Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.01.27. 12:06:46
Mennyit kapunk ha 200-ból kivonunk 1-et?
199
1
2
54646,0


TÖRLÉS!!!
+ ban a kérdés feltevőjének és azoknak is akik átengedték!!!
Dátum: 2009.01.27. 11:57:59
Idézet: Kiado - 2009.01.27. 11:53:07
Ki jelenleg Magyarország köztársasági elnöke?
Göncz Kinga
Sólyom László
Orbán Viktor
Gyurcsány Ferenc


És ha holnap meghal?


miért kell ilyenekre alapozni, hogy "és ha holnap meghal"? az ilyet felejtsük már el, meghalhat tény, mint bárki más!!! de ilyet ne hozzunk már fel érvnek!
mindazon által lehet hogy legközelebb már nem választják meg, mást választanak, és akkor már érvényét veszti a kérdés, a jelenleg nem épp egy fix időpont, mert ha 2-3 év múlva is jelenleggel jön, akkor már lehet aktualitását vesztette, mert mást választottak meg. Szóval pontosítás vagy törlés.
Dátum: 2009.01.27. 11:15:39
Idézet: Gillbates - 2009.01.27. 10:48:41
Melyik a Windows legújab operációs rendszere?
XP home
NT
Vista
XP professional

A kérdés hibás. A Windowsnak nicns operációs rendszere max a Microsoftnak. Esetleg a helyes kérdés lehetett volna hogy a Windowsnak melyik a legújabb változata.
E mellett helyesírási hiba (legújabb)


és mellesleg elavulhat, olyannyira, hogy már el is avult, mert a legújabb op. rendszer a Windows 7... igaz még csak béta verzió van, de van.
Esetleg úgy helyes lehetne, hogy a végére oda teszünk még egy "az alábbiak közül" kiegészítést.
Dátum: 2009.01.27. 11:11:26
Melyik nép finnugor?
Litván
ÉSZT
Lett
Bolgár

Miért kell kiabálni? és még csak nem is az a jó válasz...
Dátum: 2009.01.25. 23:02:18
Hányadik szinten találkozhastz a sárkánnyal?
18
21
20
19

egy alacsony szintű nem biztos, hogy tudja...
Dátum: 2009.01.25. 11:46:01
Mikor alakult a Ford gyár?


na de hol? amerikaira vagy az európaira gondol a kedves kérdező?

Az Erzsébet híd melyik kerületeket köti össze?
II. és az V.
I. és az V.
IV. és a VII.
III. és a VI.


már csömöröm van ezektől a kerületes kérdésektől... eddig sem rajongtam csodás fővárosunkért... na de most már aztán...

Melyik műben hangzik el ez az idézet:"Mondottam ember, Küzdve küzdj és bízva bízzál!".
Katona József: Bánk bán
William Shakespeare: Hamlet
Madách Imre: Az ember tragédiája
Dante: Isteni szinjáték


színjáték,
valamint az idézet sem éppen pontos, mert eredetileg ez így hangzik:

„Mondottam ember: Küzdj, és bízva bízzál!”
Dátum: 2009.01.24. 15:28:27
Idézet: Sigma - 2009.01.24. 14:27:20
Az alábbiak közül melyik létfontosságú egy Laptop működéséhez?

A:Processzor
B:Memória
C:Egér
D:Billentyüzet

Megjelöltem a Processzort és kiadta h rossz válasz a helyes válasz az egér lett volna....



biztos nem olvastad félre a kérdést? nem az volt a kérdés véletlenül, hogy "Az alábbiak közül melyik NEM létfontosságú egy Laptop működéséhez?"

Mert ebben az esetben jó a kérdés, mivel a másik három lehetőség nélkül használhatatlan egy Laptop, az egér viszont egyálltalán nem szükséges hozzá, csak kényelmi célokat szolgál.
Dátum: 2009.01.24. 12:51:06
Idézet: Mzperx - 2009.01.24. 12:31:51

Mi volt Führer eredeti foglalkozása?
Tanár
Ács
Kőműves
Szobafestő


Hát ez a kérdés kicsit érdekelt, mert egyszerre két foglalkozás is beugrott, úgyhogy utána néztem, de legnagyobb meglepetésemre egyiket sem találtam. Amit olvastam, az az volt, hogy 16 évesen otthagyta a sulit, majd később az Akadémiára próbált felvételt nyerni, amin többször is elbukott, ezután nem akart dolgozni, sem szakmát szerezni, Bécsben festett képeket, képeslapról másolt festményeit árulta. Hajláktalan szállón is megfordult, majd építkezéseken segédkezett, és emellett továbbra is képes lapokat festett. De végig az volt, hogy szakmát nem szerzett, vagyis akkor nem lehetett úgymond foglalkozása sem. Persze mondjuk régebbi tanulményaimból rémlik a szobafestő. Meg ezt Wikiről néztem, ami ugye nem szent írás, de ott ez volt írva, sok egyéb érdekesség mellett...
Dátum: 2009.01.24. 12:31:00
Melyik angol szó jelentése: Lovag?
Horseman
Knight
Paladin
Rider


na megint fordítsunk... remélem mára már mindenki beszerzett egy kéziszótárat minden nyelvből...
Dátum: 2009.01.23. 11:53:39
Mikor készült az első Trabant?
1957 november 7.
1958 március 11.
1962 április 21.
1954 december 4.


esetleg óra perc nem kell?
meg egyébként is miért olyan nagy szám, hogy megjelent az első trabant? Még ha az első kocsinak a megjelenési évére kérdezne rá... az nagy szám volt akkor, az még a töri könyvekben is benne van, de a trabant?
Dátum: 2009.01.22. 23:37:56
Az előbb elmentem vadászatra, összesen 2 vadászatot engedett, vagyis 10 percig vadásztam. Amíg vadásztam elmentem zuhanyozni, és mikor visszajöttem, meg hirtelen 9 cselekvés pontom lett. Ezt nem értem, hogyan lett hirtelen 9 csp-m max negyed óra alatt?
Nem mintha nem örülnék neki, csak furcsállom.
Dátum: 2009.01.22. 14:24:40
Idézet: Bzoli27 - 2009.01.22. 14:15:07
Tisztelt játékostársak és játékkészítők!

Immáron 5. alkalommal kaptam hibás kérdés értékelést a feltett kérdéseimre. Megkérném a moderátorokat, hogy nézzék meg az ilyen értékeléseket, mielőtt tényleg eldöntené egyetlen rosszindulatú játékos, hogy az a kérdés hibás-e vagy sem. Csak, egyet hadd idézzek a kérdések közül: Mennyi 2-nek a 10. hatványa? Ezt úgy gondolom, hogy aki tanult informatikát, vagy matematikát, annak nem okozhat nagy problémát, hogy kiválassza az 1024-es választ. Másik: Egy 40 éves embernek kihúzzák 3 fogát, 1 kiesik, 5-öt betömnek. Elvileg mennyi foga kell, hogy maradjon? Némi utánaszámolással, kiszámítható, hogy az elvi 32-ből 4-et kell kivonni, az 5 betömött ugye nem okozhat hiányt, így marad a 28. Nem értem hol a hiba?
Attól még, mert valaki nem tud számolni csak számológéppel, nem kellene keresztbe tenni másoknak. Sokan panaszkodnak emiatt, a mi klánunkban is többen hagyták emiatt abba a játékot, mert egyszerűen primitív az a viselkedés, amit egyesek tanúsítanak. Kizárólag a játék írói tudnák ezt orvosolni, ha nem lehetne csak ilyen egyszerűen egyetlen tesztelő kénye-kedve szerint rossz kérdéssel illetni egy kérdést.
Köszönöm, ha valaki elolvasta, s főleg ha valaki tesz is valamit a megoldás érdekében.
További szép napot nektek!
Zoli


Nem egyetlen ember dönt egy kérdés sorsáról, kivéve ha az egy admin, mert különben 10-15 értékelésen megy keresztül egy kérdés, mire kiderül maradhat e vagy sem. És hát ha gyakrabban néznéd a fórumot, akkor láthattad volna, hogy a hasonló kérdésekből megszámlálhatatlanul sok példány lett bemásolva, és törlésre ítélve. Mivel ez kvíz, olyan kérdéseket várnak az emberek amiből tanulhatnak, művelődhetnek. Az, hogy valaki össze tud adni két számot, vagy szorozni tud nem túl nagy kihívás, itt az ilyet úgy szokták emlegetni, hogy primitív... És a fogasbál is ez volt a probléma, hogy kis körítéssel ugyan, de a feladvány 32-4 vajon mennyi? És nem is egyértelmű, mert nem mindenkinek nő ki a bölcsesség foga, vagy nem mind nő ki, és akkor már is hibás a képlet, illetve ha annak a 40 éves embernek már korábban húztak ki fogát, akkor megint csak hibádzik a dolog ugye, jó talán ez utóbbi már csak szőrszálhasogatás, de bölcsesség foga viszont nem mindenkinek nő ki.
Dátum: 2009.01.22. 12:23:46
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.22. 11:26:55
Ráadásul nem is tudjuk pontosan. A csillagászok azt mondják, hogy cca 2015 éve.


ez csak érdekességként: azért gondolják, hogy 7 évet tévedtünk, mert ők a betlehemi csillagot két bolygó együtállásának tulajdonítják, hogy melyik kettő volt az már nem emlékszem, de okosan kiszámolták, hogy az az együtállás 7 évvel korábban volt, mint a keresztények állítása szerint Jézus születésének ideje.
Dátum: 2009.01.22. 12:18:03
Ki lesz Harry Potter felesége?
Minerva McGalagony
Ginny Weasley
Hermione
Luna Lovegood

Hát nem tudom, oké hogy szinte mindenki ismeri, de ezt legfeljebb a könyvből tudhatjuk, a film még nagyon nem ott tart.
Szóval aki nem olvasta a könyvet nagyon nem tudhatja, meg most lelőtték a poént annak, akit esetleg érdekeltek a fejlemények...


Hány kar található a Budapesti Corvinus Egyetemen?
5
7
3
10

Ez meg biztosan ált. műveltség...
Dátum: 2009.01.21. 12:16:49
Ó igen, valóban? Végül is egy átlagos ember 8 évig tanul irodalmat, úgyhogy valóban baromira lexikális tudást igényel... akkor aszem nincs több kifogás az 1+1 típusú kérdések ellen... aki bármilyen nem tetszését nyilvánítja ez ellen, az nem elég művelt, vagy inkább túl művelt? Szóval akkor spec a focis kérdés, specek az évszámos kérdések, legyenek azok bármennyire is közismertek, spec az, hogy tudjuk Berci bácsi mikor utazott az űrbe, végül is minek tudni? Hülye magyarok vagyunk, minek tudni a magyar sikereket, szóval nincs több Puskás Ferencre és a többi nagysikerű magyar focistával kapcsolatos kérdésre, nem kell emlékeznünk arra, hogy valamikor a Magyar foci még igen erős befolyással bírt a foci vb-en, nem kell tudni híres verseket, amiket híres magyar költőink írtak, és amiket még külföldi nyelvekre is lefordítottak, sőt úgy általában a magyar költőink és íróink nevét is lexikális tudni, meg spec, mert azokat valóban csak az ismerheti, aki járt iskolába... szóval ebből konzekvenciát vonva, tényleg csak az 1+1 jellegű kérdések maradtak, mert azzal még egy ovis is boldogul, csak úgy tegyük fel a kérdést, hogy ha egy alma mellé odarakok egy másikat, akkor hány alma lesz, és ezt lehet még színesíteni, alma helyett lehet mondjuk kacsa, vagy mézeskalács, vagy kinek mi tetszik...
Ja bocs ez sem jó még se...
Akkor talán az lenne a legjobb ha nem is lenne kvíz! Mert úgy is minden speciális, mert mindig lesz olyan kérdés, amit valaki nem tud... szóval ezek szerint az nem lenne spec, amit mindenki tud... de olyan meg úgy sincs!!!
Kicsit hosszúra sikerült, de ezt a "összes irodalmi kérdés lexikális" kijelentést már nem bírta a poharam, túlcsordult...
Dátum: 2009.01.21. 10:28:37
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.21. 09:14:58

Ki a"Collateral" című film főszereplője Tom Cruise mellet?

Jamie Foxx
Denzel Washington
Jet Le
Brad Pitt
Véletlenül nem tegnap este volt ez a film a TV2-n?


és Jet Li nem pedig Le...
Dátum: 2009.01.21. 10:13:04
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.21. 05:01:06
Lan még egy jó régi kérdésnél (5361-dik hsz.) azzal válaszoltál a szinusz 60°-ot kiemelő személynek, h nem szeretem kérdése, meg nem árt, ha előre megtanulja az ember

hát kezdjük ott, h ez középiskolás anyag, és a játék nincs eltiltva az általános iskolások elől...
szegények azt se nagyon tudják még, mi az, h szinusz, de te elvárod tőlük, h ezt megtanulják...
ráadásul csak azért, mert te nem szeretsz valamit, az nem jelenti azt, h senki sem szereti azt a dolgot (lehet nem így értetted amit írtál, de ez jött át)
én szeretem a matekot, és sokkal többet meg tudok jegyezni belőle, mint amit "csak" megróbálnak beleverni a fejembe


Egy kicsit kijavítanálak, mi már ált suliban tanultunk szögfüggvényeket, és a fontosabbakat, mint sin60,30,90 vagy cos60,30,90 már ott tudni kellett sőt szerintem volt még 180, 270 és a 360 is gyökkifejezésben. és már akkor megismertük a tangens fogalmát is. Nekem legalább is így rémlik, hogy 8. osztályba már ez nekünk meg volt.
Dátum: 2009.01.21. 09:30:36
A Képes sport című spotújság milyen napokon jelenik meg?
Szerda
Péntek
Hétfő
Vasárnap


Nagyszerű... újabb gyöngyszemek a láthatáson... most már majd ez lesz a divat...


Hol találhato a Qwest Field stadion?
Portland
New York
Boston
Seattle


Miért is kell ezt tudni?
Ja! Található


Milyen élőlény fülemüle?
Hal
Egysejtű
Madár
Virág


az élőlény és a fülemüle közül hiányolok egy a-nak becézett magánhangzót
Dátum: 2009.01.20. 21:34:51
Idézet: Danka33 - 2009.01.20. 20:07:32
Melyik hősnek nem "men"-re végződik a neve?
Bat
Spider
Super
Cat

Batman Spiderman Superman...


nem biztos, hogy jól emlékszem, de az a Cat véletlenül nem Catwoman volt?


És ha ma még nem kaptam volna elég alkoholos kérdést, itt egy újabb... Ennyinek már az olvasásától is berúgok... még jó hogy meginni nem kell...

Melyik NEM konyak?
Hennessy
Courvoisier
Remy Martin
Johnny Walker
Dátum: 2009.01.20. 19:24:57
Melyik bor nem tokaji?
Kövérszőlő
Tokaji Sárgamuskotály
3 puttonyos Aszú
Debrői Hárslevelű

nem hinném, hogy az összes bor ismerete név és származási hely szerint általános műveltség...
de javítsatok ki ha tévedek.