Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.11.26. 21:29:07
Idézet: Wolfy - 2008.11.26. 21:12:40
Mennyi LE szügséges az első állat beidomításához?
100
50
600
1200

+1 barom kerdes.


mindazonálltal én úgy emlékszem, nekem 1800 LE-be került
Dátum: 2008.11.26. 17:17:17
Idézet: Almacsut - 2008.11.26. 16:58:05
Pusztán annyi hogy nekem az alapműveltséges kérdésemet nem fogadták el...ez miben másabb.
És egy újabb helyesírási hiba

Mit nem jelent az an gol well szó?

jól
nos
kút
forrás

nos...logika kell ehhez is hogy angol well szó:D Az emberek miért nem tudják úgy megírni a kvízeket hogy legalább helyesírási hiba ne legyen benne.


nos, vagy inkább kezdjem úgy, hogy well?
esetleg ha tükörbe nézek, megállapíthatom hogy a ruhám "well"-ül áll rajtam...
ez abszolút rossz kérdés. mivel a well jelentheti az is hogy jól, de a nosra is használják, hogy well... ezt a kérdést úgy ahogy van törölni

bocs először elnéztem... azt olvastam mit jelent, de úgy sem jó, hogy mit nem jelent... ugyan is mindent jelenti, most néztem utána... mivel a kút is rémlett (sunwell), azán megnéztem szótárban és a következő jelentései vannak:

well:

akna
egészséges
forrás
helyesen

jól
kút
nagyon
nos
szerencsés
szerencsésen
üreg
Dátum: 2008.11.26. 16:25:39
Idézet: josid - 2008.11.26. 16:10:25
Na de tényleg... ez hogy ment át az értékelésen???

Ronaldinho melyik csapadba igazolták a Barszelona bol?
ACM
Juventus
Bayern München
Manchastar younatid

Nagyon odafigyelve lehet, hogy találok benne 2 szót, ami helyesen van írva...


most sírva fakadjak? én sem vagyok egy helyesírási agytröszt, de azért ha idegen szavakat kell leírni már csak utánna nézek, nem pedig ahogy esik úgy puffan... ez siralmas...
Dátum: 2008.11.26. 16:21:23
Idézet: Sir Ny - 2008.11.26. 15:13:26
Melyiket nem Richard A. Knaak írta?
Halálszárny
Démonlélek
Végtelenforrás
Klánok ura

egyikről sem hallottam.


helyes válasz a Klánok ura. A másik 3-ból kettő (Végtelen forrás és Démonlélek) az ősök háborúja trilóga első két kötete.
A World of War Craft világából, nagyon jó kis könyvek, mind a kettőt nagyon imádtam, a Klánok urához is volt szerencsém, ajánlom mindenki figyelmébe ezeket a könyveket, ha hozzáférnek, ne legyenek rest elolvasni, de ettől függetlenül ez szerintem még spec.
Dátum: 2008.11.26. 11:56:15
Melyik a Naprendszer legnagyobb holdja?

Rhea
Ganümédész
Titán
Hold

Ganymedes helyesen, legalább is így tanultuk, de gugliba csak Ganymede

Hány levele van a "szerencsehozó" lóherének?

3
2
4
5

a 4 volt a helyes válasz természetesen, de mikor kicsi voltam sokat hallottam, hogy az 5 és 6 levelű is az, csak azok nagyon nagyon ritkák, bár nekem egyszer sikerült szert tennem egy 5 levelűre
de szerintem 2 helyes válasz van, még ha az 5 nem is annyira elterjedt, mert ezek pont azért hoznak szerencsét, mert nagyon ritkák.
Dátum: 2008.11.26. 11:43:22
Idézet: Kagemusha - 2008.11.26. 08:10:41
Idézet: Roseprincess - 2008.11.25. 22:56:36
Miért nevezzük káros anyagoknak a CFC-ket?

A kérdésre eddig 12 jó és 19 rossz válasz érkezett.

Tényleg ennyire nehéz kérdés ez?

Hát aki nem tudja, mi a CFC, annak igen... ha azt írtad volna, hogy halogénezett szénhidrogén, akkor talán jobb lenne az arány.


hát ne hinném, hogy a halogénezett szénhidrogén is többet mondana... talán a freonokról már többet hallottak... de reménykedtem benne, hogy azért kicsit többen foglalkoznak a környezetünkkel... de nem így van... ezért tartunk ott ahol tartunk...
Dátum: 2008.11.25. 23:10:46
Idézet: Monic - 2008.11.25. 23:07:23
És ez milyen barom kérdés??

Hány szörszál van a segemen ?
10
nem tudom
1000000000
1

Gratulálok az értékelőknek, mert ez átment a kezük alatt!
(Én már nem tudok értékelni, de úgy látom, jobb is.)
És ezért buktam a 10 %-ot.....


azt hiszem ennek a kérdésnek a feltevőjét kellene azonnal bannolni, azzal együtt aki jónak ítélte...

egyébként én sem kapok már értékelésre kérdéseket sajnos
Dátum: 2008.11.25. 22:56:36
Miért nevezzük káros anyagoknak a CFC-ket?

A kérdésre eddig 12 jó és 19 rossz válasz érkezett.

Tényleg ennyire nehéz kérdés ez?
Dátum: 2008.11.25. 22:34:05
Melyik a harmadik legnagyobb kontinens?

Afrika
Ázsia
Izland
Amarika

Izland nem kontinens, bár ez még nem is akkora hiba.
Amarika helyett Amerika


Az alábbi sorozatokat (24, Prison Break, Fringe) mely amerikai csatorna vetíti?

ABC
FOX
CBS
NBC


he? ez most komoly? jó nyilván ki lehet találni, mert ebből (legalább is az én legjobb tudásom alapján) csak egyik létezik, de akkor is...
miért kellene ezt tudnom?
a magyar csatornákat sem tudom, milyen sorozatokat vetítenek...
Dátum: 2008.11.25. 21:40:49
hát akkor 2 esélyes a dolog
vagy azonnali hatállyal törölni, vagy valaki lesz oly kedves és a rosa-t átírja sánc-nak
Dátum: 2008.11.25. 21:35:43
Idézet: Rammstein - 2008.11.25. 21:30:51
Hogy nevezik a sakkban azt a lépést amikor a király helyet cserél a bástyával?
Vezér csere
Rosa
Sakk
Sakk bástya

nem most volt, de a régi ismereteim szerint, ilyen nincs.


de van ilyen lépés, amikor még a király is a kiinduló helyén van, akkor helyet cserélhetnek, vagy a bástya a király túlsófelére lép, a király meg a bástyahelyére, most így pontosan nem tudom, de van ilyen lépés, de én az mindig is úgy ismertem, hogy sánc.

vezér csere azt hiszem az az, amikor egyik fél feláldozza a saját vezérét, hogy a másik játékosét levehesse,
a sakk, aszem egyértelmű mi
a sakk bástya meg az, amikor úgy adunk sakkot, hogy a sakkot adó bábú útjába van a király és a bástya is, de mivel a sakkból muszáj menekülni, így veszik a bástya.
rosa-ról meg még nem hallottam
Dátum: 2008.11.25. 17:50:19
Idézet: Edef - 2008.11.25. 16:11:57
Idézet: Vincu - 2008.11.25. 15:43:25
Idézet: Hatsepsut - 2008.11.25. 15:00:59
Idézet: Vincu - 2008.11.25. 14:35:53
Hány ismert holdja van a Jupiternek?
5
16
sok
Megnéztem wikipedia-n, és ezt találtam: "A Jupiternek jelenleg 63 holdja ismert."
Gondoltam a kérdés feltevője ... Ehhez képest fix 16 a nyerő tipp... szerinte

De az sem volt rossz kérdés: Jelenleg hány holdja van a Jupiternek?

Erre írtam, hogy jelenleg 63 holdja van a Jupiternek. Azaz nem 16, ahogy a kérdésben szerepel

Figyelem! A jelenleg ismert holdak száma nem garantálja hogy annyi is van. Csak azt, hogy annál kevesebb nincs. És nem hiszem hogy a Jupiter csak úgy fogja magát és szerez magának újat. Legalább is nem a mi életünkben. (mert abból lehetnek bajok is).
Tehát maradjunk a pontos megfogalmazásban: "A Jupiternek jelenleg 63 holdja ismert."


pedig igen is előfordúlhat, hogy a Jupiter csak úgy fogja és szerez egy holdat magának. Ha elég közel megy el hozzá egy aszteroida, akkor könnyen meglehet, hogy befogja. És azután már az is a holdja lesz, még ha csak pár km-es is, de elég nagy ahhoz, hogy egy csillagász kiszúrja a távcsövével...
Dátum: 2008.11.25. 17:45:04
Idézet: Darkshade - 2008.11.25. 15:19:07
Honnan ered, hogy péntek 13. szerencsétlen nap?
A fekete macskák ezen a napon nagyon aktívak voltak a többi napokhoz képest.
A Péntek 13 című horror sorozattól.
Valakivel aznap sok baj történt.
A Templomosok lovagjait ezen a napon kezdték el üldözni és meghurcolni.

Azért az utolsó vacsorának és Jézusnak is volt valami köze hozzá!
"Egyes keresztény hagyományok szerint a tizenhárom azért balszerencsés szám, mert Jézus utolsó vacsorájánál a tizenkét apostol mellett ott volt a tizenharmadik apostol, Júdás, aki elárulta Jézust.

A triszkaidekafóbia a vikingekre is hatással lehetett – úgy vélik, hogy Loki, az ármányos volt a mitológiájuk tizenharmadik istene.

Hammurapi törvényoszlopán, időszámításunk előtt 1760 körül, nincsen 13. törvény a számozott listában – ez arra utal, hogy a triszkaidekafóbia már sokkal a kereszténység megjelenése előtt is létezett"


hmm.. Jézusnak 13 apostola volt? ez új... erről még nem is hallottam... szerintem úgy akart az lenni, hogy Jézussal együtt voltak 13-an az ucsó vacsorán, köztük Júdás.
Dátum: 2008.11.25. 17:31:02
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.11.25. 16:48:02
Melyik a legtöbb ember által tanult idegen nyelv?

Angol???? Mindenki oroszt tanult, aki 30 évnél öregebb!


Mindenki 30 év felett? Az angolokat, meg az amcsikat is megkérdezted erről? És vajon Japánra vagy spanyol országra is igaz ez? Az hogy itt nálunk Magyarországon azt kellett tanulni annó, még nem jelenti az egész világot...

És hát valóban a kínai vetekedhet az angollal, mert hiába az angol a világnyelv, azért azt a pár milliárd kínait nem lehet levegőnek nézni
Dátum: 2008.11.25. 05:10:02
Melyik bolygó van legközelebb a Nénuszaphoz?
Jupiter
Vénusz
Uránusz
Mars


mi az a Nénuszap?????
Dátum: 2008.11.24. 21:29:14
Idézet: Brona - 2008.11.24. 21:23:13
Kaptam egy kérdést ami így hangzott:
Melyik bolygónak van a legtöbb ismert holdja?
Uránusz, Jupiter, Szaturnusz, Vénusz

Én a Szaturnuszt jelőltem de hibás volt. A jó pedig a Jupiter.
A Szaturnusznak 18, Jupiter 16 ismert holdja van
Forrás: leda.extra.hu
Csak ennyit akartam jelezni.


hát akkor az a lap már jó régi forrásokból táplálkozik, mert mikor én hallottam aminek már 3-4 éve is van, már akkor 60 körül volt a Jupiter holdjainak száma
Dátum: 2008.11.24. 21:18:29
nem a hibás helyesírásra gondoltam... de szerintem az az egy szóköz a kérdőjel előtt nem az...
de nyugodtan kövezz meg amiért meg mertem említeni...
Dátum: 2008.11.24. 21:08:58
De az miért hiba? Csak stilisztikailag úgy jobban néz ki, de nem hiba...
De ha annyira ragaszkodsz hozzá, nyugodtan másolgasd az ilyen kérdéseket
Én biztos nem fogok ilyen miatt reklamálni, mert engem nem zavar, ellentétben a súlyos helyesírási hibákkal.
Dátum: 2008.11.24. 20:58:34
Idézet: Sir Ny - 2008.11.24. 20:47:42
Idézet: cirip - 2008.11.24. 20:21:16
Hány őskőért lehet venni hűsítő folyadékot (gyógyital) ?

nem kell szóköz ? elé

ez már milyen izé , hogy az írásjel elé szóközt raknak ?
nagy német játék honlapján is láttam ilyet , meg egy matekversenyben is .


ebben igaza van... az szerintem egyáltalán nem súlyos helyesírási hiba, hogy valaki szóközt tesz a ? elé.
a j és ly hibák, meg az elírások (ki hagy egy betűt, más betűt üt be, hozzá kerül egy betű) inkább fontosabbak és javítandók.
Dátum: 2008.11.24. 19:26:49
A húsevő növények hogyan szerik be a szükséges tápanyagot?
Állatok gyomrában csíráznak ki.
Benövik az elhullott állatokat.
Elfogják a rovarokat
Indáikkal megfojtják a rágcsálókat.

szerzik
meg ha már 3 válasz után pontot tett, akkor a negyedik se legyen kivétel