Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.02.02. 14:30:20
Még ha azt nem is tudta eldöntetni az illető, hogy vajon a kérdező a STOP táblára vagy a háromszög formájú táblára is gondol (bár az Állj elég egyértelművé teszi szerintem) akkor is lényegtelen, mert mind a kettőben csak a fehér és piros szerepel...
Dátum: 2009.02.02. 09:06:11
Idézet: Gillbates - 2009.02.02. 08:22:32
Milyen stílusú zene a Groove Coverage?
Dance
Electro
Hip Hop
Jazz


Na nehogy már! De lehet hogy én vagyok a műveletlen és az új tanterv szerint ez bizony érettségi tétel...


az általános műveltség nem merül ki abban, amit az ált. és közéspsuliban megtanítanak az emberrel, tény, egy általánosan művelt embernek illik tudnia az ott tanult dolgokat, de nem merül itt ki az ált. műveltség fogalma. Nem árt naprakésznek lenni a világ nagy dolgaiban, mert ha valaki megelégszik azzal, amit érettségig megtanult, azt nagyon tudom sajnálni... Szóval aki magát ált. műveltnek akarja tartani, az ne háborodjon fel olyan kérdésen, amit nem ovisoknak tesznek fel...
Dátum: 2009.02.02. 09:01:42
Melyik film lett legjobb film kategóriában Oscar díjas 2004-ben?
Ray
Kerülőutak
Millió dolláros bébi
Aviátor

lett, legjobb... nekem valahogy hiáynzik az a vassző onnan...

Mit jelent: sequoia?
ilyen szó nincs
óriásfenyő
világűr
szekrény

általános műveltség?


Melyik részvények határozzák meg alapvetően (legnagyobb súllyal szerepelnek benne) a BUX Index értékét?
OTP, MOL, Richter, MTelekom
AIG, Nokia, ING, General Elektric
Rába, TVK, Fotex, Egis
Vodafone, Audi, Suzuki

Biztos, hogy ennyire toppon kell lenni a tőzsdén is?


MEKKORA A SEBZÉSE A mithril hosszúkardNAK?
13-53
12-52
10-41
11-50

egy alacsony szintű, vagy aki soha nem is használta, az honnan tudja? a kiabálásról meg akkor már ne is beszéljünk...


melyik magyar sörmárka?
aranyfácán
kaiser
soproni
kozel

Melyik... és mellesleg sör reklám.
Dátum: 2009.02.01. 13:24:35
Ki nem szerepel a Shrek c. mesében?
Fikusz Törökusz*
Fiona
Jó Tündér
Szamár


Jó tündér sem, mert az Jó tündér keresztanya volt.
Dátum: 2009.02.01. 11:25:12
Mi Attila hun fejedelem ragadványneve?
kénköves isten nyila
lóevő barbár
sztyeppei hiéna
Isten ostora

az Isten az első válasznál is nagy I-vel írandó.


Melyik évben volt a híres Eger vár ostroma?
1552
1550
1499
1611

Később is volt, talán az első mikor volt.
Dátum: 2009.01.31. 14:36:38
Ma találkoztam egy Jézus nevű játékossal... ha a Sztálin, Hitler és társai tiltott szavak, akkor ez miért nem?
Dátum: 2009.01.31. 11:01:51
Hány éve haltak ki a dinoszauruszok?
Kb 55 millió
KB 35 millió
kb 65 millió
Kb 45 millió

Ezt a kérdés én már írtam... még valamikor szeptemberben, ez volt a 3. feltett kérdésem, csak máshogy megfogalmazva a kárdást.
Dátum: 2009.01.30. 17:58:48
Ki támad fel a Múmia cimű filmben?
A fáraó felesége
A fáraó főpapja
Seti fáraó
Egy építész pap

a végén a fáraó felesége is feltámad...


Hányas szintű tanulás után fejlesztheted lopás szakértelmedet?
17
19
20
14

és az alacsony szintűekre ki gondol ilyenkor?


Mit nevezünk Tóra-nak?
Mózes 5 könyve
Erdei séta
Csípős fűszer
Ókori ruhadarab

Tórának
Dátum: 2009.01.30. 06:06:23
Idézet: Drevan - 2009.01.29. 22:26:40

Mi tőrtént a barátok köztbe miklóssal?

tüdö rákja volt
tüdöbetegsége volt
tüdö emboliája volt
Tumor ja volt

Már az poén, hogy van vagy 4300 rész, és akkot lehet találgatni, de a helyesírás is hihetetlen.

Tudom, hogy sok munka van a kvízzel, épp ezért szólok, hogyha már ennyit dolgoztok vele, akkor ilyenek ne legyenek közte

Drevan


nem beszélve hogy akár 3 válasz is helyes lehet. Tüdőrák, az végül is egyfajta Tüdő betegség, és a rák egyben tumor is aszem pont a rosszindulatút nevezik így, ami volt is neki, vagy van... nem tom. Csak előzetest láttam, meg hallottam.
Dátum: 2009.01.29. 11:31:55
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.29. 00:04:00

Milyen sorrendben vannak a billentyük a zongorán?
c d é f g a h*
f g c é h d a
c é f g a h d
é c d a f g h

már nem azért, de 1 ez spec, 2 abszolút nem így kéne kérdezni arra a dologra, amire a kérdező kíváncsi
persze ének órán az ember jó esetben hall ezekről a dolgokról, de akinek nincs köze a zenéhez nem valószínű, h tudja


hát pedig ez ha tetszik, ha nem ált. műveltség. Általános suliban mindenki megtanulja a szormizásciós hagokat.
dó ré mi fá szó lá ti = c d é f g a h
persze ezeknek van más nevük is, azt most nem tudom, de illik tudni, mert ezt kb 2.-os énekórán tanultuk meg, nem kell ehhez különösebb zenei hozzáértés... nem arra kérdezett rá, hogy mikor van D-mol vagy C-dúr...
Dátum: 2009.01.29. 11:10:48
Idézet: masterv - 2009.01.28. 23:54:10
Egyik kedvenc íróm Lovecraft, ezért kiállok mellette! Igenis mindenkinek tudnia kellene a választ és névről ismerni az összes démonistent,akik a Necronomiconban szerepelnek,mert ez általános tudás! Általában senki sem tudja!
Csak vicceltem,tényleg állati speciális. Viszont a novellák érdekesek,ajánlom mindenkinek Az őrület hegyei című művét. Többet ér mint akármilyen WoW vagy hasonló kelekótyaság.
A kezdő soraimmal pedig arra próbálok rávilágítani,hogy ami másnak "szemét" ,az egyeseknek lehet arany is.Szükség lenne egy konkrét mércére,amivel meg lehetne határozni,hogy melyik téma ált. műv. és melyik esik ezen kivül.


nah akkor én meg kiállok a warcraft mellett, még hogy kelekótyaság? Az ősök háborúja trilógai egyszerűen szuper volt, majd egy fél évet kellett várnom, hogy kezembe vehessem a 3. részt, és majd meg vesztem. A klánok ura is szuper és még tanúlságos is! A legutóbbi amit meg olvastam, annak a címe most nem jut eszmbe talán valami őrző, de nem biztos, az meg elég bonyolúlt gondolatvitelű volt, kellett egy kis idő mire felemésztettem. Szóval te csak ne kelekótyázd itt le, mert mint te is mondtad ami egyeseknek szemét másnak kincs!
És a játéknak is nagy rajongója vagyok, mint a Warkraft III-nak, mint a WoW-nak...

bocsi az off-ért, de ezzel a "kelekótyaság" dologgal a lelkembe gázoltak
Dátum: 2009.01.29. 11:01:59
Erre a kérdésre hányszor válaszolhatsz?
5
8
23
1*

Hát ha megkapom újra, akkor már nem csak egyszer válaszolhattam rá...


Hogyan hívjuk az újszülött tyúkokat?
csibe
csirke
zöldcsőrű
kopasznyakú

újszülött? hát én még csak tojásból láttam kikelni kispipit, de ha már valaki látott eleven szülő tyúkot az légyszi szóljon már, esküszöm elmegyek és megnézem.
újszülött helyett inkább a tojásból éppen kibújt
Dátum: 2009.01.28. 22:14:12
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.28. 21:52:47
Az emebrnek hány százaléka desztilált víz?
81%
0%
82%
Csak 40 körüli éves kortól 12%


és még csak nem is deszt. víz, annak más a neve, de most ha meg veszek sem jut eszembe, pedig itt van a nyelvemen...

na meg van!!! aszem a neve a fiziológiás sóoldat, aszem... szóval deszt víz semmiképpen nem lehet... már csak azért sem, mert a deszt. víznek sejtkárosító hatása is van... nem véletlenül nem itatnak az emberrel.
Dátum: 2009.01.28. 18:46:51
Idézet: Kaoszfatty - 2009.01.28. 18:33:00
most kaptam egy olyan kérdést hogy a WOWban hányadik szinttől lehet hátasod.

1.
nem lehet
60. fölött
30.

Én úgy emlékszem hogy 40.től lehet, de már fél éve játszottam vele utoljára. Plusz 60nál lehet spec v magasabb szintű állatod, majd 70nél lehet repülő állatod.

Nos a 30. a "helyes" válasz.


valóban 40 volt régen, de már 30-as szinttől lehet. A többi maradt, mármint a 60 és a 70.
Dátum: 2009.01.28. 18:44:23
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.28. 18:23:26
Petőfi Sándor legelőször hol olvasta fel a Nemzeti Dalt?
Egy sörözőben.
A csatatéren.
Egy kávéházban.
Egy stadionban.


Ebből van olyan is, ami nevén nevezi a Pilvax kávéházat. Az egyik (ez) felesleges.


de egyébként nem múzeum előtt olvasták fel Jókai 12 pontjával együtt, nekem legalább is így rémlik.
Dátum: 2009.01.28. 17:03:05
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.28. 14:58:44

Hol van a katanám? Harakirit akarok. Segitetek?


Azt szépen Szeppukunak hívják, legalább is ha már katana, akkor ne idióta jenki szlenggel illessük már eme rituálét.
Dátum: 2009.01.28. 13:10:22
Nem sértődtem meg, és bár nagyon szeretem őket, nem hiszem, hogy általános műveltség betéve tudni a tagok nevét és számaik címét, noha szinte mindet egytől egyig érdemes meghallgatni, mert szövegileg tartalmas és zeneileg is jó, sokan nem ismerik őket én is úgy ismertem meg őket, hogy volt egy rocker barátom és ő mutatott tőlük számokat, addig azt sem tudtam, hogy léteznek. Na szóval nem azt a zenét játszák amit a rádiók nyomatnak éjjel-nappal pedig a legtöbbet simán leköröznék
Dátum: 2009.01.28. 12:59:58
Idézet: Kölök - 2009.01.28. 12:55:35

Hány perc-röl énekel az Ossian az egyik számukban?
15 perc*
10 perc
25 perc
20 perc


Bocsesz, ez hany embert erdekel?


engem

egyébként meg az egy nagyon jó szám, érdemes rákeresni és meghallgatni! csak 3-4 perc az egész, de megéri
én megyek is és meghallgatom, ha már így szóba jött
Dátum: 2009.01.28. 12:54:03
A kvízolimpiáról egy kis ízelítő...

Ki ír Raoul Renier álnéven remek M.A.G.U.S. regényeket?
Novák Csanád
Gáspár András
Nyulászi Zsolt
Kornya Zsolt

ez meg inkább no comment...


Mi a címe a Starwars IV epizódjának? (aszem valahogy így volt)
Csillagok háborúja
Új remény*
?
?

Na már most nem úgy van, hogy az első 3 rész (a régi részek, amik előbb készültek el) azok valójában 4,5,6. rész? és az új részek az 1.,2.,3. részek, szóval akkor valójában az új remény az 1. és a csillagok háborúja 4. rész!
Mert még ha azt kérdezte volna melyik starwars rész készült el negyedjére, akkor ok, de nem az volt. Lehet, hogy úgy gondolta, de akkor meg nem egyértelmű a kérdés!!!


Melyik bolygón található a Nagy Vörös Folt?
Jupiter
Szaturnusz
Uránusz
Neptunusz

Ez pedig az én kérdésem volt, csak az enyém kiesett a Mars miatt valaki meg lenyúlta
Dátum: 2009.01.27. 13:19:27
Idézet: Pacalpörkölt - 2009.01.27. 13:14:29
Mikor fedeszte fel Kolumbusz Amerikát?

Ülj le fiam, egyes...

Melyik nem fő.város?

A fő.város sajnos nem tudom mi, a wiki se tudja. A válaszok között van Beriln, ilyet sem ismer a wiki


főváros tiltott szó, mivel olyan sok ilyen jellegű kérdés van már, hogy az adminok tiltó listára tették, és gondolom a kérdés feltevője így akarta kikerülni a tiltást...