Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.01.05. 11:39:32
Idézet: Dell - 2009.01.05. 10:52:40


Mikor volt Magyarországon a rendszerváltás?

1990
1989
1988
1993


Ha nem is érintem azt, hogy még szakemberek is vitatkoznak arról, hogy valóban rendszerváltás történt-e (számos alrendszer megváltozott, tagadhatatlan), még akkor is teljesen pontatlan egyetlen évszámot megjelölni - ez is további vitákra adhat okot. Nehéz egy rendszerváltás határait megállapítani. Azt is, hogy mikor kezdődött (bár ez talán könnyebb), de azt, hogy mikor tekinthető befejezetnek...hát!
Ha úgy értem, hogy mikor kezdődött - bár nem ez a kérdés - akkor én bele tudnék nyugodni az 1989-be, mint helyes válaszba.

Összefoglalva: szerintem ez egy nem egyértelmű, ráadásul politikai felhangoktól nem mentes kérdés, törlésre javaslom.


Épp a minap került szóba a rendszer váltás témája nálunk, apukám beszélt róla egy kicsit. Az tény, hogy a kérdésre két jó válasz is van a válasz lehetőségek között, mert apukám úgy mondta, hogy 1989-ben kezdődött, és olyan 1991 környékére mondható, hogy vége lett. Szóval a kérdezőnek alapból nincs tiszta képe a dologról, mert ez nem olyan volt, ami csak egyik napról a másikra történt meg, hanem bizony egy több éves folyamat. És én nem érzek benne semmi politizálást, ez volt, megtörtént, töriből is tanultunk. Mindössze vagy az egyik helyes választ kellene kivenni, vagy intervallumokat kellene megadni.
És ahogy szüleim, nagyszüleim emlegetik, ahogy megélték, igen csak nagy változásokat hozott a rendszer váltás...
Dátum: 2009.01.05. 11:29:51
Melyik filmben NEM szerepelt Sandra Bullock?
Féktelenül
Beépített szépség
Aludj csak én álmodom
Télapu2

Ez a kérdés kétszer ugrott fel egymás után.. először csak pislogtam, hogy erre már válaszoltam, a hozzá tartozó helyes válasz is kint van, hirtelen nem értettem mi van, azán vettem csak észre, hogy a válaszok mások, de a kérdés szóról szóra ugyan az volt... kicsit megtréfált...
Dátum: 2009.01.04. 13:11:55
Melyik nem feketét jelent az alábbi idegen nyelvű szavak közül?
rot
csornij
black
noir

Megint idegen nyelvi kérdés... kikövetkeztethető az tény, de szerintem senki nem beszéli a világ összes nyelvét, és mellesleg az sem ártana, ha az emberek képesek lennének, saját ötletes kérdést feltenni, nem csak beírni a szotar.sztaki-t és onnan lelesni pár idegen szót... aszem az ilyen kérdések sokat mondanak a kérdés feltevőjéről is...
Dátum: 2009.01.03. 19:31:40
Melyik műsor van az RTLKLUB on?
Napló
Viva chart show
Olasz bajnoki összefoglaló
Pokerarc

Dátum: 2009.01.03. 13:50:40
Hortobány híres hídja mennyi "lyukas"?
11
8
7
9


Szerintem Hortobágyra gondolt a kérdező, és nekem a kérdés megfogalmazásai is kissé idegen...

Melyik megyében található Medgyesegyháza város/település/?
Békés Megye
Vas Megye
Pest Megye
Csongrád Megye


Nos szerintem a város/település kicsit felesleges oda, elég egyértelmű, hogy miről van szó.

Mi a diferencia szó jelentése?
Különbség
ismeretlenség
Hasonlóság
ismertség


differencia,
és elég hülyén néz ki a válasz, hogy 2 nagy kezdőbetűs, meg 2 kis kezdőbetűs válasz lehetőség is van, most vagy az egyik, vagy a másik de így hülyén néz ki
Dátum: 2009.01.02. 22:01:34
Idézet: Spityu - 2009.01.02. 20:35:38

hány betűből áll ez a kérdés?
20
22 *
17
15

23 betűből áll...


szerintem számold át még egyszer, mert tényleg a 22 a jó válasz...
Dátum: 2009.01.02. 13:49:31
Ausztria és Magyarország határára ráesik egy repülőgép. Melyik országban temetik el a túlélőket?
Magyarország
A határon
Sehol
Ausztria

szerintem elég hülye kérdés, találós kérdésnek jó, de így kvízkérdésként elég hülye, a sehol a jó válasz, de igazából azért sehol, mert a túlélőket nem nagyon szokták eltemetni... szóval hülye a kérdés.


Az alábbi optikai formátumok közül melyik a legnagyobb kapacitású?
Blu-ray
HD-DVD
CD
DVD

Blu-ray disc helyesebben


A Pitagorasz-tétel milyen síkidomhoz köthető?
Deltoid
Trapéz
Háromszög
Rombusz

háromszög, csak nem mindegy hogy milyen, mert ez csak a derékszögű háromszögre érvényes, nem akármelyik háromszögre
Dátum: 2009.01.01. 21:20:22
Idézet: Englen - 2009.01.01. 21:16:55
Van egy kérdés kik ellen épült a kínai nagy fal. Hát én nem tudom ki hogy tanulta, de én még úgy, hogy a mongolok ellen és nem a hunok ellen XP arról nem is beszélve, hogy a mongolok még csak fel se voltak sorolva a választási lehetőségek között. XP


én is mongolokat tudok, de úgy rémlik, hogy a Mulan c. Disney mesében, ott a Hunok támadták a kínaiakat, és lehet onnan jött a kérdezőnek a hun, pedig szerintem a hunok annó egész jól megvoltak itt a kárpátmedencében, nem rémlik, hogy szó lett volna olyanról, hogy Attila a kínai nagy falat ütögette kardjával.
Dátum: 2009.01.01. 21:17:39
Mennyi a következő számok összege: 3090+10?
3080
3100
4000
4100

no comment...
Dátum: 2009.01.01. 20:45:43
Hát most megfogtál...
Nem rémlik ilyen pokolgép szám, pedig nagyon szeretem őket is, ha csak nem az új gépé...
és, bár ez már tényleg az én tudatlanságom, nem ismertem ezt a szalutál kifejezést...

szerk.:
nah utána néztem egy kicsit... mivel a Kalapácsnak is van ugyan ez a száma, gondolom, hogy akkor régi gép...
pedig a Kalapácsot is meg a Pokolgépet is szeretem, de ezt még nem hallottam, azt hiszem mielőbb pótolnom kell eme hiányosságom
Dátum: 2009.01.01. 19:13:22
"Ave Caesar, morituri te salutant!" Kik mondhatták ezt?
Szenátorok
Rabszolgák
Légiósok
Gladiátorok


Én még nem nagyon találkoztam ezzel a kifejezéssel... és nem is vagyok két lábon járó latin kéziszótár...

Hány csillag alkotja a Göncöl szekér nevű csillagképet?
6
7*
5
8


Ez egy kis pontosítást igényel... ugyan is a csillagkép egészen pontosan 8 db csillagból áll, ugyan is a rúdjának a középső csillaga mellett van még egy halvány csillag, és az is a csillagképbe tartozik, persze ha a Nagy Göncölre gondolt a kérdező, mert az nem derül ki a kérdésből, hogy melyikre is gondolt, a kicsire vagy a nagyra?

Mit jelent magyarul a shop szó?
üzlet
nincs is ilyen szó
cápa
paradicsom


Nem mindenki tanul angolul, noha elég elterjedt szó manapság a "shoppingolni" kifejezés, ha valaki nyelvet akar tanulni akkor az elmegy nyelviskolába, és nem fog otthon senki sem tartogatni minden nyelvből egy szótárat, hogy ha valaki ilyen kérdést tesz fel, akkor ki tudja keresni... és nem is olcsó mulatság...
Dátum: 2009.01.01. 15:32:48
Idézet: Anemetne - 2009.01.01. 15:10:06
Az alábbi filmek közül melyiknek nem John Williams szerezte a zenéjét?

1. Star Wars
2. Gyűrűk Ura
3. Indiana Jones
4. Harry Potter

Tudnom kellene??? Még ha Ennio Morricone-ra kérdezne rá... (A helyes válasz egyébként a Gyűrűk Ura, ha valaki belefutna.)

Nahát, még így sem jártam, hogy vadászat során megkaptam azt a kvízkérdést, amit én tettem fel. De ez biztos csak nekem újdonság még.


Hát pedig John Williams-nek is van olyan neve, mint Morricone-nak szerintem, csak azért mert Morricone szerzeményeit ismered vagy jobban ismered, mint Williams-ét, még nem jelenti azt, hogy kevesebb lenne a fentebb említett zeneszerzőtől. Szerintem mind a kettő zseniális, mind a kettőt szívesen hallgatom, és nem merném kijelenteni, hogy egyik jobb, mint a másik, egyik inkább lenne ált.műveltség mint a másik...
Dátum: 2009.01.01. 15:15:45
Idézet: Tpe71 - 2009.01.01. 14:38:37
A Bounty csoki csomagolásában mennyi db csoki szelet található?

3
2*
1
4

Van kettes és van hármas is. Én pont beletrafáltam.


És van olyan "csokigyűjtemény" aminek az a neve, hogy celebration, amibe több féle csok ivan, mint mars, snikers és bounty is, amibe meg csak egyetlen egy darabka csoki van egy csomagoláson belül... úgyhogy a 4-ből 3 válasz helyes...
Dátum: 2009.01.01. 15:13:06
Az új év örömére, néhány aranyos kérdés...

Melyik folyó mentén fekszik a Firenze?
Arno

egyik sem
Tevere


Hú de nehéz lett volna keresni a térképen még egy olasz folyót... Nem hiszem, hogy Olaszországban csak ez a három folyó van..

Hol van a West End?
Vác
Budapest
Szob
Pozsony


Hmm? Talán a WestEnd City Centerre gondolt a kérdező?


Melyik az első Korongvilág regény?
Mort
A mágia színe
Erik
A mágia fénye


ez nekem kicsit spec. szagú

Egyébként meg B.U.É.K. mindenkinek!
Dátum: 2008.12.30. 21:43:20
Mi az oldal fő szine?
Lila
Zöld.
Nincs fő szine!
Kék.

színe,
és egyébként meg melyik oldalé?
Dátum: 2008.12.30. 21:34:57
Idézet: Dell - 2008.12.30. 21:17:41
Gyémántot csak a gyémánt vágja, erős legyél...

... ki az ütést is állja.
Dátum: 2008.12.30. 16:07:04
Idézet: Legend - 2008.12.30. 15:44:18
Hello figyeljetek így nem jó a kvíz értékelés. Most erre mért kaptam rosszat például: Melyik autómárka nincs a Forma 1 ben?
1- Honda
2- Szuzuki *
3- Ferrari
4- Renault
és ilyeneket értékelnek rossznak...
csak azért csinálják hogy más ne kapjon LE-t.


Illetve már a Honda is kilépett, úgyhogy már az sincs...
Úgyhogy egy évszámmal a végén pontosítani kellene.
Dátum: 2008.12.30. 10:02:33
Idézet: Kagemusha - 2008.12.30. 09:50:18
Idézet: Spityu - 2008.12.30. 09:39:12
Bármely szám nulladik hatványa 1.

Kivéve a nullát...

Szóval akkor egy matematikus tollából:
"0^0-nak nincs értelme, 0 minden hatványa nulla, bármely szám 0. hatványa 1" -> kis ellent mondás, talán a második tételen kellene javítani, de azt hiszem, egy matematikusnak hihetünk, hogy 0^0=? nincs értelme
Dátum: 2008.12.30. 09:56:56
Ki Sakura szerelme?
Naruro
Neji
Lee
Sasuke

Ezt nekem tudnom kellene?
Dátum: 2008.12.29. 20:41:01
A mechanika tanárom mégis a triviális szót használta, és biztos nem azért mert hülye volt, vagy mert nem volt tisztába a jelentésével... kicsit merész kijelentés lenne egy egyetemi professzora azt mondani hogy hülye, és még csak véletlenül sem olyan környezetben használta, hogy másra lehessen következtetni...