Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.12.29. 20:27:18
Annó a mechanika tanárom gyakran emlegette a "triviális" szót, mikor arra akart célozni, hogy ez teljesen egyértelmű. Gyakran emlegettük is dolgokra, hogy "ez teljesen triviális"
Dátum: 2008.12.29. 20:10:26
Milyen hosszüságú lehet a Nagy Fehér Cápa?
5-7 m
10 m
1-2 m
4-6 m*


hosszúságú
valamint szerintem az 5-7 és a 4-6 méter eléggé fedi egymást... találtak már 7,5 m-eset is, szóval szerintem helyesebb lenne az 5-7m...
Dátum: 2008.12.29. 13:56:42
Melyik vitamin NEM vízbázisú?
C
B
A
P

P-vitamin? Valaki hallott már róla? Én leregeadtam az A, B, C, D, E és a K vitaminoknál... de úgy látsz a kérdés feltevője végzett némi kutatást, és felfedezte a P-vitamint... Hm... ez Nóbel-díjas felfedezés, de amíg nem osztják ki érte addig szerintem töröljük a kérdést
Dátum: 2008.12.29. 13:15:59
Mi az angol rendőrök beceneve?
Johnny
Tony
Bobby
Robbie

He???
Dátum: 2008.12.29. 10:11:40
Hanyadik kerület Csepel?
20
22
19
21


Tudom, hogy Magyarország, tudom, hogy főváros... na de szerintem a lakosság 80% nem tudja hogy melyik kerületnek mi a neve, vagy hogy épp melyik nevezetesség melyik kerületben található... nyugodtan kövezzetek meg, de engem csak az érdekel, ha elakarok jutni valahova, el tudjak jutni, az nem igazán izgat, hogy most melyik nevű kerületben is van...

Mi Hello Kitty kedvenc étele?
Tökfőzelék
Tejbedara
Tútógombóc
Almáspite


Ez általános műveltség ugye?

Melyik nem illik a sorba?
PsP
Ps2
Xbox
Wii


Kakukk tojás... Egyáltalán mik ezek?
Dátum: 2008.12.28. 20:34:16
Mit jelent a "Mutato nomine fabula de te narratur." magyarul?
Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek.
Mutogatni nem illik, még a mesékben sem.
Mulató emberek csak a mesékben léteznek.
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese rólad szól.



Ööö, mi vagyok én? Két lábon járó latin kéziszótár?
Dátum: 2008.12.28. 18:22:22
Kinek a leghosszab 24 óráját öleli fel a "24" cimű sorozat?
James Dean
Jim Beam
John Connor
Jack Bauerz

leghosszabb
Dátum: 2008.12.28. 16:37:23
Idézet: Qwyxy - 2008.12.28. 16:28:41
Ki írta az Arany Ember c. regényt?

Weöres Sándor
Petőfi Sándor
Vörösmarty Mihály
Arany János

Szegeny Jókai ha élne, most forogna a sírjában...



szerintem forog is kegyetlenül...
ki volt az a szerencsétlen aki ezt így átengedte?!?!?!
Dátum: 2008.12.28. 14:35:19
Dell miért kell ilyenen problémázni, hogy a fórumon valaki ékezet nélkül ír... ha angol billentyűzetet használ valaki, akkor ott csak kódokkal tud ékezetet írni, és az tényleg elég macerás... másik meg ha egy informatikus vagy programozó ír, akkor nekik meg már benne van az ujjukba, hogy ékezet nélkül írjanak, mivel programozni nem lehet ékezettel, az ékezetet nem igazán tudja értelmezni a számítógép.
Szóval ilyenen kár problémázni. Azonkívúl, szerintem senki nem igazán tölti azzal az idejét, hogy minden apró-cseprű hibáját kijavítgassa a fórumon, ha véletlenül kihagy egy betűt, vagy felcseréli, esetleg mellé üt egy betűvel, ilyen alapon akkor senki nem írhatna a fórumra...
Dátum: 2008.12.28. 12:09:33
Először nem is tűnt fel, hogy rossz, csak mikor kiírta mi volt a helyes válasz:

Milyen állat a narvál?
hal
ekmős
?
?

Szerintem emlős akart lenni
Dátum: 2008.12.28. 11:45:56
Csak egy kis kvízolimpia...
Hány éves kortól kötelező az óvoda hazánkban?
5*
nem kötelező
3
az iskola kötelező


Szerintem meg az iskola is kötelező...


Ki a Gyűrűk Ura regény legfőbb Ellensége?
Lothó
Grishnák
Gríma
Szauron

A regénynek van ellensége?
Dátum: 2008.12.28. 11:13:07
Idézet: winnie - 2008.12.28. 01:24:27

Melyik állatnál nagyobb a nőstény a hímnél?

tigris
héja
fekete özvegy
(még valami)

a tigris a megadott válasz, de a wikipedia szerint a hím általában nagyobb, mint a nőstény.

És a helyes válasz a fekete özvegy egyébként... a hím igen is nyüzüge a nőstényhez képest, jó ha fele akkora van, mint a nőstény...
Dátum: 2008.12.27. 20:55:03
"Befizettem" 1 hét prémium tagságra, és próbálok képet feltölteni, de nem engedni, pedig nincs 100MB és 120*200 pixelre is lekicsinyítettem... akkor miért nem tudom feltölteni a képet???
Dátum: 2008.12.27. 20:22:11
Idézet: Gagabol - 2008.12.27. 19:57:13
Honnét származik a holdunk ?

Másik galaxisból
A földböl szakadt ki
Üstökös volt
A jupiter gyürüjéböl

Csak teóriák vannak a keletkezésére...


egész pontosan három!
1. a Földből szakadt ki, mikor az összeütközött egy másik bolygóval (ezt a verziót azért tartják valószínűnek, mert a Hold sűrűsége igen hasonló a Föld kérgének sűrűségéhez)
2. befogta
3. a Földdel együtt keletkezett

de tény, hogy egyik sem elfogadott
Dátum: 2008.12.27. 17:55:48
Én úgy jártam az előbb, hogy elmentem vadászni, 5 csp-m volt, de csak egy kérdést kaptam, pedig nem szakítottam félbe az előző vadászatom...
Dátum: 2008.12.27. 17:53:50
Mikor van karácsony?
26-27
88-99
25-26
27-28


ez meg vajon mire gondolhat?
Dátum: 2008.12.27. 14:31:51
Nem azt mondtam, hogy nem ülök autóba, csak, hogy nincs jogsim, villamosról szó sem volt, buszozni ritkán buszozom, vonatozni szoktam (ez azt jelenti, hogy minden hétvégén) mert valahogy csak haza kell jutni 300 km-re... és valóban azt nem tudnám, hogy milyen tranzisztor kell a TV-ben, de a számítógépnél sem tranzisztorra vonatkozott a kérdés, hanem memóriára, még csak nm is gyártóra, hogy melyik nem gyárt memóriát, hanem típusra... és emlékszem arra is, hogy annó tanultunk a katódsugárcsőről, és részeiről, és bár nem tudnám elmondani, hogy mi is van benne, de még tán a hűtő belsejéről is rémlik egy kép, tehát tanultuk.
Szerintem az egyálltalán nem árt ha az ember tudja, ismeri a működési elvét azoknak a dolgoknak, amiket használ... Rá lehet fogni, hogy spec, mint bármire, de szerintem hülyébbek nem leszünk tőle, ha tudjuk, és veszteség sem ér minket semilyen téren, ha mondjuk ahhoz, hogy kicseréljünk egy memóriát a gépünkhöz, a memória árán felül még nem kell méregdrága számítógépszerelőt is hívni, csak azért, hogy megmondja milyen típus is kell a gépbe és bepattintsa a helyére, amit egyébként egy gyerek is meg tud csinálni...
Talán neked a korodból adódik, (nem sértésnek szánom, nem tudom a korod) hogy nem vagy annyira benne ezekben a dolgokban, de az én korombelieknek ez már teljesen alapműveltség, hogy ezt tudják, ezekről már ált. ill. középsuliban már tanultuk.
Dátum: 2008.12.27. 14:10:07
Idézet: Edef - 2008.12.27. 13:59:17
Idézet: Roseprincess - 2008.12.27. 09:25:34
Idézet: Edef - 2008.12.27. 00:39:42
Idézet: Roseprincess - 2008.12.26. 23:30:50
Idézet: Edef - 2008.12.26. 23:01:11
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.

Na most UDD olyan nincs, és nem létezik.
DDR =Deutsche Demokratische Republic azaz NDK
De szerintem elég speciális...

hát már bocsánat, de akinek van számítógépe és használja is (és feltételezem ezzel a játékkal olyanok játszanak, akiknek van és használják is) azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a memóriája gépben, akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy DDR2-es memó volt benne, és ő meg vesz bele egy SD vagy egy DDR-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni... esetleg a gép kiírja, hogy "hülye vagy kisapám"... Szóval szerintem ebben a körben, ahol mindenki használja a szóban forgó tárgyat, szerintem rohadtul nem lehet speciálisnak mondani egy ilyen kérdést...
Megette a fene, ha így van.
Az én gépemet a munkahelyem biztosítja, és a rendszergazdának a büdös kötelezettsége, hogy tudja, milyen memória van benne.
De teszem fel, Te biztos vezetsz autót, vagy utazol buszon, netalán vonaton. Tudod Te annak az alkatrészeinek a funkcióit? vagy, hogy melyik fogaskerék mire szolgál, és hány fog van rajta?
Pedig nem mindegy, ha a bendix fogaskereked elromlik, akkor milyennel pótolod. Mert nem fog az az átkozott autó elindulni.
Fogadjunk, ha azt a kérdést tenném fel, hogy milyen fogaskerék nincs, akkor azt túl speciálisnak tartanád azonnal?
És ide tartozik:

Hát nem vezetek autót, mivel nincs jogsim... Buszozni is ritkán szoktam, vonattal ugyan utazom, de nem az enyém... mindazonálltal az emberek nagy részének van jogsija, nekik illik tudni, hogy mi található egy kocsiban és hol, én még hivatkozhatok arra igaz, hogy nincs jogsim, nem tudom, de mi a fenéért hivatkoznék arra, hogy spec? Csak mert én nem tudom? Hát akor rengeteg kérdést bemásolhatnék ide, amire azt mondom, hogy spec, csak mert én nem tudom.
Egyébként meg szerintem többen használnak számítógépet, mint kocsit, buszt, vagy vonatot...
Én se vágom minden kellékét a számítógépnek, de ez az én bajom, pedig illene tudni, hiszen nap, mint nap használom, játszom, dolgozom rajta. És hát az fontos persze az is, hogy az ember ismerje a kocsiját, mert ha lerobban és még menthető, nem árt ha tudja, hol kezdje... Szóval autós kérdésre se mondanám hogy spec...
Látod nem örülök, hogy Te szegény egész életedet a négy fal között kell leélned és csak egyetlen tevékenységed, hogy a számítógépedet ütögeted.
Gondolom azért TV-t nézel? Bár a sok sorozatos filmeket valahol bámulod.
Kérdem én, tudod, hogy milyen tranzisztor állítja elő a CCIR normán közölt jelet, hogy számodra szétbontsa hang- és képjelre?
Nem?
Nagy baj!

"...azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a"tranzisztor a TV-ben", akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy ..... tranyó volt benne, és ő meg vesz bele egy ... vagy egy ....-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni..."
sőt nagyobb kárt csinálhatsz.
Tehát mit csinálsz, kihívod a szerelőt!
Na most én is ezt teszem, mert ez szakmai kérdés.
És kérlek ne írd, hogy nem nézel TV-t.


Hát pedig TV nélkül érdekes végrehajtani azt a műveletet, és mielőtt ítélkezel szegény "nyomorúságos" életem felől, előbb talán kérdezz... nem értem miért kell abból egyből arra következtetni, hogy a négy fal közé vagyok zárva, csak azért, mert tudom, milyen memóriák vannak... ha még is csak nézek tv-t az leginkább nem önszántamból teszem, hanem azért, mert a szüleim otthon a konyhán folyton nézik, vagy inkább hallgatják, meg a barátom apja is folyton nézi, de az év nagy részében, mikor szegeden vagyok, akkor vagy az egyetemen vagyok, vagy dolgozom, és szerencsére még sportolásra is van időm! És ott szegeden nincs tv-m, tehát nehezen is nézem, és otthon sincs a szobámba tv, tehát csak akkor nézem, ha ebéd, vacsi van, vagy valamilyen tevékenységet (főzés,sütés) végzek a konyhában... pedig otthon még válogathatnék is 43 csatorna közül, csak nincs kedvem a sok butításhoz... úgyhogy légyszives ne ítélkezz felettem úgy hogy nem ismersz...
Dátum: 2008.12.27. 14:00:14
Hogy hívták a szerencsesárkányt a "Végtelen történet"-ben?
Fuhur*
Draco
Elendil
Süsü

Ezzel a kérdéssel csak egy problémám van, hogy oda kellene írni, hogy a könyvről van szó, mert én eddig csak a filmet ismertem, és ugye ott Falkor a neve... De igazán nem értem, miért jó szereplőket átkeresztelni...
Dátum: 2008.12.27. 13:51:49
Erről még nem hallottam, de köszönöm a felvilágosítást. Azt hiszem sikerült megértenem is.