Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.11.24. 18:39:00
Melyik NEM egy Hayao Miyazaki által rendezett anime(japán rajzfilm)?
Akira
A Vadon Hercegnője
Vándorló Palota
Cihiro szellemországban


hát nem tudom, az anime-k mennyire kell, hogy képezzék az általános műveltség részét... akadnak jók az tény
de talán ez épp a 6.-7. osztályos tudásszintnek megfelelő... ne vegye sértésnek senki csak egyet értek Lanmandragorannal, legalább van nekik is kérdés.
Dátum: 2008.11.24. 18:24:02
Idézet: Sir Ny - 2008.11.24. 18:18:05
Idézet: cirip - 2008.11.24. 18:03:10
A vár két különböző értelme teljesen egyenrangú.

nem tudom, de szerintem a főnévi alakja sokkal erőteljesebb, és könnyebben meghatározható és megértehő egy kisgyerek számára, tehát hamarabb azt tanulja meg, mint az igét.



hát ezzel vitatkoznék... szerintem előbb tudja, meg hogy mi a vár, mint várakozni, mikor a TV előtt űl, és jóformán még alig gügyög pár szót, de a legújabb vérengzős animére vár nyálát csurgatva... lehet kicsit "durva" megfogalmazás, de sajnos így van... a mesebeli hercegek és az elrabolt királylányok kora a várban már lejárt...
Dátum: 2008.11.24. 18:19:51
Idézet: Sir Ny - 2008.11.24. 18:11:27
Mikor alakult meg a Metallica?
1985
1979
1981
1976

pffffffff


Azt hiszem a Metallica elég régóta van már a zenei piacon, és elég sok mindent tett le, hogy ne egy pfffff legyen a reagció erre a kérdésre. Ha nem is tudod, legalább egy gugli kattintást megérnek... és egyébként is ki lehet találni, hogy mikor is alakulhatott az együttes.
Egyébknént 1981 a helyes válasz.
Dátum: 2008.11.24. 17:23:51
Idézet: Kagemusha - 2008.11.24. 16:58:45
Idézet: Kortevirag - 2008.11.24. 14:19:12
Idézet: Mortu - 2008.11.24. 14:15:32
Egy pont hány cm hosszú?
5cm
0.1cm
0cm
1cm

Ez meg mi a fene? A 0cm a jó válasz.


Szerintem a ceruzáddal pontot teszel a papírra és azt kell kitalálni,hány cm.Nagyon hülye kérdés és egyben elmés is.



...és ha a válaszoló a nyomdaiparban használatos pontra gondolt? Akkor nincs helyes válasz... tehát amilyen alapon a háromgarasos kenyér rossz kérdés, ez is az...



nah ez már megint szőrszál hasogatás, és baromság... ha arra gondolt volna, akkor annak megfelelően írta volna be a válaszlehetőségeket, nem de? legalább már azt ne próbáljuk megmagyarázni, hoogy másra gondolt a kérdező, mint amire a kérdése irányult...


Edef: érdekelne a szerepjátékos kérdés válasza
Dátum: 2008.11.24. 15:07:44
Idézet: Darkshade - 2008.11.24. 14:52:48
Az alábbi magyar (ill. magyar származású) tudósok közül ki nem kapott Nobel-díjat?
Irinyi János
Harsányi János
Kertész Imre
Szent-Györgyi Albert

Kertész Imre író nem tudós, jobb lenne személyeket írni.


hát attól függ, hogy nézzük, tekinthetünk rá az irodalom tudósaként is
Dátum: 2008.11.24. 14:27:17
Idézet: Kortevirag - 2008.11.24. 14:19:12
Idézet: Mortu - 2008.11.24. 14:15:32
Egy pont hány cm hosszú?
5cm
0.1cm
0cm
1cm

Ez meg mi a fene? A 0cm a jó válasz.


Szerintem a ceruzáddal pontot teszel a papírra és azt kell kitalálni,hány cm.Nagyon hülye kérdés és egyben elmés is.


nekem korábbi tanulmányaimból úgy rémlik, hogy a pontot kiterjedés nélkülinek vettük, aminek se hossza, se magassága sem pedig szélessége nincs. már nem emlékszem, hogy matek vagy fizika órán került e elő...
Dátum: 2008.11.24. 11:13:04
Idézet: Endyr - 2008.11.24. 11:10:44
2szer 3 kupac barack meg még két tucat kupac barack hány kupac barack?
2 kupac?
5 kupac?
13 kupac?
1 kupac?

hat szerintem 2x3 + 2x12 = 30, es ilyen megoldas nincs


1 kupac barack (meg-et érsd úgy, hogy összerakod őket) ez is becsós
szóval ha 100 kupac barackot is összepakolsz, az is csak egy lesz
Dátum: 2008.11.24. 11:09:08
hm... érdekes kérdés... én a Trópusi szigeten kívűl semmi mást mást nem tudnék kötni hozzá, bár nem láttam, de angyjából tudom miről szól... jegesmedvét nehezen tudok elképzelni egy trópusi, lakatlan szigeten, a földönkívülieket, meg inkább a gyilkos körökhöz lehetne kötni szerintem, és nekem az időutazás sem nagyon illik a képbe, lévén repülő szerencsétlenségről volt szó... egy sziget közepén meg kötve hiszem, hogy lenne időgép, bár kitudja...

biztos, hogy ezt akarta feltenni a kérdező? nem lehet, hogy az a nem szó véletlenűl csúszott bele?
azért kíváncsi lennék a helyes válaszra is
Dátum: 2008.11.24. 08:06:11
Idézet: Kagemusha - 2008.11.24. 07:31:32
Idézet: Roseprincess - 2008.11.23. 00:10:37
Idézet: Bekas - 2008.11.22. 23:54:42
Hány fajta vércsoport van?
7
2
3
4


tudnam minek kerdez ilyet az illeto, ha fingja nincs rola. a wikipediaban 29 emberi vercsoportrol tesznek emlitest. es akkor meg hol van az allati. a kerdezo szerint mindossze 4 van.
torles, pliz.



hát bevallom, elég sok bioszt tanultam és tanulok (élettan és társai) de én eddig még mindig csak 4 vércsoportról A,B,AB,0 hallottam, és csak ezekkel is találoztam. Vérvételi lapon sem láttam mást. Az ami a Wikin van nem tudom, milyen besorolás, de szerintem a 4 abszolút helyes. Ha bemégy egy kórházba ott is a felsorolt 4 vércsoport valamelyikéből kaphatsz vért... ez megint az a szőrszál hasogatós téma számomra... hogy már csak azért is bele kötök, hogy nekem legyen igazam... de ezzel a kérdéssel akkor sincs semmi baj, esetleg a kérdést lehetne úgy kiegészíteni, hogy Hány fajta emberi vércsoport van. (bár hozzátenném, azt is olvastam, hogy a legtöbb emlősnek ez a 4 vércsoportja van)


és az a 29 amiről beszéltél, egyébként nem vércsoport, hanem vércsoport rendszer, amiből az első rögtön, amit használunk is: ABO

Azért az RH-faktort kihagytad... és így már mindjárt 8 az a 4... ami pedig nem is szerepel a válaszok között.


de azok faktorok... 4 vércsoport van attól! az, hogy most - vagy + nem lesz más a vércsoportod... ha A-s vagy ugyan úgy A-s maradsz, akkor is ha - meg akkor is ha + ... de nem kell hinni nekem... végül is csak 3 éve tömködik a fejem élettannak meg egyébb "marhaságokkal"... de ha nemkem nem hisz senki, akkor legalább írja be gugliba, mert úgy látom, itt mindenki csak annak hisz, minden kidobott találat úgy fog kezdődni, hogy "Ezek a klasszikus vércsoportok az A, a B, az AB és a O"
de én ezt már nem tudom jobban elmagyarázni... az RH nem vércsoport, tény, hogy ha + anyukának - gyermeke születik, akkor az utánna komoly problémákat okozhat, de attól a vércsoport még nem változik!!! A B is ugyan úgy B marad, az AB is meg a 0-ás is... úgyhogy szerintem semmi baja a kérdésnek, de hát itt mindenki szeret szőrszállat hasogatni... nekem meg úgy sem fogjátok elhinni... mint ahogy egyesek szerint az informatikát is megtudja erőszakolni az SI... na de mindegy, én ezen nem vitatkozok tovább, hidjen mindneki azt amit akar.


Egyébként találkoztam egy kérdéssel:
Melyik a világ legmagasabb építménye?

Burj Dubai
Jin Mao (Sanghai)
Petronas tornyok (Kuala Lumpur)
Sears torony (Chicago)


a kérdező szerint a Burj Dubai... ami majd helyes is lesz, de még nem most!! mert amenynire tudom, még csak a tervek vannak meg, meg esetleg már neki kezdtek az építkezés előkészületeihez... szóval most még semmiképpen nem az a legmagasabb... esetleg oda lehetne tenni, a várható elkészülésének az isőpontját és úgy kellenne feltteni, hogy:
Melyik épület lesz a legmagasabb 2000 (akárhány)-ban?
Dátum: 2008.11.23. 23:40:00
Idézet: Edef - Ma, 10:43:06
A StarCraft játékba melyik nép az ember?
terran
nincs benne ember
zerg
protos

A terran igaz!
de...
A protoss (így két 's'-sel) alapvetően egy a háttérben meghúzódó, békés, nemes értékekkel bíró faj, amely az emberin jóval túlmutató technikai fejlettségi szinten áll. Humanoidok, az egyes egyedek egyéniséggel bírnak, ugyanakkor a faj túljutott a fejlődés kezdeti szakaszain, és szinte teljesen egységes kormányzattal és elvekkel bír.
most kellene egy kis klasszikus ismeret.
Az ember latinul human. tehát ezek is emberi lények.
Írtam már korábban, hogy klasszikus ismeret nélkül hogyan tudtok olvasni, és érteni fantázia regényeket, de le hurrogtatok.


Nem tudok latinul, bevallom. A humanoid nem azt jelenti hogy ember alakú a testfelépítés? Az angol wiki ezt írja.


humanoid, minden emberszabású, értelemmel bíró élőlény, így pl. egy elf, egy ork, tauren is humanoid, noha az utóbbi kettő igen csak eltér külsőben is az embertől
Dátum: 2008.11.23. 23:28:36
Idézet: Atreus - 2008.11.23. 22:55:24
Ki nyerte az idelyi Moto GP vilagbajnoksagot?
Nacano
Stoner
Talmacsi
Rossi

Törlést neki, légyszíves.


hát igen, idei? és jövőre?
meg melyik kategória? 600-as? 250-es? vagy 125-ös? mert azért az sem mindegy... 3 kategória 3 világbajnok...
Dátum: 2008.11.23. 19:46:37
Idézet: Dess - 2008.11.23. 19:43:04
A következő TV adók közül melyik a nem ismeretterjesztő?
National Geographi
Spektrum
Diskoveri Channel
RTL klub

Geographic
Discovery
Klub

Dátum: 2008.11.23. 19:31:34
Idézet: Roseprincess - 2008.11.23. 18:44:54
Idézet: dorong - 2008.11.23. 18:39:22
Mikor adták ki a II. Aranybullát ?

1138
1222
1256
1310

1222. volt a jó, de az nem véletlenül az I. Aranybulla kiadása?
A 2. mintha pár évvel később erősítette volna meg az elsőt.
Bocs, ha én emlékeznék rosszul (mármint nem az eseményre, hanem a tanulmányaimra...).


az első volt az 1222, a második nekem úgy rémlik, hogy 1321-ben volt... még nem néztem utánna, de második aranybulláról nekem egyből ez ugrott be, szóval szerintem a helyes válasz még csak ott sincs...


nah megnéztem, csak két számot cseréltem fel majdnem jól emlékeztem
szóval 1231-ben adták ki a II. Aranybullát, de a válaszlehetőségek között ez sincs.. szóval én a kérdést törlésre ítélném.
Dátum: 2008.11.23. 18:44:54
Idézet: dorong - 2008.11.23. 18:39:22
Mikor adták ki a II. Aranybullát ?

1138
1222
1256
1310

1222. volt a jó, de az nem véletlenül az I. Aranybulla kiadása?
A 2. mintha pár évvel később erősítette volna meg az elsőt.
Bocs, ha én emlékeznék rosszul (mármint nem az eseményre, hanem a tanulmányaimra...).


az első volt az 1222, a második nekem úgy rémlik, hogy 1321-ben volt... még nem néztem utánna, de második aranybulláról nekem egyből ez ugrott be, szóval szerintem a helyes válasz még csak ott sincs...
Dátum: 2008.11.23. 17:45:29
Idézet: Kortevirag - 2008.11.23. 15:34:39
Idézet: Roseprincess - 2008.11.23. 15:24:22
Idézet: Langel - 2008.11.23. 14:37:00
Sziasztok!

Szerintem ez se jó kérdés. Ugyanis mint, hogy jártam már falun, vidéken stb... tudom azt, hogy van fekete tücsök, amelyik ciripel és lyukban lakik, de tücsök lehet zöld is amikor kicsi és barna amikor nagy, és az a fűben él nem odúban, és kézzel is el lehet kapni. Szóval legyen már tájékozott aki ilyet kérdez: Vagy pontosítsa a kérdést...

Milyen színű a tücsök ?

fekete
zöld
barna
sárga


és amire te azt mondod, hogy tücsök, biztos hogy tücsök is, esetleg nem lehet sáska vagy szöcske?
én eddig csak fekete tücsköt láttam, persze ez nem jelenti, hogy másmilyen színű nem lehet. De nem mind tücsök ami a fűben ugrál



http://weyoun.atw.hu/eleseg/tucsok.htm


köszönöm most már láttam nem fekete tücsköt is
Dátum: 2008.11.23. 15:24:22
Idézet: Langel - 2008.11.23. 14:37:00
Sziasztok!

Szerintem ez se jó kérdés. Ugyanis mint, hogy jártam már falun, vidéken stb... tudom azt, hogy van fekete tücsök, amelyik ciripel és lyukban lakik, de tücsök lehet zöld is amikor kicsi és barna amikor nagy, és az a fűben él nem odúban, és kézzel is el lehet kapni. Szóval legyen már tájékozott aki ilyet kérdez: Vagy pontosítsa a kérdést...

Milyen színű a tücsök ?

fekete
zöld
barna
sárga


és amire te azt mondod, hogy tücsök, biztos hogy tücsök is, esetleg nem lehet sáska vagy szöcske?
én eddig csak fekete tücsköt láttam, persze ez nem jelenti, hogy másmilyen színű nem lehet. De nem mind tücsök ami a fűben ugrál
Dátum: 2008.11.23. 11:45:13
Köszönöm, most már én is okosabb lettem
Félig kómás fejjel nekem nem volt erőm ilyesmire még rákeresni, de legalább most már én is okosabb lettem
Dátum: 2008.11.23. 11:29:50
Mi a közegellenállás?

Annak a mértéke, hogy a közeg mennyi külső hatást képes kibírni bomlás nélkül.
A közegnek a benne áthaladó elektromos árammal szembeni ellenállása.
Annak a mértéke, hogy a közeg mennyire csökkenti a rajta haladó test sebességét.
A közegnek a benne haladó testre kifejtett erőhatása, ami csökkenti annak sebességét.

Szerintem itt az utolsó két kérdés bármelyike lehetne jó válasz, tény, hogy az utolsó a pontosabb, de a lényeg, hogy lassítja a testet, és az meg, hogy most a közeg által kifejtett erőhatás, vagy hogy a közeg csökkenit totál mindegy... ha én beverem valaki orrát, teljesen mindegy, hogy most azt mondom, az öklöm volt, vagy az öklöm álltal kifejtett erőhatás... a végeredménye ugyan az... szóval az utolső előtti választ kicsit át kellenne fogalmazni, vagy törölni, mert így jelenleg két helyes válasz is szerepel benne...



Melyik állatot nevezik kágyillónak?

Egér.
Holló.
Csiga.
Macska.

Na és mi az a kágyilló? Még életemben nem hallottam róla... a kérdés feltevője szerint a csigát hívják így. Ha én vagyok nagyon tudatlan, nyugotan mondjátok, de hát tényleg nem hallottam még soha a csigára ezt a megnevezést...


Melyik nap van Csaba nap ?

Február 11.
November 17.
Június 23.
Július 6.

Feltétlenül kell ezt nekünk tudni? Tudom, hogy gugliban mindent meg lehet találni, de ha nekem nincs Csaba ismerősöm mondjuk, akkor valahogy nagyon nem fog érdekelni mikor van... persze lehet, hogy ez csak az én véleményem...
Dátum: 2008.11.23. 00:26:42
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.23. 00:20:44
Pedig még "közismert" vércsoportból is 8 van: A+, A-, B+, B-, AB+, AB-, 0+, 0-.


de a - meg + az csak faktor, vércsoport csak 4 van. Ez csak az antigén létét vagy nem létét mutatja. Tekintsünk úgy a vércsoportokra, mintha abszolút értékben lennének. A + és - nem számít

"Az emberek fenotípus szerint e rendszer alapján 4 vércsoport valamelyikébe tartoznak. Ezek a csoportok: A, B, AB, 0."

Ez is wikiről van csak mert úgy látom, sokan jobban hisznek itt a wikinek
Dátum: 2008.11.23. 00:10:37
Idézet: Bekas - 2008.11.22. 23:54:42
Hány fajta vércsoport van?
7
2
3
4


tudnam minek kerdez ilyet az illeto, ha fingja nincs rola. a wikipediaban 29 emberi vercsoportrol tesznek emlitest. es akkor meg hol van az allati. a kerdezo szerint mindossze 4 van.
torles, pliz.


hát bevallom, elég sok bioszt tanultam és tanulok (élettan és társai) de én eddig még mindig csak 4 vércsoportról A,B,AB,0 hallottam, és csak ezekkel is találoztam. Vérvételi lapon sem láttam mást. Az ami a Wikin van nem tudom, milyen besorolás, de szerintem a 4 abszolút helyes. Ha bemégy egy kórházba ott is a felsorolt 4 vércsoport valamelyikéből kaphatsz vért... ez megint az a szőrszál hasogatós téma számomra... hogy már csak azért is bele kötök, hogy nekem legyen igazam... de ezzel a kérdéssel akkor sincs semmi baj, esetleg a kérdést lehetne úgy kiegészíteni, hogy Hány fajta emberi vércsoport van. (bár hozzátenném, azt is olvastam, hogy a legtöbb emlősnek ez a 4 vércsoportja van)


és az a 29 amiről beszéltél, egyébként nem vércsoport, hanem vércsoport rendszer, amiből az első rögtön, amit használunk is: ABO