Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.12.27. 13:21:53
Egy hagyományos sakkjátszmában egy gyalogom leütötte az ellenfél gyalogját, pedig nem is álltak ütésben. Miért tehettem meg?
Így léptem és kész, úgy játszok ahogy én akarok!
Előzőleg rosáltam, így most az ellenfél sakkban áll, ezért levehetem a gyalogját.
"Anpassz" léptem*
Előző lépésben gyalogáldozatot mutattam be.


Van itt Sakkguru??? Lenne oly kedves és elmondaná, mi az az anpassz? Néha én is játszok, és a legalapabb szabályokat ismerem, de ha valaki ezt megkérdi tőlem simán azt mondom h ez a lépés nem lehetséges... ilyennel még sose találkoztam...
Dátum: 2008.12.27. 12:56:49
Idézet: _WHITE_ - 2008.12.27. 00:12:05
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.


Elmondanám, hogy annó feltettem egy kérdést, hogy melyik cég nem gyárt pc-hez processzort, azt egy .... gyerk vagy több speciálisnak ítélte, ez a kérdés akkor mi???


ezt ne tőlem kérdezd, nem én értékeltem egyiket sem...
Dátum: 2008.12.27. 09:25:34
Idézet: Edef - 2008.12.27. 00:39:42
Idézet: Roseprincess - 2008.12.26. 23:30:50
Idézet: Edef - 2008.12.26. 23:01:11
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.

Na most UDD olyan nincs, és nem létezik.
DDR =Deutsche Demokratische Republic azaz NDK
De szerintem elég speciális...

hát már bocsánat, de akinek van számítógépe és használja is (és feltételezem ezzel a játékkal olyanok játszanak, akiknek van és használják is) azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a memóriája gépben, akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy DDR2-es memó volt benne, és ő meg vesz bele egy SD vagy egy DDR-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni... esetleg a gép kiírja, hogy "hülye vagy kisapám"... Szóval szerintem ebben a körben, ahol mindenki használja a szóban forgó tárgyat, szerintem rohadtul nem lehet speciálisnak mondani egy ilyen kérdést...
Megette a fene, ha így van.
Az én gépemet a munkahelyem biztosítja, és a rendszergazdának a büdös kötelezettsége, hogy tudja, milyen memória van benne.
De teszem fel, Te biztos vezetsz autót, vagy utazol buszon, netalán vonaton. Tudod Te annak az alkatrészeinek a funkcióit? vagy, hogy melyik fogaskerék mire szolgál, és hány fog van rajta?
Pedig nem mindegy, ha a bendix fogaskereked elromlik, akkor milyennel pótolod. Mert nem fog az az átkozott autó elindulni.
Fogadjunk, ha azt a kérdést tenném fel, hogy milyen fogaskerék nincs, akkor azt túl speciálisnak tartanád azonnal?
És ide tartozik:

Hát nem vezetek autót, mivel nincs jogsim... Buszozni is ritkán szoktam, vonattal ugyan utazom, de nem az enyém... mindazonálltal az emberek nagy részének van jogsija, nekik illik tudni, hogy mi található egy kocsiban és hol, én még hivatkozhatok arra igaz, hogy nincs jogsim, nem tudom, de mi a fenéért hivatkoznék arra, hogy spec? Csak mert én nem tudom? Hát akor rengeteg kérdést bemásolhatnék ide, amire azt mondom, hogy spec, csak mert én nem tudom.
Egyébként meg szerintem többen használnak számítógépet, mint kocsit, buszt, vagy vonatot...
Én se vágom minden kellékét a számítógépnek, de ez az én bajom, pedig illene tudni, hiszen nap, mint nap használom, játszom, dolgozom rajta. És hát az fontos persze az is, hogy az ember ismerje a kocsiját, mert ha lerobban és még menthető, nem árt ha tudja, hol kezdje... Szóval autós kérdésre se mondanám hogy spec...
Dátum: 2008.12.26. 23:30:50
Idézet: Edef - 2008.12.26. 23:01:11
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.

Na most UDD olyan nincs, és nem létezik.
DDR =Deutsche Demokratische Republic azaz NDK
De szerintem elég speciális...

hát már bocsánat, de akinek van számítógépe és használja is (és feltételezem ezzel a játékkal olyanok játszanak, akiknek van és használják is) azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a memóriája gépben, akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy DDR2-es memó volt benne, és ő meg vesz bele egy SD vagy egy DDR-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni... esetleg a gép kiírja, hogy "hülye vagy kisapám"... Szóval szerintem ebben a körben, ahol mindenki használja a szóban forgó tárgyat, szerintem rohadtul nem lehet speciálisnak mondani egy ilyen kérdést...
Dátum: 2008.12.26. 21:45:45
Idézet: Spityu - 2008.12.26. 20:43:29
Ezek a mostani esti vadászatom termései:

Ki most, a Pokolgép együttes frontembere?
Kóbor János
Kalapács József
Vikidál Gyula
Rudan Joe *

A Pokolgép általános műveltség? Ennyi erővel megkérdezhetném, hogy mi Antonyo új zenéjének a címe, amiből videóklipet készítettek..

Hát ez az együttes már idén 25 éves, szóval elég sokat megéltek már, még ha ma már a kezdő együttes tagjai közül csak egy van benne... és a régi gép remek volt Kalapács Józseffel az élen... nos én szívem szerint azt mondanám, hogy már letettek valamit az asztalra, 25 év nem kis idő, ha bele gondolok öregebbek, mint én, és illene őket ismerni, ugyan akkor végül is a metál zene nem biztos, hogy olyan populáris fajta, de azért a GÉPINDULÓ-t csak ismeritek?
Na a lényeg, hogy nekem tetszik a kérdés
Dátum: 2008.12.26. 20:38:52
Hogyan halt meg Bob Marley?
túladagolásban
rákban
autóbalesetben
lövöldözésben

de milyen túladagolás? kábítószer? alkohol? szénmonoxid? esetleg gyógyszer?
Dátum: 2008.12.26. 15:56:06
Ezzel a gyűjteménnyel csak egyetlen baj van...
A Grizzly nincs közte, és én még nem hallottam róla, hogy kihaltnak nyilvánították volna...
Dátum: 2008.12.26. 14:46:51
Mi történt 1222-ben?
Istvát megkoronázzál a duna jegén.
Arany bulla.
Törökök Megtámadják Magyarországot.
Mohácsi vész.


Ebben annyi a hiba, hogy már javítani sem érdemes...
Dátum: 2008.12.26. 14:34:49
Michael Schumacher pályafutása során mennyi világbajnoki pontot gyüjtött?
980
1425
1369
1285


Nos... még ha arra kérdezne rá, hogy hányszor nyert VB-t... de ez így szerintem spec. Szerintem senki nem számolja, hogy melyik versenyzőnek hány pontja gyűlt össze pályafutása során, max. a fanatikusok, de akkor erre csak egy bizonyos kör tudja a választ, mégpedig a fanatikus rajongók.
Jó talán ki lehet guglizni, nem próbáltam, mert nem igazán érdekel, hogy összesen hány pontot gyűjtött... Igaz, hogy az egyik legnagyobb klasszis a Forma 1 eddigi "életében", de nem gondolom, hogy ettől tudni kellene, hogy összesen hány pontot gyűjtött a sok éves pályafutása alatt.
Dátum: 2008.12.25. 19:50:36
Idézet: Danone - 2008.12.25. 17:09:50
A Mars két holdja a Phobos és Deimos. Miről kapták a nevüket?

A Phobos és Deimos sima írott sorszámokat (14 és 18) jelent.
A két görög testvérpárról, akik felfedezték.
Két lóról kapták, akik a mítosz szerint Marsnak a harci szekerét húzták*
Sehonnan, fantázianevek.

Ezzel a kérdéssel mi volt a gond? Csak hogy tanuljak belőle...


Én erről csillagászaton hallottam egy sztorit, miszerint Phobos és Deimos (félelem és rettegés) onnan kapták nevüket, hogy egyre közelebb és közelebb keringenek a Marshoz, és előbb-utóbb bele fognak csapódni, és innen az elnevezés, persze lehet valami mitológiai háttere is a dolognak, hogy ezt kapták, de csillagászaton ezt mondta a tanárunk (aki egyébként docens és elismert csillagász)
Szóval én ennyit tudok hozzátenni. Én ilyen verziót ismerek a nevek eredetéről.
Dátum: 2008.12.25. 14:20:39
Idézet: Sir Ny - 2008.12.25. 09:36:17
Idézet: ZheldoR - 2008.12.24. 23:36:30
Van-e olyan bolygó a naprendszerünkben, amit szabad szemmel is láthatunk a Földről ?

Igen, a Vénusz
Igen, a Jupiter
Igen, az Uránusz
Nincs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.



Mi ebben a nem egyértelmű és rossz ???

szóközkérdőjel, és a Föld is.


Ráadásul a felsorolt 3 közül, mint látható szabad szemmel is, de a Vénusz és a Jupiter mindenképpen, ha most is felnéztek az égre akkor a legfényesebb objektum, amit láttok az nem egy csillag, hanem épp a Jupiter!!! És ha valakinél van csak egy szimpla katonai távcső az még egy-két holdját is megpillanthatja Néhány éve mikor csillagász kiránduláson voltunk, akkor nekünk sikerült elkapni az egyik holdját! Hatalmas élmény volt!
De szerintem még az Uránusz is látható szabad szemmel, bár megesküdni nem mernék rá, de a Szaturnuszig biztosan látható minden bolygó szabad szemmel is, azokat még az ókoriak fedezték fel.

Szerk:
Sőt megkockáztatom, hogy még az Uránuszt is ők fedezték fel, és csak a Neptunusz meg a Plútó lett felfedezve az 1900-as évek elején, és ők már úgy, hogy következtettek a létezésükre, valami olyan volt az elmélet, hogy kell még egy nagy tömegű testnek lennie az Uránusz után, ami a pályáján tartja, és ebből következtettek a Plútó létezésére, csak az nem a várt eredményt hozta, mert nagyobb bolygóra számítottak...
Dátum: 2008.12.24. 21:44:23
Hogyan nevezzük a katanát magyarul?
japán kard
pajzs
japán öltözék
japán étel

Szerintem meg a Katana az magyarul is Katana...

Esetleg "Mi a Katana?"
Dátum: 2008.12.24. 17:12:03
Melyiket támogatja a kronokompenzáció szakértelem?
Vásárlást
Portyázást
Építést
Vadászatot

alacsony szintű honnan tudja?


Hogy hívják Spongya Bob szomszédját?
Tunya Csáp
Plankton
Csillag Patrik
Szandy

ez meg szerintem spec.
Dátum: 2008.12.23. 22:53:35
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.23. 22:50:12
Mi a fehérarany?
az arany ötvözete*
kokain
platina
ezüst

még mindig tartom korábbi véleményem, miszerint régebben az elefántok agyarait nevezték fehéraranynak és ezért az orvvadászok vadásztak rájuk


Lehet, de ha bemégy egy ékszerüzletbe, és kérsz egy fehérarany gyűrűt, akkor nem egy elefántagyarból készült ékszert kapsz, hanem bizony olyat, ami aranyötvözetből készült (pontosan nem tudom mivel ötvözik) de drágább, mint a sárga, és szerintem szebb is (persze ez csak szubjektív vélemény).
Dátum: 2008.12.23. 22:47:04
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.23. 21:14:41


Melyik a világ legmagadabb épülete 2008-ban?
Shanghai World Financial Centre
Dubai Torony*
Empire State Building
Tajpei101

legmagasabb-ra gondolhatott


És ha már három toronynak leírta a nevét, akkor miért pont a legmagasabbét nem írta ki rendesen?
Dubai Torony= Burj Dubai (gondolom ez akart lenni)
(de egyébként az már elkészült? mármint elméletileg talán most dec.-ben kellett volna átadni de csúsznak vele, én legalább is így hallottam/olvastam)
Dátum: 2008.12.23. 20:16:56
Idézet: Csirguz - 2008.12.23. 19:18:39


Milyen törp nem szereplet a Hupikés Törpikékben?
Ügyi
Töperős
Törpóriás*
Ügyifogyi

Hát én magában Ügyi-re sem emléxem... bár már régen láttam lehet kihagy az emlékezetem.. la és nem hupikés


de viszont Töperős sem volt hupikék törpike... én csak Törperősre emlékszem.
Dátum: 2008.12.23. 13:44:04
Idézet: josid - 2008.12.23. 13:13:21


Melyik a leggyakoribb operációs rendszer a mai PC-ken?
Windows XP
DOS
Unix
OS/2

A "mai" igen relatív ugyanis sajna jövőre már valószínűleg Windows Vista lesz...


Hát a Vista nem hinném, hogy leggyakoribb lesz, ugyan is nem épp a legjobb, eddig aki kipróbálta, mindenki inkább visszatette az XP-t a gépére... túl nagy a gépigénye, és nem is annyira nagyon jó... mellesleg már készül egy újabb Windows, ami valószínűleg sokkal jobb lesz, mint a Vista (ezt programozótól tudom). Valami olyasmi, hogy XP és Vista házasítás lesz, és elméletileg nagyon jó lesz. Hát majd meglátjuk. Szóval én a Vistanak nem jósolok túl fényes jövőt...
Dátum: 2008.12.23. 12:45:15
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.23. 12:36:37
Mikor volt a Honfoglalás?
955-ben?
997-1000?
1000-1035-ig?
855-ben?

Ugye nem baj, hogy ez azonnal törölnit kapott?


azonnali bant is érdemelne a kérdező... azért ez katasztrófa... nem tudja a kérdésre még ő sem a helyes választ amit feltett, az hagyán... de az a legszörnyűbb, hogy ez a Magyar történelem alapja! és még ezt sem tudja, ráadásul még a kérdést is fel meri tenni...
ilyenkor látszik meg a Magyar oktatás színvonalának csökkenése... lassan tényleg oda jutunk, mint Amerika... de nem még rosszabb... ők legalább azért a saját történelmükkel tisztába vannak, és betéve tudják mind az összes elnöküket... mi meg már lassan a saját történelmünket is feledésbe temetjük... na jó bocsi az offért, de ez most nagyon kiborított...
Dátum: 2008.12.23. 10:29:54
Idézet: Kagemusha - 2008.12.23. 00:11:30


Mit énekelt a LEMÚR a Madagaszkárban?
Piszkálom úgyis-úgyis
Riszálom úgyis-úgyis
Turkálom úgyis-úgyis
Csinálom úgyis-úgyis

Milyen színű a kis hableány haja?
Zöld
Barna
Szőke
Vörös


Hát én nem tudom, hogy ezek mennyire speckók... a Kis hableány már elég "öreg" mese 20 éves már biztos van, de lehet, hogy még öregebb is. Én azon nőttem fel, erre még a szüleim is is tudnák a választ, hogy vörös... szóval én meg merem kockáztatni, hogy ez baromira nem speckó, legalább is annak aki volt gyerek valaha illetve esetleg most is van.
Talán egy kis pontosítás kellene, hogy mondjük a Disney változatban (mert én láttam már szőke kis hableányt is).

A Madagaszkáros... pedig igaz, hogy nem túl régi mese, de a "Riszálom úgyis-úgyis" már szinte szállóigévé vált. És elég sok helyen találkozhatunk vele.
Dátum: 2008.12.23. 10:12:47
A kutyák miről híresek?
Számító gépes ismereteikről
Tánc tudományukról
A gazdájuk iránti hűségükről
Klíma szerelési tudományukról

Ugye nem kell kommentálni?