Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.12.18. 14:19:28
Idézet: Texex - 2008.12.18. 13:56:13
Idézet: Crazy71 - 2008.12.18. 13:48:07
Hány másodpercből áll egy normál év (nem szökőév) ?

1. 30.758.400 *
2. 50.345.623
3. 26.123.734
4. 71.345.634

Kérdem én, mi a baj evvel a kérdéssel? Miért kapott azonnal töröljétek értékelést? Tudtommal a matematika általános műveltség. Ez nem túl könnyű, és nem túl nehéz! Vagy túl speciális kérdés, hogy mi az a másodperc? Komolyan mondom, nevetséges az, aki ezt így értékelte!



Miatta 3 napig nem számolja a gép a jó/rossz válaszaimat! Remélem ez az életben a legnagyobb öröme az illetőnek!


Talán 10évesek is játszanak itt és ki se bírják olvasni ezt a sok számot, nem hogy kiszámolni.


akkor ezekszerint mostmár ne is tegyünk fel olyan kérdést, amit egy 10 éves nem tud megválaszolni?
szóval akkor ezekután már csak 1+1-es kérdéseket tehetünk fel, meg mesékget, amiket alsótagozatban olvasnak, szóval első világháborúból már ne tegyünk fel kérdéseket, másodikróból meg főleg nem mert az még szegény 10 évesek honnan tudnák? hiszen nekik még nincs is törióra...
Dátum: 2008.12.18. 11:45:57
Idézet: Kagemusha - 2008.12.18. 09:34:52
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.18. 08:39:29
Idézet: Kagemusha - 2008.12.18. 08:27:24


Milyen színű általában a szénsavas ásványvíz kupakja?

Az attól függ, ki gyártja, vazze!


Hát, nem egészen. A szénsavas kék, a mentes rózsaszín, a csökkentett szénsavtartalmú (mild) zöld, az ízesítettek asszem az ízesítő "gyümölcs" színét kapják.

Szerintem meg gyártófüggő. Sehol sincs "szabványként rögzítve" az általad említett felosztás. Maximum idehaza van egy "kváziszabvány". Külföldön ez már nem biztos, hogy így van és mondjuk a felvidéki játékosok nem is találnak megfelelő színt a felsoroltak között. Szóval a kérdés lokálpatrióta, javítandó vagy törlendő.


Itthon ez mindenhol így van, szóval a kérdés egy "Magyarországon" kiegészítéssel a végén maradhat, de egyébként külföldön tényleg nem... nyáron mikor görögbe voltunk ez elég nagy problémát is jelentett, mert ott pl a szénsavas fehér kupakos volt, kék meg egyébb színes kupakos nem volt, csak rózsaszín, az viszont azt hiszem ott is mentes volt... bár némelyik elég savas hatású volt a sok ásványianyag tartalom miatt...
Dátum: 2008.12.18. 11:27:44
Mi a kardán-tengely?
Erőátviteli akkatrész a sebességváltó és a diferenciálmű között.
A sebességváltóban találhazó erőátviteli alkatrész.
A motor belselyében található alkatrész.
A motor és a sebességváltó közötti erőátviteli alkatrész.


ööö... sajnos meg kellett állapítanom, hogy nem vagyok autószerelő... azt tudtam, hogy kocsinak valami kütyüje, de azért ez így egy kicsit... hát hogy is mondjam...


Mennyi lélekenergiát lehet kapni ha a feltett kérdesedet jó kérdésként értékelték?
380
450
600
250


hát az izé, változó nem? vagy mindig ugyan annyi? csak mert a szerver leállás után én valami 2x630-at kaptam jutalomként...
Dátum: 2008.12.17. 20:00:28
Én ezt találtam:
Tokió: 12,36 millió
Mexikováros: 20 millió
Shanghaj: 17 millió
New York: 19 millió

Ez alapján szerintem Mexikováros vezet, és Tokio igen csak a sereghajtó a felsoroltak közül...
Ha az elővárosokat is számoljuk, akkor viszont Shanghaj a nyerő szerinem, bár a többinél nem volt infó elővárosokról, de Sanghajnál igen, ott csak a város lakossága 17 milla + 10 milla a külterületeké.

na jó ilyet is találtam:
A világ legnagyobb városai. Tokió - 28 millió. Mexikóváros - 18 millió. Bombay - 18 millió. Sao Paulo - 17 millió. New York - 16 millió. Sanghaj - 14 millió ...

szerintem ez abszolút eldönthetetlen... talán törlésre érett a kérdés, mert mi honnan tudjuk, ha még a minden tudó gugli sem tudja rá a pontos választ?
Dátum: 2008.12.17. 16:30:42
Csakhogy Tiszavirágnak a kifejlett élőlényt nevezzük... Tudod a rovaroknál szokás, hogy a petének és a lárvának más a neve, mint az imágónak. Pl. a légy a csontkukacból lesz, vagy éppen a hernyót sem nevezzük lepkének ha jól tudom... szóval a Tiszavirág petéjét és lárváját sem hívjuk Tiszavirágnak...
Dátum: 2008.12.17. 16:26:08
Nem az számít, amit a testemen lát, hanem ami a lelkemben történik.
Paulo Coelho
Heinrich Heine
-
Erich Maria Remarque

Olyan nagyon nehéz lett volna még egy nevet kitalálni a vonal helyére, ugye?
Dátum: 2008.12.17. 16:20:15
Idézet: Sir Ny - 2008.12.17. 16:15:49
Mennyi ideig él egy tiszavirág (kérész)?
Csupán egy napig.
Három napig.
Pár percig.
Egy hétig.

jó sok ideig. ha csak egy napig élne, akkor kirajzanának, párosodnának, és leraknák a petéiket, és holnap újból...


A Tiszavirág valóban csak egy napig él, az alatt az egy nap alatt kirajzanak, párosodnak, lepetéznek, majd búcsút mondanak földi létüknek. Egy évben csak egyszer van egy napig tiszavirágzás, az év többi napját peteként illetve lárvaként töltik és mindössze csak egyetlen egy napig élik csodás, kifejlett alakjuban az életüket.
Dátum: 2008.12.17. 16:10:50
Idézet: Konky - 2008.12.17. 16:01:13
Hány gombócot tud megenni egy óriás éhgyomorra?
50
1 *
5
22

Tudom, hogy én vagyok a tudatlan, nem is reklamálok, csak érdeklődök. Ezt valami irodalmi műből kellene tudnom? Segítsetek, hogy pótolhassam a lemaradásomat!


Azért 1-et, mert a többit már nem éh gyomorra eszi.
Dátum: 2008.12.17. 15:53:35
Idézet: Mortu - 2008.12.17. 12:52:15
Két kezemmel füled fogom s ott csücsülök az orrodon?
Orrlánc
Szemüveg
Bukósisak
Bibircsók

A válaszokban nem kell a nagybetű.


ezt már egyszer mondta Hatse, hogy ebbe nem kell bele kötni, mivel arról nincs szabály egyetlen egy kvíz szabály könyvben sem, hogy kell-e vagy nem kell-e a nagybetű, szóval be lehet másolni, és lehet érte szólni, de az ilyeneket nem fogja javítani, szóval csak feleslegesen terheljük az ilyennel a fórumot.
Dátum: 2008.12.17. 15:46:07
Idézet: Motyogó - 2008.12.17. 14:48:37
Ha 2 burgonya 10 KG-ram, akkor mennyi 100 KG burgonya?
20*
100
2
125

Én balga azt hittem beugratós, de nem, a kérdés feltevője nem tud magyarul... Kérn)ém javítani.
Kg, és amúgy elég életszerűtlenek az 5 Kg-os krumplik...


ugyan, génmanipulációval már az sem lehetetlen
Dátum: 2008.12.17. 11:23:08
Idézet: Neander - 2008.12.17. 11:16:28
Valaki segítsen h ez a kérédés miért?

Mi kerül a kérdőjel helyére: Csepel + Angyalföld = ?

42
Békéscsaba
34
bálna

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


talán nem értették mire gondolsz, nekem Budapest ugrik be, és innen tovább vezetve, gondolom, valamelyik szám lesz a jó. gondolom azt a kerültetek számát kellene összeadni, amiben a két városrész van.. persze ehhez ismerni kellene Budapest összes kerületét teljes részletességgel... na de azon kívűl, hogy 23 kerülte van, többet nem tudok, mindössze 2 kerület nevét ismerem, azt is csak azért mert egyik a kereszt szüleim volt lakhelye, a másik kerületben meg jelenleg laknak... és szerintem a vidékiek nagy része nem ismeri ilyen részletességgel Pestet, hogy kapásból vágják melyik városrész hányadik kerület, meg ilyenek...
szóval vagy azért mert nem sikerült rájönniük a feladványra, vagy azért, mert ők sem okosabbak nálam
Dátum: 2008.12.17. 11:12:36
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.17. 11:01:19

Mi a portugál gálya?
Egy portugál édességféle.
Egy portugál hajófajta, mellyel régen nagy felfedezéseket tettek, és csatákat vívtak.
Egy csalánozós hidroállat, mely szubtrópusi vizekben él.
Valami egészen más...


A hajófajta túl egyszerű lenne, a valami egészen mástól falra másztam, a helyes válasz viszont hidraállat, nem hidro.


Hát nem tudom, nekem a hidráról olyan nagytestű izé jut az eszembe, olyan sárkány féleség...
Esetleg vízi állat, vízben élő állat így szerintem egyértelműbb lenne.
Dátum: 2008.12.17. 10:29:54
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.17. 09:56:18
Szerintem az album és a demo szavak egy kicsit ütik egymást. Nem?


Hát igen azért van köztük különbség... mint ahogy egy játéknál sem mindegy, hogy teljes vagy csak demó...
a Demo az kb. ilyen próbálkozást takar, azok nem is szoktak a legszuperebbek lenni.
És egyébként jó a kérdés, mert csak demo albumuk volt a Baj van, az első stúdió album az valóban a helyes válasznak megjelölt. Szóval szerintem helyes a kérdés.

Na addig dumáltam míg ami miatt jöttem, azt elfelejtettem:

Mik az összeadó színkeverés alapszínei?
narancs, kék, lila
sárga, zöld, fekete
piros, zöld, fehér
vörös, zöld, kék*


Na most nem tudom, de ennél a kérdésnél nekem rögtön azok a színek jutottak eszembe, amiből a nyomtató keveri ki a színeket.
yellow,cian,magenta
vagy van más is?
Dátum: 2008.12.16. 22:07:46
tény igazad van... csak néha kissé beszorulok ebbe földi létbe, és képtelen vagyok messzebbre menni, olykor elfelejtem, hogy nem a Föld a világmindenség szóval igazad van, bár logikusnak tűnik, hogy a Földre gondol az illető, de akár gondolhatnánk másra is ez tény, szóval egy a Földön kiegészítést nyugodtan hozzá lehet toldani, a félreértések elkerülése végett
Dátum: 2008.12.16. 21:22:04
de nem akárhányszor lehet felvenni, hanem csak 2x
Dátum: 2008.12.16. 21:19:14
meg a sarkvidékeken is lehet találni különböző színű havat, az ott élő algák tevékenységének köszönhetően
Dátum: 2008.12.16. 21:14:28
Idézet: Kortevirag - 2008.12.16. 21:01:01



Mennyi a gravitációs gyorsulás általános (átlagos) értéke?
8 méter/szekundum négyzet
10 méter/szekundum négyzet
1 méter/szekundum négyzet
6 méter/szekundum négyzet

hol?


a kérdésben is ott van hogy átlagos értéke, tehát nem hol, hanem úgy általában mennyinek vesszük, és úgy nagyáltalánosságban 10-el szoktunk számolni akár az egyenlítőn, akár az északi sarkon...
Dátum: 2008.12.16. 20:58:39
25 éves volt, ugyan is jancsi most 22 három év múlva 25 lesz, az apja akkor 50, tehát akkor mikor Jancsi született, vagyis Jancsi 0 éves volt az apuci 25 volt.
Dátum: 2008.12.16. 19:56:02
Esetleg az előttem szóló utolsó két válaszlehetőségeként megadott két nevet nem lehetne tiltólistára tenni a kvíz keretein belül?
Dátum: 2008.12.16. 19:23:14
Idézet: Motyogó - 2008.12.16. 19:05:33
Melyik művelet nincsen értelmezve a természetes számok körében?
kivonás*
összeadás
szorzás
egész kievőjű hatványozás

He? Törölni...


A válasz félig meddig jó, mivel a természetes számok ugye a nem negatív egész számok (0,1,2...) szóval ha 5-7=(-2) nem értelmezett, de ha 7-5=2 így viszont ugyan úgy értelmezett, mint a szorzás vagy összeadás... persze ugyan így a hatványkitevővel is lehetnek gondok...
kis változtatással talán még menthető Mondjuk a kérdés úgy hangozna, hogy "Melyik művelet nincsen értelmezve speciális körülmények között a természetes számok körében?" vagy valami hasonló vagy bizonyos esetekben nincs értelmezve
és az utolsó válasz pedig úgy írnánk, hogy pozitív egész kitevőjű hatvány
mert ugye negatív egész kitevő már racionális számokat eredményez.