvenceket Állatra
Dátum: 2008.11.19. 22:15:25
Kicsit pontosítok, ha a WoW-ot nézzük ott Illit a legnehezebb leölni
Dátum: 2008.11.19. 22:08:01
Idézet: Kiado - 2008.11.19. 22:02:16
Idézet: Byzon - 2008.11.19. 21:46:59
Idézet: Kiado - 2008.11.19. 21:32:39
Pff ilyet...


Melyik ellenfelet nehezebb megölni?
Troll
Nemes sárkány
Sötételf
Ork barbár


Hát ugye a nemes sárkányt lesz a legnehezebb leverni, kivéve ha a barbár állatja négy sárkánytrófeával az övén flangál... Viszont a troll meg regenerálja magát, tehát ha nincs tűz, akkor nála senki sem szivatósabb (tudom, eleget voltam szerepjátékba KM, még ha nem is a gonoszabbak közül ). Szóval jó kérdés... Mi volt a helyes válasz? (Gondolom a sárkány)



Igen, a sárkány volt, de szentem akkor is hülyeség a kérdés...


hát az, mert ha egy mágus világban nézzük, (mondjuk ott még troll-lal nem találkoztam az tény) akkor ott pl. a sötételfek hatalom szavai ellen nem sok esélye lenne senkinek... ha mondjuk a Word of Warcraftot nézzük, ott már lehet sárkány a legerősebb, de ott meg nem sötételf, hanem éjtündék vannak, és ork barbár sem létezik ott... De most nem is ez a lényeg, lehet "humbuk" fajokat is felsorolni a helyes válasz mellé, az az egyetlen nem mindegy, hogy milyen világban gondolkodunk!
Dátum: 2008.11.19. 21:43:45
Idézet: Kiado - 2008.11.19. 21:32:39
Pff ilyet...


Melyik ellenfelet nehezebb megölni?
Troll
Nemes sárkány
Sötételf
Ork barbár


meg esetleg melyik világban? mert hogy az sem mindegy...
Dátum: 2008.11.19. 20:44:13
én a tengeri malacra tippelnék
lol
Dátum: 2008.11.19. 12:41:23
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 12:26:46


Az alábbiak közül melyiket lehet közvetlenül lélekenergiából fejleszteni?
szerencse
tanulás
szint
életerőpont

Szőrszálhasogató leszek,mert nekem furán működik az agyam.Szerencse attól nő,minél több LE-t építek bele a klán dolgaiba.Vagyis közvetlenül az LE-től nő.Szerintem.


Az már közvetve van... mert nem a szerencsére teszel pontot, hanem a klán épületekbe, és ebből jön, hogy növekszik a szerencséd. Ez szerintem már közvetve van... mert egy másik cselekvésednek a következménye, és nem arra teszed egyből a LÉ-dat.
Dátum: 2008.11.19. 12:20:38
Én meg úgy hallottam, hogy a Starwars az épp egy olyan mű, amit előbb volt mozivásznon, és csak utánna készült el belőle a könyv.
Dátum: 2008.11.19. 12:09:48
No a gugli is mindenhol kutyát ír.
Ezenkívűl még ezt találtam:


háziasított állat vad ős háziasítás ideje, helye

kutya farkas >-11000, több helyen?
juh vadjuh -8000, Irak, Irán, levantei partvidék
Dátum: 2008.11.19. 12:06:54
A válasz egyszerű, a mai társadalom apraja és nagyja napi 28 órát csorgatja a nyálát a TV előtt, és könyvesboltot max. egy reklámfilm hátterében láthatnak
Dátum: 2008.11.19. 11:48:00
Idézet: cirip - 2008.11.19. 11:43:10
Mi volt a neve a Metallica autóbuszbalesetben elhunyt b. gitárosának?
Cliff Burton
Robert Trujillo
Bob Rock
Jason Newsted
basszus vagy ez tiltott szó?


igen a basszus az... onnan tudom, hogy egyszer én is tettem fel egy zenei kérdést, és egyik lehetőségnek a basszusgitárost akartam beírni, de kiírta, hogy tiltott szó van a kérdésben

egyébként én is épp most kaptam ezt a kérdést, még szerencse, hogy mikor a barátom nyáron olvasta a könyvüket, néha bekapcsolódtam én is, és épp ez volt az egyik részlet...




Nem másoltam ki, mert meg sem fordúlt a fejemben, hogy rossz lehet, de kérdés volt, hogy melyik ország zászlajában vannak ugyan azok a szinek mint a magyaréban (sajnos pontosan nem emlékszem mi volt a kérdés )
válasz lehetőségek között ott volt többek között: olasz, román ...
én reflexből az olaszt nyomtam, mert az ugyan az csak álltva... erre a helyes válasz mi volt? a Román...
Dátum: 2008.11.18. 21:58:04
Melyik versből van az idézet? "Edward király angol király lépked fakó lován..."?

walesi bárdok
huszt
családi kör
magyar nép zivataros századaiból


A versek címét talán nagy betűvel kellene írni.
A Magyar meg különösen nagy m
Dátum: 2008.11.17. 22:22:26
hát az lehet, de ha bárkit leszólítasz az utcán, és megkérdet, hogy került Arthus királyhoz az Excalibur, rávágja mindenki egyből, hogy sziklából húzta ki... igazából, amíg nem láttam a Merlin című filmet, semilyen Tó asszonyáról nem is hallottam, persze lehet ilyen téren tájékozatlan vagyok, és hiányos a legenda ismeretem, de az biztos, hogy Arthúr egy sziklából húzta ki, mert csak az ő lelke volt hozzá elég tiszta vagy valami ilyesmi...
Dátum: 2008.11.17. 21:49:46
Mi az Excalibur?
Amerikai fejlesztésű nukleáris csapásmérő fegyver
Mondabeli kard, melyet a Tó Hölgye adott Arthur királynak
A szcientológia 6. szentsége
Híres francia-román (szoba)festő


Hát ööö, ezen aszem egy kicsit pontosítani kellenne, mert nekem úgy rémlik, hogy Arthur király egy sziklából húzta ki a kardot, és nem a Tó hölgye adta oda neki, ő Merlinnek adta, aki pedig a sziklába szúrta, hogy onnan csak olyan vegye ki aki arra méltó... akinek elég tiszta a szíve. Szóval ez a válasz így nem egészen pontos, bár ha másnak nincs kifogása ellenne, felőlem maradhat is. Csak ez így nem pontos.
Dátum: 2008.11.16. 10:56:47
Mi volt Benedek Elek?

Nem mi hanem Ki! Már mégis csak egy valaha élt személyről és nem egy tárgyról beszélünk...
Vagy ha már mi-vel akarja kezdeni, akkor úgy kellene, hogy Mi volt a foglalkozása?
Dátum: 2008.11.14. 21:20:02
Szállásoltak is el vendéget, már akihez érkezett olyan nemes vendég, aki arra méltó volt
Mondjuk gróf, vagy valami ilyesmi Persze az ilyenek meg nem tetek akárhol látogatást