Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.12.08. 16:16:05
Hogy hívják a slipknot énekesét?
Corey Taylor
James Root
Joey Jordison
Sid Wilson


Meg kaptam egy jó kis kérdést: Mennyi 1 liter 4°C-os víz súlya SI-ben.
Én kapásból rávágtam, hogy 1 kg...
a helyes válasz 10 newton
Dátum: 2008.12.08. 13:31:54
De az már tartár-mártás
Dátum: 2008.12.08. 12:58:16
Idézet: Bonarka - 2008.12.08. 12:50:17
"érdektelen lexikális tudás"

Ebbe is aztán a világon minden belefér.....

Akkor az olyanokat is törölni kellene, mint:
- melyik könyv nem XY által íródott;
- XY ókori csata mikor volt
- mikor született XY.....stb


na figyelj... az ókori csaták a történelem részei, ezekről már ált. suliban tanul az ember, és azért az is elég gáz ha valakit megkérdeznek, hogy tudja e ki írta a Toldit, és csak pislog... de persze a könyves kategóriába se fér bele minden... de vannak dolgok amik az általános műveltség részét képzik, és szerintem az, hogy fejből vágjam melyik országnak mennyi a lakossága, az nem egészen ebbe a kategóriába tartozik...
Dátum: 2008.12.08. 12:41:19
Olvasd el a kvíz menü alatt írtakat:

"Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb)."

Szerintem ez a kérdés abszolút de érdektelen lexikális tudás. És a kvíz kérdéseknek nem az a célja, hogy minél több emberrel megismertessük a guglit... Inkább értékes, tartalommal bíró kérdéseket kellene feltenni, amit ha az ember nem is tud, nem bánja, mert új, értékes infóval lett gazdagabb. Én egyálltalán nem érzem magam attól többnek, hogy tudom az USA jelenlegi lakosságának a számát... persze jelezze aki szerint ennek a kérdésnek a válasza ismeretében fontos, nélkülözhetetlen információhoz jutott...

Tudom, hogy sok ilyen és hasonló kérdés van, de ne hidd, hogy csak mert azok átmennek és még van olyan szerencséje is az illetőnek, hogy nem esik ki a kérdése, azoknak a kérdéseknek több lét jogosúltsága lenne...
Dátum: 2008.12.07. 22:51:48
Az Uránusz hanyadik bolygó a Naprendszerben?
3
6
5
7

Mi szerint hányadik? Naptól való távolság? Méret alapján?
(Naptól való távolság alapján gondolta, de hirtelen az is beugrott nekem, hogy most melyik nagyobb az Uránusz vagy a Neptunusz)
Dátum: 2008.12.07. 12:36:57
Hány LE kell,a 2.es szintű Őrtoronyhoz?
10.000 LE
2000 LE
20.000 LE
30.000 LE

Egy alacsony szintű, és aki nincs klánba nem tudhatja!
Dátum: 2008.12.06. 23:06:30
Ezt honnan tudhatnám? 12. szinten nem tudom... akkor egy elsőszintű honnan tudhatná???

A mentális robbanás varázslatnak milyen hatása van az ellenfélre?
minusz védekezés
minusz támadás
minusz sebzés
minusz lélekenergia győzelem esetén
Dátum: 2008.12.06. 13:25:04
Ma kaptam egy kétdést...
Milyen színű a piros Mikulás?
aszem ilyen válaszok voltak:
barna, piros, zöld, fehér

aszem ehhez nem kell különösebb komment...

Hány kilogramm, 1gramm?
100
10
1000
kevesebb

Hát igazán vehette volna a fáradságot és beírhatta volna az értéket is(pl: 1*10^-3 vagy 0.001), vagy visszafelé már nem megy a számolás?
Dátum: 2008.12.05. 06:50:48
Idézet: Nihil - 2008.12.05. 00:58:54
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 22:48:22
ezzel a kérdéssel semmi problémám, tetszik is, csak szeretnék egy kis plusz infót átadni nektek, hátha érdekel valakit:

Mi a speciális neve a japán szamurájkardnak?
Katana*
Mákos Küszöb
Konisuáá
Kunai

van ismerősöm, aki elég komolyan foglalkozik a japán harcművészettel, kultúrával és magával a nyelvvel is
tőle tudom, h a rövid kard a katana (kb 60 cm-es a pengéje) és a hosszúkard a wakizashi (ez kb 1 méteres pengével rendelkezik)
viszont azt már nem mesélte, h a szamurájok melyiket részesítik előnyben, azt tudom, h egy ninjánál mind2 fellelhető




Akad pár "speciális" japán szamurájkard, de amik szóba kerültek:
Katana - a hosszabb, éllel felfelé hordták az övben, kb 60-70cm. A "párja" (a rövidebb) a wakizashi, együtt daisho
Tachi - kb80cm, éllel lefelé volt az övben, elsődlegesen lovasok használták.
Ha jól emlékszem, még a tanto merült fel - ez egy rövidebb, tőrszerű penge.
...és még mennyi van

Nem tudom, ki tette fel a kérdést, de általánosságban nézve, azért nem ártana minimum tájékozódni, mielőtt valamit kiadnak a "kezükből".
...legalább egy gugli, vagy wikipédia, ha könyvre már nem futi a gazdasági válságban


Bocsi de ki kell javítsalak:
A wakizashi nem rövidebb, hanem igen is hosszabb, és ezt elsőkézből tudom egy "szamuráj"-tól igaz ez után már guglin néztem utánna, mert ilyen korán reggel nem akartam zargatni, de a penge hossza: 90-120 cm-es, és a Katananak is 75 cm a felső határa, mint mondottam, édesapám Katana-jának a pengéje 72 cm.
És ez nem gugliról szerzett infó, hanem olyantól aki maga is űzte ezt a művészetet, valamint rengeteg könyvet olvasott ebben e témában.

De valóban úgy hangzana helyesen a kérdés, hogy "Mi a speciális neve az egyik japán szamurájkardnak?"
Vagy talán így még jobb, "Az alábbiak közül melyik egy japán szamurájkard neve?"
És akkor így már nem lehet belekötni sem.
És igazából nem értem a reakciódat sem, mivel a válasz lehetőségek közül csak egy jó, és alapvetően a kérdés is jó szerintem...
Dátum: 2008.12.04. 22:57:42
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 22:48:22
ezzel a kérdéssel semmi problémám, tetszik is, csak szeretnék egy kis plusz infót átadni nektek, hátha érdekel valakit:

Mi a speciális neve a japán szamurájkardnak?
Katana*
Mákos Küszöb
Konisuáá
Kunai

van ismerősöm, aki elég komolyan foglalkozik a japán harcművészettel, kultúrával és magával a nyelvvel is
tőle tudom, h a rövid kard a katana (kb 60 cm-es a pengéje) és a hosszúkard a wakizashi (ez kb 1 méteres pengével rendelkezik)
viszont azt már nem mesélte, h a szamurájok melyiket részesítik előnyben, azt tudom, h egy ninjánál mind2 fellelhető



amenynire az én információim pontosak, akkor a Katana-t (bár én nekem úgy rémlik, hogy a barátom Katana-ja 70cm-es apumé meg 72cm-es pengéjű) használták a harc során, illetve van még egy rövidke kardjuk, tőrük, rövidebb mint a katana aminek a neve a Tanto, és talán ezzel végezték a Szeppukut (hasfelvágás) de azt nem tudom, hogy csak a nő, vagy csak a férfiak vagy mind a kettő... ezt pontosan nem tudom.
Dátum: 2008.12.04. 22:51:26
Aha értem, akkor köszönöm
Ezt eddig nem tudtam
Dátum: 2008.12.04. 22:47:00
Nem találtam jobb helyet ahova ezt beírhatnám:
"Túl sok sebet kaptál, ájultan esel össze.
A csatában összesen 116 sebzést okoztál, és 85 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 151 lélekenergiát."

Hogy lehet, hogy én sokkal több sebzést okoztam, mégis én veszítettem?
Ilyet még nem láttam...
Dátum: 2008.12.04. 21:57:20
én nem szeretem az ilyen indiános regényeket, könyveket, de Cooper-től olvastam Az utolsó Mohikánt, de az nagyon nagyon jó volt, legalább is nekem nagyon tetszett. És azóta már elolvastam még egyszer Összesen 2 könyv volt eddig amit 2x olvastam el, az egyik Salvatore: Menedék (Drizzt)
A másik meg a fentebb említett fantasztikus mű.
A filmet nem láttam, csak részletet belőle.. de merőben más volt az egész...

Na jó off vége
Csak fellelkesített, hogy van aki még ilyet is olvas, és bátorsága is van kérdezni
Dátum: 2008.12.04. 19:17:00
Idézet: Khetty - 2008.12.04. 19:09:58
3 nap kihagyás és máris belefutok két fantasztikus kérdésbe!

Hogy hívják a GTA4 főszereplőjét?
Carl "CJ" Johnson
Lance Vance
Claude Speed
Niko Bellic

Csak nekem nem világos, hogy a kérdező miről beszél?

Szerintem ez egy kissé speckó Főleg, hogy még csak néhány napja (esetleg hete) jött ki a játék
Én játszottam az elődjeivel ugyan, de azoknak se tudnám megmondani a főhősük nevét

Mennyi 5!(faktoriális)?
5
25
15
120

Tudom, hogy én vagyok hülye matekból....


1*2*3*4*5=120

A faktoriális annyit tesz, hogy 1-től összeszorzunk minden számot az adott számig, ahogy a fentiek is mutatják
Dátum: 2008.12.04. 14:23:35
Idézet: Edef - 2008.12.04. 14:03:07
De ez nem speciális!
Nem is HKK, nem is tartalmaz évszámot, tehát minden kritáriumnak megfelel.
A Leírásban nem szerepel, hogy "közízlés", rasszizmus", "raklám" és hasonlóak nem lehetnek.


De ez ott van: Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni.

És szerintem ezért az a kérdés eléggé sérti azt a bizonyos netikettet... ha nem haragszol... szerintem ebbe beletartozik a rasszizmus és a közízlést sértő szavak, kijelentések... nem véletlenül van tiltva néhány szó, mint az orszarvú, meg a basszusgitár stb...
Dátum: 2008.12.03. 19:17:49
Idézet: Sir Ny - 2008.12.03. 18:39:56


A felsorolt optikai tárolók közül melyiknek a legnagyobb a kapacitása?
High-Definition Digital Versatile Disc (HD DVD)
Blu-ray Disc (BD)
Compact Disk (CD)
Digital Versatile Disc (DVD)

változhat.



hát igen, de alig ha hiszem, hogy a felsoroltak közül... esetleg majd lesz egy még újabb technológiával készült lemez, aminek megint más lesz a neve... de a kérdésben azt hiszem ott is van, hogy a felsoroltak közül...
azt meg kétlem, hogy az újabb és újabb technológiák alkalmazása során kidolgoznának egy olyan cd, amire több adat fér, mint egy dvd-re
szóval szerintem a kérdéssel abszolúte nincs semmi baj.
Azonkívűl, hogy lemaradt egy e
Blue-ray
Dátum: 2008.12.03. 19:09:26
szerintem minden vallás szerint ugyan úgy, minden állatfajból egy-egy párat vitt fel Noé a bárkájára... én még soha nem hallottam az egy sem változatot, de amennyire én tudom minden vallás Bibliája vagy egy része, Mózes 5 könyvére épül (a katolikus vallások esetében ez az Ó Szövetség, a zsidók esetében pedig a Tóra, hogy a buddhisták mit vallanak nem tudom, de ha nem ezt, akkor nem valószínű, hogy őket meg zavarná Noé bárkája, mert akkor valószínűleg nincs is ilyen szereplőjük.)
Dátum: 2008.12.03. 09:43:12
Mi az a Market Garden?

Popzenekar.
Londos egyik belvárosi piaca.
Szövetséges hadművelet a nyugati fronton.
New York-i stadion.

London
Dátum: 2008.12.02. 19:18:36
Idézet: Sir Ny - 2008.12.02. 18:44:44
Idézet: Konky - 2008.12.02. 13:49:41
"Mennyi 1 gigabite?"
800
1024 *
512
256

Mennyi mi? Zsák krumpli, vagy mire gondolsz? Pf...

és 1000...


1024 MB... igen-igen, volt az az SI-s vita... SI kezelheti 1000-nek, sok mindent rá lehet erőszakolni sokmindenre de az Informatikát kicsit nehezen erőszakolja meg a SI... lehet vele próbálkozni... de a gép sosem fogja elhinni se nekem, se az SI-nek, még magának Bill Gates-nek sem, hogy 1 MB az 1000 kB, mivel kettes számrendszerben dolgozik...
Dátum: 2008.12.02. 19:12:22
Idézet: Rammstein - 2008.12.02. 18:23:12

Mennyi adat fér rá egy DVD-R lemezre?
3,7 GB
4,5 GB
4,7 GB
5 GB

A helyes válasz 4,7. na most nekem még nem sikerült egy 4,7GB-os DVD-re ugyan ennyit írnom, hanem csak 4,5-et.
Lehet én vagyok a béna...



De ha veszel egy hagyományos DVD-t, és megnézed alaposan, akkor rá van írva, hogy 4,7GB. Persze ez csak névleges méret, mint ahogy ha veszel egy 500 GB-os vinyót, arra sem tudsz pontosan 500 GB-ot rátenni, csak 499, akármennyit, de attól még fél Terás lesz.
Szóval a 4,7GB csak névleges, de ettől még szerintem jó a válasz.


És egy kérdés:
Mennyi a sebzése rgy villámcsapás varázslatnak?
10-20
50-100
35-50
30-50

r=e
meg egyébként sem jó, mert egy alacsonyabb szintű nem tudhatja...